Anket Başlığı: Ne zaman yapalım ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Bayramın bitmesini beklemeyelim.

6 35.29%
Bayramdan sonra başlayalım.

11 64.71%
Katılımcı sayısı: 17 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[Forum Oyunu] Bütün Savaşları Bitirecek Savaş - Ocak 1913
A) Danimarka ve Norveç'e git
Dünya yanarken Paris'te dinlenmek olmaz
Ara
(15-09-2017, 16:57)turkish lokum : Ama şunu kabul edelim @PashaZade ciğim bunu büyüğün olarak söylüyorum oyundaki yöneticinin sadece bir tarafın discord kanalında olması açıkcası insanlar üzerinde bir şüphe oluşturur belki seni tanıyanlar şüphelenmemiştir ama benim içimde böyle bir şüphe oluştu.

Sizin bir discord grubunuz oldugunu bilmiyordum, öğrendiğim ve oradan itilaflara bilgi sızdıgını farkettigim zaman itilaflardan birkaç kişiye bağırarak kanallarından ayrıldım.
Ara
Arkadaşlar şurada bir hata yapmışım çok özür dilerim ;  Fransız orduları her ne kadar Alman ordularını yok etse de,

Yok etmek istese de olacak.
Ara
Umarım konuyu tatlıya bağlamışızdır.
@PashaZade
giphy.gif
Ara
(15-09-2017, 17:34)turkish lokum : Umarım konuyu tatlıya bağlamışızdır.
@PashaZade

Sıkıntı yok, tahminlerden yürüyerek ithamda bulunma kötü bir davranış sadece. Bana lokum gönderirsin artık :)
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A şıkkı Iskenderiye yi iste.
Bizim olan toprakları sırf ele geçirmiş kişi 1-2 senelik müttefik diye bırakmak doğru değil. Sadece Iskenderiye de değil Kahire de Trablusta bizim topraklarımız.

Ee şimdi iskenderiyeyi vermezse savaşacakmıyız ? @PashaZade
Ara
(15-09-2017, 17:54)Sübaşı : A şıkkı Iskenderiye yi iste.
Bizim olan toprakları sırf ele geçirmiş kişi 1-2 senelik müttefik diye bırakmak doğru değil. Sadece Iskenderiye de değil Kahire de Trablusta bizim topraklarımız.

Ee şimdi iskenderiyeyi vermezse savaşacakmıyız ? @PashaZade

Evet italyan ordusu ile savaşta olacaksınız.
Ara
Almanlar benden 2 kat büyükken saldırıyı durdurmanın başarı sayılması gayet ilgi çekici :D. @Feldmarschal alınma kanka da 2 kişilik oyunlarda 2.oldun tebrikler olayı gibi biraz :D .

Evet Avusturya Macaristan geliyor musun Fransaya sende isviçreme dokunduğunua gre artık gelirsiniz bizede bir ziyarete ama uyarayım fazla misafir sevmeyiz gitmeyen müsafiri süngüyle itiyoruz.
Ara
Ben özelden attım turu
Ara
Almanlar takviye alıyor Ahmet abi, siz İspanyollar tarafından arkalanıyorsunuz :)
Ara
(15-09-2017, 18:11)PashaZade : Almanlar takviye alıyor Ahmet abi, siz İspanyollar tarafından arkalanıyorsunuz :)

İspanyollarada mı tarih dersi lazım.
Ara
(15-09-2017, 18:12)TR Ace :
(15-09-2017, 18:11)PashaZade : Almanlar takviye alıyor Ahmet abi, siz İspanyollar tarafından arkalanıyorsunuz :)

İspanyollarada mı tarih dersi lazım.

Napolyonculuk seziyorum :) Kardeşini mi geçireceksin İspanya tahtına yoksa
Ara
iki kat mı fazla kanka Avusturya-Macaristanın 600k askeri varken benim 100 k askerim var senin o zaman 50 k askerin olması lazım bencede eğer böyleyse helal olsun ne diyim arkada isyancılar önce ordu toplar makineliler ama senden 150 k zarar çıkıyosa bendende 130 k zarar çıkıyosa benim ordularda ve senin ordularda olmayab bi değişiklik var ve ayrıca topyekün taarruza kalkmış 2 kat fazla askeri mayınlar tutuyosa onada bişey demiyorum 2 günde 200 km ye metre metre mayın döşeyen askerlere sahipken benim yenilmem gayet doğal zaten :D
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-09-2017, 18:22)Feldmarschal : iki kat mı fazla kanka Avusturya-Macaristanın 600k askeri varken benim 100 k askerim var senin o zaman 50 k askerin olması lazım bencede eğer böyleyse helal olsun ne diyim arkada isyancılar önce ordu toplar makineliler ama senden 150 k zarar çıkıyosa bendende 130 k zarar çıkıyosa benim ordularda ve senin ordularda olmayab bi değişiklik var ve ayrıca topyekün taarruza kalkmış 2 kat fazla askeri mayınlar tutuyosa onada bişey demiyorum 2 günde 200 km ye metre metre mayın döşeyen askerlere sahipken benim yenilmem gayet doğal zaten :D

Şu an tüm cepheyi kontrol ettiğiniz için askeri sayılarınız şu şekilde.

Fransızlar - 1.000.000
Almanlar - (Sadece Feldmarschal) 1.250.000
Ara
(15-09-2017, 18:25)PashaZade : Şu an tüm cepheyi kontrol ettiğiniz için askeri sayılarınız şu şekilde.

Fransızlar - 1.000.000

@TR Ace yine iki kat değil kanka :D sen varken ben 3. bile olurum sen iyi bir oyuncusun ama bu seferlik ben senden az zaiyat vermişim :D
Ara
(15-09-2017, 18:22)Feldmarschal : iki kat mı fazla kanka Avusturya-Macaristanın 600k askeri varken benim 100 k askerim var senin o zaman 50 k askerin olması lazım bencede eğer böyleyse helal olsun ne diyim arkada isyancılar önce ordu toplar makineliler ama senden 150 k zarar çıkıyosa bendende 130 k zarar çıkıyosa benim ordularda ve senin ordularda olmayab bi değişiklik var ve ayrıca topyekün taarruza kalkmış 2 kat fazla askeri mayınlar tutuyosa onada bişey demiyorum 2 günde 200 km ye metre metre mayın döşeyen askerlere sahipken benim yenilmem gayet doğal zaten :D

Kanka şuan benim bölgede tek ordum sizin 3. ordu hazırlanıyor 3 kat diyebiliriz hatta gelecek savaşada bakalım arkada o olmaz bu olmaz derken try hard oynuyormuşsunuz zaten durduk yere sinirlendirdiniz beni. İsyancılar olayının aynısı sendede var zaten alsasda almanlar isyan etmiş bu sefer @PashaZade bu tür olayları ben avantajlı olacak olsam bile benim savaşımda katma bende taktiklerde zaten onlar hakkında birşey belirtmiyorum masada dersşne iyi çalışmış olan kazansın.

(15-09-2017, 18:56)Feldmarschal :
(15-09-2017, 18:25)PashaZade : Şu an tüm cepheyi kontrol ettiğiniz için askeri sayılarınız şu şekilde.

Fransızlar - 1.000.000

@TR Ace yine iki kat değil kanka sen varken ben 3. bile olurum sen iyi bir oyuncusun ama bu seferlik ben senden az zaiyat vermişim :D
Kanka gaz felan kullandırmışsınız diye yüksek zayiat vermişiz öğrendiğim kadarıyla benim ilk taktiğide yazmışlardı zaten tamamen discorddan oyundan sonrada ufak detayı sorun olmazdı senden savaş bitince yazıldı tabi dedim try hard gidiyoruz anlaşılan.
Ara
(15-09-2017, 18:59)TR Ace : Kanka şuan benim bölgede tek ordum sizin 3. ordu hazırlanıyor 3 kat diyebiliriz hatta gelecek savaşada bakalım arkada o olmaz bu olmaz derken try hard oynuyormuşsunuz zaten durduk yere sinirlendirdiniz beni. İsyancılar olayının aynısı sendede var zaten alsasda almanlar isyan etmiş bu sefer @PashaZade bu tür olayları ben avantajlı olacak olsam bile benim savaşımda katma bende taktiklerde zaten onlar hakkında birşey belirtmiyorum masada dersşne iyi çalışmış olan kazansın.

Kanka şimdi şöyle oluyor matematik olarak benim zaten 1 ordum var 3. ordu nerden çıktı hazırlanıyorsa bir ordu hazırlanıyor yani 2. ordu olmuş olur ki kanka o kadar ormana ağaca kıydın yaktın ormanlar ciğerlerimizi yaktın bizimkiler isyan etmiş çokmu fransız belediyesi sonuçlarına katlanmalı zaten :D

(15-09-2017, 18:59)TR Ace : Kanka gaz felan kullandırmışsınız diye yüksek zayiat vermişiz öğrendiğim kadarıyla benim ilk taktiğide yazmışlardı zaten tamamen discorddan oyundan sonrada ufak detayı sorun olmazdı senden savaş bitince yazıldı tabi dedim try hard gidiyoruz anlaşılan.

bu dediğini anlamadım kanka kim yazmış discorddan bilmiyorumda ben görmedim ufak detayıda bilmiyorum steamden yazarsın
Ara
Feldmarschal'ın ordusu.
Onur34'ün ordusu.
Bayvera'da bir ordu hazırlanıyor.

Fransa ise bir ordu hazırlıyor ama yerini söylemiyim tabi :=)
Ara
(15-09-2017, 19:16)PashaZade : Feldmarschal'ın ordusu.
Onur34'ün ordusu.
Bayvera'da bir ordu hazırlanıyor.

Fransa ise bir ordu hazırlıyor ama yerini söylemiyim tabi :=)

Bizimkini niye söylüyon ve fransanın haberi olan 3 ordudan benim niye haberim sonradan oluyo ayrıyetten herkesin haberi oluyo Paşa Paşa :D:D
Ara
Erkek adamın malı meydandadır feld ağbey :)

Sayı olarak Almanlar hep üstün olacak yani, yeri zamanı farketmez xD
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.