Anket Başlığı: Ne zaman yapalım ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Bayramın bitmesini beklemeyelim.

6 35.29%
Bayramdan sonra başlayalım.

11 64.71%
Katılımcı sayısı: 17 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[Forum Oyunu] Bütün Savaşları Bitirecek Savaş - Ocak 1913
Oniki adalar ve Trablus'u hediye ettiğiniz İtalyanlar bence size seve seve hediye yollar.
Ara
Türkler bize ne idüğü belirsiz diyor ama bır ırk karmaşası içerisinde ahır gibi bir yerde yaşıyorlar.
Asla bizim gibi ari olamıycaksınınz
giphy.gif
Ara
(10-09-2017, 20:25)turkish lokum : Bana kim yardım ederse onun tarafındayım

(11-09-2017, 11:49)turkish lokum : Türkler bize ne idüğü belirsiz diyor ama bır ırk karmaşası içerisinde ahır gibi bir yerde yaşıyorlar.
Asla bizim gibi ari olamıycaksınınz

Kim para yedirirse onunla takılan pelinsu gibi bir ülkesiniz.
Devletimiz taa burdan sizin kralınızın kıçını kurtarmıştı zamanında. Sırf sizin için Rusları tokatladık. Bide şu an söylediklerinize bakın.

Kim yardım ederse onun kulu olacağını belirten bir ülkeye güvenecek miyiz ? Itilaf devletlerinin ilerleyen zamanda bizden daha fazla silah gönderip savaşın tam ortasında bunları kendi saflarına geçirmeyeceğini nerden bileceğiz?
Zamanında bizim yardımımızı gördüler bizimle işleri bitince laf etmeye başladılar baksanıza. Sizden ricam silahları böyle tarafını net belli edemeyen ülkelere vermemeniz. Verdiğiniz silahın namlusunu bize çevirme ihtimalleri var. @Feldmarschal
Ara
Eğer sende benim gibi kelle koltukta gezseydin değil müttefiklerini ülkeni bile satardin.
Almanlar yıllarca balkanlarda Avusturya ile savaşan bu müslüman lara mı yoksa tarihte hep beraber oldukları din kardeşlerine mi destek verecek
giphy.gif
Ara
(11-09-2017, 11:46)Aeschyli : Oniki adalar ve Trablus'u hediye ettiğiniz İtalyanlar bence size seve seve hediye yollar.
Büyük bir ülkeyi yönetmek kolay değil.
Trablusta Italyanlara kök söktürürken Balkanlarda savaş patlak verdi. Balkanlar payitahtımıza çok yakın ve bu savaş ülkemizi daha fazla tehdit ediyordu.
Nitekim Trablustan çekilip balkanlara gelerek Osmanlı Devletinin balkanlarda tekrar egemen olmasını sağladık. Sizce çorak ve uzak Trablus mu yoksa yakın ve verimli Balkanlar mı ?

(11-09-2017, 13:34)turkish lokum : Eğer sende benim gibi kelle koltukta gezseydin değil müttefiklerini ülkeni bile satardin.
Almanlar yıllarca balkanlarda Avusturya ile savaşan bu müslüman lara mı yoksa tarihte hep beraber oldukları din kardeşlerine mi destek verecek
Hepimizin kellesi koltukta. Koskoca Avusturya Macaristan veliahtı öldürülmüş.
Kelleniz koltukta diye ülkenizi satacak kadar dönek olduğunuzu söylemeniz benim tezimi daha da haklılaştırdı.

Bu arada ülke duygularla değil gerçeklerle yönetilir. Biz savaşı kaybedersek tüm ittifak ülkeleri de kaybeder. Ama sizin kaybetmeniz veya öldürülmeniz ittifak ülkelerini çokta ırgalamaz.
Ara
@Sübaşı tüm müttefiklerimizin yardımına koşacağız Osmanlı ve şuan oluşan pakttaki herkes zaten doğal müttediğimiz kimseden vazgeçmemiz doğru olmaz vazgeçmeyeceğizde bu konuda müttefiklerimizin içi rahat olsun

Ayrıca ittifak içi çatışmalar yerine birbirimize destek versek daha güzel olmazmı dostluğunuz eskiye dayanıyor ve Sayın Gustav ülkenizi yönetiş şekliniz kabile devleti olmasın lütfen kim yardım ederse değil inandığınız kişilerle yola devam edin kimse biz varken kelle koltukta gezmez yardımlarımız İsveçledir
Ara
Dostlar, müttefikler, kardeşler bizler burada birbirimizi yerken düşman çıkartma ve saldırı hazırlıkları yapmaktalar.Yeniden birlik olmalı ve hızlıca savaş çekicimizi suratlarına indirmeliyiz.
Ara
Ülkenin güvenliğini öncelikte tutmanın pazarlık olduğunu düşünmüyorum. İnsanları güvende tutan bir korkak olmayı kendi halkını ölüme terk eden bir cesur olmaya tercih ederim.
Ara
@Sübaşı ben kendi ülkemden sorumluyum önce kendi ülkemi daha sonra müttefiklerimi düşünürüm.
giphy.gif
Ara
Kim yardım ederse onun yanındayım demek, halkını önemsemediğini ve ülkeye kurbanlık hayvan sıfatı yüklediği anlamına gelmez mi :)
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2017, 18:19)PashaZade : Kim yardım ederse onun yanındayım demek, halkını önemsemediğini ve ülkeye kurbanlık hayvan sıfatı yüklediği anlamına gelmez mi :)

Hayır ülke yardım almayacağ ıbir yerde kurban olarak gitmek yerine en azından onlara savaşma şansı verecek bir tarafta oluyor bence
Ara
Hayır ülkeme yardım edenin tarafında olmak daha mantıklı.
@PashaZade de beni devirmeyi kafasına koymuş
giphy.gif
Ara
@PashaZade savaş iki aşama olacaksa bence yaz turu çabukta bizde akaşama kadar yeniden verelim planları.
Ara
(11-09-2017, 18:28)TR Ace :
(11-09-2017, 18:19)PashaZade : Kim yardım ederse onun yanındayım demek, halkını önemsemediğini ve ülkeye kurbanlık hayvan sıfatı yüklediği anlamına gelmez mi :)

Hayır ülke yardım almayacağ ıbir yerde kurban olarak gitmek yerine en azından onlara savaşma şansı verecek bir tarafta oluyor bence
Ya daha 1. turdan hemen bulunduğun ittifaktan umudunu kesip diğer tarafla görüşmeleri açmak biraz fazla değil mi?
Ara
Ekonomim b** gibi başlayıp ilk turdan ülkemde iç savaş çıkması biraz fazla değil mi?
Arkadaş herkes savaşı bıraktı benim politikamla ilgileniyor :)
giphy.gif
Ara
(11-09-2017, 18:32)Onur34 :
(11-09-2017, 18:28)TR Ace :

Ya daha 1. turdan hemen bulunduğun ittifaktan umudunu kesip diğer tarafla görüşmeleri açmak biraz fazla değil mi?

Ben genel olarak dedim
Ara
Kim umudunu kesip kiminle konuşmuş.Ben Diğer kıtadayım bize gelmiyor böyle bilgiler.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
[+] 2 üye VladimirSzecny nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Württemberg Muharebesi

Sabah ışıkları semayı ve toprağı aydınlattığında özel Alman "komandoları" Fransız mevzilerini basmak için büyük bir hızla ilerliyordu. Fransız orduları ise savunmayı tercih etmişti. Ama arazinin çok geniş olması nedeniyle gece işleri bitiremedikleri için bütün Fransızlar uyanıktı. Alman komandolar Fransız mevzilerini görünce şaşırıp kaldılar. Çoğu yorgun Fransız askerleri tarafından öldürülse de birkaçı kaçmayı başardı ve büyük Alman ordusunu hücuma geçirmesi için uyardı. Fransızlar için planlarını uygulamada bir sakınca yoktu ama çok büyük bir düşmanları vardı, Alman Topları. Almanlar ormandan geçecekleri için üzerlerine yiyecek içecek gibi daha sonra işe yarayacak şeyleri almayıp sadece yüklü miktarda mermi ve silah aldılar. Tabi bu bile onları geçilmesi zor olan ormanda yeterince yordu. Ama Almanlar günlerdir savunma hazırlıkları yapmıyorlardı. Fransızlar ise Almanlarla karşı karşıya savaşmak zorunda kalmamak ve onları yıpratmak için yanlardan etraflarını sarıp merkezden geri çekilme planlarını uygulamaya başladılar. Bu sebeple Alman topları düzenli bir şekilde geri çekilmeye çalışan Fransızları karmaşadan yararlanarak orta dereceli bir hasar verdi. Hala toplar ateş edebilecekken durmaları sebebiyle Alman generalleri şüphelendi. Ve 2.000 kişilik bir grubu ormandan geri çıkıp topları kontrol etmeleri için geri gönderdi. Almanlar geldiklerinde topçuların öldürüldüğünü ve topların İsviçreli fanatikler tarafından sabote edildiğini gördüler. İsviçreliler hemen öldürüldü ve şans eseri onlarla birlikte gelen birkaç mühendis 6-7 saat içerisinde hepsinin tamir edilebileceğini söyledi. Bu sırada çok daha feci bir şey olmuştu Almanlar için. Orman yanmaya başlamıştı. Ayrıca Fransızların koyduğu mayınlar yüzünden Almanların ilerlemesi durdu ve arkalarında yanan bir orman önlerinde bir mayın tarlası ve etraflarında Fransız ordusu onları izlemekteydi...

Kısacası şu anda muhtemel Alman yenilgisiyle sonuclanacak bir draw var. Tekrar planlarınızı konusturun. @TR Ace @Feldmarschal

Helmuth von Molkte @Onur34

Dışarıya ateş etmek için çıktığın kişiler sana bağırdılar ve eyalet askerleri olduklarını belirttiler. Pasifistlere tanınmamak için sivil kıyafet giymişlerdi. Bu sebeple onlara benziyorlardı. Seni bir atla gönderdiler ve komuta karargahına vardın. Bütün Almanyanın her yerine yaşadığını belirtmek için telgraf gönderdin. Berlin'de de isyancılar için infaz kararı çıkmasından ötürü isyancıların hepsinin görüldüğü her yerde herkes tarafından öldürülebileceğini ilan ettin.
Ara
Ah bea dedim şimdi aklıma çok daha iyi bir plan geldide ikinci tura kaldı kaldı anlaşılan...

Edit: Ormanda top ateşi biraz fazla isabetli olmuş gibi geldi ama sen bilirsin gelecek savaşlar için diyorum tabi bunu burda belli etmek ağlamak olur birazda .
Ara
@PashaZade Bizim cephelerde önemli bisey yok heralde ? Yada bizim cepheler daha sonra mi gelecek ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.