[Forum Oyunu] Balkan Savaşları : IV. Tur
Yapma etme yiğen arkalayacağız biz pislik rusları. @kilical12333
Ara
Ruslara gitmeden önce sırp tehditini ortadan kaldırmak için önümüzde gazap, arkamızda dualar ile Sırbistan'a doğru yola çıkıyoruz.
Ara
(28-07-2017, 02:46)onaz : Ruslara gitmeden önce sırp tehditini ortadan kaldırmak için önümüzde gazap, arkamızda dualar ile Sırbistan'a doğru yola çıkıyoruz.

Bu arada Onaz,Osmanlının bulunduğu her cepheye gidebiliyordun, haberin olsun.
Ara
Işınlanabiliyorsam, durum değişir. :D
Ara
(28-07-2017, 03:51)onaz : Işınlanabiliyorsam, durum değişir. :D

Işınlanmıyorsun, atanıyorsun ve bir ay sonra zaten yeni ordun emrine veriliyor :D
Ara
Romanya taraflarına atanıyorum o zaman. :)

Dip: Ruslar Romanya civarında bir yerlerde olduğu için ruslarla bire bir temaslar, şakalar yapacağımız bir yer olsun. :)
Ara
Bende topladığım birliklerle Lamia üzerinde atinaya saldırmak için birliklerimi topluyorum ve elimde olan tüm asker top vs malzemelerin listesini istiyorum. (Eğer direk atinaya gidebiliyosa ordular direk gideyim)
Ara
Kilical ve birlikleri Burgas'a çekilirken intihar saldırısı yapan bölüğe uzaktan ateş açarak yardım ediyoruz sanki saldırıya kalkıyormuşuz gibi hissetsinler ve savunmaya hazırlanarak zaman kaybetsinler diye bu arada da küçük bir birliğimde intiharcılara katılıyor ve de Varna'da büyük bir yangın çıkması için evleri ahırları ambarları önlerine gelen her şeyi ellerinden geldiklerince hızlı bir şekilde yakıyorlar. Bu sırada biz de elimde ki ana ordu ile Burgas'a çekilen kilicali yi takip ediyoruz.
Ara
Sofya'ya ordunun tamamıyla değil bir kısmıyla giriyoruz. Direniş gösterebilecek kişiler tutuklanacak. Ordu şehirde ve şehrin etrafında saldırıya hazır şekilde mevzilenecek.
Ara
Arkadaslar evdeki internet bozuldu, su an baska bir yerden yaziyorum. Ne zaman yeni turun gelecegi belli degil ama insallah birkac gun ocinde tekrar erisimi saglayacahim.
Ara
onlara cenneti ve şehitliği vaad et ztn gerisi gelir bu işe yaramazsa onları ağır ceza çarptır aralarına hrıstiyan papazları ajan olarak sor ve onları yavaş yavaş asilimile et
Cogito, ergo sum
Ara
Yüce mahkemeye savunmam şudur.
Vatanını seviyorsan gün gelir koyun olur süt verirsin, gün gelir kurt olur hasmını parçalarsın.
Bir çocuk babasız büyür ama anasız büyüyemez. Bizim tek bir anamız var. O da vatan. Anamızı sevdiğimiz için pişman mısınız diye soruyorsunuz? Anama bugün de laf söyleyenin dilini koparır, el uzatanın elini kırarım. Hiç de pişman olmam.
Son nefesime kadar son sözümü söyleyeceğim. Her zaman bu milletin emrindeyiz.
Hainle kahraman arasındaki farkı mahkemeler değil, tarih belirler. Şimdi bana bugün söyleyeceğinizin vereceğiniz hükmün tarih açısından hiç bir önemi yok. Takdir yüce milletimindir.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Balkan Savaşlarının Sonucu

Yunan ordusu Atina'yı kaybederek Mora yarımadasına geri çekildi.

Karadağ ilhak edildi.

Bulgar ordusu büyük oranda imha edildi. Geri kalanlar Rus ordusuna katıldı. Sofya ele geçirildi ve Rusya altında Varna'da bir hükümet kuruldu.

Sırbistan Avusturya ve Osmanlı devleti arasında ilhak edildi.

Balkan Savaşlarını Osmanlı Devleti kazandı.

***not : Birinci dünya savaşı temalı yeni bir forum oyunu açmayı düşünüyorum. Tabi bu senaryoya göre olacak. Farklı ülkelerin marşalları olacaksınız ve şıklı bir şekilde ülkeyi kontrol edeceksiniz. Tabi ki her cepheyi değil, sizin de ayrı bir hikayeniz olacak. Açılacak olan oyuna dair önerileriniz varsa bu mesaj altından belirtebilirsiniz. 
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(26-08-2017, 22:22)PashaZade :
Balkan Savaşlarının Sonucu

Yunan ordusu Atina'yı kaybederek Mora yarımadasına geri çekildi.

Karabağ ilhak edildi.

Bulgar ordusu büyük oranda imha edildi. Geri kalanlar Rus ordusuna katıldı. Sofya ele geçirildi ve Rusya altında Varna'da bir hükümet kuruldu.

Sırbistan Avusturya ve Osmanlı devleti arasında ilhak edildi.

Balkan Savaşlarını Osmanlı Devleti kazandı.

***not : Birinci dünya savaşı temalı yeni bir forum oyunu açmayı düşünüyorum. Tabi bu senaryoya göre olacak. Farklı ülkelerin marşalları olacaksınız ve şıklı bir şekilde ülkeyi kontrol edeceksiniz. Tabi ki her cepheyi değil, sizin de ayrı bir hikayeniz olacak. Açılacak olan oyuna dair önerileriniz varsa bu mesaj altından belirtebilirsiniz. 

Gerçekten forumun canlılığı için yeni bir oyuna ihtiyacımız vardı.Onun dışında önerim yeni açılacak oyunun %100 askeri olmaması.Mesela isteyen ekonomi bakanı olup finansman ayarlamayı,diğeri iç işleri olup halkı sakin tutmayı,orduya katılımı arttırmayı çalışmayı ve ya halkı gerilla savaşı için eğitmeyi,diğeri dış işleri olup müttefik aramayı deneye bilir.Bence bu sayede oyuncular çok daha etkileşimli olacaktır.Mesela ekonomi bakanı vergileri arttırınca iç işkeri halkı yatıştırmayı deneyebilir.Vb.
Ara
Güzel tavsiye :up:

O zaman ben de size tarihi olarak ülkelerin o bakanlarını bulurum, onlara bir kaç bonus eklerim anlaşırız :D
Ara
Bana uyar :ok:
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne zaman başlar @PashaZade merakla bekleniyor yeni oyun
Ara
(27-08-2017, 17:48)kilical12333 : Ne zaman başlar @PashaZade merakla bekleniyor yeni oyun

Bu akşama doğru konusu açarım efenim.
Ara
@PashaZade karakter hikayeleri çok önemli, iyi çalış hehe ya da herkes kendi karakter geçmişini yazsın. Dışardan da güzel gözükmesi ve teşvik etmesi için rp şartı konulabilir. Turlar da aksamaz ise tadından yenmez. :)
Ara
(27-08-2017, 19:33)onaz : @PashaZade karakter hikayeleri çok önemli, iyi çalış hehe ya da herkes kendi karakter geçmişini yazsın. Dışardan da güzel gözükmesi ve teşvik etmesi için rp şartı konulabilir. Turlar da aksamaz ise tadından yenmez. :)

Oyuncuların kendi geçmişlerini yazma gikrine katılıyorum ve tabiki de rp zorunluluğunu desteklediğimi söylememe gerek yok.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.