[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
Şimdi komutanlara bir sorum var batı cephesinin durumu nedir bu cephede bana ihtiyaç var mıdır?
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
@Feldmarschal

Planı yine sen yaz çünkü tam anlamı ile kurudğun planı ve kurulacak planı sen bağdaştırabilirsin en iyi şekilde.
Ara
Askeri üssü A) Toplama kamplarında görev almış SS birlikleri ile doldur -kara savaşlarında ve kaçmaya çalışan mahkumlarda birebir.
Fabrikadan da ağır tank ve tank savar parçaları üretmek istiyorum. Ama tam nasıl seçeceğimi anlamadım.
Sic Parvis Magna
Ara
(24-08-2018, 14:37)altnkurt : Askeri üssü A) Toplama kamplarında görev almış SS birlikleri ile doldur -kara savaşlarında ve kaçmaya çalışan mahkumlarda birebir.
Fabrikadan da ağır tank ve tank savar parçaları üretmek istiyorum. Ama tam nasıl seçeceğimi anlamadım.

Ağır Tank zırh plakaları, namlu, paletler ve iskelet -sadece üretimde işe yarar-
Ağır Tank Motoru ve diğer iç parçaları -cephedeki tankları tamir için yollanabilir, üretimde kullanılır-
Tank Mermisi -üretimde işe yaramaz-

Üstteki ilk iki parça ağır tankları üretmek için gerekli, ama ikinci parçayı bol bol üretirsen cephede bozulan ağır tanklar için yedek parça görevi görüyor. Malum ağır tanklar baya büyük ve karmaşık makineler olduğu için tek seferde hemen heryerde bütün parçalarını üretemiyorsun. Onun dışında üçüncüsü bildiğin mermi. Ama eğer tanksavar veya başka bir tank türü de üretmek istersen belirtebilirsin. Mesela tanksavar üretim yeri diye. Misal:

1 KAT: Ağır Tank zırh plakaları, namlu, paletler ve iskelet- Mahkumlar çalışacak
2. KAT: Ağır Tank Motoru ve diğer iç parçaları- Mahkumlar çalışacak

Böyle seçersen ağır tank üretimin başlayacak. Ama sadece motor ve diğer iç parçaları seçersen, zırh plakası, paletler ve iskelet üretime girene kadar yeni ağır tank üretime girmeyecek, üretilen iç parçalar depo edilecek ve yedek parça olarak kullanılacak.
Ara
Tamam o zaman bu iki katı ağır tank üretimine ayıralım. Sonraki katlarda yedek parça veya tanksavar durumuna bakarım.

1 KAT: Ağır Tank zırh plakaları, namlu, paletler ve iskelet- Mahkumlar çalışacak
2. KAT: Ağır Tank Motoru ve diğer iç parçaları- Mahkumlar çalışacak
Sic Parvis Magna
Ara
Ah be daha yeni gördüm oyunu, böyle bir şey olduğunu bilmiyordum çok şey kaçırmışım.
Oynayan arkadaşlara bol şans..
Ara
D-Balkanlara Gidelim. 

Yunanistan & Yugoslovya & Romanya gibiülkeler elenmedikçe Balkanlarda sürekli bir risk olacaktır Sovyetler için erken Batı cephesinde ise bana pek ihtiyaç yok gibi İngiltere işgali ise bu kuvvetlerle tam bir fiyasko olabilir ne yazık ki bu sebeple ordumuz önce biraz tecrübe kazansın Balkanlarda diye düşünüyorum ve tabi ki ana hedefim Romanya Petrolleri.

Kraliyet Ailesinin ve Alman işgalini meşrulaştırmak için:

A) Propaganda bakanlığından yardım iste. 

Bu konuda güvenebileceğimiz tek kişi onlardır tek ricam savaş tantanları yerine daha pasifist bir politika izlemeleri bakanlığın aksi takdirde işgal ve zorla zapt etmiş gibi görüneceğiz.

Danimarka'daki işbirlikçi insan gücü için:

A) Zarar gören fabrika ve altyapıyı onarsınlar.  

Atlantik duvarı elbette önemli ama fabrika ve altyapı burada bizim için önemli olacaktır.Hatta Führer'den özel bir ricam olacak bu fabrikaları bizzat kendim ne üretileceğine karar verme şansım var mı bu fabrikaları özel kuvvetleri beslemek için kullanmak istiyorum.

Eski milletvekilleri ve bakanlar için:

E;Bu bakanlarla güzel bir şekilde konuşup ikna etmeyi deniyorum ilk önce baktım olmuyor mu ailelerini rehin alarak istediğim her şeyi kendilerine yaptırabilirim açıkçası fakat bu izlemek isteyeceğim son yol bu insanları Meşrutiyet yönetiminin kalktığını ama isterlerse onları bizimle işbirliği yapmaları halinde tekrar iyi mevkilere getirebileceğimi söylüyorum kabul etmeleri için hediyeler ve planlar sunuyorum kendilerine bu işgalin haklılığını ve eğer biz yapmasaydık o çok güvendikleri müttefiklerinin bunu yapacağını tekrar ediyorum ve bir seçim yapmalarını istiyorum kendilerinden her şeye rağmen kabul etmez iseler o zaman ailelerini rehin almaktan çekinmem.Unutmadan kendilerine bol bol geçmişten bahsediyorum ve şunu söylüyorum kim bilir belki tekrar Kalmar Birliği kurulur ve bu birliği siz yönetirsinizAma bu seçimlerinize bağlı olur sayın bakanlar bunu unutmayın.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yalnız Yunanlar ve Romanyalılar müttefiğimiz.
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(24-08-2018, 21:16)Wayfear : Yalnız Yunanlar ve Romanyalılar müttefiğimiz.

Acayip fail oldum o zaman neyse artık Balkanlar dedik yapacak bir şey yok.
трагедия
Daha Yugoslavya var @Faramir canını sıkma oyunu ben yazdığım sürece aksiyon bulursun illa.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
E) Fransa Cephesine
Ara
Kapanımızın başarıyla kapanıp yüksek sayıda esir ablukaya alındığı için öncelikle askerlerimin hepsine ikişer şişe en iyi kalitede biralae gönderiyorum Almanların vazgeçilmezi olan bu içeceğin getireceği mutluluğu düşünmek bile çok eğlenceli Führere telefon açıp planımın geciktiğini ama hiç bir şekilde aksaklığa mahal vermemek için her detay üzerinde çalıştığımı söyleyip bu kapanı başarıyla kapatacağız diyip kapatıyorum telefonu sonra haritanın üzerine geliyor ve kurmaylarıma diyorum.
Kaçabilecekleri 2 nokta var yarma harekatı düşünüyorlarsa birisi manş denizine doğru bir çıkış ikincisi ise Fransa tarafına bir çıkış fakat biz bunlara mahal vermeden öncelikli olarak takviyelerimizi buralara yapıcaz ve kaçmalarına izin vermeyeceğiz V.Ordu kuzeyden ve batıdan saldırıya geçecek tanklarımızdan faydalanmamız elzem düz bir alan olan Belçika için görüşümüz gayet açık tanklarımız zorlanmadan geçebileceği yollar var fakat düşman siper içinde ve bunlara erişimimiz asker olarak zor bunun için önden Belçikanın içlerinden köpekler toplanmasını ve bu köpeklerin olası mayın tarlalarına salınması için biraz aç bırakılmalırını istiyorum sonra görevliler karşı tarafa gönderecek eğer mayınlı araziyse zaten görülecek ve tankların önüne mayın tarlalarını temizlemek ayrıca siperlere giden yolu korumak için yapılan dikenli tellerin imhası ve yolu kolaylaştırması için kullanıcağımız kit hazırlanacak amacımız az zayiatla çok leş almak bunun için keşif uçakları gönderilip düşman hakkında bilgi toplanacak düşman topçuları ağır ateşe tutulacak her gruptan 1 kişi toplanıp tüm cephelerin etrafında telgraf hatlarının olup olmadığı kontrol edilip imha edilecek böylece hatların birbirinden kopuk olması sağlanacak özel eğitimli sniper takımımızın alımına hemen başlıyoruz ve en keskin nişancılara ingiliz komutanları öncelik olmak üzere siperden kafasını çıkaranları vurmalarını emrediyorum böylece başsız kalmış etrafı çevrilmiş hatları kesilmiş topları ve topçuları zarar görmüş zırhlı desteğinden mahrum kalan sadece tüfekli askerlerin ümitlerini kırmayı hedefliyoruz bunun için öncelikle asıl kuvvetlere değilde bu işlemleri yapacak kuvvetlere zamanımı ayırıp işlerinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıp tekrar söylüyorum. Ümitleri kırılmış siperlerinde hapsolmuş askerlere keşif birliklerinin belirlediği topçuların ve topçu birliklerinin saldırısından sonra tekrar keşif birliklerinin belirttiği kalabalık noktalara önce 10 pare top atışı yapıp sahte saldırılar düzenliyoruz böylelikle askerlerin psikolojilerinin savaşmak mı yoksa teslim olmak mı olduğunu test ediyoruz eğer savunmak istemeyenler olduğuna kanaat getirirsek hemen ingilizce bilenlerden anons yaptırıp beyaz bayrak sallayıp teslim olmalarını hoparlörlerden duyuruyoruz teslim olunmazsa havan atışlarıyla daha isabetli olarak siperleri hedef alıcaz ve tanklar eşliğinde piyade arkada siperlere yaklaşıcaz böylece sıcak temas sağlanana kadar havan atışı altında tankların üzerine geldiğini görenler umutsuzca ateş edip yerlerinde beklicekler ve muhtemel ölücekler ele geçirilen siperdeki askerler ise toplanıp önlerine güzel yemek bira ve sigara konulmuş masaların önünde resimleri çekilecek ve bunlar süratla çoğaltılıp arkalarına teslim olan ingiliz askerleri yazılıp luftwaffe tarafından siperlere atılacak ve zaman tanınacak eğer beyaz bayrak çekmeyen siperlerin görülmesi halinde tankların kullanımı yine kaçınılmaz olucak ama ağır tanklar değil hafif tanklar bunlar daha az yakıt harcıyorlar ağır tank tümenlerini teslim olmamakta direnen cephelere ve batı cephesinden gelicek kurtarmalara karşı hazır tutucaz planın ince detayları bu şekilde daha kaba hatlara gelirsekte Hollanda tarafından başlanacak olan teslim alma ve temizleme harekatı zaten tam yerleşemeyen ingiliz ve fransız birliklerine hızla motorize ve hafif tanklarla yaklaşık 40 km lik bir hat halinde saldırıya kalkacak bu geniş cephe aralığını motorlu kuryelerin ve motorize birliklerin uyumu bir arada tutucak tankları tutacak bir güç olmadığı için toplara ve anti tankların az olduğu bölgelere kısmı nokta atışlı yakın hava desteği istenecek ve ilerleme sağlanacak hatlar yarıp panik yaratılacak 4.ordu ise topçularıyla düşman topçularını hedef alacak ve hafif tanklarıyla detaylı planda belirttiğim yoklama saldırıları yapacaklar ve teslim olmak isteyip istemediğini bir nevi kontrol edicek eğer mukavemet görülmüyorsa hatlarda durmadan kuzey batı yönünde hareket edilecek ve piyadeler yüklenmeye ve teslim alma işlemlerine başlıcak. 3.Ordu ise Ardenlerden tank birliklerini Fransa içine sürüp Fransız kasaba ve köylerinde paniğe neden olucaklar ve bu şekilde dikkatleri dağıtacak kalan askeri birlikler ise fransız tarafına doğru düzenlenebilecek olası saldırıları göğüsleyip zaman kazandırmak olucak böylece ihtiyatta bekleyen ağır tanklar devreye girip iki ateşe alınacak kuvvetleri imha edicek. Majino ise stabil halini koruyup sürekli keşif birliklerinin raporları istenecek olası en ufak birlik kaydırılmasının notu tutulup V.Orduya iletilecek.

Polonya için 
Cezalandırmada :
E)Yaratıcılığını konuştur 
Öncelikle SS ve gestapodan alınan raporlara göre fevri saldırı ve sabotaj hareketlerin konuşulduğu yerler gözetim altına alınacak ve tespiti yapılan şahısların evleri toplantı noktaları belirlenmek üzere izlenecek sadece lafta mı yoksa icraatta varmı diye yapılan kontrollerden sonra lafta olmayanlar ciddi olanlar gece vakti evlerinden alınacak sonra yargılanıcaklar bunun için haberler yayınlanacak ve bu üç beş kişinin satılmış ingiliz olduğu söylenip ingilizlerin, Almanların Polonyalılara kötü davranmadığını ve halkın sesini çıkarmadığı için Polonyalıları harekete geçirip sağlanan huzuru bozmak maksadıyla sabotaj yaptırıp bunuda Polonyalılar yaptı bakın diyip Almanları kışkırtmak olduğunun öğrenildiğini halka söyleyip inandırıcaz ve halk bu hareketlerin yapılmasının sonucunda ingilizlerin rahatlarını bozduğuna inanıp destek vermiyecek önemli olan halkın desteğinin oluşmamasını sağlamak.

Polonya için
Güvenlikte :
F) Yaratıcılığını konuştur.
Polonyaya özel ve sadece Polonya valisine bağlı bir haber alma teşkilatı kurulacak ve SS den ayrı çalışıp ondan emir almayacak fakat arada bilgi akışı olucak böylece kopukluk olmucak ve personel talebi için Führeri ve Himmleri rahatsız etmeden çözücez orta ölçekli bir birim kurulması yeterli bunun içinde şehirde dolanacak Lehçe bilen Almanlardan oluşan kuvvetler kurulup bunlar halkın içine karıştırılacak hatta bazıları ayrılıkçı görünüp bu tür organizasyonları deşifre edicek
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Hatake Kakashi,@Consul of Time ve  @turkish lokum turlarını bugün akşam saat sekize kadar oynasın. Yoksa turlar otomatik seçilecek.
Ara
F) Yukarıdaki şıklardan birisini seçelim ama bir miktar uçağı da kuzeye desteğe yollayalım.
B) Fransızların İtalya sınırından kaydırdığı orduyu yavaşlatmak için bombalayalım.
Ara
Amarigada istihbarat agi olusturmak istiyorum. Mumkunse hukumette, olmuyorsa deniz kuvvetlerinde.

Ha bu arada @Wayfear Stalinin yanina gitmeden uyarayim. Sovyet bizi devirmeye calisiyormus. Bunu koz olarak kullanabilirsin zannimca.
Ara
On Altıncı Tur
2lihAH.png
Savaş Müttefiklerin aleyhine dönerken, İngilizlerin savaşı kazanmak için oldukça ciddi ve masraflı bir planları olduğu söylentisi Alman Kulislerinde dolaşmaktadır. 

@ByNys - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

En son yaptığın konuşma ve erleri de işin içine kattığın etkinlik gayet başarılıydı ama şimdi Komutan @Faramir'den sana Dan Kraliyet Ailesinin ve Alman İşgalinin meşruluğunu normalden biraz daha pasifist yollarla kanıtlaman için özel bir istek yollandı. Ama bu sefer klasik posterlerden belki biraz daha fazlasını yapabilirsin?

A) Hitler ile Dan Kralı'nın el ele sıkışan bir fotoğrafını çektir -ikisini de ikna etmen gerekecek- ve propaganda kampanyasının merkezine oturt.
B) İngilizlerin Danimarka'yı işgal edecekleri sahte delileri aynı komutan @Faramir'in Dan Kraliyet Ailesi için yaptığı gibi sen de propaganda kampanyasının merkezine oturt.
C) Alman ve Dan Halklarının Bolşeviklere karşı verdiği savaşı kampanya merkezine oturt
D) Yaratıcılığını konuştur.
E) Casus Ağını geliştir. -iki alana yatırım yapabilirsin.

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Fransa Cephesi kara ordularının olduğu kadar Luftwaffe'nin yardımları ile hızlıca tatlıya bağlandı ve çoğu Müttefik askeri ya teslim oldu yada katledildi. Kuzey Cephesine yolladığın uçaklar ise Komutan @Faramir ile Yugoslavya'ya gitti. Uçakların İtalya Cephesinden kuzeye gitmekte olan ve zaten doğru dürüst hava desteği alamayan Fransız askerlerini bombaları, makineli tüfek ateşleri altında yirmi dört saat boyunca yıpratıyor ve yavaşlatıyor. Böyle giderse onlar gelene kadar Alman ordusu Paris'i düşürmüş olacak. Ama her tur olduğu gibi şöyle bir sorun belirdi. İstihbarat Bakanlığının dediğine göre İngilizler çoğunu koloni askerlerinin oluşturduğu, oldukça büyük bir ordu ile Kuzey Fransa'ya çıkmayı planlıyormuş. Bu yüzden bu ordu toparlanana ve getirilene kadar önemli Fransız limanlarını koruması için Özel İngiliz Komandoları başta olmak üzere Büyük Britanya Garnizon'unun büyük bir kısmını görevlendirmiş. Peki ne yapacaksın?

A) Boş ver ve Fransızları vurmaya devam et.
B) Bütün Fransız limanlarını İngilizler gelmeden önce kullanılamaz hale getirene kadar bombala.
C) İngiliz Garnizonu geldikten sonra yoğun bombardıman başlat -geldiklerinde elbette uçaksavarları olacak ve arkalarında Kraliyet Hava Kuvvetleri ile gelecekler- 
E) Fransız limanlarını gizlice havadan inceleyelim -eğer @HulkSpider03 gerekli şıkkı seçerse açılır- 

@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Yeraltı fabrikanda ağır tank üretimi yavaş yavaş başlarken, buranın inşaatının kolay kolay bitmeyeceğini anlıyorsun ve şu anda misafir olarak kaldığın alman ailenin evinden kendine alelacele oydurduğun ofise geçiyorsun. Artık hem fabrika inşaatı ve askeri üs hem de Almanya genelinde yapılacak inşaatları buradan yönetebileceksin.

Fabrikanda üretime başladın başlamasına ama kazı yapan mahkunların bir kısmını tank üretimine verdiğin için kazı süresi ne yazık ki artık 3 tur olacak. Ama belki bu sorunu çözebilirsin?

A) İş saatlerini artır. -huzursuzluk artacak ama yeterli sayıda SS askerin var.-
B) Yakındaki köyden askere gitmeyen erkek ve kadınları işçi olarak al. -üretim biraz düşecek ama mahkumlar hem kazı ile ilgilenecek hem de SS ihtiyacı azalacak ama eğer gönüllü değil de zorla alırsan köylülerin huzursuzluğu artacak-
C) Daha fazla mahkum iste -kalacak yeterli yerleri olmadığı için mahkunlar ve köylüler rahatsız olabilir.-
D) Yaratıclığını konuştur.

Askeri kışlayı açıyorsun ve mahkunları denetleyecek SS birlikleri en sonunda köyün dibinde kurduğun kışlaya varıyor. Şimdilik askerler şimdiki yemekhanenin yetersizliği yüzünden kendi maaşları ile köylülerin küçük lokantalarında yemek yiyor. Bu sorunu nasıl çözeceksin?

A) Daha büyük bir yemekhane inşaat et -1 tur sürer ama bombardımana karşı zayıftır- 
B) Daha büyük bir yemekhane oy -2 tur sürecek-
C) Askerlere yemek için fazladan maaş ver -uzun vadede daha pahalı ve eğer bu şıkkı seçersen yeni bir kışla veya yaratıcılığına göre başka bir şey inşaat edebilirisin- 
D) Köylülerden askerlere indirim yapmaları iste, kabul etmezlerse zorla -huzursuzluk artabilir ve eğer bu şıkkı seçersen yeni bir kışla veya yaratıcılığına göre başka bir şey inşaat edebilirisin-  
E) Yaratıcılığını konuştur.

Son olarak bir alana yatırım yapabilirsin. Alman Endüstrisinin durumuna bak ve bir alana yatırım yapılması için Bakanlığa emir ver -illa listede olması gerekmiyor. İstersen bu turu Pasifik Duvarına yardım edin veya devasa bir anıt dikin gibi şeyler için de kullanabilirsin- 

A) Yaratıcılığını konuştur. 

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

Motor ve torpido sorununu da çözdüğüne göre şimdi biraz daha komplike şeyler ile uğraşman lazım. Evet bahsettiğimiz şey ölümsüzlük! Her ne kadar tarih boyunca çokça araştırılsa da ve hiçbir sonuca da ulaşamasa da sevgili Propaganda ve İçişleri Bakanımız @ByNys bütün Alman ulusu onu dinlerken Hitler'in ölümsüz olduğunu iddia etti. Ve bunu temizlemek de sana düştü. Peki nasıl bir yol izleyeceksin?

A) İmkansız bir şey olduğunu Hitler'e bildir.
B) Çalışacağını söyle ve Fransız Cephesindeki ikmal hatlarını incele
C) Çalışmalarına başla 

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali ve Atlantik Duvarı Projesi Şefi 

Konvoy baskınların çok iyi gitse de talihsiz bir şekilde iki denizaltının İngiliz eskort muhripleri tarafından batırıldığını öğrenirsin. Enigmanın çözülebileceği düşüncesi bir anda aklının her zerresine hücum eder.  Eğer durum buysa bütün denizaltılarını tek tek kaybedebilir ve hatta daha da kötüsü Alman'yanın neredeyse bütün kritik askeri ve sivil emirleri düşman tarafından ele geçirilebilir. Bu duruma nasıl yaklaşacaksın? 

A) Denizaltı seferlerini durdur ve başta Silahlanma Bakanı olmak üzere bütün bakanlıkları ve Führeri uyar.
B) Denizaltı seferlerini azalt ve başta Silahlanma Bakanı olmak üzere bütün bakanlıkları ve Führeri uyar.
C) Denizaltı seferlerine devam et ve konuyu umursama ama yine de ne olur ne olmaz Silahlanma Bakanını uyar.

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Genel Sekreter Stalin ile görüşme isteğin kabul edilir. Çalışma odasına çıkartılırsın. Birkaç dakikalık selamlamaların ardından Stalin önceki taleplerinin birinden bile caymayacaklarını söylerler. Elini hızlı tutman gerekmektedir. Zira Japonya'ya torpido meselesi için gitmen istenmiştir. Belki iyi bir pazarlık ile bazı isteklerinden caymalarını sağlayabilir veya Alman Ordusu'na Doğu'daki savaş için zaman kazandırmaya çalışabilirsin.

A) Pazarlığa giriş
B) Talepleri tartışmak için Almanya'ya döneceğini söyle -Japonya'ya git ve durumu Hitler'e bildir.-
C) Talepleri tartışmak için Almanya'ya döneceğini söyle -Finlandiya'ya git ve durumu Hitler'e bildir.-
D)  Talepleri tartışmak için Almanya'ya döneceğini söyle -Batı Trakya'ya git ve durumu Hitler'e bildir.-
@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Yıllarca süren gayretlerin en sonunda meyvesini vermiş, casusun Helga, New York Senetör'ü Jesse Uno ile iki yıllık nişanları sonunda evlenebildi. Jesse'yi özel kılan en önemli şey ise Ünlü Amerikan General George S. Patton'a oldukça yakın bir isim olması. Casusunuzu nasıl kullanacağın hakkında kafa patlatırken bir anda İngiliz Deniz Kuvvetlerine sızdırdığın casusudan rapor geliverir. Raporda dediğine göre İngilizler çoğunluğu koloni askerlerinin oluşturduğu, oldukça büyük bir ordu ile Kuzey Fransa'ya çıkmayı planlıyormuş. Bu yüzden bu ordu toparlanana ve getirilene kadar önemli Fransız limanlarını koruması için Özel İngiliz Komandoları başta olmak üzere Büyük Britanya Garnizon'unun büyük bir kısmını görevlendirmiş ve bir haftaya kalmadan yola çıkacaklarmış. Bunu engellemek için bir şeyler yapmalısın yoksa Fransa'nın kontrolünü asla sağlayamaya bilirsiniz.

A) Sabotaj planı yaz.
B) Havacılık bakanlığı halleder, casus ağını güçlendirelim. 

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Kapanı kapsamlı ve detaylı planın minimum zayiat ile neredeyse kapattınız. Kuşatmada biraz fazla top mermisi kullansanız ve hava desteğinden tam faydalanamasanız ve oldukça yüksek olan ağır tank açığı yüzünden tam kuşatmayı bitiremeseniz de geriye kalan bir iki taburun da topçu atışlarınız, propaganda posterleriniz ve en önemlisi ikmal hatlarını kesmeniz sayesinde fazla dayanamayacağını biliyorsun. Paris de düştüğü zaman garnizon birlikleri buraları tutacak olsa da belki kuşatma bitince o malum İngiliz planına kadar burada kalmak en iyisi olacaktır?

A) Paris düştükten ve kuşatma bittikten sonra cephede kal.
B) Paris düştükten ve kuşatma bittikten sonra şu cepheye git.

Yeni ceza sistemin şimdilik terör saldırılarını büyük ölçüde azalttı  ve arkandaki Leh desteğini yalanla olsa da artırdı. Yeni haber alma teşkilatını ise Hitler'in izni ile kurarsın. İşe her casusluk örgütünde olduğu  gibi birkaç çaylak Alman ile başlasan da teşkilatının bir gün oldukça iyi yerlere geleceğine dair güvenin tamdır. Ama zamanının çoğunu -şimdiki tur gibi- cephede harcayacağın için bu tür bir organizasyonu eş zamanlı yürütmen imkansız gibidir. Peki bu organizasyonun başına kimi geçireceksin?

A) Bütün emirler ben yokken Polonya Valiliği ile ilgilenen Alman yardımcım tarafından verilecek.
B) Deneyimli ve oldukça eski bir dostum olan emekli bir SS subayını başa atıyorum. 
C) @Consul of Time 'ın önereceği herhangi birini atıyorum. Zira işi bu zaten.
D) Başka bir fikrim var.

@turkish lokum 3. Ordu Komutanı

Cephenin kapanışı artık kesinleşmiştir. Paris düşünce Maginot hattının da teslim olacağına inanıyorsun. Ama belki biraz zaman kaybedip, işi garantiye almak en iyisidir?

A) Maginot Hattını arkadan kuşat.
B) Paris düştükten sonra şu cepheye git.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı

Kuşatma büyük ölçüde başarıya ulaşmıştır ve Paris'in düşürülmesi görevi sana verilmiştir. Bir yandan ise dedikodular Fransız ana donanmasının eğer Paris düşerse diye savaşı kolonilere taşımak için Bordeaux'da ikmal yaptığını ve asker topladığını söylemektedir. Peki nasıl bir yol izleyeceksin?

A) Paris'e oradan Bordeaux'a gideceğiz. 
B) Paris'e oradan ne olur ne olmaz bütün Fransız limanlarına gideceğiz.
C) Paris'e oradan Luftwaffe'nin teyit ettiği limana gideceğiz -bunu seçersen luftwaafe'ye yeni şık çıkacak-
D) Paris'e oradan şu cepheye gidelim.

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanı ve İskandinavya Denetleyicisi

Birliklerin hızlıca Danimarka'ya, oradan da Güney Almanya'ya kadar gitmiştir ve yolda da önceki turlarda istediğin takviye piyade, motorize ve hafif tank birlikleri gelmiş, Özel Kuvvetler tam anlamı ile bir ordu büyüklüğüne ulaşmıştır. Her ne kadar Yugoslavya İtalya,Romanya,Macaristan,Yunanistan ve Türkiye'nin orduları ile çok kolay düşecekmiş gibi görünse de bu savaşın komutana yeni katılan birlikler için iyi bir alıştırma olacağını düşünmektesindir. Luftwaffe'nin en sonunda turlar süren yakarışlarına cevap vermesi ile aldığın  birkaç yüz avcı ile yeni model yakın hava savunması ile ağır avcıların sahada ki ilk görevi de bu cephede olacak. Peki ne yapacaksın?

A) Tamamen saldıralım -plan yaz-
B) Daha fazla hazırlanalım, ikmal hatları daha düzene girmedi.
C) Müttefiklerimiz saldırırken, biz hazır olduğumuzda savaşa dahil olalım.

İskandinavya'daki inşaatlar şimdilik yeni yeni başlamıştır ve şu anlık herhangi olumsuz bir rapor eline geçmez. Eski siyasilere gelince bazıları gönüllülükle, bazıları şantajla olsa da sorunsuz bir biçimde, hem Kraliyete hem de Almanya'ya uygun bir biçimde çalışmaktadırlar. Norveç ise kendi halinde oturmaktadır ve sanki hiç işgal edilmemişler veya savaşta değilmişler gibi hem hükümet hem de halk gündelik yaşamlarını yaşamaktadır. İki ülkede de küçük sempatizan hareketlenmeleri olsa da SS Birlikleri üstesinden geldiği için sorun yaşamıyorsun.

A) Bu tur hiçbir sorun yok.
@PashaZade - Grup Önderi

Karşında oldukça dağalık bir arazi, Maginot kadar olmasa bile yine ciddi bir savunma ve en önemlisi yetişkin Fransız askerleri var. Sayıları az olsa da Fransız donanmasının ürküp, kaçabileceği kadar sizi oyalayabilirler. Daha resmen savaşa girmediniz ama meslektaşın İtalyan General Messe sanki doğduğundan beğeredir bu ana hazırlanıyormuş kadar heyecanlı ve savaşı başlatmaya istekli. Peki nasıl bir yol izleyeceksin?

A) Taktik yaz 
B) Saldırma ve saldırı için hazırlan -nasıl hazırlanacağını yaz-
Ara
@Onur34 Type 93 projesi ne oldu .

Tur için şıkkım A ama çözdülerse bunu lehimize kullanabiliriz aslında beklemedikleri yerlere onları çekerek. Ek olarak özel proje dediğin Super Heavy Battleship mi birde özel bir proje daha talep etmemiz mümkün mü o bittiğine göre mümkünse bu turdan yazalım.
Ara
(25-08-2018, 20:21)TR Ace : @Onur34 Type 93 projesi ne oldu .

Tur için şıkkım A ama çözdülerse bunu lehimize kullanabiliriz aslında beklemedikleri yerlere onları çekerek. Ek olarak özel proje dediğin Super Heavy Battleship mi birde özel bir proje daha talep etmemiz mümkün mü o bittiğine göre mümkünse bu turdan yazalım.

Silahlanma bakanlığı kendi geliştirmektense Japonlardan patent istemeyi uygun gördü ve dış işlerine bildirdi. Dış işleri de eğer Sovyetlerdeki işini biterebilir ise ve Japonya'ya gitme şıkkını seçerse patent işini ve daha farklı işleri görüşmek için Japonya'ya gidecek. Ve evet özel proje Super Heavy Battleship oluyor ve istediğin kadar özel proje yapabilirsin.
Ara
Cevabım öncelikli olarak : (D) Yaratıcılığını konuştur.

İlk öncelikle , Hitler'e bir adet Yetimhane kurduracağımı ve bununda sadece İskandinavyalı yetim kalmış çocuklara ait olacağını, açılış zamanında katılmasını arzuladığımı eğer katılır ise bölgedeki isyan riskinin makul bir şekilde azalacağını düşündüğümü söylüyorum.Ardından gerekli yerler ile yetimhane için eğer 1 tur içinde yapılabilecekse bir yetimhane inşa ettirmeyi eğer mümkün değilse mevcut bir yetimhaneyi bu konuya göre düzeltilmesini istediğimi belirtiyorum.Ardından eğer ki Hitler teklifimi kabul ederse, o zaman basını davet edip İskandınavyalı çocuklar ile fotoraf çektiriyorum.Mümkünse Kraliyet ailesinden belirli kişileride çağırıyorum.Onun yanı sıra, önemli devlet kişilerinide çağırıyorum eğer teklifimi kabul ederse @Faramir'ide bizzat davet ediyorum.Ardından her İskandanavyalı çocukla özenli bir şekilde fotoraflarını çektirtiyorum.Ardından bütün taraftarımız basınlara, özellikle haberi yapmalarını istiyorum.
[+] 3 üye ByNys nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(25-08-2018, 20:36)Onur34 :
(25-08-2018, 20:21)TR Ace : @Onur34 Type 93 projesi ne oldu .

Silahlanma bakanlığı kendi geliştirmektense Japonlardan patent istemeyi uygun gördü ve dış işlerine bildirdi. Dış işleri de eğer Sovyetlerdeki işini biterebilir ise ve Japonya'ya gitme şıkkını seçerse patent işini ve daha farklı işleri görüşmek için Japonya'ya gidecek. Ve evet özel proje Super Heavy Battleship oluyor ve istediğin kadar özel proje yapabilirsin.

O zaman Mogami sınıfının benzeri Torpido kullanan Ağır Kruvazör istiyoruz. Ek olarak Japonların kruvazörlere denk sayılan muhriplerinden Fubuki ve ailesinden Alman versiyonunun yapılmasını istiyoruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.