[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
D) Macaristan -meyilli-
Ara
D-Yaratıcılığını Konuştur.

DDGv96.png

İlk olarak Danimarka İşgali için bir plan hazırlıyorum ve bu durumu @turkish lokum III.Ordu Komutanı ile de paylaşıyorum eğer kabul ederse ortak bir harekat ile Danimarka'nın sadece 8 ila 12 saat arasında düşebileceğini ama bunun için kendisinin yardımına ihtiyacım olduğunu belirtiyorum telgrafımla.Sonrasın da ise Harekat planını anlatmaya başlıyorum benim Paraşütçü birliklerim Arhus,Alborg,Roski,Mesnedo ve Kopenhag'a eş zamanlı olarak baskın yapacaktır.Danimarka'nın yeterli askeri olmadığı kanısındayız eğer olsa idi Bakanlıklardan bize Seferberlik veya başka bir konu ile ilgili bilgi gelirdi.Fazla direnemeyen ve paniğe kapılan Danimarka ordusu ne yapacağını şaşıracaktır bu sırada devreye girecek olan III.Ordu Kuzey Batı ve Kuzey Doğu olarak ikiye bölerek birliklerini Kuzey Batı'da Tonder Ebjerg,Viborg,Randers,Hobro ve Oddesundsbroen tarafına saldırırken Kuzey Doğu birlikleri ise Abenra,Haderslev,Kolding,Snoghoj hattına gelecek buradan ise daha da doğuya yönelerek Odense,Korsor hattına ilerleyerek birliklerimiz Kopenhag'da buluşacak şekilde ayarlanacaktır.Bu plan için Donanma ve Hava kuvvetlerinin'de yardımına ihtiyaç olacaktır.Propaganda bakanlığının hazırladığı savaşmayana dokunulmayacaktır Almanlar sizi güvenceye alacaktır alçak İngiliz ve Fransızlara karşı yazılı broşürler halkın ve askerin moralini düşürmeye odaklanacaktır.Donanma ise kıyıdan top atışı yaparak birlik ilerlemelerini kolaylaştıracağı gibi Limanlarda demirli olan savaş gemilerini de en kısa zamanda Alman bayrağı çekerek zapt etmeleri istenmektedir.Kısaca plan budur ortak bir çalışma ile uygulanabilir bir plan olup kendi askerlerimi bu planı anlatmaya başlıyorum ayrıca Danimarka'nın arazi tipini öğretiyorum.Dağ Tümenleri ise zaten eğitimli oldukları için kısa bir paraşüt ve uçaktan atlama uygulamaları yaptırıyorum.Silahlanma bakanına yen bir telgraf çekerek otomatik bir taarruz tüfeği yapıp yapamayacağını soruyorum.Ayrıca Eğitimde olan askerlere ise önceki eğitimin aynısına tabi tutup bunun yanı sıra kışla,arazi ve savaş eğitimini hızlandırılmasını rica ediyorum.Kendime bir kurmay heyeti kurmak istediğimi ve Führer'e özel olarak elit bir SS Birliği oluşturma istediğimden bahsederek izin verdiği taktirde bunların da eğitimine başlayıp bir an önce Fransa harbinde bu birliğin ne kadar işe yarayacağından bahsediyorum.Son olarak Plan onaylanmadan önce İstihbarat bakanınlığın'dan geniş çaplı bir rapor istiyorum Danimarka ile ilgili.Askerlerime ise güzel konuşmalar yapıp moral veriyorum.

nly4ng.jpg

Norveç İşgal Planı;

2 Tur önce Führer'den Denizci Birlikleri istemiştim çektiğim telgraf ile eğitimi bitti ise kendisinin bu birlikleri benim emrime vermesini rica ediyorum bu kuvvetler Norveç'in işgali için ana unsur olacaktır.Yıldız ile belirttiğim bölgelere hem Denizden hemde Havadan aynı anda müdahale edilecektir nitekim Norveç zaten direk olarak Osloya çıkacağımızı asla düşünmeyecektir bu amaçla kendilerine sahte bilgiler vererek Bergen yönünden çıkacağımıza ikna etmekle başlayacağız hatta donanmadan bu yönde sahte bir çıkarma düzenlenmesi istenecektir.Bu sırada Başkent Oslo boş kalacak şehir hızla işgal edilecek ve Freidstrad ile Drammen hızla işgal olacaktır bu işgali yine III.Ordunun desteklemesi beklenmektedir.Bu planda ki en önemli unsuru şüphesiz Dağcı Birlikleri oynayacaktır Danimarka savaşı için paraşüt eğitimi verilen dağcılar Norveç'te de kullanılacak hatta saldırının ana unsuru olacaktır kendileri.İkinci hattımız ise Kristiansand olacaktır buradaki liman hızla alınacak ve İngilizlerin yardıma gelmesi engellenecektir.Üçüncü ve son indirme de Bergen'e yapılacaktır şüphesiz en zor burası alınacaktır nitekim burası III.Ordu yardıma gelene şehir ve limanı ele geçirip elde tutmak zorunda kalacak Elit Havacılar bizzat burada görev alacaktır muharebe görmüş insanlar aksi taktirde tam hüsran olabilir bu bölge.III.Ordu'nun çıkış bölgeleri Oslo,Bergen ve Kristiansand olarak belirlenecek ve buradan yıldırım hızıyla gösterilen hedeflere varacaktır Narvik'e ulaşılması ile savaş bitecektir Narvik ulaşılması zor bir bölge olduğundan gerekirse orası özel bir birlik tahsil edilerek ele geçirilmesi hedeflenebilir bu zamanı gelince orduya bağlı olarak karara bağlanacaktır.Narvik en uzak nokta olduğundan şimdi bu emri vermek intihar olur.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
A) Batı Almanya'ya eşit dağıt
Sic Parvis Magna
Ara
D) Yaratıcılığını konuştur.

Berlindeki Şehir korumasıyla koordineli çalışacak ve acil durum uyarısı verildiginde führeri korumak icin görevlendirilcek birim.

Führerin yaşamı garanti altına alındığına göre diğer işlere geçebiliriz.
Ara
@Onur34 3.ordu norveç'e nereden inecek başkent osloya mı inecek direk yoksa narvik oslo gibi bölgelere birden mi inecekler ? Oslo ise pek dert değilde.

Sabotajlar İçin ise sabotajın olduğu saatler kontrol edilecek. İşçilerin arasında görev yerinde olmayan kişiler alınacak ve yanında herhangi bir kanıtı olmayan herhangi bir kişi çıkar ise vurulacak. İleride de bölgede işçilerin dışında gözcüler duracak. Gözcülerinde casus olma ihtimali olabileceği için gözcü görmese dahi kendi bölgesinde bir sabotajta bulunulduğunda bundan sorumlu olacak. Ayrıca işçilerde 3 erli gruplar olarak gezecekler gruplardan habersiz ayrılan yada ayrıldığını yerde belirtmeyen olur ise (örneğin tuvalete gittim deyip sabotaja girmeye çalışan bir casus ) tuvalet ve bölgesinde duran gözcü tarafından görülmediği belirtildiği takdirde vurulacak.

Savaş zamanındayız. herkes kurallarını bilip bu kurallar içerisinde takılmalı (Özelliklede Onur34'ün casus sevdası yüzünden :D Bu arada cidden casuslar hiçbir ülke için kolay yetişmiyor kendini Alman donanması için harcaması baya değişik.)
Ara
Rp Dışı;Norveçle eş zamanlı olacaksa işgal Norveç içinde plan yapayım bir tane?
трагедия
@TR Ace Agatha Christen'in N veya M?'sine çevireceğim daha ortalığı hayırlısı ile ki sabotaj dediğim yanlış anlaşılmasın iş yavaşlatma, ağırdan alma gibi. Bu arada @Faramir, Danimarka düşünce hemen Norveç istilası en kısa sürede başlayacak ve evet Hitler birlikler'in (en azından deniz çıkartması yapacakların) direkt Oslo'ya çıkmasını istiyor. İstersen elbette bu kaba taslak plana eklemeler yapabilirsin. Zaten kendini baya kanıtladın.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkür ederim eklemeler yapayım o zaman birazdan.

Edit;Ekleme yaptım sağolun.
трагедия
İş yavaşlatma ise ayrı tabi. Ülkenin bu durumunda çalışması gereğinden az çalışan kişiler varsa vatan hainliği suçundan yargılanmalı. Az para aldım çalışma şartlarım iyi değil diye ağlayacak bir durumda değiliz. Alman vatandaşının önceliği devletidir. Devletinin zor zamanında yanında olmayanın kendini Alman vatandaşı sayma hakkı yoktur çok isterse kayıkla İceland'a göndeririz.

Kara taktiği olduğu için ek yapmak istemedimde Oslo ile beraber narvik'e de çıkmak norveç hükümetinin kaçma yada İngilizlere katılarak direniş'e devam etme umudunu kıracaktır. Oslo bölgesi zaten danimarka düşünce ingiliz donanması için geçmesi nerdeyse mümkün olmayan bir alan oluyor (Bölge dar sahilden ve havadan koruması çok kolaylaşıyor ) Narvik ve çevrisinede indirime yapılacak ise bu bölgeyi korumak adına savaşabiliriz.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
b yasayı geçirme

c)Yeni üretime giren tüfeklerden ve sırdan el bombalarından yolla.
Ara
Paraşütçülerin indirileceği bölgelere önceden gözlem ve destek yapılacak.
İki işgal planına da uygun havadan saldırıya açık olarak bulunan önemli askeri ve hükümet binaları bombalanacak.
(İşlerim olduğu için ve turu kaçırmamak için biraz kabataslak yazdım umarım sorun olmaz :) )
[+] 1 üye Hatake Kakashi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
D) Yaratıcılığını Konuştur.

Ofisimde oturuyorum. Gazeteleri karıştırıyorum. Elime gelen ilk gazetede SSCB nin ingiltereye uygulayacağı ambargodan söz ediliyor. Gülümsüyorum. Bunda benim payımın da olduğunu bilmek beni mutlu ediyor. Diğer gazeteleri karıştırırken telefon çalıyor. Hayırdır diyerek telefonu açıyorum. Özel Kuvvetler Komutanımız arıyor ve benden Danimarka ile ilgili bütün askeri bilgileri istiyor. Sonraki tura hazır diyerek telefonu kapatıyorum. Tam yerime oturacakken Dış İşleri bakanımız arıyor bu sefer. General Sotiris ile anlaştığını, darbe hazırlıkların a başlayabileceğimıizi söylüyor. Ben hallederim diyorum. Havacılık Bakanımız geliyor ofisime. El sıkışıp, oturuyoruz karşılıklı. Fransa'ya yapacağı hava saldırısının detaylarından bahsetmeye başlıyor. Dinliyorum sessizce. Sözünü yardım edip edemeyeceğimi sorarak bitiriyor. Orada iyi bir yerlere gelmiş bir casusum olduğunu, ama onu riske atmak istemediğimi söylüyorum. O içkisini yudumlarken düşüyorum. Sanırım bir şeyler ayarlayabileceğimi söylüyorum. Değerli @Hatake Kakashi den 12 tane elimizdeki en hızlı gözcü uçaklarından istiyorum. Suratını asıyor. Değil 12, 1 uçak bize çok gerekli diye cevap veriyor. Ona bir planım olduğunu ve bana güvenmesini söylüyorum. Düşüneceğim diyerek odadan çıkıyor. İçkimi kafama dikip odayı kilitleyerek Denicilik Bakanımızın yanına gidiyorum. El sıkışıp 1-2 laflıyoruz. Sonra ondan Lutwaffe nin saldırısı için 2 tane denizaltı istiyorum. Gülüyor. Denizaltı bunlar, uçaktan atamazsın bomba gibi! diye cevap veriyor. Bir planım olduğunu,aynı zamanda denizaltıların dönme şanslarının bulunduğunu söylüyorum. Anlat bakalım planını diyor @TR Ace . Anlatıyorum. Düşüneceğim diye cevap veriyor. Çıkıyorum oradan. Führerimizin yanına gidiyorum. Kapıyı tıklatıyorum. "Gir!" Diyor Führerim. Giriyorum. Selam veriyorum. Geç otur şöyle diyor. oturuyorum. Führerim diyorum. Lutwaffe nin yapacağı hava saldırısına yardımcı olmak için dikkat dağıtma amaçlı bir operasyon düzenlemek niyetindeyim efendim. Söyle bakalım neymiş bu operasyon? diye soruyor. Efendim, Hem hava kuvvetlerindeki casusum hem de Hava ve Deniz Bakanlarından istediğim 12 gözcüü uçağı ve 2 denizaltıyı alacağım. 12 uçağı 3 erli gruplara böleceğim. Bu uçaklar irlanda ve iskoçya arasındaki (ve aynı zamanda iskoçya ve irlandayı) gözleyecek. Denialtılarda onlara destek verecek. Uçak grupları 8 er saat arayla kalkacaklar. Bir grup havadayken diğeri almanyada ikmal yapacak. denizaltılarda gizlenmek için çok büyük bir çaba harcamayacaklar ama kabak gibi de durmayacaklar. Bu, onlara iskoçya veya irlanda tarafında bir çıkarma harekatı düzenleyeceğimizi düşündürecek ve donanmalarını ve büyük miktarda uçaklarını oraya yönlendirecekler. O sırada da Lutwaffe işini yapacak ve Fransada taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayacaklar efendim. Bu yapacağım şey onlara vakit kazandıracak efendim diyerek sözlerimi bitiriyorum. Tamam diyor. Umarım işe yarar diyor. Dışarıdan çok küçük bir tıkırtı duyuyorum. Çok az ses çıkardı ama birşey duyduğuma eminim. Aha! Er Barnes. O hain ingiliz kılıklı. Casus olduğunu biliyordum! (Eğer sizde yıllar boyu casusluk yapsaydınız, siz de en ufak şeyden bile şüphelenir ve insanların yüz ifadelerinden büyük anlamlar çıkartabilirdiniz.) Führerim, Önemsiz bir dosya verebilir misiniz? Neden diyor. Efendim, tedbir amaçlı. Al diyor. İçinde bazı fabrikaların nerelerde ne iş yaptığı (sadece münihtekiler) olduğu kalın bir dosya. Doldurulmak Üzere oldukça fazla boş sayfa bırakılmış. Tekrar selam verip çok hızlı bir şekilde çıkarak kapıyı açıyorum. Ve her zamanki gibi Er Barnes ı görüyorum! (Tabiiki gerçek adı Barnes değil, Arkadaşlarından bazılarını ona barnes derken yakaladım. Bana turuncu saçlarından dolayı ona böyle dediklerini söylediler, ama casus olduklarını hep biliyordum.) Ne işin var senin burada?! Elindeki dosyayı göstererek : Bu dosyayı götürüyordum efendim. Yüzümü yumuşattım. Aferin evlat. Sonra fısıldayarak sence İngiltereyi işgal edebilecek miyiz asker? Çok kısa bir anlığıan gözleri yere bakıyor. Şahin gibi gözlerimle yakalıyorum bu bakışı. Tedirginlik. Evet efendim. Yüce Alman Ulusu Dünya üstündeki her yeri ele geçirecektir efendim. İyi iyi diyorum. Kökenin irlandaya mı dayanıyor, yoksa iskoçyaya mı asker? Gözleri büyüyor. İ-irlanda efendim diyor. Oradaki biralar güzel midir? diye soruyorum. Gözleri parlıyor. Daha iyisini Bulamazsınız Efendim. Hmm. Demek ki orada içki içecek yaşa gelene kadar yaşamış. Seni casus pisliği! Bunları içimden geçiriyorum tabiiki de. 2 tura kalmaz içeriz senin biralarını orada derken bir yandan elimdeki dosyayı sallıyorum diğer yandan da gülüyorum. Elimi omzuna atıp 2 tane vurduktan sonra gözlerine bakıyorum. Şaşkınlık ve ufak da olsa bir küçümseme okuyorum gözlerinde. Sonra ayrılıyorum Barnes ın yanından. Ofisime dönüp General Sotiris'i arıyorum. Kendi asker sayısını, yunanistandaki toplam asker sayısını, oradaki faşistlerle iletişime geçip geçemeyeceğimizi, başka yanımıza çekebileceğimiz general olup olmadığını soruyorum. Asker sayılarını sonraki tura kadar hazırlar yollarım size diye cevap veriyor. Halktan faşistlerle iletişime geçebileceğini belirtiyor. General  Victor un borca battığını ve borcu olan adamın her türlü çareye başvurabileceğini söylüyor. Hak veriyorum. Ve çook uzun sürecek olan konuşmamızı devam ettiriyoruz...
[+] 3 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oynamayan uc kisi kalmis bu ne hiz boyle
Ara
Tüh geç kalmışız
Ara
@Onur34 Birliklerin Oslo ile beraber narvik ve diğer kilit bölgelerede aynı anlarda çıkartma yapması doğru olacaktır. Bizde İngiliz donanması gelir ise onları yanlış yönlendirmek için hazır bulunacağız. (Gerekirse savaşmak için )
Not: Plan kimseye açıklanmayacak yada kağıt üzerinde bulunamayacak ben planı aklımda tutuyorsam benim karakterimde tutsun :D . Plan başladıktan sonra tamamen kapalı bir oda'da tek başıma gemilerin olduğu pozisyonları ve verilecek emirleri komuta edeceğim. Gemilere sadece bulunması gereken yerler için plan verilerek herhangi bir detay'a girilmeyecek.

10 Denizaltı Hollanda civarında birbirinden uzak mesafalerde bulunacak. İlk yem olarak denizaltıları kullanacağız. Düşman yemi tutar ise denizaltılar ana vatan'a doğru çekilecek. Burada amaç sadece sayı azaltmak denizaltıalr kendini risk'e atmayacak yada büyük bir savaş'a girmeyecek. İngiliz muhriplerine karşı savaşmamaları mantıklı bir karar olduğu için şüphede uyandırmayacaktır.

İngiltere ile Norveç arasındaki denizlerde küçük gruplar halinde denizaltıları tutmaya devam edeceğiz. Uçak gemimizde operasyon'a katılarak uçakları menzilleri boyunca keşif amaçlı olarak kullanacak. İngilizler Çıkartmadan aldıkları haber üstüne bölgeye yaklaşmaya başladığında ise görevimiz olabildiğince ingilizleri oyalayarak ordunun geride işini tamamlamasını sağlamak. Bu aşamada savaşı olabildiğince savaş gemilerinin maksimum menzilinde düşmanla hiçbir zaman yaklaşmadan (amaç düşmanın yüksek sayıdaki kruvazör ve muhriplerinin menziline hiç girmemek ) uçak gemimizde düşman bombardıman uçaklarını hedef alacak şeklinde duracak. )Geri çekilmemiz mümkün olmayacak kadar Norveç'e sahiline yaklaştığımızda ise (savaşmaya biraz daha açı kdenizden başlayacağız ki düşman üstümüze gelirken mesafeyi tutarak geri çekilebilelim ) Denizde önceden konuşlanan denizaltılar düşmanın arkasından uçak gemilerini ve savaş gemilerini hedef alacak bu olduğunda düşman kruvazörleri ve muhripleri denizaltılara dönmek zorunda kalacağı için bizde bölgeden geri çekileceğiz. Denizaltılarda düşman tehlikeli bir konuma geldiği anda yer altına batacak. Denizaltıların buradan Almanya'ya dönmesi mümkün olmayabileceği için her küçük grupta bir denizaltı olabildiğince az kişiyle yem olarak kalacak ve denizaltıların kaçması gerektiğinde bunlar ters yöne su üstüne çıkarak düşmanı olabildiğince peşine takacak burada istediğimiz maksimum zayiat 4 denizaltı.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C) Yakıtı verme ama talimleri de durdur. Sonuçta Paris'e kadar tankları vurduramayız.

Lutfwaffe'ye halen güvenirim lakin bizi yarıyolda bırakmalarının bi cezası olmalı o yakıtlar bana lazım!

Ben Polonya Valiliği için @TR Ace 'i gösteriyorum.
Ara
Öncelikle beni destekleyen arkadaşlara çok teşekkür ederim en verimli şekilde bu işi yapıcaz eski tarz  değilde yeni bi tarz kullanacağız 

C) Polonya'da büyümüş bir Alman politikacı

Olucak Öncelikle karizmatik Ari ırkın temsilcisi Polonyada Almanlığını gizlemeyen ama Leh halkının sinir uçlarını ve odak noktalarını bilen bir politikacı önceki Leh parlamentosunda Almanların oyuyla girmiş biri olarak tarafsız olduğu için tüm Lehlere ve doğu Almanyalılara hitap edebilecek tarzda yeni yönetimin halkı vasatlıktan kurtarmak için etkili bir politika ve propaganda ile partizanlık yapmazlarsa normal hayatlarına devam edebileceklerini halka anlatacak bir politikacı şu anlık komünizme kaymayı, partizanlığı önlemek halkı alman yönetimine adapte etmek ilk işimiz olucak bunun için bu politikacı polonyanın büyükşehirlerinde konuşmalar yapacak bu konuşmalardan çıkan bildirileri ise küçük şehirlerde ve köylerde ise halk toplanarak okunacak radyo sayısı teke düşürülüp bu radyodan konuşma sağlanacak almanlarla iş birliği yapan herkes iyi bir yönetimin iyi bir hayat için neler yapması gerektiğini duymuş ve Reichın bir toprağı olduğunu anlamış olacak
Ara
Dokuzuncu Tur
UWWbAV.png
Dedikodular doğru çıkıyor Sovyetler İngiltere'ye ambargo koyuyor. Her ne kadar koloniler üzerinden satışlar fiilen devam etse de bu durum daha çok politik bir çatışmanın göstergesi.

@PashaZade - Grup Önderi

En sonunda çocuk askerlerin Hitler'in koruması olmak için eğitimlerini tamamlıyor ve yine Berlin'e dönüyorsunuz. Her ne kadar Hitler'i zaten hali hazırda korunsa da propagandada kullanılabileceğini söylediğiniz için Hitler ikna oluyor ve Todseig'inin asıl koruma birliği ile beraber onu korumasına razı oluyor. Peki çocukları da eğittiğine göre ne yapmayı planlıyorsun?

A) Hitler'in diğer koruma birliğinin ayağını kaydırmaya çalış.
B) Yeni bir birlik için izin iste eğitimine başla -koruma dışında bir işlevi olmalı ve sadece 1 tur sürecek-
C) Hitler Gençliği'nin üye alımını artırmak üzerinde çalış
D) Yaratıcılığını konuştur.

@FokluGeneral - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

Alman Karşı Casusuluk Ağın şimdilik daha hiçbir sabotaj veya yapılanma yakalayamasa da emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Ama Propaganda Bakanı olarak işlerini aksatmaman lazım. Dainzing alındığına göre Müttefiklerle barış imzalayalım diyen bir gurup pasifist son günlerde iyice yayılmaya ve Alman halkının zihnini zehirlemeye başlamış. Bu gruba karşı nasıl bir önlem alacaksınız?

A) Savaş propagandalarında savaşı İngilizler'in uzattığı konusuna yoğunlaşın
B) Hepsini vatan haini ilan edin ve propaganda ile onları İngiliz sempatizanlığı ile suçlarken yetkili bakanlıklardan halka açık bir şekilde idam edilmelerini isteyin
C) Hepsini gizlice öldürtün 
D) Yaratıcılığını konuştur

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Uçaklarına önemli askeri ve hükümet binalarını bombalama emri veriyorsun ve operasyon başlıyor. Gerilim dolu  bir saatin sonunda oprasyonun ilk dalgası hava alanlarına geri dönüyor. Dediklerine göre zaten az olan hava güçlerinin çoğunu hava alanlarındayken imha etmeyi başarmışlar ve stratejik ve taktiksel bombardımanın yanında düşman mevzilerinin de önemli bir kısmını inceleyebilmişler. Raporları hemen IV ve V orduya yolluyorsun ama erzak raporlarını incelediğinde cephane ve petrol sıkıntısı yüzünden bir daha geniş kapsamlı bir operasyon yapmannın biraz zor olduğunu fark ediyorsun ve bunu Hitler'e bildiriyorsun.Bir de hava kuvvetlerini inceliyorsun. Çoğu araç eskimiş sayılır. Ama ilk önce hangisinin yeni tasarımını isteyeceksin?

A) Model belirt (avcı, ağır avcı, vb.)
@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Planın meyvelerini vermeye başladı. Luftwaffe teçhizat ve petrol sıkıntısı çektiğini Führere bildirdi ve haliyle Führer bunu senden sordu. Ama sen de daha iki tur önceki tartışmayı hatırlatıp, eğer seni rahat bıraksaydı bunların hiç yaşanmayacağını söyledin. İlk başta biraz kızar gibi olsa da haklı olduğunu anladı ve uçak savar yapmayı bırakmanı, kendi projelerine dönmeni söyledi. Artık gönül rahatlığı ile projelerine devam edebilirsin. Peki ne yapacaksın? 

Bir de Türklerin silahlandırılma işi var. Hangi mühimmat veya silahtan ne kadar ve ne şekilde vereceksiniz?

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

Kaç turluk bekleyişin ardından en sonunda Stratejik Bombardıman uçağının prototipinin uçuşunu görebiliyorsun. Berlin taşralarından havalanan uçak her ne kadar hız ve manevra bakımından öncülünü geride bırakamasa da irtifa yeteneğini göstermekten çekinmeyip, bulutların arasında dalıyor. Hitler'e göz ucuyla baktığında oldukça etkilenmiş olduğunu görüyorsun. Gösteri uçuşu bittiğinde Htiler seve seve projeye onay veriyor ve Focke Wulf'un stratejik bombardıman uçağı Alman ordusunda yerini almak için fabrikalara yollanıyor. Ama işin daha bitmedi. Lojistik olarak her ne kadar Fransa cephesinde sorun yaşamasanız da V Ordunun dediğine göre Hollanda sınırındaki lojistik hatlar oldukça karışık durumda. Ne yapacaksın?

A) V Ordu'dan lojistik için birkaç motorize birliğini kullanmalarını iste.
B) Alman Köylerinden yardım iste ve onların araçları ile at arabalarını kullan
C) Sanayi Bakanlığından bölgenin alt yapısını güçlendirmesini ve sadece lojistik için kullanılacak bir kamyon fabrikası kurmasını iste
D) Yaratıcılığını konuştur

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali

Verdiğin emir tersanelerini tekrar hizaya soktu ve planın Hitler tarafından oldukça beğenildi. Bunların üstüne Polonya Valiliği için en gözde isimlerden biri sen oldun. Ama ne yazık ki  plan Fransa Hava Seferi yüzünden sonraki tura ertelendi. Gemilerin limanlarda hazır bir şekilde bekliyor. Ve bu planında casus etmenine de oldukça dikkat ettin. Bu turluk sana sadece beklemek düşüyor.

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Macaristan'a varıyorsun. Yunanistan ve Türkiye'nin aksine oldukça sıcak bir şekilde karşılanıyor ve burayla anlaşma yapmanın gayet olacağı izlenimine kapılıyorsun. Miklos müttefikliğe sıcak baktıklarını ama Transilvana'daki Macarlar'ın durumunun onu oldukça endişelendirdiğini söylüyor. Ne diyeceksin? 

A) Transilvanya Macaristan'a bırakılacak.
B) Transilvanya'nın belli bir kısmı Macaristan'a bırakılacak.
C) Romanya içindeki Macarlar'a tavizler verilecek ve bunu Almanya garantileyecek.
D) Romanya ve Macaristan arasında Almanya'nın gözetimi altında bir müzakere yapılacak.
E) Bizim sorunumuz değil.

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Planın Fransa Hava Seferi'nin mutlak zaferinin en büyük etkeni oldu ve Hitler'in gözüne bir kez daha girmeyi başardın. General Sotiris ise seni arayarak darbe planlarının bir tur daha gecikeceğini ama General Victor'u ikna etmeyi başardığını söylüyor. Bu açıklamadan yeterince tatmin oluyorsun ve zaten geçen tur yaptığınız inanılmaz detaylı darbe planınında bir iki ekleme yaptıktan sonra telefonu kapatıyorsun. Daha emekleme aşamasında olan Karşı Casusluk Ağınıza Barnes'i kullanarak katkı sağlaya bileceğini düşünüyorsun.

A) İşkence yöntemleri -ara tur gelecek bu şıkkı seçersen-
B) Şantaj için kullanabileceğimiz bir şey bulmak için detaylı araştırma -bulursan ara şık gelecek-
C) Bu turluk bırakın.
D) Gizlice izleyin.
E) Satın almaya çalış.

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Polonya'ya atadığın vekilin nasıl bir etkiye neden olduğunu öğrenememişsen de ordunun tamamı Hollanda sınırında yerlerini aldı.  Ama teçhizat gelişi bombardıman olmamasına veya ordunun hareket etmemesine rağmen berbat durumda. Bu yüzden bunu Silahlanma Bakanlığı'na bildiriyorsun. Ordun yavaş ve zayıf Leh ordusuna karşı zafer elde etse de Hollanda çok daha ciddi bir yer. En kısa sürede bütün liman ve önemli şehirleri zapt etmen lazım ki İngilizler destek yollayamasın. Bu yüzden askerlerinin daha hızlı hareket etmesini istiyorsun.

A) Yayaların kondisyonlarını artırmak için eğitimlere başlayalım.
B) Ağır tank birliklerine manevra eğitimi verelim. 
C) Ağır tank birliklerine daha daha fazla muharebe ve düşman hatlarını yarma üzerine eğitim verelim.
D) Motorize ve Hafif tank birliklerine manevra eğitimi verelim.
E) Yaratıcılığını konuştur.
 @turkish lokum 3. Ordu Komutanı

Danimarka sınırdaki gergin bekleyişin sürüyor. Askerlerin savaş için can atsa da ve sen de kendini kanıtlamak için can atsan da ne yazık ki Führer operasyonu bir tur ertelemeye karar verdi ve bu tur savaş yok. Belki Polonya'daki rezilliğin yaşanmaması için planların son bir kez üstünden geçebilirsin? 

A) @Faramir'in planına karşı çık ve yeni plan yaz.
B) @Faramir'in planında küçük eklemeler veya çıkartmalar yapmayı teklif et.
C) Plana tamamen uy.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı

Dokuz tur oldu ama halen askerlerin tek bir savaş yüzü görmedi. Gerçi düşman askerlerin de savaş tecrübesi yok ama onların Maginot Hattı var. Bu yüzden belki düşmanı kışkırtmak ve size saldırmasını sağlamak için top atışlarına başlayabilirsin?

A) Harika bir fikir!
B) Mermi israf etmeyeceğim.
C) Başka bir fikrim var.
@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanlığı

Dağcı birliklerinin hızlandırılmış eğitimi neredeyse bitmek üzere ve Silahlanma Bakanlığından istediğin yeni tüfekler ve el bombaları da geldi, ee planı da bir tur önceden yaptın. Tek geriye kalan şey Danimarka istihbaratı ama o da ne yazık ki eline daha ulaşmadı. Belki kendi  gözlem uçuşlarını yapabilirsin?

A) Birkaç uçak kaçır ve gece gizlice biraz araştırma yap
B) Birkaç uçak kaçır ve gece geniş biraz araştırma yap
C) Otur oturduğun yerde.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C) Plana tamamen uy
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
D) Yaratıcılığını konuştur - Alman ırkının yıllardır ezildiği ve daha fazlasını hak ettiğini dile getiren propaganda sağla. Ayrıca halkın güvende olduklarını ve özgür bir devlette yaşadıklarını yaşadıklarını hissetmesi için pasifistleri güçsüz kılmaya yetecek en hafif cezayı ver.

Bu arada birisi bana son 7 turda diğer oyuncuların ne yaptığını özetleyebilir mi. Okumaya üşeniyorum da.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.