[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor
(22-08-2018, 18:53)Feldmarschal : B)Rusya'ya karşı Doğu Cephesine git.

Rus tehlikesi ciddi bir mesele
Askerlerin soğuğa karşı dayanması için @HulkSpider03 bişeyler yapalım generallik yine olur ama askerler donarsa geri gelmez

Saldırmak yerine savunma savaşı yapsak?
Ara
(22-08-2018, 22:09)HulkSpider03 :

Askerlerin soğuğa karşı dayanması için @HulkSpider03 bişeyler yapalım generallik yine olur ama askerler donarsa geri gelmez

Ya ruslar saldırırsa kim savunacak orayı
Ara
(22-08-2018, 23:03)Feldmarschal :
(22-08-2018, 22:09)HulkSpider03 :

Ya ruslar saldırırsa kim savunacak orayı

Doğu cephesine sen gidiyorsun savunamaz mısın?
Ara
Saldırmak yerine dedin ya onun için dedim bende zaten orayı savunmak olursa imkan saldırmak için gidiyorum :))
Ara
@PashaZade turunu değiştim yanıt verirsin bir ara.
Ara
A)Kaynak üretimini azaltarak ülke içinde bir depo oluşturalım.

Eyvallah Ahmet görmemiştim.
Ara
@Sübaşı
İşçilerin çalışma saatlerinin arttırılması insanları yormaya başlamış ve bir yandanda şikayetler başlamıştır. 

A)Hepiniz fazladan çalışmanın karşılığını alacaksınız. (Daha fazla maaş ödenecek)
B)Osmanlı zor durumda, bu durumda kendini düşünecek Türk varsa işten ayrılabilir.(Motive etmek amaç)
C)Üretimi düşürecek olsada işçileri vardiyalara ayıralım. 

@İlber Ortaylı
Espadadelalba ile geminin motorlara dair sorunlarını bizzat konuşursun. Geliştirme sırasında mühendislerden ise ;

A)Top atış menzilini arttırmak adına yardım isteyelim. 
B)Torpidolara karşı ek zırh yapımı için destek isteyelim.
C)Mühendislerden gemi mürettebatının bir kısmına eğitim vermesini isteyelim. 

Dağ ve Orman kaplı bir bölgede 10 Bin kişilik bir tümen düşman dağın yüksek konumlarında konuşlanmıştır. 15 Bin Kişilik bir birlik ile (Yağmurlu Hava var, Uçak yardımı yok ) mümkün olan en az zayiat ile dağdaki düşmanı yok etmeniz için bir taktik vermeniz istenir. Düşman birlikleri dağın tepesinden inmeyecektir. En iyi taktiği verecek kişi general olarak seçilecektir.

İkinizde taktiği mesaj yolu ile gönderebilirsiniz. Bu arada taktik çok uçuk olmadığı sürece sorun yok. Örneğin ben olsam dağ eteklerinin tamamına gece vakti patlayıcılar kurar dağa hasar vermeye en azından bir kısmında heyelan oluşturmaya çalıştırdım hazırda bekleyen düşmanı hazırlıksız yakalamak için. 

@Hatake Kakashi 
Kuveyt sınırında İngiliz birliklerinin nöbette olduğunu görürsün. Bu bölgeden başlayacak bir saldırı karşısında Osmanlının nerdeyse hiçbir savunması bulunmamaktadır. 

A)Siper Kazalım.
B)Aktif savaşmamız gerekiyor tahkimatlar kuralım.
C)Şimdilik öncelik makineli ve toplar için pozisyon oluşturmak.

Rus sınırı yazın bile yüksek yerlerde 0 dereceye düşebilmektedir. Yoğun soğuk karşısında askerlerin sürekli hareket etmesi mümkün gözükmezken etraftaki tek savunma yüksek dağlardan oluşmaktadır. 

A)Öncelik olarak dağlarda askerlerin ısınabileceği mağaralar oluşturalım.
B)Öncelik olarak siper kazalım(Siperler çok daha az askerleri sıcak tutacak ama soğuktan ölmeyecekler)
C)Dağlarda düşman pozisyonları iyi görebilecek konumlara top yerleştirelim. 

Gemideki motorun yüksek ağırlık için yeteri kadar itiş gücü sağlamadığını görürsün. Tek motoru zorlamak daha kolay olacak olsada motorda sorunlar oluşturabilecektir. 

A)Tek motor'u geliştirmek üzerine çalışalım.
B)Çift motor için hazırlıklara başlayalım. Buharlı 2. Bir motor için daha fazla zaman gerekecek. 
C)Buhar motorunu gerektiği zamanda zorlayabilmek için ufak bir değişikliğe gidelim. 

Ege denizi çevresinde mayınları yerleştirsende Portekiz ticaret gemilerinin bu mayınlara takılma şüphesi vardır. Bu sebeple 

A)Portekizlilere mayınların yerlerini verelim. 
B)Düşmanımız olabilirler Portekizlilere eşlik edecek donanmaya konumları verelim. (Donanma eşlik etmediği takdirde çarpma ihtimalleri var)
C)Portekiz Ticaret gemilerinin bundan sonra malları akdeniz'e bırakmasını talep edelim. (Akdenizden taşınması gerekecek ülke içerisine kaynakların ulaştırılması için gereken zaman artacak )

@25itroy25
Savaş başlamadan önceki zamanda Donanmayı geliştirmek adına bir hamle yapman istenir. 

A)İngiliz ve Fransızlardan birer adet zırhlı alalım.
B)Zırhlı alımı için Almanlara başvuralım.
C)Zırhlı Alımı için İtalyanlara başvuralım. 

Savaş yaklaşırken üretim oranlarında değişiklik geçirmek istediğine karar verirsin. Balkanlarda ilk kurşun atılmıştır bile...

A)Silah Üretimine öncelik verelim.
B)Cephane üretimine öncelik verelim.
C)Top üretimine öncelik vermeye devam edelim.
D)Ülkedeki demir ve kömür madenleri üzerine çalışalım. 

Not:Balkanlardan birisi öldü. 
Ara
B)Çift motor için hazırlıklara başlayalım. Buharlı 2. Bir motor için daha fazla zaman gerekecek.
Ara
C)Portekiz Ticaret gemilerinin bundan sonra malları akdeniz'e bırakmasını talep edelim. (Akdenizden taşınması gerekecek ülke içerisine kaynakların ulaştırılması için gereken zaman artacak )
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
B) Devlet zor durumdayken kendini düşünen varsa gitsin.
Ara
A)Öncelik olarak dağlarda askerlerin ısınabileceği mağaralar oluşturalım.
Ara
B)Cephane üretimine öncelik verelim.

Artık Bulgaristan'ı fethettiğinizde bana Sofya valiliğini vermezseniz o cephanelerin hepsini size yediririm.
Ara
B)almanlardan zirhli alalim.1914 deki zirhlimizi bu sefer alacagiz
Ara
(24-08-2018, 05:53)PashaZade : B)Cephane üretimine öncelik verelim.

Artık Bulgaristan'ı fethettiğinizde bana Sofya valiliğini vermezseniz o cephanelerin hepsini size yediririm.

Ww1 de ayni saftayiz aslinda bulgarlarla romen yunan sirp dusman balkanlar icin
Ara
Tamam öyle de şimdi biz Bulgarlarla barış yapmadık ki, durum ne olacak?
Ara
(24-08-2018, 17:55)PashaZade : Tamam öyle de şimdi biz Bulgarlarla barış yapmadık ki, durum ne olacak?

Feldin imzaladığı varna antlaşması ile savaş bitti aslında.
Ara
Peki balkanlarda birisi öldü demişsin, kim öldü? Bulgarlarla savaşmıyorsak Bulgarlar öldürmemiştir herhalde?
Ara
(24-08-2018, 23:38)PashaZade : Peki balkanlarda birisi öldü demişsin, kim öldü? Bulgarlarla savaşmıyorsak Bulgarlar öldürmemiştir herhalde?

Archduke Franz Ferdinand öldü.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüh, Dünya savaşı başladı yani desene. Ben de oyunculardan birisi ölecek zannetmiştim o yüzden aklıma gelmedi. :D
Ara
(24-08-2018, 23:45)PashaZade : Tüh, Dünya savaşı başladı yani desene. Ben de oyunculardan birisi ölecek zannetmiştim o yüzden aklıma gelmedi. :D

Sonradan gireceğimiz için farklı bir taraf seçmemizde mümkün. Gelecek turda kararlaştırız ek şıklarla.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.