[Forum Oyunu] Osmanlı Diriliyor
Biraz aksinli olsun diye dedim zaten.yoksa ingiltereyle olsaydik oyun cok hizli bitebilirdi
Ara
Bakalım durum ne göstericek ben rusları tutarsam komünistlerde başa geçerse o hengamede Azerbaycanı alıp Kafkasyayı zorlayayım diyorum :D
Ara
@25itroy25
Ticaret gemileri emrin ile beraber Limanlara dönerken İngiliz Donanmasından ayrılan 3 Ağır Kruvazör 8 Hafif Kruvazör ve 12 Muhriplik büyük bir filo Ticaret gemilerinin çekileceği limanları tespit etmek adına peşine takılmıştır. 

A)Düşmanın hareketlerini izleyip karşılık vermeyelim.
B)Düşmanın hareketlerini izleyip kendi sularımızda bütün donanmamız ile savaş pozisyonuna geçelim.
C)Düşmanın gemilerimizin tutulduğu yerleri bilmesine izin veremeyiz. Filo ingiliz armadasından yeterince uzaklaştığında saldıralım. 

İngilizler senin savunma hazırlıklarınla beraber bölgeye ağır sayıda asker yatırımı yapmış ve Küveytten bir saldırı ile beraber Rusya'ya gerek kalmadan Osmanlıyı savaş dışı bırakma planlarına başlamıştır.Büyük bir ingiliz Ordusu Mısır sınırını geçerek Üstünüze doğru yaklaşsada Top menzillerinde durur ve birliklerini vurmaya hazırlanırlar. Yakın dönemde savaş başlayacaktır.

Savaş Taktiği direk yazmak isteyeceğini düşündüğüm için şık vermiyorum. Savunma savaşı için taktik verebilirsin.

Mühendisler denizaltıda istediğin bir özellik konusunda güçlendirme sağlama sözü vermiştir. (Bu tur seçtiğin özellik ile beraber üretimi tamamlanacak @25itroy25 isterse savaşa katılabilir)

A)Daha uzun su altında kalabilme özelliği olmalı
B)Daha yüksek cephaneye sahip olmalı.
C)Daha hızlı olmalı
D)Daha küçük ve tespit edilebilirliği zor olmalı.

Daha'dan kastım kendi dönemindeki gemilere göre daha iyi olmalı anlamında. 

Denizaltıların deniz savaşlara yapacağı etkileri tahmin ederek büyük gemilerin yanında destek oluşturabilmesi adına bir muhrip projesine başlarsın. (İsmini belirtebilirsin)

A)Öncelik Torpidolar olmalı.
B)Öncelik denizaltı ile savaş olmalı.
C)Öncelik ateş gücü olmalı. 
D)Öncelik Hava Savunması Olmalı. 

Ruslar üstünüze ateş açsada bölgeye daha fazla asker getirmemekte ve önceliği Avrupada tutmaktadır. Kışlık ekipmanlarda hazır olmadığı için sende yerinde kaldığından cephe sakin bir alana döner. Bu aşamada sende

A)Yeni üretilen uçakları talep edersin. Gelen Uçaklar ile Bölgede Rus menzilleri incelenecektir. 
B)Askerlerinin %20lik bir kısmını Diğer cephelere yardıma gönderirsin. (Mısır yada Küveyt sana kalmış)
C)Ruslara baskı yapmak için sahte bir saldırı başlatırsın.

Kış Ekipmanların hazır. Gelecek tur orduya dağıtılacak.

Bu turda istediğin bir projeye başlayabilirsin. Diğer birliklerin en çok ihtiyacı olacağını düşündüğün şey üzerine gitmek daha iyi olacaktır.

Araplarla konuşma yapsanda birkaç saat sonra bir arabı ingilizlerden para alırken yakalarsın. "Sözler ile karın doymuyor bize emir vermek istiyorsan karşılığını parayla ödemen gerekir" dedikten sonra Arap tan zorla isyancıların şuanki planları hakkında bilgi alırsın.  İngiliz saldırısı gelirken hepsinin pasif bir şekidle beklediğini ve İngilizlerin gelecek tur saldırısıyla beraber arkadan saldırıya geçeceklerini öğrenirsin. 

A)Küveyt Sınırını terk edip bağdata doğru geri çekilelim.(İsyancılar arkadan saldırmayacak ancak ingiliz birliklerine katılacak ve büyük bir bölüm ingilizlerin kontrolüne geçecek )
B)Küveyt cephesini savunurken Arap isyancıları yok edelim.
C)Farklı bir taktik düşün.

@Sübaşı
Kısa süre önce açılan demir madenlerinde asıl problem insan gücü değil ,ekipman ve tecrübe eksikliğidir. Pek çok kişi çıkarılan madenin yukarı taşınmasında ya da madenin sarsıntı ve yıkımına karşı tahkimat kontrolünde kullanılmaktadır. 

A)Bir kaç fabrikamızı ekipman üretimine bırakalım (Gelecek tur üretimin düşecek )
B)Madenin sarsıntılara karşı direncini arttırmak adına tünelleri demirle kapatalım.(2 Tur demir üretimi buraya harcanacak )
C)Tünellerde sarsıntılarda yıkım oluşturabilecek bölgeleri arayalım. 

Henüz seçmemişsin yorum yapsanda seçtikten sonra yazarsan uygun bir vakit sana özel atıcam turu. 

@'İlber Ortaylı' 

Rusların 5 Gemi 2si ağır kruvazör 3 ü hafif kruvazör ile Zonguldak madenine doğru top ateşi başlatacağı haberini alırsın. 

A) Sahildeki birliklere bilgi vererek sahil'e yakın pozisyonda savunalım(Top ateşi desteği için )
B)Hareket kabiliyetimizi kısıtlayamayız açık denizde savaşalım.
C)Geri çekilip Donanmadan yardım isteyelim. Yardımımıza bir muhrip yada kruvazör gelir ise madeni savunabiliriz. 
Ara
Muhribin ismi Üsküdar olsun.

A)Öncelik Torpidolar olmalı.
Ara
A)Daha uzun su altında kalabilme özelliği olmalı
Ara
C Şıkkì
Ara
Yorum yapmaktan turu seçmeyi unutuyorum yav. Bundan sonra turu da yorumlarıma saklarım o zaman.

D)Top kullanımı için kullanılacak Tungsten stoğunu kontrol ederek planlama yapalım.
Ara
C) sarsıntılarda yıkılabilecek bölgeleri arayalım.
Bu sıkkı seçiyorum ama amacını anlayamadım. Bölgelerin tespitini yaptıktan sonra ne olacak ?
Ara
(01-09-2018, 15:47)PashaZade : Yorum yapmaktan turu seçmeyi unutuyorum yav. Bundan sonra turu da yorumlarıma saklarım o zaman.

D)Top kullanımı için kullanılacak Tungsten stoğunu kontrol ederek planlama yapalım.

@PashaZade

Şuanda ülkede stoklanan Tungsten ile top üretimine 4 Tur Boyunca devam edebileceğini hesaplarsın. Ek olarak İngilizlerde Ticaret gemilerinin kaynakları indirdiği depolar üzerine hareket etmeye başlamıştır. Donanmanın hareket etmemesi durumunda bölgenin güvenliğinin çok düşük olduğunu fark edersin. Depoların havaya uçma ihtimali bile mevcutttur.

A)Top üretimine eksiksiz devam edelim.
B)Top üretimini yarı yarıya kısıtlayarak eksik kalan fabrikaları silah ve cephane üretimine verelim.
C)Top üretimini durduralım. Şuanda yeterli stoğumuz mevcut ve kaynakları saklamamız gerekli.
D)Bu turki top üretiminin tamamını Depo çevresine sabit olarak yerleştirelim. Denizden gelecek olan düşmana karşı ateş açılabilmeli.

(01-09-2018, 15:49)Sübaşı : C) sarsıntılarda yıkılabilecek bölgeleri arayalım.
Bu sıkkı seçiyorum ama amacını anlayamadım. Bölgelerin tespitini yaptıktan sonra ne olacak ?

İstersen değiştirebilirsin anlamadıysan. Bu bölgelerde tünelin kanalındaki gibi ortak tahta kullanılması yerine tespit ettikten sonra o bölgelerde ek kolon görevini görecek tahta ve az sayıda demir kullanacaksın. Sadece belirli yerler korunacağı için üretimi etkileyecek bir zararı olmayacak.
Ara
D)Bu turki top üretiminin tamamını Depo çevresine sabit olarak yerleştirelim. Denizden gelecek olan düşmana karşı ateş açılabilmeli.

Bir HMS indirelim :D
Ara
A) Sahildeki birliklere bilgi vererek sahil'e yakın pozisyonda savunalım(Top ateşi desteği için )
Ara
@TR Ace tamam şık idealdir kalsın o zaman değiştirmeyelim.
Ara
Hükümetten para ya da asker isteme hakkım var mı?
Ara
(01-09-2018, 17:15)Hatake Kakashi : Hükümetten para ya da asker isteme hakkım var mı?

Nope. Savaş çok yakın olduğu için savaşın ortasında asker istiyormuşsun gibi olacak öbür türlü askerler gelene kadar zaten saldırı yiyeceksin.
Ara
B)Küveyt cephesini savunurken Arap isyancıları yok edelim.
(Farklı bir şey yazmıştım ama bu şıkkın aynısıymış hemen hemen)
Ara
Hava üstünlüğümüzü kullanarak düşman topçularını ve piyadelerini oyalayıp, yıpratırken biz de topçularımızı, düşmanı vurabilecek bir mesafeye çekelim ve Arapların da desteğini alarak özellikle topları yerleştireceğimiz yerlerdeki savunmamızı güçlendirelim. Toplar yerlerine vardığında ise düşmanı iyice bombalayalım.
Ara
Uçakların gemilere kullanılmak üzere uçak projelerine başlayacağım.(Uçak gemisi vb.)

Gökler ve karalar bizim lakin denizlerde de hakimiyet sağlamalıyız.
Ara
A)Yeni üretilen uçakları talep edersin. Gelen Uçaklar ile Bölgede Rus menzilleri incelenecektir.
Ara
yeni tur ? @TR Ace
Ara
@TR Ace dostumuz son zamanlarda yoğun olduğunu yazmıştı.(Pmden mi yazdı başlığa mı yazdı emin olamadım). Tahminen bir kaç gün içerisinde gönderir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.