Anket Başlığı: Ne zaman yapalım ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Bayramın bitmesini beklemeyelim.

6 35.29%
Bayramdan sonra başlayalım.

11 64.71%
Katılımcı sayısı: 17 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[Forum Oyunu] Bütün Savaşları Bitirecek Savaş - Ocak 1913
Sayı üstünlüğünü bizim Agemon olsaydı seneler önceki gibi rahat rahat ırardık burda olmuyor ona taktikler iverdiğimiz zaman albay akrabası vardı gidip ona soruyordu fantastik zaferler alabilyiorduk doğru strateiyle pasha biraz sayıyla yönetiyor yapacak birşey yok o konuda tabi. Bakalım ne kadar ayak uydurursak pashanın oyun stiline gideceğiz böyle...
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel planla tabiki yine yenersin, ama Feldmarschal'in planı da oradan kurtulmak için yeterliydi :)
Ara
(15-09-2017, 18:06)PashaZade :
(15-09-2017, 17:54)Sübaşı : A şıkkı Iskenderiye yi iste.
Bizim olan toprakları sırf ele geçirmiş kişi 1-2 senelik müttefik diye bırakmak doğru değil. Sadece Iskenderiye de değil Kahire de Trablusta bizim topraklarımız.

Ee şimdi iskenderiyeyi vermezse savaşacakmıyız ? @PashaZade

Evet italyan ordusu ile savaşta olacaksınız.
Mustafa Kemal Paşa Mısıra atanmıştır. Zamanında Trablusta Italyanlara karşı birlikte savaştık çok sağlam bir komutan. Italya iyi tanır kendilerini.
Mısır savaşmadan teslim edilirse daha makbule geçer tabi.
Topraklarımızı müttefikte olsa gavur bir devlete teslim edersek öbür tarafta bunun hesabını ödeyemeyiz. Özellikle 4 sene evvel tahttan indirdiğimiz beceriksiz padişah tarafından verilmiş bedava toprakları hiçbir şekilde bırakmayız.
Ara
Kardeşlik kardeşlik diyorum,savaşlara gerek yok diyorum,İspanya ultimatom atıyor.Bundan milletimizin hiç hoşlanmadığını belirtelim.Askerlerimiz savaş için her zaman hazırdır.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
(15-09-2017, 20:46)VladimirSzecny : Kardeşlik kardeşlik diyorum,savaşlara gerek yok diyorum,İspanya ultimatom atıyor.Bundan milletimizin hiç hoşlanmadığını belirtelim.Askerlerimiz savaş için her zaman hazırdır.

Kardeşlik kardeşlik diyen, savaşlara gerek yok diyen ve üstüne Portekiz'e asker çıkaran da bir sen varsın herhalde :)
Ara
eee adamlar Portekiz'e saldırcaz dediler.Napalım DENGE için gittik.Boş boş beklemezdim o durumda.Tanrı Savaş istiyor bizler değil.
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
(16-09-2017, 01:42)VladimirSzecny : eee adamlar Portekiz'e saldırcaz dediler.Napalım DENGE için gittik.Boş boş beklemezdim o durumda.Tanrı Savaş istiyor bizler değil.

Lütfen, ben Tanrı değilim. 
Bir de şunu belirteyim, Portekizi korumanız hoş bir karardı. Ve evet Denge için de gayet yerindeydi.

Ben sizi savaşa dahil etmek istiyorsam işleri biraz daha tarihi bir yönden uzak tutuyorum anlaşılabilir :)
Ara
Arkadaşlar 5-6 kişi sadece turlarını oynamış, geri kalan oyuncular da turlarını oynarlarsa tur daha hızlı gelir.
Ara
İsviçre'yim savaşa giremedim :/

Altın alacak var mı :D
We're the only theory they can't prove.
And we don't have anything to lose...
-Lorde
Ara
(16-09-2017, 23:19)FetishMuffins : İsviçre'yim savaşa giremedim :/

Altın alacak var mı :D

Maalesef İsviçre Alman, Fransız, İtalyan ve Avusturya askerleri tarafından işgal edildi :'(
Ara
WHAATTT
We're the only theory they can't prove.
And we don't have anything to lose...
-Lorde
Ara
İsviçre bankalarının kasalarını kim ele geçirdi @PashaZade ?
Asıl önemli kısım bu boşver şimdi toprağı kim işgal etti falan.
Ara
(16-09-2017, 23:38)Sübaşı : İsviçre bankalarının kasalarını kim ele geçirdi @PashaZade ?
Asıl önemli kısım bu boşver şimdi toprağı kim işgal etti falan.

Bu dört devletin ekonomik gücünü bir tık arttırsın madem :)
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(16-09-2017, 22:17)PashaZade : Arkadaşlar 5-6 kişi sadece turlarını oynamış, geri kalan oyuncular da turlarını oynarlarsa tur daha hızlı gelir.

Bu gün durumlar nasıl?
Ara
Biz istemek tur. Biz verecek para.

Oynamayanları çok bekleme bence...
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı Devleti'nin çöküşü çok yakın. Osmanlı zulmü altındaki halkları kurtaracağız.
Ara
(17-09-2017, 21:55)Onur34 :
(16-09-2017, 22:17)PashaZade : Arkadaşlar 5-6 kişi sadece turlarını oynamış, geri kalan oyuncular da turlarını oynarlarsa tur daha hızlı gelir.

Bu gün durumlar nasıl?

Okulların açılmasıyla, evlerin neşe (hüzün) dolmasıyla, antibiyotik niyetine turunuz yarın gelecektir efendim :)
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-09-2017, 22:28)Âşık Pikaçu : Osmanlı Devleti'nin çöküşü çok yakın. Osmanlı zulmü altındaki halkları kurtaracağız.

Hepinizin düşmanı biz olmuşuz demek zamanında iyi koy...
Neyse boşver.
Ara
Hayla gelmedi bölüm işte bekliyorum bak...
Ara
@Sübaşı

İşte bu yüzden dünya ülkeleri olarak size karşıt bir tutum sergiliyoruz. Yıllardır tek yaptığınız iş coğrafyalara savaş ve kaos taşımaktan fazlası olmadı. Rusya ve Rus halkı adına sizin ortadan kaldırılmanız hem dünya hem de slav kardeşlerimizin daha iyi bir dünya da yaşaması adına zorunluluk.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.