[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
@Consul of Time ve @PashaZade'nin turlarını bugün akşam saat sekize kadar oynamaları rica olunur.
Ara
Bu arada oyuna düzenli katılım gösteren herkese teşekkürler.
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yine ofisimde oturuyorum. Hayır! Artık mini sarayımda oturuyorum. Kendi Bakanlık Binam! Her ne kadar minik sarayımın en sevdiğim yeri zindan olsa da, dışarı çıkmak da lazım elbet. Ne mi yapıyorum? Führerimizin iskandinavya konusundaki seçimini bekliyorum. Kendisine benim de aday olduğumu, ama beni seçmese bile sivil bir bakan seçmesini rica etmiştim. Çünkü generallerimiz (her ne kadar kendilerini çok sevsem de) bizzat ilgilenemiyorlardı cepheden cepheye koşmaktan. Ben telefona,telefon bana bakarken;telgraf makinesi çalışmaya başlıyor. Führerimiz arıyor. Beni Hukümet Binası na çağırıyor. Hemen oraya gidiyorum. Diğer aday bakanlarıda görüyorum. Anlaşılan İskandinavya ile ilgili kararını açıklayacak Führerimiz. Faramiri seçtiğini pat diye söylüyor. Sivil bir bakan olmasını tercih etsem de general Faramiri çok sevdiğimden dolayı seviniyorum. Çünkü biliyorum ki kendisi görevini layıkıyla yerine getirecektir. Elini sıkıyorum. Aslında sırayla herkes sıkıyor. Yavaşça İstihbarat Bakanlığına geçiyorum(evet binanın gerçek adı bu. Şaşırdınız mı?). Büyük odama geçiyorum. Şimdi de Arlond ve hans von bilmem ne nin takip sonuçlarını beklemeye başlıyorum. Canım sıkılıyor. Zindanda idam cezası alanları kazığa oturtmaya devam mı etsem acaba diye düşünürken aklıma Türk-Yunan meselesi geliyor. Arıyorum Dış İşleri Bakanlığını. Meselenin hala devam ettiğini öğreniyorum. Ayrıca sovyetlere gittiğini ve bir saldırmazlık paktı koparmaya çalıştığını söylüyor. Türk-Yunan meselesi ile ilgilenmeyeceğini mi soruyorum. Onun da sırası gelecek diyor. Kapatıyorum. General Faramir'e en iyi biramdan bir şişe yolluyorum. Tekrardan kendisini tebrik ettiğimi söylüyorum. Hemen ardından telefon çalıyor. Açıyorum. Propaganda bakanımızın istifa ettiğini ve inzivaya çekildiğini öğreniyorum. Yerine yeni birisinin atandığını söylüyor telefondaki. Yeni bakanımızı tebrik etmek için telefon açıyorum. Telefon açıldığında "Ben de tam sizi arayacaktım bakanım" diyor. Buyrun diyorum. Bana kendi kurduğu ( daha doğrusu önceki bakanın kurduğu ) karşı istihbarat ağındaki bazı adamlarının takip edildiğini söylüyor. Halledebilir misin? diye de ekliyor. JA! diyorum. Tebriği de araya sıkıştırıp telefonu kapatıyorum. Sonra benim hans ve arlondun peşine taktığı adamlarımı söylediğini farkediyorum. Bir kahkaha patlatıyorum. ( Tabi ki kimse duymuyor. Koskoca odada yalnız başımayım. ) Sonra arlond ve hans ın karşı istihbarat ağında olmadığını hatırlıyorum. Anlaşılan durum ciddi! Sonuçların hemen bana iletilmesini istiyorum. İkisinin de kayda değer bir şey,şüpheli bir şey, yapmadığını öğreniyorum. Anlaşılan iş başa düştü.

Resmen Jason gibi davrandığım yoğun geçen turdan sonra führerin emri üzerine führerimizin yanına gidiyorum. Acaba ne diyecek...
[+] 2 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Silahlanma Bakanlığına,

Ülkemiz Denizde bize şans verilmesede düşmanlarımıza karşı yavaş yavaş başarılar elde etmekte ve bu başarılar gelecek dönemde de devam etmekte olacaktır. Ancak düşman sayıda bizden üstün olduğu için onları sadece kalite ve taktik ile yenebiliriz. Bu aşamada bizim sizden talebimiz Müttefikimiz olabilecek Japon Hükümeti ile Oksijen Torpidoları için (Type 93) anlaşılmasıdır. Bu dönemde Japonya dışında hiç kimsede bu kadar yüksek menzilli ve ateş gücüne sahip torpidolar bulunmadığı için anlaşılması durumunda bundan yararlanabiliriz.

Führer ve Almanya İçin!

Rp Dışı: Type 93 torpidoları tarihte o kadar güçlüydi ki bir tanesinin erken ve yanlış patlaması sebebiyle onu taşıyan kruvazör ağır zarar almış ve savaş dışı kalmıştır.
Ara
A) İkna telgrafını yaz.

Büyük Mussolini, İtalya'nın Il Duce'si, Etiyopya ve Arnavutluk krallıklarının fatihi, Libya ve Rodos mülklerinin maliki, Avrupa'nın ve hatta dünyanın her yerinde yayılıyor olan Komünizm tehlikesi biliyorum ki bizim gibi sizi de çok rahatsız ediyor. Komünistlere yönelik yaptığımız ve yapacağımız her türlü hamlede en büyük ve kudretli dostumuz olacağınızı bilsek de asıl tehlike arkamızdadır. Ve Führerimiz bu tehlikeyi görüp, İngiltere-Fransa bloğuna savaş ilan etmiştir! Üstelik bu ülkeler Birinci Dünya Savaşının sonunda Versay'la güzel Almanya'mızın kanını emmeye çalışmışlar, aynı şekilde size vermiş oldukları vaadlerin hiçbirisini doldurmayıp ihanet perdesi ile baş başa bırakmışlardır. Her türlü entrika ve pis siyaset içerisinde olan bu devletler zamanında nasıl koloniler edinmemize karşı çıktılarsa yine milletlerimizi şahlandırmamıza izin vermeyeceklerdir! Alman ve İtalyan milletleri kardeş olmakla beraber, kaderleri de aynı şekilde yazılmıştır. Bu savaşa biz girdik, ve siz de bu kadere istinaden girmelisiniz. Çünkü İtalya'nın kaderinde Roma İmparatorluğunun siz Il Duce önderliğinde canlanması vardır!
Ara
yeni tur ne zaman gelecek.ayrıca her işin yolunda gitmesi bence gerçekliğe aykırı.almanyanın petrolvekaucuk ihtiyacını derinden hissettirmemiz lazım bence
Ara
(23-08-2018, 20:02)25itroy25 : yeni tur ne zaman gelecek.ayrıca her işin yolunda gitmesi bence gerçekliğe aykırı.almanyanın petrolvekaucuk ihtiyacını derinden hissettirmemiz lazım bence

Petrol ve kauçuk Romanya ve Sovyetler ile yapılan anlaşmalar ile geliyor. Onun dışında zaten savaşların yoğunluğu yüzünden ekonomi alanına bakarsan teçhizat sıkıntısı baş göstermeye başladı. Ve son @PashaZade'nin turu kaldı. Onu da yazayım tur gelecek.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
tamam öyleyse
Ara
Bence yeteri kadar zorluyor oyun zaten açıkçası ben hissediyorum en azından bir çok şeyi en büyük sıkıntım mesela hava gücü cephe cephe ihtiyaçlar değişiyor.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Henüz savaşın başındayız @25itroy25
Almanya ilk etapta durdurulamıyor. Zaman geçtikçe zorlanmaya başlarız herhalde.
Ara
On Beşinci Tur
bs5LhD.png
Bütün dünya Müttefiklerin hem Batı hem de Kuzeydeki yenilgileri yüzünden şok olmuşken, Amerikan Senatosunda Almaya'ya karşı uygulanması planlanan ambargo tartışılmaya başlanmıştır
@ByNys - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

İskandinav ve Batı Cephelerindeki çatışmalar ciddi anlamda şiddetlenmiş, ama zafere de bir o kadar yaklaşılmıştır. Bunları gayet güzel bir propaganda malzemesi olarak kullanabilir veya zayıf durumdaki karşı istihbarat ağını güçlendirebilirsin?

A) Propagandaya öncelik verelim -neler yapacağını yaz-
B) İstihbarata öncelik verelim -iki alan seç-

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Her ne kadar Ordu Komutanları senin zayıflattığın yerlerden ziyade düşmanın bütün kuzey ordusunu içlerine almayı yeğleseler de bombardımanlarının düşmanın moralini bozduğu ve hareket kabiliyetini kısıtladığı oldukça aşikar. Her ne kadar Özel Kuvetler Komutanı hava hala hava desteği isteyip dursa da batıda daha ciddi sorunların var. III, IV ve V Ordu oldukça büyük bir harekata giriştiler ve şimdi içlerine aldıkları İngiliz ve Fransız askerlerinin kaçıp kaçamayacağı başta Füheriniz ve Churchill'in olmak üzere savaştaki ve savaşta olmayan bütün devlet liderlerinin ana konusu. Peki Luftwaffe kapanı kapalı tutmak için nasıl bir yol izleyecek?

A) İngilizler'in gelmemesi için Fransa çapındaki bütün büyük-küçük limanları bombalayalım
B) Fransızların İtalya sınırından kaydırdığı orduyu yavaşlatmak için bombalayalım.
C) Kapana kıstırdığımız ordunun direncini hızlıca kırmak için bombalayalım.
D) Büyük Şehirler'in direncini kırmak için bombalayalım.
E) Yaratıcılığını konuştur.
F) Yukarıdaki şıklardan birisini seçelim ama bir miktar uçağı da kuzeye desteğe yollayalım. 

@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Su pompası en sonunda ilk kattaki suları boşaltabildi ve iki kat da çalışmak için hazır bekliyor ve işçilerin üçüncü katın kazımına başladı. Fabrika yakınlarındaki şirin  köyü yavaşça bir askeri üsse çevirme çalışmalarında ise ilk kışlayını sağolsun Hitler'in bitmek tükenmek bilmeden akıttığı bütçe sayesinde hızlıca bitirdin. Peki bomboş fabrikanı ve yeni askeri üssününün kışlasını nasıl donatacaksın?

Askeri üs için:
A) Toplama kamplarında görev almış SS birlikleri ile doldur -kara savaşlarında ve kaçmaya çalışan mahkumlarda birebir. 
B) Uçaksavar eğitimi almış SS askerleri ile doldur. -uçaksavarın olursa onları kullanmakta bire birler ve 
C) Daha fazla mahkum işçi ile doldur -şimdiki asker sayın ile isyan ve firar ihtimali yüksek ama fabrika ve kazı verimliliği artacak-
D) Fabrikada çalışacak Alman kadınları için bir yatakhaneye dönüştür. -kazı için hala mahkum kullanacaksın ama sayıları az olduğu isyan ve firar riski azalacak ve denetim için askere ihtiyacın kalmayacak ama köle gibi çalışmayacakları için fabrika verimliliği düşecek- 

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

Yeni motor projesine başlarsınız. Her ne kadar Özel Kuvvetler Komutanı @Faramir silahlar konusunda sana baskı yapıp dursa da sadece yeni model tüfeklerin daha büyük şarjörlü versiyonlarını yollar ve motor konusunda araştırmalarına başlarsın. Ana amacın her ne kadar olabilidğince fazla yük taşıyabilmek olsa da yakıt dostu da olması gerekmektedir. 

A) Ağırlık konusunda iyi ama eskisi kadar olmasa da yine fazla yakıt tüketen.
B) Ağırlık ve yakıt konusunda iyi ama karmaşıklığı nedeni ile biraz dayanıksız ve çabuk bozulan 
C) Ağırlık ve yakıt konusunda iyi ama ciddi bir sürat düşüklüğü olan
D) Projeyi iptal et ve bombaları kaldırıp, eski motorlara dön.
E) Projeyi iptal et ve uçağın zaten oldukça az sayıdaki zırh plakalarını kaldır, arka 

Tabi bir de Denizcilik Bakanlığı Japonların Tip 93 model torpidosu gibi oksijenli bir torpido istemektedir. Ne yapacaksın? 

A) Ne Japonu! Kendi Alman teknolojimiz ile daha iyisini yaparız.
B) Beni bu tür şeyler ile uğraştırmayın. Patent için Dış İşleri Bakanlığına telgraf çekelim -Sovyet işi bitince Japonya'ya gidecek-
C) İki yüz mm toplarımız varken ne torpidosu? Zaman israfı - Eğer bu şıkkı seçersen @TR Ace 'ın kendisi konuyu Dış İşlerine taşıyabilir.

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali ve Atlantik Duvarı Projesinin Şefi

Hitler Projene onay verir ve oldukça yüklü bir miktar bütçe, istediğin gibi toplama kamplarındaki mahkumları kullanma hakkı ve Alman sanayisinin ciddi bir miktarını emrine verir. Şimdilik cepheden biraz daha uzak olan Danimarka Güney Norveç ve Almanya Pasifik kıyı şeridini güçlendirmen emredilir. Peki önceliği nerelere ne nasıl vereceksin? 

A) Proje konusunda serbestsin. Çok aşırı bütçe harcamalarına gitmediğin sürece istediğin önlemi alabilirsin. 

Donanma komutanı olarak ise elinde kalan denizaltıları düşman konvoylarını vurarak değerlendirebileceğine inanıyorsun. 

A) Hedef belirle - şu kadar deniz altı şuraları vuracak-
B) Yaratıclığını konuştur.
C) Operasyon fikrinden cay ve indirilmesine sadece 2 tur kalan Süper Ağır Savaş Gemini teftişe git. 

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Sovyetler'de oldukça sıcak bir şekilde karşılanırsın. Buna ilk başta şaşırsan da Molotov'un davranışları özellikle Fransa'daki üstün başarınızın da katkısı ile sizinle savaşa girmek istemedikleri çıkarımını yapmana neden olur. On yıllık bir saldırmazlık anlaşması için masaya oturursunuz. Ama Molotov şu ana kadar karşılaştığın en sıkı pazarlıkçılardan biri çıkar. İlk talepleri, Litvanaya'yı Mihver'den çıkartmanız ve askeri veya ekonomik hiçbir yardımda kesinlikle bulunmamanız. -ki kendileri de kesinlikle işgal etmeyecekelri veya onlar ile ittifak kurmayacakları güvencesini veriyor.-, Polonya'nın Belaruslu ve Ukranyalı nüfuzlarının çoğunlukta bulunduğu bölgelerin Beyaz Rusya SSC ve Ukranya SSC'ye devredilmesi , şu anda bir Mihver üyesi olan Romanya'nın Moldovya'yı Ukranya SSC'ye devretmesi ve Türkiye'nin İstanbul ve Çanakkale'de ki boğazlarda bütün Askeri ve Sivil Sovyet gemilerine süresiz olarak tam geçiş izni vermesini ve Sovyet sınırdan 250 Km uzaklıktaki bütün topraklarının silahsız bölge ilan edilmesini istiyor. Peki ne yapacaksın?

A) Sıkı bir pazarlığa tutuş. -nelerin çıkarıp ekleneceğini yaz-
B) Kabul et.
C) Stalin ile konuşmak istediğini söyle
D) Çek git -nereye gideceğini yaz-
E) Yaratıcılığını konuştur.

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Yoğun geçen bir günün ardından saray yavrunda biraz dinleniyor ve Schunwasgerwenberg'in itiraflarını sakince okumaya başlıyorsun. Amaçları tam da ilk başta söylendiği gibi bir darbe ile Hitler'i yerinden etmekken, destekçilerinin İngiliz, Fransız ve şaşırtıcı bir şekilde Sovyet hükümetleri olduğunu öğreniyor ve bunu Dış İşleri bakanlığına iletmek için kenara not alıyorsun. Paralel yapının en üst isimlerinin ikisi olduğunu, çoğu alt ismi zaten onlara gelene kadar kazığa oturttuğunu fark edip kendinle gurur duyuyorsun. Planlarının ise santaj yaparak daha da büyümek olduğunu, topladıkları çoğu üst rütbeli subay ve kaptanın santaj malzemesinin evinde, çalışma masasında olduğunu öğreniyor ama evi içindekilerle beraber yaktığını hatırlayınca pişman oluyorsun. Daha itirafı bitiremeden Hitler seni yanına çağırıyor. Komuta Karagahından ziyade Hitler'in Berlin'in biraz dışındaki malikanesine getiriliyorsun. Hitler'in karşısına çıktığında ise Eva Braun ile yan yana sıcak çikolata içtiğini görüyorsun. Hitler Eva'yı yanınızdan yollamadan sıcak çikolatasını masanın üstüne koyuyor ve  Hans von Schunwasgerwenberg ile Arlond Müller hakkında bir şey bilip bilmediğini soruyor. Sen ise sakinliğini koruyarak birinin intihar ettiğini -casus olduğu itirafı ile- diğerinin kaybolduğunu söylüyorsun. Hitler "Peki aileleri hakkında ne biliyorsun?" diye soruyor. Sen ise belli etmemeye çalışsan da biraz panikleyerek "Hayır bilmiyorum" efendim diyebiliyorsun. "Hepsi yanarak öldü" diyor. Eva'ya hüzünlü hüzünlü bakarak. Eva ise sadece çikolatasını içmeye devam ediyor. Artık işlerin fazla ileri gittiğini ve bundan sonra dönemeyeceğini anlayınca şöyle diyorsun. "Tamam efendim kundakçıları ve olası cinayetleri incelemeye başlaaycağım." Çıkabilirsini aldıktan sonra odadan sakinliğini koruyarak çıkıyorsun. 

Suçlu bulunur. Bir iki rastgele cesedi Führer'e göstermen yeter de artar. Belki bu uzun ve yorucu casusluklar silsilesi sonucunda biraz düşman ile oyalanmak belki en iyisi olacaktır?

A) İngiliz casus ağını genişlet -bir alana genişletebilirsin- ve istersen kullan.
B) Başka bir ülkeye casus ağı kurmaya başla
C) Hans ve Arlond hikayesini daha da derinden araştır.
D) Yaratıcılığını konuştur.

@Feldmarschal -  Polonya Valisi 

Polonya'daki palanın görünürde çalışma yüzdesini ve verimliliğini artırsa da SS birliklerinden artan şiddet ve sabotaj eğilimleri hakkında rapor alırsın. Bu tür rezaletleri Hitler'in kulağına gitmeden önlemek için ne yapacaksın?

Cezalandırmada:

A) En ufak bir direniş belirtisi gösterenleri idam edilecek
B) En ufak bir direniş gösterenler aileleri ile idam edilecek.
C) Ciddi direnişler bireysel idama gidecek.
D) Ciddi direnişçiler aileleri ile idama gidecek.
E) Ceza aynen kalacak.
F) Yaratıcılığını konuştur.
Güvenlikte:

A) SS sayısını arttırmak için Hitler'den izin iste.
B) Hitler Gençliğinden yardım iste
C) Polonya'daki Almanlardan bir polis birliği kur.
D) Lehler'den bir polis birliği kur.
E) Birliklere ekleme yapma.
F) Yaratıcılığını konuştur.

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı, @turkish lokum 3. Ordu Komutanı ve @HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığının ortak turları

Oldukça iyi ve tehlikeli bir işi başardınız. Bunun belki asıl nedeni hava üstünlüğünüz, iyi eğitimli ve kıvrak ordunuz olabilir. Veya düşmanın bir nesil geri kalmış askeri taktikleri de olabilir. Bilemeyiz. Ama bildiğimiz bir şey varsa o da düşman'ın anakaradaki ordusunun çok önemli bir kısmını kapana kıstırdınız ve kapandan kaçmak için yaptıkları birkaç umutsuz yarma girişiminden sonra artık saldıracak mecalleri kalmamış gibi. Unutmayın. Hitler tek bir Fransız veya İngiliz'in kapandan kaçması halinde üçünüzün de kellesini alacağını söylüyor. Ama hali hazırda daha destek gelmemişken Maginot Hattını da içinize 
almamanız için hiçbir neden yok gibi. 

A) Ortak plan yazmaya devam edin. -şu anlık ikmal veya direniş gibi bir sıkıntınız olmadığı için turlar hala birleşik ve unutmayın çok kapsamlı saldırılar teçhizat sıkıntısının doğmasına neden olabilir- 

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanlığı ve İskandinavya Denetleyicisi

Norveç'teki harekatın gayet başarılı bir şekilde geçiyor ve ne hava ne de donanma desteğin olmasa da Liman'ı dolayısı ile düşman direncini düşürüyorsun. Özel birliklerin biraz fazla kayıp verse de Berlin'den gelecek destek ile eskisinden bile daha çok olacaklarına dair hiç şüphen yok. Garnizon birlikleri Norveç'e vardığına ve artık düşman birlikleri ile işiniz bittiğine göre nereye yardıma gideceksiniz?

A) Batı Cephesine
B) İngiliz istilası için hazırlıklara başlayalım -şimdiki hava ve donanma gücü ile oldukça tehlikeli-
C) Sovyetler'e gidelim.
D) Balkanlara gidelim.

Planın gayet iyi işledi, Dan Kraliyet ailesini eski Alman bir aristokrat ile evliliğe ikan ettin ve Danimarka'yı meşrutiyetten yine monarşiye çevirdin. Her ne kadar kraliyet gibi despot bir yapının bolşeviklere gün doğduracağını biran için düşünsen de fikrinden pişman olmadın. Ama şimdi elinde oldukça işbirlikçi bir kraliyet ailesi ve rehine olarak tuttuğun eski Dan bakan ve vekiller var. Bu ikisi için ne yapacaksın?

Kraliyet Ailesinin ve Alman işgalini meşrulaştırmak için:
A) Propaganda bakanlığından yardım iste.

Danimarka'daki işbirlikçi insan gücü için:

A) Zarar gören fabrika ve altyapıyı onarsınlar.
B) Atlantik Duvarının Danimarka kolu için @TR Ace 'a yardım etsinler

Eski milletvekilleri ve bakanlar için:

A) Destekleri için ikna edip, meşrutiyete geçelim -kraliyet ailesi kızabilir-
B) Onları halka açık bir şekilde idam edelim -istenirse Alman veya güvenilir Dan politikacılar ile meşrutiyete geçilebilir- 
C) Onları gizli bir şekilde idam edelim -istenirse Alman veya güvenilir Dan politikacılar ile meşrutiyete geçilebilir- 
D) Onları tutmaya devam edelim -istenirse Alman veya güvenilir Dan politikacılar ile meşrutiyete geçilebilir- 
E) Yaratıcılığını konuştur

@PashaZade - Grup Önderi

Musslolini'ye yolladığın  telgrafından birkaç saat sonra İtalya'ya geçebileceğinizi, siz yerinizi aldıktan sonra savaşı başlatacaklarını söylüyorlar. Malum çocuk askerlerinin eğitimi bitti ve artık hazırlar. Ama İtalya gayet fazla cephe ve savaş potansiyeline sahip. Peki hangisine gideceksin?

A) Libya'ya
B) Etiyopya'ya
C) Artavutlu'ğa
D) Sardinya'ya -Korsika'ya saldırmak için- 
E) Fransa Cephesine 
F) Bütün Yugoslav sınırına -daha savaşta değilsiniz- 
G) Yaratıcılığını konuştur.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Ağırlık konusunda iyi ama eskisi kadar olmasa da yine fazla yakıt tüketen.

B) Beni bu tür şeyler ile uğraştırmayın. Patent için Dış İşleri Bakanlığına telgraf çekelim -Sovyet işi bitince Japonya'ya gidecek- @Wayfear
Ara
Çıkartmaya uygun bölgelerde asker taşıma araçlarının inebileceği alçak su bölgelerine deniz mayınları yerleştireceğiz. Ayrıca sahillerde hat şeklinde yere 1metre kadar gömülü patlayıcı hatları olacak. (Pat diye yapılmasına gerek yok yavaş yavaş yapılabilir bu adım ) Patlayıcılar Alman siperlerine doğru kablolar ile yer altından bağlı olacak.
Sahili iyi gören pozisyonlara tahkimatlar ve siperler oluşturacağız ayrıca siperlerin üstü halatlar ile örtülecek bombaların bu halatlara çarparak erken patlaması amaç. Sahili ve Havayı korumak adına onlarca farklı silah kullanımına gerek yok. Bölgeye Flakların yerleştirilmesi gerekiyor. Hava savunması yada düşman amfibik tank yada araçlarını vurmak için yeterli olacaktır.
Mayın hattının devamından yerleri çiviler ile örüp üzerine kum çekeceğiz. Çivilerden uzun bir hat oluşturacak ve bu hat birliklerimizin rahat bir şekilde görebileceği bir pozisyonda uzun bir şekilde oluşturulacak. Düşman piyadesi farketsede karşı bir şey yapmak istediğinde indireceğiz. Ayrıca çivilerin arasında saklı anti tank mayınları olacak. Düşman çivilerin üstnden zırhlıyla geçip yol açmak isterse tankları uçuracağız.

Şimdilik bu kadar yeter bütçe kısıtlı zaten.

A)Şimdilik denizaltılar daha güvenli hedef olan hedeflerde çalışacak. Sadece Ana vatana vurduktan sonra güvenli bir şekilde dönebileceğimiz konvoyları vuracağız. Bu koşulu sağladığı sürece herhangi bir müttefik ticaret gemisine saldırı yapılabilir.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öncelikle, yeni İç işleri ve Propaganda bakanı olarak atandığımdan beri bir kaç önemli iş dışında (karakterim) önemli işlerle uğraşmadığı için son derece ilgisi farklı yerlere dönüktü.Kendisine verilen ve gönderilen son önemli kararından sonra yapabilcekleri hakkında düşündü ve en iyisinin bir "Savaş  ile alakalı bir kaç şey resmi gazatede yayınlarak, Yüce ve saf kan Alman halkına, mensub olduğum ırka bir konuşma yapmak için belirli basın mensublarını; önemli  Almanya'da yatırımları olan kişileri bizzat Bakanlığıma ait olan bir adet konferans salonuna davet  ediyorum .Belli bir süre hazırlıklarını yapıyorum.Konferans salonundaki güvenlik önlemlerinide kontrol ettikten sonra , sadece belirli basından kişileri davet ediyorum.(Hitler
'e sadık olduğundan emin olduğum/düşündüğüm gazeticileri.)Ardından kürsüye çıktıktan sonra, boğazımı nazikçe temizledikten sonra , konuşmaya başlıyorum.(Cepheden bir kaç erin bir kaç günlüğüne gelmesin istiyorum.3-4 kişi)

Adalwine(Karakterim):Öncelikle sevgili davetliler,  buraya gelen herkes Alman'ya ve Saf Aryan Irkına mensub olduklarınızı unutmayınız.Bu davetiyeleri özellikle seçerek bizzat hepinizi , teslim ettim.Bu davetiyelerde bugün yanımızda işini doğru bir şekilde yapan basın mensublarıda var, kayıt tutmalarını isteyeceğim.Yüce Alman Devleti olarak, son günlerde varolan savaşlarımızı hepiniz eminim ki biliyorsunuz.Savaştaki durumumuz hiçbirinizin bir kum tanesi kadar şüphesi olmayacağı gibi bizim lehimize.Lehimize olması ise normal, Saf Alman ırkına mensub olan böyle kişiler olmasını, yeteneklerinin üst düzey olması normal.Nitelik ve donanımsal anlamda askerlerimize en iyi desteği sağlayan ülke olarak kendimizden gurur duyuyoruz.Bunuda *Saygı Göstergesi* Yüce Führerimiz , Şansolyemiz Hitler , komutasında sevgili bakanlar ile yapıyoruz.Savaştaki son durum oldukça iyi askerlerimiz bütün bölgeleri kolay bir şekilde öylesine hızlı alıyor ki!Tanklarımız, okadar iyi donanıma sahipler ki!Bizzat kendi incelediğim cephelerde fark ettim , askeri donanımız öylesine üstün ki rakiplerimize tam anlamıyla dehşet salıyoruz.Dehşet ile beraber üstlerine yürüdüğümüzde ise olan şey tek !*Vurgulayarak* Teslim olmaları!Şuan hali hazırda olan, açılmış cephelerden bir kum tanesi kadar şüphenizolmasın ki olmadığından hepinizin eminim , cepheler son derece iyi manevralar ile nitelikli generaller tarafından yönetiliyor.Asker kayıplarımız ise oldukça az.Halk içerisine sızmış bazı kişilerin söylemleri doğru değildir, *Hiddetlenerek*sadece yılan dilli kişilerdir itibar etmeyiniz.Savaş son derece iyi gidiyor, generallerimiz günlerce çalışıyor ve rakipten daha iyi sonuçlar elde ediyor.Bütün rakiplerimizin sonları belli!"Birazcık bağırarak"Teslim olmaları!"Kürsüden çekiliyorum, ardından bir kaç davet edilmiş cephede savaşan erleri konuşmaları için davet ediyorum.

CEVABIM A - Açıklamasıda yukarda.
[+] 1 üye ByNys nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bakın eyyy Alman generalleri ve politikacıları, bir telgrafla İtalya'yı savaşa dahil ettik. Kıymetimizi bilin. :D
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-08-2018, 21:25)PashaZade : Bakın eyyy Alman generalleri ve politikacıları, bir telgrafla İtalya'yı savaşa dahil ettik. Kıymetimizi bilin. :D

Pizza Yiyicilerin Ülkesini müttefik olarak almamızın bize getireceği bir yarar olduğunu düşünmüyorum aslında (Pizza yeme tekniklerini öğrenmek dışında :D )
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O kadar da kötü değil ya, Fransa cephesi büyümüş olur ve Balkanlarda daha fazla insan gücüne sahip olmuş oluruz. Tek yapmamız gereken Libya'nın düşmemesi ve Sicilya'yı kaybetmememiz.
Ara
(23-08-2018, 21:28)PashaZade : O kadar da kötü değil ya, Fransa cephesi büyümüş olur ve Balkanlarda daha fazla insan gücüne sahip olmuş oluruz. Tek yapmamız gereken Libya'nın düşmemesi ve Sicilya'yı kaybetmememiz.

Bulgaristan'la bir olup Yunanistan'a saldırıp savaşı kaybedip yetmeyip üstüne arnavutluk topraklarınıda kaybeden bir ülkeden bahediyoruz ama sen bilirsin :D .
Ara
Farkındayı maalesef @TR Ace çaktırma CV'mize birşeyler yazdırmaya çalışıyoruz işte :D
Ara
C) Stalin ile konuşmak istediğini söyle

Bu talepler karşılığında bir sonuca varılmayacağını belirterek genel sekreter ile konuşmak istediğimi söylüyorum.
Kabul edilmezse Finlandiya Cumhuriyetine gideceğim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.