[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
@Onur34 öncelikle hans ve arnoldun hikayesi çok güzeldi ellerine sağlık. Eğer onların hikayesini daha derinden araştırsaydım birşeyler çıkacakmıydı? Bana daha bir şeyler öğrenemem zaman israfı olur gibi geldi de. Bir de sahil güvenlik tam olarak ne oluyor? 

Ayrıca Özel Kuvvetler Komutanı @Faramir 'e:
Garnizonlarının büyük bir kısmı anakaralarında olmayacakmış. Sizce paraşütçüler ile birşeyler denenebilir mi?
Ara
C) Talepleri tartışmak için Almanya'ya döneceğini söyle -Finlandiya'ya git ve durumu Hitler'e bildir.-
Ara
@Wayfear

Dış İşleri Bakanlığına,

SSCB ile antlaşma içerisinde olduğunuza dair haber aldım. Stratejik olarak müttefikimiz olabilecek Finlandiya ülkesi üzerine baskı yapacaklar ise ve bölgeyi vermeyi düşünmüyor iseniz , Finlandiyanin başkenti olan Helsinki'nin Alman Donanması tarafından korunabileceğine emin olabilirsiniz. Finlandiya Halkının yüksek sovyet sayısına karşı eksik kaldığı tank ve hava yok edici ateş gücünü sağlamamız mümkündür.

Führer ve Almanya İçin.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
B sikki
Ara
Pardon sorum olacak hatırlayamadım o yüzden yazayım Bulgarlar müttefikimiz mi? @Onur34
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Stalin'le Stalin olmayacağım Batı seferimiz bitmek üzere olduğunu duydum . Rest çekerek masadan kalkıyorum çünkü masada verecek 1 karış toprağımız yok bu topraklar bizim Lebensraum (Yaşam alanı)mızdır. @TR Ace Finlandiya'da güzel temaslar kuracağıma eminim . Söylediklerinizi aklımda tutacağım .

Führer ve Almanya İçin.
Ara
(25-08-2018, 21:38)Consul of Time : @Onur34 öncelikle hans ve arnoldun hikayesi çok güzeldi ellerine sağlık. Eğer onların hikayesini daha derinden araştırsaydım birşeyler çıkacakmıydı? Bana daha bir şeyler öğrenemem zaman israfı olur gibi geldi de. Bir de sahil güvenlik tam olarak ne oluyor? 

Ayrıca Özel Kuvvetler Komutanı @Faramir 'e:
Garnizonlarının büyük bir kısmı anakaralarında olmayacakmış. Sizce paraşütçüler ile birşeyler denenebilir mi?

İlerlemediğin için anlaşılan hiç bilemeyeceğiz.  :sob: Bu arada sahil güvenlik dediğimiz şey liman ve sahillerde bulunan garnizonlar ile anakaraya yapılacak çıkartma veya deniz saldırılarını gözleyen küçük bir filo. 

(25-08-2018, 23:59)Faramir : Pardon sorum olacak hatırlayamadım o yüzden yazayım Bulgarlar müttefikimiz mi? @Onur34

Değiller ama oldukça sıcak yaklaşıyorlar Alman Faşizmine ve İtalya ile de oldukça yakın ilişkileri var.
Ara
A) İş saatlerini artır. -huzursuzluk artacak ama yeterli sayıda SS askerin var.

D) Köylülerden askerlere indirim yapmaları iste...
Köylülere konuşma yapıcam: "Ey yüce Alman milletinin yegane köylüleri, son dönemde yakınlarınıza yaptığımız üsteki askerlerimiz sizlerin ve bizlerin evlatlarıdır. Bu size vatanseverliğinizi göstermek güzel bir fırsattır. Eğer doğru şekilde değerlendirebilirseniz köyünüz için de güzel bir ekonomik kaynak ve müşteri grubu da elde etmiş olacaksınız. Bu vatan tarihinde binlerce isimsiz kahramanlar yetiştirmiştir ve yetiştirecektir. Sizlerin vatanınız için elinizden geleni yapacağınıza hiç şüphem yok. Alman milleti bu fedakarlıklarınızı unutmayacaktır."
Sic Parvis Magna
Ara
Yeni tur ne zaan gelecek?
Ara
@ByNys Bizzat katılmaktan şeref duyarım yalnız fazla kalamayacağımı belirtmek isterim önümde uzun bir savaş var.Ordunun kaderi bu değil midir zaten savaştan savaşa koşmak...Kutsal Almanya Çok Yaşa,Sevgilerimle Field Marshal Faramir

@Consul of Time İngilizlere şuan saldırmak benim için ölüm olur bu planı uygulamaya sokardım ve emin olun başarılı da olurdum ama ya sonra.Bir süre sonra düşmanın takviye kuvvetleri gelecektir peki ya biz ne olacağız.İntihar görevine her zaman hazırız ama bu bir intihar değil tamamen israf çünkü hiç bir kazancı olmaz.Londrayı ve bir kaç şehri ele geçirsek biraz ikmal sorunumuz ve yedek kuvvetlerimiz asla gelmeyecektir.Elimizde hiç tank,top motorize birlik olmayacağından bahsetmiyorum bile.Kısacası üzgünüm Donanma ve Hava Kuvvetleri bana destek olmadan asla böyle bir hayale girişmem.Kutsal Almanya Çok Yaşa,Sevgilerimle Field Marshal Faramir.

Yaratıclığını Konuştur şıkkını seçiyorum;

Şimdi gelelim yaratıcılığımızı konuşturmaya.İlk önce altyapı sorununu için şu karara varıyoruz ikmali ele geçirilen düşman birliklerinden cephanelerinden ve gerekirse petrollerinden Tanklarından & Motorizelerin'den yapılacaktır.Tabi ki bu demek değildir biz ikmal yapmayacağız tabi ki yapacağız elimizden geldiğince Paraşütçü birliklere özellikle Havadan gerekirse bu ikmaller yapılabilir.Bulgaları da artık bizim yanımıza çekme zamanı gelmiştir kendilerine bir davet yolluyorum ve kabul ederlerse bu savaşa girmeyi onlara da belirli bir miktar toprak ve yardım yapabileceğimizi söylüyorum kararı yinede kendilerine bırakacağım ama kabul göreceğini sanıyorum bu teklifimin gayet makul çünkü.Hatta ileriye gidip yine kata küllü yapıp sahte Yugoslavların Bulgarlara saldırmak üzere olduğuna dair belge gönderiyorum inanıp inanmamak onlara kalmış genede.Savaş Planına geçersek Zagreb,Saraybosna,Üsküp ve Belgrad'a Paraşütçü birlikler ile saldıracağız her zaman ki gibi buralar da fazla düşman olamaz genel olarak cephe hattı boyunca dizilmiş durumda olacaklardır çünkü ve sadece 12 saat direnmek yeterli bu bölgelerde yine şehir savaşı olacaktır çok zorda kalınırsa çevre dağlık bölgelere çekilebilir paraşütçü birlikler.Slovenya sınırında ki birliklerimiz İtalyan & Macar birliklerininde yardımı ile Zagreb'i 4 koldan kuşatıp hemen ele geçirecektir zaten daha önceden Paraşütçü birlikleri de burada beklemede olacaktır.Zagreb'de Alman Unsurları durmayacak ve hemen Belgrad ile Saraybosna yönüne harekete geçecektir iki kola ayrılıp bu sırada Dalmaçya kıyılarında ki İtalyan 2. & 3. Tümeni Belgrad ve Saraybosna yönüne harekete geçecektir önlerinde Coastal Defense(Sahil Güvenlik) komutanlığı olacaktır burada fazla bir birlik bulunamaz bulunsa bile İtalyanlar tıkandığı anda yardıma yetişecek çok sayıda Kolordu,Tümen & Alay vardır.(İtalyanlara fazla güvenmiyoruz açıkçası)Bu sırada Eski Venedik Bölgesinden Denizci Birliklere Dalmaçya Kıyıları Boyunca çıkacak ve düşmana şaşkınlık verecektir bu unsurlar kıyıları elinde tuttuktan sonra emir bekleyecek nerede yardıma ihtiyaç varsa oraya gidecektir.Macarlar Zagreb & Belgrad'ın zaptında aktif görev olacaktır onları XVI.Panzer Birliğim ile XVI.Motorize Birliklerim destekleyecek ve Blitzkrieg ile kısa sürede yarılan cepheden geçip gidecekler kimse arkasına bakmayacaktır Piyade unsurları aktif cephe savaşına gerekirse girebilir.Romenler ise Belgrad ile Üsküp'ün saldırısında aktif rol alacaktır bunlarda XVII.Panzer ve Motorize Birlikleri destekleyecektir.Bulgarlar teklifi kabul edip savaşa girerlerse İtalyanlar ile Birlikte Üsküp'e saldıracaktır gene İtalyanlar Arnavutluktan başlatacaktır bu saldırıyı.Kısaca Yugoslav ordusu her taraftan çevrilmiş durumda ya imha olacaklar yada teslim.Fazla bir gücü olmayan Yugoslav hava kuvvetleri daha kalkamadan Paraşüt birlikleri buralara el koyacaktır ve kesinlikle uçaklara zarar verilmeyecektir bu uçaklar el konularak özel kuvvetlerin emrine verilecektir.Tank ve Motorizlerde aynı şekilde.3 Cephenin ateşi ile eğitilen birliklerim elbette bunun üstesinden gelecektir.Öncelik Başkent Belgrad'ın düşürülmesi burası düştükten sonra emir komuta zinciri bozulan Yugoslavlar teslim olmaya başlayacaklardır.Burada Yine denizcilere iş düşecektir ne olur ne olmaz diye Limanları Koruyacaklardır yardım gelmemesi lazım.Yunanlılar ve Türkler Üsküp yönüne taarruz için hazır olsunlar ama harekete emrim ile sadece cephe zorda kalırsa geçsinler onlar benim kozum olacak ne olur ne olmaz diye.Ayrıca İtalyanların Denizden ve Havadan Yugoslavlara cehennemi yaşatmasını istiyorum kendi askerlerimin yerlerini söyleyerek bu bölgelere dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyorum.

Edit;Son kısımda Bulgar yazmışım değiştirdim onu Yugoslav olacaktı orası.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
O askerlerin kuşatılması ve imhası teslimi çok önemli bi koz oldu elimizde şimdi karşımız nerdeyse boş Parise doğru son gaz tankları sürmek lazım kapanıncada ilk işim 

B) Paris düştükten ve kuşatma bittikten sonra Valisi olduğum Polonya ve Rus cephesine gitmek istiyorum.

B) Deneyimli ve oldukça eski bir dostum olan emekli bir SS subayını başa atıyorum. 

Dostlar önemli bu işin hakkından gelebilecek tecrübeye zaten sahip benim hep fikir aldığım biriydi bu planlar birazda onun fikriydi iyi olur ona devretmem
Ara
A) Paris'e oradan Bordeaux'a gideceğiz.
Ara
B) Bütün Fransız limanlarını İngilizler gelmeden önce kullanılamaz hale getirene kadar bombala.
Ara
@altnkurt üçüncü seçeneğini de seçer, @TR Ace Pasifik Duvarı turunu oynar, @Consul of Time , @turkish lokum ve @PashaZade de turlarını oynarsa tur akşama kadar gelir -biraz fazla kişi oynamadığı için tur gecikebilir ama yinede akşam saat sekize kadar süreleri var ve yine oynamaz ise @turkish lokum oyundan atılacak.
Ara
D Askerlere agirbegitkm verecegiz .Her bir asker gunde 10 km 30 kilo agirlik ile kosu yapacak ardindan 100 metre ilerideki hedeflere karsi hedef talimi yapilacak askerler burada 6 saat calistiktqn sonra askerlerin en iyi olan 20 tanesi odulllendirilerek dinlendirilirken ofun geride kalan askerler 100 sinav ve mekik cektikten sonra 4 saat yakin dovus, cephede hizli karar alma disiplin gibi konular uzerinde egitilecek.  Askerlerin egitimden kacmamasi icin ise kaldiklari yer ve egitim bolgeleri tecrubeli subaylar taraffindan kontrol edilecek . Askerlerin arasinda toplu isyanin onun gecmek icinse bize bu tur durumlar icin bilgi veren askerler 1 hafta 3 saat az egitim alacak.

Ayrica cumartesi gunleri yuksek dag gibi pozisyonlara tirmanma egitimi verecegiz. Bu egitimlerde cok geride kalan kisiler olursa ogun sadece kuru ekmek ve su alacak yiyecek olarak

Aslinda amerikalilarin yuzde 30 terk orani olan komando egitimini vermek lazimda neyse burada egitime dayanan her bir asker kisa surede ss den daha tecrubeli olacaktir.

Poje olarak talebimiz yamato sinifi gemilerden musashi , ayrica japonlarin mini submarineleri normal denizaltilardan 4 kat daha yfak ve sadece 8 torpido tasiyorlar ancak yapimi cok kolay ve tespiti cok zor.
Ara
Tıbbi İlaç üretimi için özel bir tesis kurulması talimatını veriyorum. Aynı zamanda tıp alanında ileriye yönelik ar-ge çalışmaları için de burayı kullanabiliriz.
Sic Parvis Magna
Ara
Bu arada Süper Ağır Zırhlının ismi ne olacak @TR Ace ve geri kalan Alman üst rütbelileri?
Ara
Arkadaslar telefondan yaziyorum yazim hatalari olabilir kusura bakmayin.

Nedense helgayi rasputin,jesseyi çarin esi,patton u çar olarak dusundum. Ona gore plan yaptim.

Pattonu ele gecirecegiz jesse avcumuzda oldugu icin onu da ele gecirmek kolay olacaktir cunku jessenin patton in ustunde buyuk etkisi var. Patton cikartma komutanlarina soyle bir paragraf cekecek:

--"Amariga yakin zamanda savasa girebilir bizi bekleyin beklemezseniz kotu olir.  Biz alamanlarin uatunde gizliden uctuk ve sizin cikartma yapacaginiz cok gizli bolgenin onlar tarafindan bilinme ihtimali olduguni ogrendik. Azicik bekleyin bizi.
Biz amarigayiz aramiz bozulur yoksa haberiniz olsun ha"

Ve onlara kahiredeki limanda beklemelerini soyleyecek. Onlar da saf olduklari icin bekleyecekler. Bizde o limana bizim misirdaki fasist dostlarimiz ve arap kiligina soktugumuz turk dostlarimiz gemilere sizip bombalayacaklar. Askerler limandan uzaktaki kampta olduklari icin kolayca sizabilecekler. Boylece hem donanmalarina zarar vermis olacagiz hem de cikartmayi geciktirecegiz.

Super heavy battleship in adi bence Fuhrer olsun
Eger fuhrer (gemi olan) batarsa kaybedecegimizi anlariz en azindan :P
Fuhrer olmazsa Kaiser olsun.(sahsi gorusumdur.)
Ara
(27-08-2018, 15:50)Onur34 : Bu arada Süper Ağır Zırhlının ismi ne olacak @TR Ace ve geri kalan Alman üst rütbelileri?

KM Berlin olsun. KM kriergsmarine icin.
Ara
B) Saldırma ve saldırı için hazırlan -nasıl hazırlanacağını yaz-

Topları cephenin büyük kısmını görebilecek mevzilere yerleştirip bu mevzileri sağlamlaştırsınlar. Piyadeler de dar geçitlere hendekler kazıp o taraflara karargahlar kursunlar. Ayrıca bölgedeki her köyde bize istihbarat getirecek adamımız olsun. Köylülerle iyi geçinmeye çalışsınlar ve onları savunmak için can atan bizlere erzak sağlamak için ikna etsinler. Ayrıca İtalyan generale de söyleyelim, hemen hücum etmesin. Gerçi ederse etsin beni alakadar etmez de, düşmanın bizim topyekün sessizliğimize karşın ilk hamlesi merak doğruyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.