Anket Başlığı: Ne zaman yapalım ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Bayramın bitmesini beklemeyelim.

6 35.29%
Bayramdan sonra başlayalım.

11 64.71%
Katılımcı sayısı: 17 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[Forum Oyunu] Bütün Savaşları Bitirecek Savaş - Ocak 1913
Vallaha bugün de çok yoruldum ya. Bir ya da iki gün sonra evime geri döneceğim zaten de dönmeden size bir tur hazırlamak istiyorum da deniz çok yoruyor adamı. İttifakları hazırladım itilaflara geçerken sinekler her tarafımı ısırmıştı yani :P Yarın sabah olmadı yarın akşam ilk turumuz gelicek inşallah. Burada da tur yazılmıyor, devamını evdeyken getiririm.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-09-2017, 21:26)PashaZade : Vallaha bugün de çok yoruldum ya. Bir ya da iki gün sonra evime geri döneceğim zaten de dönmeden size bir tur hazırlamak istiyorum da deniz çok yoruyor adamı. İttifakları hazırladım itilaflara geçerken sinekler her tarafımı ısırmıştı yani :P Yarın sabah olmadı yarın akşam ilk turumuz gelicek inşallah. Burada da tur yazılmıyor, devamını evdeyken getiririm.

İnşallah gelecek tur...
Ara
(06-09-2017, 20:01)TR Ace :
(05-09-2017, 21:26)PashaZade : Vallaha bugün de çok yoruldum ya. Bir ya da iki gün sonra evime geri döneceğim zaten de dönmeden size bir tur hazırlamak istiyorum da deniz çok yoruyor adamı. İttifakları hazırladım itilaflara geçerken sinekler her tarafımı ısırmıştı yani :P Yarın sabah olmadı yarın akşam ilk turumuz gelicek inşallah. Burada da tur yazılmıyor, devamını evdeyken getiririm.

İnşallah gelecek tur...

İnşallah
giphy.gif
Ara
Gelmeyecek arkadaslar su an durum sıkintili yarin saat 6da bayagi guzel bir tur gelecek, cok afedersiniz ama biz de kaldik burada problemlerle ugrasiyoruz.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şubat 1913

Helmuth von Molkte @Onur34

Uzun bir süre için Alman Genel Kurmay Başkanıydın. Savaş olmayan ve huzur içinde geçen seneler doğal olarak bir asker olduğundan seni sıksa da ölecek olan milyonlarca Alman genci için de bir hayli üzgündün. Yaşlı politikacıların durduramadıkları ölüm trenine ''belki senin de içinde olduğun'' yüzlercesi binmişti ve binmek üzereydi. Alman milleti alışıldık şekilde savaş için haykırsa da özellikle Bavyera'da barış için protestolar yapan ve mitingler düzenleyerek halkın aklını caydırmaya çalışan bir grup düzeni altüst ediyordu. Neden Türklerin batırdığı Rus gemilerinin hesabını biz ödüyoruz diye mezhep ayrımı yapmadan, kapı kapı gezerek halkı ikna ediyor ; ordunun içerisinde olduğu pislikleri ve tecavüzleri büyük bir yalan sarmacına sokarak anlatıyorlardı. Sen ise Ordunun Başı olarak onlara neden Türklerin batırdığı Rus gemilerinin hesabını Almanların ödeyeceğini anlatabilecek tek kişi olduğunu düşünüyordun...

A)Prosedürlere uyarak ilk önce onları uyar ve yasal süreci başlat.
B)Savaş nedeniyle ordunun içerisinde OHAL ilan et ve bir takım askeri isyancılara karşı mevzilendir.
C)Bavyera Eyalet Askerlerinden sadık olduğunu düşündüklerini devreye geçir, isyanın başındakileri infaz ettir.

Ayrıca, bir cephe belirt (ülke) onun hakkında sana özel mesajdan seçenekler gelecek. Askeri bir karakter oldugun için...

Theobald von Bethmann-Hollweg @Feldmarschal

Alsas'a vardığında normal bir Alman olarak değil, İttifakların Üst-Mareşali ve Alman milletinin Şansolyesi olarak halkı selamladın. Buralar çok tehlikeliydi ve Fransızlar müthiş bir kuvvetle bastırıyorlardı. Politik bir adam olup askeri eğitim almasan da müttefiklerin kıvrak zekana ve duruma göre çok çabuk karar vermene güvendiklerinden,yanında dolaştıracağın askeri danışmanlar şartıyla seni Üst-Mareşal olarak seçmişlerdi. Ruslar ve hatta bir kaç günlük fark ile Fransızlardan daha erken mobilize olmuştunuz. Her ne kadar sizi savaşın başlangıcında ileri taşıyacak olsa da 1 sene sonra normal bir vatandaşta dahi 5 mark bulabileceğine emin değildin. Bu sebeple yol boyunca sana ikamet etmesini istediğin Ekonomi bakanıyla derin sohbetler etmiştin. Ekonomi bakanı son kararlarını meclisten geçirmek için bekliyor.

(Serbest tur. İyi düşün herşeyi ayarla yoksa 5 tur sonra Ekonomik gücünüzü kırmızı yazarım haa :) )

Gottlieb von Jagow @Lostonmegar

Herkesin sevdiği iyi eğitim almış, Berlinli bir Beyefendi olarak bilinirdin. Trablusgarp Savaşında Türkler ve İtalyanlar arasında arabuluculuk yapman iki devleti de hoşnut etmişti. Ayrıca normal bir Roma Büyükelçisi olarak görev yapmana rağmen İtalya ve Avusturya arasında çıkacak olan muhtemel bir savaşı önlemen karşılığında hoş bir teklifle Dışişleri Bakanlığına yükseldin. Şimdi Savaş her ne kadar askerlerin olsa da senin de üzerinde oynayacağın bir pistti.

A)Meksika'yı ziyaret et.
B)Japonya'yı ziyaret et.
C)İspanya'yı ziyaret et.

Gustav V @turkish lokum

Gençliğinden beri her kavgada, konuşmada Almanları tuttun. Tam bir Alman destekçisi olarak bilindin. Bu belki Almanları hoşnut etse de kendi halkın arasında sana karşı bir muhalefet oluşturdu. Lafını dinleyenler azaldı ve hatta yer yer protestolar düzenlediler. Alman sevdan tahtına mal olabilirdi ki o tahtın hükmettiği İsveç bu sevdadan ötürü yerle bir oldu. Eğer ipleri tam olarak kontrol altına almazsan bir süre sonra sadece tahtını değil, kelleni de kaybedeceksin. 

A)Tüm isyancıları sorgusuz sualisiz katletme emri ver.
B)Ordunun kendine sadık olmasını iste ve elini öpmelerini emret.
C)İsyancılarla görüşmeler başlatılmasını talep et.

Enver (Paşa) @'Sübaşı'

Serbest turun. Çünkü Osmanlı bir nevi ai değildi :D Balkan savaşları oyuncular tarafından oynandı. Ülkeyi demirağlarla baştan yaratırsın artık :P

Franz Ferdinand @onaz

Ülkende onlarca millet var. Hepsini bir arada tutmak çok zor ve tahtı aldığında büyük bir Avusturya Macaristan İmparatorluğu görmek istiyorsan Rusya'yla mücadele etmen gerekecek. Ayrıca barış içerisinde ve refah dolu bir hüküm süren olmasını istiyorsan Osmanlı İmparatorluğu ve İtalya Krallığıyla Balkanlar üzerine mütevazi görüşmeler yapman gerekecek. Tabi bundan önce içinizdeki çürükleri tasfiye etmek ve yerine sadık kullarından ataman gerekecek. Bu sebeple ülkenin bir yerine gezi düzenlemen beklenmekte.

A)Saray-Bosna'ya gidelim. (Paralllel evren xD)
B)Budapeşt'e gidelim. (Yine parallel evren yaparım he xD)
C)Venediğe gidelim. (Sen anladın :P)

Istvan Tisza @kilical12333

Imparatorluk içerisindeki en nüfuzlu grup Macarlardır. Avusturya Arşidüklüğü zamanında o kadar etkiniz olmasa da zaman değişti. İmparatorluklar çözülme noktasına geldi ve Hanedan sizin ağzınıza bakıyor. Bununla beraber Macarların azınlık olduğu yerlerdeki diğer milletlerle de sıkıntılarınız var. Yani bir noktada birbirinize muhtaçsınız. Özerk statüde olarak kendi iç kararlarınızda özgürsünüz.

A)Bir Macar-Eyalet ordusu kuralım.
B)Bizde savaş ekonomisine geçelim.
C)İmparatorluk içerisindeki Romenleri ve Sırpları kovarak yerlerine Macarları yerleştirelim.

Luigi Cadorna @Voidian

Büyük yetkileri olan bir askeri general olarak ......****************....................________________---. İtalyan askerleri Fransa sınırında ve Napoli ile Lecce'de bekliyor. Askerlerin senin kararlarını dinleyecekler. Askerlerin tam sayısı 120.000 kadar. Daha detaylı bilgi için askeri iletişim subayıyla görüşmen gerek. (@PashaZade'ye pm at ki sana bilgileri söylesin, Fransızlar öğrenmesin şimdi xD. Ayrıca saldırı yapacağın yeri de söyle.İlk başı da ben sansürledim bir problem yok yani)

Giovanni Martian @Windfall42

Güney İtalya ve Sicilya'da en fazla arsası bulunan kişisin. Öyle ki savaş başlamadan önce tüm dünyaya ihracat yapıyordun. Şarap, makarna, domates ve diğer gıda ürünlerinin yanında en çok cazibeli gelen kısmın motor üretimine ve demiryollarına yaptığın yatırımlar. Ekonomi Bakanlığı senden direk olarak 100.000.000 Lire borç istedi. Bu miktar bütün varlığını riske atabilir. Devlete savaş boyunca emanet edebileceğin maksimum 20 fabrikan, onlara bağlayabileceğin 5.000 işçi ve 30 kargo gemin var. Unutma, İtalyan hükümeti sana güveniyor.

Grigori Rasputin @'İlber Ortaylı' 

Sana tur yok. Alemin delisisin. Benle iletişime geç istediklerine karar ver. Ben de olan biteni bir sonraki tur yazarım. Ne yani seni tanıtacağımızı mı sandın? (Arkadaş dünyanın en gerekli karakterini seçti, İtilaflar dövebilirsiniz :P)

Winston Churchill @Aeschyli 

Uzun zamandır Deniz Kuvvetlerinin 1. adamısın. Ayrıca Ticaret bakanlığı ve 10 seneden fazla parlamentoda vekillik yaptın. Dünyaya hükmeden bir devletin en güçlü kolunu yönetiyorsun. Herkes sana çok güveniyor. Ne kadar akıllı ve tam bir "İngiliz" olduklarını biliyorlar. Ama bu zekayı er meydanında da göstermen gerek. Kaybetmemeniz gerek bir savaşa girdiniz. Tek yapman gereken şey, tüttürdüğün Piponu ağzından çıkartıp, çıkarma yapılacak şehri söylemen. (Paralel evrenle aynı mı gidicez yoksa ?) (Pm gönderirsin.)

David Lloyd George @Âşık Pikaçu

İngiliz Savaş Kabinesinin başkanısın. Tüm bakanlıklar sana bağlı. Kısacası şu an Lloyd George kabinesi İngiltereyi yönetiyor. Ah pardon, sadece York'dan Essex'e değil ; İskoçya, İrlanda, Kanada, Hindistan, İngiliz Afrikası... Kısacası sen şu an Dünyanın Liderisin. Ama küçücük bir ada ülkesi olduğunuz için böyle devasa bir "Dünya" savaşı için 3-5 İngiliz genci yetmez. Kolonileri ve denizaşırı topraklardaki durumları açıklaman gerekiyor. 

A)Savaşın durumu kötüleştikçe daha fazla asker alıp, vergiyi arttıralım.
B)Geleceğe bırakmak olmaz, 18 yaşından 55 yaşına kadar herkes asker olacak. Vergiler son seviyede.

Rene Viviani @TR Ace

Fransa'nın Cezayir doğumlu Başbakan... Büyük bir Başbakanlık krizi olduğu zaman Raymond Poincare'nin parmakla gösterdiği adam. Savaş olarak şu an üstün olsanız da Halife'nin çağrısıyla (tabi ki paralel evren) sadece İngiliz sömürgesindeki müslümanlar değil,  Batı Afrika'dakiler de harekete kalktı. Bir an önce Afrikalı ama sadık bir vatandaş olarak onların milli duyguları üzerinden yürümen lazım.

A)Cezayir'e gidelim.
B)Tunus'a gidelim. 
C)Nijerya'ya gidelim.

Raymond Poincare @Bayoj

Karizmatik görünümlü lider olarak akıllara kazındın. Ama halkını bu savaştan uzak tutmayı başaramadın. Başaramadığınla beraber üstüne üstlük, düşman topraklarını paylaşmak için görüşme yapacağın sözünü verdin halkına. İşte o görüşme için Calais'ye geldin. Londra'ya gidip Mr. George ile konuşacaksın. 

Şimdi, benim sizden istediğim Aşık Pikaçu ile konuşup, bilhassa Avusturya Macaristan ve Osmanlı toprakları üzerinde karara varmanız. Yani bu tur yapacağınız barışı konuşacaksınız haberiniz olsun. 

Woodrow Wilson @VladimirSzecny

Özgür halkın Özgür Lideri ! Herkes seni böyle selamlamaya başladı. Özellikle az önce girmiş olduğun Savaş Konferansında. Konferans'ta Amerikanın neden savaşa girmek zorunda oldugunu anlatacaktın. Ama birden patavatsız bir gazeteci izin almadan, "Ya düşman ülkelerde yaşayan Azınlıklar??" diye bir soru sordu. Soruyu cevaplamak zorunda değilsin. Tabi bunun da getireceği sorunlar vardır ama düşmanlarla tansiyonunu daha fazla arttırmak seni demokratikleştirir mi bilemeyiz.

A)Gazeteciyi "ignore" et.
B)Ermenilerden ve Kürtlerden bahset. 
C)Bosnalılardan ve Hırvatlardan bahset.

Hayırlı uğurlu olsun iyi akşamlar :)
Ara
A)Cezayir'e gidelim.
Ara
Isyancilara görüşme talep et
giphy.gif
Ara
Seçtiğimiz şıkka şıkkın (ana temasını) bozmadan ekleme yapabiliyormuyuz?
Ara
Olabilir. Detaysa problem yok zaten.
Ara
B)Bizde savaş ekonomisine geçelim.
Yavaştan Karpat ruhunu geri kazanmaya başlayalım
Ara
Başbakanıma naçizane tavsiyem cezayire giderek orayla ilgilenmesidir. Cezayir Fransa için çok kritiktir.
Ara
B şıkkı.Birde alman basınına küçük bir demeç vereceğim."Değerli Alman Halkı!Bildiğiniz üzere halkımız ve devletimiz için çok önemli bir savaşa girdik.Bunun üzerine ise bizi cephede yenemeyeceğini bilen İki yüzlü İngilizler ve Korkak Fransızlar bizi içimizden çökertmeye çalışıyor. Almanya'nın askeri başı olarak halkımıza bu casusları gördükleri yerde bize bildirmelerini ve Devletlerini sonuna kadar desteklemelerini istemekteyim. Son olarak ta Sayın Şansölyemize de bu konu hakkında endişelenmemesini söylemekteyim.
Ara
Madem serbestiz o zaman bizde orduyu Sarıkamış üzerinden Rusyaya yürütelim :P
Kafkasyadan doğru doğuya gidip orta asyadaki kardeşlerimizle birleşip Turan ülkümüzü gerçekleştirelim :P
Şaka bir yana ben en iyisi bu turda ülkedeki asayişi biraz geliştireyim.Öncelikle şu ermeni döllerini göç ettirelim.Doğuda bize sıkıntı çıkaracak gibi geldiler gözüme.
Ayrıca şu ekonomi işini Almanya ve Avusturyaya bırakmayalım.Şu an savaşta değiliz halk tarımla uğraşsın (söz mazot 1 TL olacak.). Gelen mahsulleri dış borçlarımızı kapatmak için kullanırız. :P
Ara
Subasi savastasiniz :) Hatta savasi Osmanli baslatti Rus ggemisini batirarak xD. Su an balkan savaslari forum oyununun devamini oynuyoruz arkadaslar. Dunya savaslari icin son sayfalara bakiniz. Ayrica onceki yorum yazan arkadaslara soyluyorum, ufacikta olsa rp zorunlu.
Ara
1200px-United_Armenia.png      
Öncelikle o gazeteciyi cesaretinden dolayı tebrik ederim.Ardından Ermeni Kardeşlermizin Müslümanların zulmunden kurtulmaları için her türlü desteği vereceğimizi söylerim.Kısacası cevabım B şıkkı fakat Kürtler ile ilgili bir şey söylemem.Dini adamım ben.Müslümanlar umrumda değil.Ayrıca Yapılan savaş sonrası barış konferansına davet edilmemem beni üzdü.Halkımı sonucunu bilmediğim bir savaşa göndermek benim gibi bir lider için uygun değil.Halkım ile gurur duyuyorum.Tanrı bizi korusun!
Bir Japon Atasözü der ki:
Davranışlarınızı yönetin yoksa onlar sizi yönetir.
Ara
Vatandaşlarının ekonomik dar boğaz içindr olduğunu gördüğüm için yaptığım seyahatte ekonomi bakanımla beraber çıktık yola önce halkı dinledik bu seneyi rahat geçirsekte bidahaki sene zor Şansölye diyince mevcut ekonomik alanda uzman olan kişileri yanıma çağırdım ülkede mevcut enflasyonun fazla olduğundan yakınan uzmanlar ve bakanlara askeri harcamalar dışında diğer devletin harcamalarını asgari değerde harcama yapılarak gereksiz harcamaların kısılmasını ithalatın kısılmasını hatta mümkünse bitirilmesini bu alanda teşvik yapılmasını bir yıl içinde üretilmeyenleri üretmeyi mevcut Alman sanayicilerinin ise üretimlerini arttırmasını ve iç pazardan sonra ihracata yönelmesini istedim bunun ülkemize döviz olarak girmesininde enflasyonu düşüreceğini danışmanlarım onaylanmıştı ayrıca işsiz olanların savaşa alınmasıylada enflasyonun önüne geçmiş olduk bu acil planlamayla enflasyonun önüne geçilebilir düşüncesi oluşunca toplantıyı dağıttım ve gerekli emirleri imzaladım.
Ara
İsveç Kralı olarak en büyük önceliğimiz halkımızın refah ve mutluluğudur.
Almanların yanında olmamızın sebebi büyük iskandinav devletini kurmak istememizdir.
Dünya şunu bilsin ki bir iskandinav kimsenin emrine girmez eğer halkımız isterse Almanların tarafından çekileceğiz..
C) İsyancılarla görüşme talep et
giphy.gif
Ara
devlete gereken parayı veririm ama bir şart sunarım bu bir karşılıktır devletten gelecek teklife göre devam edecem (özelden yaz)
Cogito, ergo sum
Ara
C)Venediğe gidelim. Korkanın çocuğu olmaz.
Ara
(07-09-2017, 12:26)onaz : C)Venediğe gidelim. Korkanın çocuğu olmaz.

Hayirdir Saray-Bosna'ya gitmedin :) ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.