[Forum Oyunu] Kurtlar Konseyi : III. Tur (Katılım Açık)
3 tane alam gari (adam)
Cogito, ergo sum
Ara
* Xepluper hukuk bürosu altında işletmeye devam ettiği silah deposunda elemanı ile birlikte oturuyor.
Xepluper: Beyler, k*dumun yerinde en iyi silahları satamasak bile yok mu bizden alacak üç-beş suriyeli?
Xepluper: Harun!
Harun: Efendim abi.
Xepluper: Bu işle sen ilgilen, bizim buradaki caminin sol tarafında yaşayan suriyeliler var, onlara git bi' bak bakayım.
Harun: Peki abi, emrin olur.
* Xepluper sağ elini yavaşça masasında bulunan viski bardağına götürür ve ufak bir yudum alır.
Xepluper: Gitmeden şunu da al bakayım.
* Xepluper homurdanarak masasının altındaki eski çantayı kavrar ve masanın üstüne açarak bırakır.
Xepluper: Burada yeteri kadar para var, sokakta ağzı kokan adamları topla bana, serseri tipli herifler olsun.
* Xepluper sağ elinin tersiyle Harun'a kapıya doğru işaret yapar.
Xepluper: Hadi hadi, hızlı ol.
Xepluper: İş bitince de yanıma uğra.
Harun: Tamam abi.

Ara
2 tane eleman biz alalım hakiki laz olsunlar ama :)
Ara
2 tane daha olsun madem benim de. :D
Ara
@Merco, ben ne yaptıysam haklı olduğumdan yaptım. Hem konseyin içerisinde hem konseyin dışında hepimiz güvende olalım diye yaptım. Hoş, ben ceza almayacağımdan eminim ama senin tarafından vurulabilirim o biraz canımı sıkıyor :( sad.
Ara
Görüyorum ki kapalı sözcükler kullanılıyor.Olay neyse açıkca söyleyin.Karar'ı babamız versin.
Ara
(14-06-2017, 23:57)chatlaks14 : Görüyorum ki kapalı sözcükler kullanılıyor.Olay neyse açıkca söyleyin.Karar'ı babamız versin.

Tabiki bana kızacaksınız ama tur gelmeden konuşmak istemiyorum. Hakkımda olacaklara razıyım. Üstlerimin cezaları da benim için bir emirdir.
Ara
@Xepluper kaç tane adam istiyorsun net yazar mısın? Giderlerini karşılayabileceğinden emin ol.

Bir dahaki tur ilk gelirlerinizi alacaksınız. Ona göre kadronuzu daha mantıklı ayarlayabilirsiniz.
Sic Parvis Magna
Ara
@altnkurt

6 tane olsun.
Ara
(15-06-2017, 00:14)Xepluper : @altnkurt

6 tane olsun.

Polat Alemdarı öldürmeye mi gidiyorsun ? :rage:
Ara
beyler Baron bi kere konuşcak buda son olcak olay olunca bana gelip izahatı yapıcaksınız ayrıyetten başka şekilde cinayet istemiyorum herkes hakettikçe yükselecek hakettikçe alçalacak buna ayak oyunları değil Baron karar vericek aşırı adam yarışınada girmeyin herkes işini büyütsün önce hele bi durun para ne kadar çoksa işler daha eğlenceli olur ayrıyetten gelin hep birlikte iftar yapalım Baron bonkörlüğünü size göstermek istiyor herkes davetlidir tabi oturma yerlerini bizim Evlat ayarlıcak @chatlaks14
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Baron'umuza ve onun sağ koluna olan güvenimiz ve sadakatimiz tamdır. Elbet onlar ne isterse onu yaparız. Baron'umuzun bir işi düşerse başkalarına söylemesine gerek yok biz emrinize amadeyiz. @Feldmarschal @chatlaks14
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Organizasyon'a hemen başlıyorum baba.
[+] 3 üye chatlaks14 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ula @PashaZade dırdır konuşayisun. Kafamuz şiştu da caz etmanden, bıkmadun mu da içi saattir laklak etmenden? Kekluk gibu zıplayisun, bizu bilen bilur haa! Bilmeyenu da Ziya'ylen tanuştururum.

Ha bu da Ziya'dur. Ziyan eder.

resim_1039.jpg
[+] 2 üye onaz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@onaz yoksa sen de mi hak yoldan şaşanlar cephesine katıldın :D ?
Ara
(15-06-2017, 00:17)PashaZade :
(15-06-2017, 00:14)Xepluper : @altnkurt

6 tane olsun.

Polat Alemdarı öldürmeye mi gidiyorsun ? :rage:

Amatörlere yer yok, paramızı temiz kazanacağız.
Ara
(15-06-2017, 00:53)PashaZade : @onaz yoksa sen de mi hak yoldan şaşanlar cephesine katıldın :D ?

Ben ticaret pazarıma ve pazardaki payıma bakarım. İşime taş koyan olursa da Ziya'yla gezintiye çıkarım.

Treebeard :Ben kimseden yana değilim, zira kimse de benden yana değil.
Ara
vpE5Or.jpg

II.TUR

@Feldmarschal

Konseyin bu tarz basit işlerden sıyrılıp gerçek manada para getirecek işlere yönelmesi gerek. Bunun için dış bağlantılarla temasa geçmelisin. Fakat uluslararası arenada bir tarafı seçtiğinde diğer tarafı karşına almış olabilirsin. Kimlerle çalışacaksın? Sen baronsun büyük düşün.

A)Amerikanlarla
B)Ruslarla
C)İsraille
D)Örgütle

Ayrıca konseyde boşalan koltuk için önerdiğin bir Mafya babası belirt.

Ayrıca hiyerarşindekiler dün gece haksız bir saldırı yaparak baronun dengelerini bozdular. Bunlar hakkında hüküm vermen gerekiyor.

@Windfall42 nin Hükmü
A)Parasının yarısına el koy
B)Adamlarının yarısını öldür
C)4 tur gözetim altında tut
D)Haksız saldırıyı görmezden gel
@chatlaks14

Gazeteci baronla ilgili onca bilgiyi nasıl edinmiş olabilir? Kimlerle bağlantısı var? Baronun sağ kolu olarak onun imajını korumak senin görevin. Gazeteci öldüğünde arkasından birileri çıkacak mı? Bu işi iyice araştır.

A)Devletteki bağlantılarını kullan
B)Dış haber alma servislerindeki bağlantılarını kullan
C)Gazetecinin son günlerde temasa geçtikleri kişileri incele
D)Gazeteciyi sorgula

@Sübaşı

Baron, gazeteci suikastini senin yapmanı istedi. Hiyerarşinde 4 tane mafya babası varken sokağa çıkıp adam vurman iş ortaklarınca hoş karşılanmayabilir. Peki bu mafya babalarına güvenebilir misin? İşi eline yüzüne bulaştırman konseyin gelirlerini düşürecektir. Bu yüzden de konseyden ihracın için oylama yapılacaktır. Gazeteciyi öldürmek için daha fazla adam tutabilir veya diğer mafyalardan destek talep edebilirsin. Elindeki bilgilere göre gazeteci her gün aynı saatte evinden çıkıp şahsi arabasıyla işe gidiyor. Her akşam eve dönerken sahilde aynı bankta oturup purosunu içiyor. Bunun dışında işyerinde sürekli çay içiyor. Her akşam balkonda kısa bir süre gökyüzünü seyrediyor. İş senin..(Başarılı olursan payına düşecek miktar: $$ 80 000)

A)Arabasına bomba yerleştir
B)Bankta otururken kurşunla
C)İşyerindeki çaycıya çaya zehir atması için rüşvet ver (-$$ 5 000)
D)Akşam balkona çıktığında uzak menzilli silahla vur
E)İşi hiyerarşinden birine ver (Anlaştığınız fiyat ve ismi belirt)

Hapishaneden yeni çıkan eski bir uyuşturucu kaçakçısı kamyonlarını sana bıraktı. Bu kamyonlarla çok işler yapacaksın. Fakat önce güvenilir şoförler bulman gerekiyor ki malı alıp kaçmasınlar. Eski bir dostundan bu işlerle ilgili bilgi aldın. Yakında sınırdan yeni mal gelecek. Bir an önce hazırlıklarını tamamlamalısın.

A)Uzun yıllar çalışmış şoförlerden rasgele kirala (-$$ 5 000)
B)Eskiden iş yaptığın şoförlerden çağır (-$$ 15 000)
C)Kamyonları profesyonellere emanet et (-$$ 25 000)
D)Tanıdıklarını şoför olarak kullan

Ayrıca hiyerarşindekiler dün gece haksız bir saldırı yaparak baronun dengelerini bozdular. Bunlar hakkında hüküm vermen gerekiyor.

@Aeschyli nin Hükmü
D)Saldırıyı üstlen (Baron tarafından haksız saldırı hükmü)
@Aytaç

Kanlıca'daki araziler için sahte tapular hazırlattın. Ev sahiplerine de biraz para verip arsalara çöküyorsun. Fakat bir grup ev sahibi evini terk etmek istemiyor. Hatta bunun için avukat bile tutmuşlar. Avukatları da baya sağlam. Tehdit ve rüşvet sökmüyor. Kanlıca'daki araziler senin için çok önemli. Bu işi halletmelisin.

A)Avukatı öldür
B)Mahalleden birkaç kişiyi öldür
C)Arsalar için daha çok para ver (-$$ 50 000)
D)Mahalleyi tehdit et

@Onur34 ün Hükmü
@Windfall42

İstanbul büyük bir şehir. Elinde birçok kumarhane var fakat bu şehre hiçbiri yetmiyor. Yeni bir kumarhane açılması gerektiğini düşünüyorsun. Bu açılış izni için hiyerarşindekiler sabırsızlanıyor. Bu kumarhane İstanbul'un en büyük kumarhanesi olacak ve sahibine büyük para kazandıracak. Kim bilir verdiğin kişi bir gün konseye bile yükselebilir. Kime vermek istediğini sen seçeceksin. Seçimini yaparken açılış iznini verdiğin kişiden maddi hediyeler alabilir, gelirlerinden aldığın %50 payın arttırılmasını isteyebilirsin.

A)PashaZade
B)İlber Ortaylı
C)Cpt.MacMillan

@PashaZade nin Hükmü

@"İlber Ortaylı" nın Hükmü
@pikapikaccchuuu

Yeni açılan benzinliklerden birisi sana haraç vermeyi reddediyor. Bundan cesaret alan diğer dükkanlar da haracını geciktiriyor. Buna bir çözüm bulmazsan alemdeki beş paralık olacaksın. Benzinliği havaya uçurup diğerlerine göz dağı vermek güzel fikir gibi duruyor fakat benzinlikten gelecek haracın da az olmayacağını düşünüyorsun. Seçim senin.

A)Benzinliği havaya uçur
B)Adamlarını benzinciye göz dağı vermesi için gönder (en az 2 çete elemanı)
C)Benzinliği kendi haline bırakıp diğer esnafı kurşunla (en az 2 çete elemanı)
D)Bu işi halletmesi için hiyerarşinden birini gönder

Dün gece mekanına silahlı saldırı oldu. Adamın durumu erken farketti fakat seni uyaramadan Windfall42 tarafından öldürüldü. Silah seslerini duyunca hemen arka kapıdan kaçmaya çalıştın fakat saldırganlar çok kalabalıktı ve İlber Ortaylı arka girişi tutmuştu. Uzun süre çatıştın fakat senden sayıca çok üstünlerdi. Bi ara boşluklarını farkedip kaçmaya çalışsan da Aeschyli seni vurdu. Bu yarayla daha fazla kaçamadan Onur34 tarafından yakalandın. Pashazade kafana silahı dayayarak son sözünü söylemene fırsat vermeden tetiği çekti. Çok kalabalık ve gürültüyü bir çatışma oldu. Konseyin de bu çatışmadan haberdar olması uzun sürmedi. (Hiyerarşinin en altından tekrar başlamak istersen tercih ettiğin iş koluyla birlikte yorum yazabilirsin.)
R.I.P.

@PashaZade

Kumarhanendeki makineler baya eski. Müşteriler sürekli şikayet ediyor. Buna bir çözüm bulmazsan yakında ortada müşteri falan kalmayacak. Makinaları yenilemek biraz masraflı olacaktır. Başka bir kumarhaneden çalmayı deneyebilirsin. Müşterileri tamamen susturmak da bir çözüm tabi. Seçim senin.

A)Makinelerı yenile. (-$$ 20 000)
B)Başka birinin kumarhanesindeki makinaları çal. (ÖM ile aynı iş kolundan isim belirt.)
C)Müşterilerden birkaç tanesini öldür.
D)Müdahale etme.

@"İlber Ortaylı"

Kumarhanede dolanırken dikkatini çeken birşey oluyor. Bazı müşteriler sürekli kazanıyor. Hile veya kendilerine göre geliştirdikleri yollar var. Deyim yerindeyse seni yoluyorlar. Bunlara acilen birşeyler yapman gerek. Yoksa baya zarar edeceksin.

A)Müşterileri kumarhanedeyken öldür
B)Müşterileri çıkışta öldür
C)Müşterileri gidecekleri yere kadar takip edip orada öldür
D)Müdahale etme.

@"Cpt.MacMillan"

Sabah yatağından ısrarla çalan telefon sesiyle uyanıyorsun. Kumarhaneye polis baskını geleceğiyle ilgili bir haber alıyorsun. Hemen arabana atlayıp kumarhaneye gidiyorsun. Polis çoktan kapıya dayanmış. Sana yüklü miktarda ceza keseceği fikriyle pis pis sırıtıyor. Buna bir çözüm bulmalısın.

A)Rüşvet ver (-$$ 10 000)
B)Polise saldır (en az 2 çete elemanı)
C)Polisi ikna et
D)Cezaya razı ol

@basileus

Sınırdan yeni geçen bir kamyon sigara sevkiyatı var. Fakat içerden birileri bu sevkiyatı ihbar etmiş. Köstebeği bulman gerek ama mallar bekleyemez. Polis mallara el koymadan önce bir şeyler yapmalısın.

A)Malları başka kamyona yükle
B)Polis tehdidi geçene kadar malları civarda bir depoda sakla
C)Malların bir kısmını polise yem etmek için tut gerisini başka kamyona yükle
D)Müdahale etme

Yerel mafyadan birileri silah sipariş etti. Fakat stoklarında istedikleri kadar silah yok. Siparişi eksik teslim edebilirsin veya eksikleri başka birinin deposundan çalarak kapatabilirsin. Belki de daha düşük kalite silahlar satmayı denemelisin.

A)Siparişi eksik teslim et
B)Diğer silah kaçakçılarından çalarak eksiği kapat
C)Düşük kalite silahlar satmayı dene
D)Siparişi eksik yokmuş gibi teslim et

Silah depolarından birisinde dün gece eksik mal çıkmış. İçerden birileri senden çalıyor anlaşılan. Şüphelendiğin birileri var aslında. Adamlarını sorgulayabilirsin veya direk şüphelendiğin kişilere de odaklanabilirsin.

A)Tüm adamları sorgula
B)Birkaç kişiyi öldürerek kimsenin senden çalamayacağını göster
C)Şüphelendiğin kişileri sorgula
D)Şüphelendiğin kişilerin kafasına sık

Örgütün biraz silaha ihtiyacı varmış. Fakat şuanda bunu ödeyecek durumları yok. Senden daha sonra ödemek üzere silah talep ediyolarlar. Onlara silahları verecek misin? Örgüte pek de güven olmaz. Pazarlık da yapabilirsin.

A)Silahları parasını sonra almak üzere ver
B)Silahlar için düşük bir fiyatta anlaşmaya çalış
C)Silahları vermeyi reddet
D)Silahları hibe et

Gizli numaradan birisi aradı. Kimliği belirsiz kişilerce büyük parti silah sevkiyatı yapılacakmış. Adresi ve saati yanındaki kağıda not aldın. Bu isimsiz ihbara güvenip hareket edecek misin?

A)Adamlarını al ve ihbar edilen yere git
B)Sevkiyatı takip et ve gideceği depoya saldır
C)Sevkiyatın bulunduğu bölgeye erkenden git ve pusu kur
D)İhbarı görmezden gel
@Onur34

İnşaatlardan birinde işçiler parasından memnun kalmayıp grev yapmaya başlamış. Ustabaşı bu emektar işçileri örgütleyen kişi gibi duruyor. Yılanın başını küçükken ezmek lazım. Diğer inşaatlardaki işçilerde bu greve katılmadan olayları halletmen gerek.

A)İstedikleri parayı ver
B)Birkaç işçiyi öldür
C)Ustabaşını öldür
D)Ustabaşını intihar süsüyle öldürmeye çalış
@Merco

Haracını toplamaya çıktığında dükkanlar birisinde bir problem çıktı. Daha önce buradan başkaları senin adına haraç almış. Bu yüzden adam sana tekrar haraç vermek istemiyor. Senin adını kullanarak iş yapan bu adamlar kim? Bu durumu halledeceksin fakat önce dükkan sahibiyle ne yapacağını düşünmen lazım.

A)Dükkandan yine de haracını al
B)Bu seferlik haraç alma
C)Dükkan sahibini öldür
D)Senden başkasına haraç verdiği için topuğuna sık
@Aeschyli

Eroin imalathanelerinden birinde yangın çıkmış. Uzun yıllardır çalıştığın profesörlerden biri bu yangında ölmüş. Cenazesiyle uğraşacak değilsin ama yerini doldurman gerek. Yeni bir profesör aramaya başladın fakat bir eroin profesörü de kolay bulunmuyor.

A)Yurtdışından yeni profesör getirt (-$ 20 000)
B)Kenar mahallelerde yeni bir profesör ara
C)Onaz'ın profesörlerinden birini kaçır
D)Müdahale etme

@onaz

Uyuşturucu yapımında kullanılan asit stoğun azalmaya başladı. Her ne kadar pahalı da olsa o mallara ihtiyacın var. Tam yenilerini sipariş etmek üzereyken Aeschyli'nin asit sevkiyatı aklına geldi. Sevkiyatın yapılacağı yer ve zamanı öğrenmek için adamlarından birini gönderdin.

A)Yeni mal sipariş et (-$ 20 000)
B)Aeschyli'nin mallarına çök
C)Kalitesiz mal sipariş et (-$ 5 000)
D)Yerel uyuşturucu imalathanelerinden birisinin deposuna çök
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A şıkkı diyorum. Problemi baştan çözmek lazım ;)
Ara
A yeni makineler al.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.