[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
On Sekizinci Tur
oABpJi.png
Yugoslavya taksimi -tam İtlaya'nın istediği gibi olmasa da- tatlıya bağlanmış, İkisi de birer Alman kuklası olan Bosna ve Sırbistan Krallıkları kurulmuş ve geri kalan topraklar paylaştırılmıştır. Batıda ise çoktan çoğu Fransız gemisi, mühimmatı ve askeri direniş için denizaşırı topraklara kaçsa da kısmi bir Alman kuklası olan Vichy Fransa'sı o malum trendeki anlaşma ile kurulmuştur. İtalya ise Afrika Cephesinde ciddi kayıplar vermiş, Sardinya Adası'nın Kuzeyi Fransız direnişine kaybedilmiştir. Uzak doğuda ise, Tayland otorite boşluğundan faydalanıp, Japonların da desteği ile Fransız Çinhindi'ne saldırmıştır. 

@ByNys - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

Almanya ve Fransa'nın yaptığı barışı kutlamak için Paris'in göbeğinde bir konuşma düzenlemeye karar verirsin. Önlemler oldukça sıkıdır çünkü bu konuşmada Hitler'in yanı sıra Almanya ve Vichy'nin bazı önemli isimleri de bulunacaktır. Ama bu kadar gergin bir ortamda nasıl bir konuşma  alanı seçmen mantıklı olacaktır?

A) Küçük bir spor salonu, aydınlar ve üst yetkililer davet edilecek.
B) Büyük bir konuşma salonu, davet herkese açık olacak ve güvenlik Hitler Gençliği ve SS tarafından sağlanacak.
C) Açık alanda bir miting, sokaktan geçen bile katılabilecek ve güvenlik Hitler Gençliği ve SS'in yanı sıra Paris Garnizonu tarafından sağlanacak. 

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Luftwaffe'nin çoğunu doğu'ya kaydırsan da Doğu Polonya, Litvanya, Türkiye, Romanya, Köningsberg ve Doğu Macaristan'daki hava alanları müttefikleriniz uçakları da eklendiğinde tam verimlilikle çalışamamaktadır. Batı cephesi ise birkaç İngiliz bombardımanından ibaret olsa da hem Fransa'nın düşüşü, hem de esir aldığınız onca asker İngilizlerin savaş şevkini kırmıştır. Belki doğu ile uğraşmak yerine devasa bir hava taarruzu ile İngilizleri masaya oturtabilirsin?

A) Büyük bir saldırı için uçakları Batı'ya yollayalım. -Kuzey Fransa'daki hava alanlarının çoğunu bombaladığın için kullanılamaz hale getirdin, ekonomi bakanlığından yardım iste veya sadece Hollanda ve Belçika hava alanlarını kullan.-
B) Eskimiş müttefik ve Luftwaffe uçaklarını şu cepheye yolla ve sorunu çöz
C) Ekonomi bakanlığından hava alanalrını büyütmesini iste
D) Yaratıcılığını konuştur.

@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Uçaksavarları yüksek mevkilere kurdun ama elinde bunları kullanabilecek beceride askerin yok. Aslında İngiliz bombardımanlarının da oldukça azaldığı söyleniyor. Ne yapacaksın?

A) Uçaksavarlarla ilgilenecek askerler için bir kışla kur.
B) Uçaksavarlarla ilgilenecek askerler için bir kışla oy.
C) Şunlar için  -Mahkumlarla ilgilenecek SS'ler, Alman işçiler vb- bir kışla kur.
D) Şunlar için  -Mahkumlarla ilgilenecek SS'ler, Alman işçiler vb- bir kışla oy.

Ofisine alışmaya başlasan da Hitler Alp fabrikanda çok fazla kaldığını, Berlin'deki ekonomi bakanlığına dönemeni istemektedir. Ama buradan oldukça ümitlisindir. peki ne yapacaskın?

A) Berlin'e dön. -Bir subayı atayacaksın, kendi kendine gelişirken sen müdahale edemeyeceksin ama.-  
B) Hitler'i ikna et ve ekonomi bakanlığını buraya getir. 

Emrettiğin tersane üretimleri bitmiş, Bakanlık emirlerini beklemektedir.
A) Almaya çapında yatırımlar yapmaya devam et.

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

Enigma testlerin devam ederken her şey normal gitmektedir. Enigma sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır ve kendi test ettiğiniz kırma teşebbüslerinin de hepsi başarısızlık ile sonuçlanmıştır. İçinden bir ses devam etmen gerektiğini söyleyip durmakta ama kanıtlar devam etmenin gereksiz olacağını göstermektedir. Ne yapacaksın?

A) Testlere devam et.
B) Doğu Cephesi ikmal hattı ile ilgilen.
C) Fransa ikmal hattı ile ilgilen.
D) Yaratıcılığını konuştur.

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali ve Atlantik Duvarı Projesi Şefi 

Ekonomi Bakanı @altnkurt sağ olsun dört tane daha tersane emrine verildi. Bu tersaneler dışında ise bu turun en sevindirici haberi yaralı bir şekilde Bordeaux Limanında yatan Fransız
Savaş Gemisi  Richelieu'dur. Liman oldukça hasar gördüğü için güvertesi yanan ve komuta köşkü patlayan Savaş Gemisi tamir edilememektedir. Bir süper ağır savaş gemisi olmasa da Alman Donanmasının bu gemiyi görmezden gelmek gibi bir lüksü yoktur. Yasal olarak ise İsyancılardan ele geçirildiği için gemide Vichy'nin hiçbir hak iddiası yoktur. Personel ise tatusak olduğu için işler iyice karmaşıklaşmıştır. Peki sen ne yapacaksın?

A) Savaş gemsiini filoya katmak için bir plan yap -ana filo Hamburg'da, Deniz altıların çoğu ise Kiel'de beklemektedir.- 

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Finleri tahmin ettiğinden bile daha hızlı ikna eder ve Trakya'ya doğru yola koyulursun. Yol boyunca Vichy Fransa'sının senin özel isteğin üzerine Fransa ile olan barış anlaşması geçmişin öcünü alırmışcasına o malum trende imzalanıyor. En sonunda birkaç günlük ten yolculuğu bitiyor ve Türkler'in İç savaşta işgal ettiği ve hala bırakmadığı Batı Trakya'ya varıyorsun. Yunanlılar kendi toprakları olduğunu, Türkler ise Yunanlılardan çok Türklerin yaşadı için Türkiye'nin hakkı olduğunu söylüyor. İki taraf da kızgın ve bu işi halletmek veya halledememek tamamen senin becerilerine kalmış durumda.

A) İkna ve uzlaşmayı başlat.

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Konuşman Amerikan senatonusu ciddi anlamda etkilese de artık Amerika'dan ziyade İngiltere'de ciddi fırsatlar yakalama şansız vardır. İngiliz halkı savaştan iyice yorulmuştur. Havacılık Bakanlığı eğer ciddi bir saldırı yapmayı planlar ise onlara yardım edebilir veya kendi başına İngilizleri iyice usandıra bilirsin. 

A) Sabotaj planlarını yaz.
B) Casus Ağlarını geliştir -1 laan sadece-
C) Yeni casus ağı kur.

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

En sonunda Romen birliklerinin hattına varırsın. Ama sen gelene kadar Htiler'in emri ile Macarlar da gelmiş ve Birleşik Macar-Romen Ordusu kurulmuştur. Ordu Romen ve Macar Karagahı olmak üzere ikiye bölünmüş, daha savaş başlamadan hazırlıklarda bile iki karagah çelişen emirler yağdırmaya başlamıştır. Romenler biraz daha motorize ve hafif tank birlikleri bulundursa da Macarlar sadece piyade ve biraz süvari birliğinden ibarettir. İkmal hatları ise sizinkinin aksine karman çorman olmuştur ve ön hatları biraz teftiş ettiğinde askeri disiplinin birkaç yüzyıl öncesinden kaldığını fark edersin. Bu rezaletler silsilesini çözmek için kısa süren vardır. Zira Hitler her en savaşı başlatabilir ve cephede kontrol etmen gereken çok ordu vardır.

A) Yaratıcılığını konuştur.
 @Bayoj 3. Ordu Komutanı

Luftwaffe'nin sınırlı uçaklarının çoğunu destek için ikna edersin ve hava bombardımanı başlar. Bombardımanın yanında düşmanın gücünü test etmek için  piyadelerin, motorizelerin ve hafif tankların ile de  saldırısın. Ama Magino Almanya sınırına baktığı kadar Fransa sınırda da bakmaktadır ve anti tanklar, makineli tüfekler ve hafif topçuları -neredeyse hepsi istenildiği zaman yer altına sokula bilmektedir- Luftwaffe'nin yaptığı yoğun bombardımana rağmen neredeyse hiç hasar almamış, oyalama saldıran askerlerini neredeyse biçmiştir. Ama aklına mermilerinin sınırsız olamayacağı gelir. Bu kararlı saldırıları sürdürerek mermilerini tüketmeye çalışabilir veya sadece bekleyebilirsin?

A) Topyekun saldırılara başlayalım.
B) Saldırı planı yap.
C) Destek iste.
D) Öylece erzaklarının bitmesini bekleyelim.
E) Yaratıcılığını konuştur.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı

Karagahını kurmuşsundur ve askerlerin İsviçre'yi neredeyse kuşatmıştır -Hala ayakta olan Maginot hattı ne kadar izin verdiyse-. Dağlar oldukça yüksek, yollar, tüneller ve köprüler ise İsviçre Askeri tarafından oldukça iyi korunmaktadır. Hitler her ne kadar seni Maginot hattı için yardıma gidiyor sansa da saldırı hazırlıklarını son sürat devam ettirmektesindir. Topçular mevzilerine yerleştirilmiş, devriye için bırakılan avcılardan birkaçını sürekli düşman ordusunu gözlemek için kullanmaktasındır. Ülkeyi düşürebilirsen Hitler'in takdirinin yanında iyi bir sanayi ve bankalardan iyi miktarda altın rezervi kazanabilir veya hali hazırda hala direnen Maginot ile ciddi bir krize neden olabilirsin. Peki ne yapacaksın?

A) Vazgeçip şu cepheye gidelim
B) Saldırı hazırlıklarını bitirip saldıralım -plan yaz-

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanı ve İskandinavya Denetleyicisi

Birliklerin en sonunda Romanya'ya varabilmiştir. Her ne kadar yazın ortasında olsanız da ve karşınızda bir gurup kızıl köylü olsa da ne yazık ki Rusya hem çok büyük hem de çok soğuk bir yerdir. Askerlerin donabilecekleri gibi yiyeceksiz, susuz, cephanesiz ve hatta yakıtsız kalabilir. Birde bunlar yetmezmiş gibi karşınızda savaş zamanı geçmenizin gerekeceği koskoca bir nehir de vardır. Karşında bir sürü sorun vardır ama Hitler'in hallerine bakılırsa süren oldukça kısıtlıdır.

A) Askerlerini soğuk iklime karşı daha dirençli hale getirmek için daha kalın üniformalar, eldivenler ve botlar iste.
B) Teçhizatsız kaldıklarında kendi kendilerine yetebilmeleri için avcılığı, doğadaki yabani yenilebilir şeyleri vs öğret.
C) Teçhizatsız kaldıklarında kullanmaları için kaçak yollarla getirttiğin Sovyet tüfek, top, tanklarını kullanmayı öğret.
D) Teçhizatsız kaldıklarında yemek, yakıt veya kıyafet için nasıl şehir v eköyler yağmalanır öğret.
E) Nehri hızlıca geçmek için daha fazla mühendis ve portatif köprü iste.

@PashaZade - Grup Önderi

Askerlerini tamamı yeni kurulan Vichy Fransa'sının içinde kalan liman ve şehirlere yarleştirir, sahillerde mevziler hazırlatırsın. Ama burası hiçbir zaman Atlantik Duvarının kapsamına girmeyeceği için asla istediğin kadar iyi hazırlanamayacağını bilmektesindir. İç kesimlerde ise durumlar daha da beterdir, Paris başta olmak üzere anlaşmada vermedikleri toprakların hala Alman işgalinde olduğunu gören halk sinirlenmiş, çözümü silahlanmada aramıştır. Çocuk askerlerin sempatizan avlamak için eğitilmedikleri için yetersiz, SS birlikleri ise acınacak derecede az oldukları için etkisizdir. Peki hem direniş hem de Akdeniz'deki üstünlüğünüzü kaybederken olası çıkartmalar için nasıl hazırlanacaksındır? 

Sempatizanlar için:

A) SS ve diğer bütün iç güvenlik teşkilatlarını uyar.
B) Elindeki garnizonun belli bir kısmını iç kesimlere aktar.
C) Elindeki garnizonun belli bir kısmını iç kesimlere aktar ve çok sert yaptırımlar uygula -ev kundaklama, açık infaz vb.-
D) Propaganda Bakanlığını ara.

Sahil Güvenlik için:

A) Olduğumuz yerde savunmaları güçlendirelim.
B) Müttefik ülkeleri olası çıkartmalar için hazırlığa davet edelim.
C) Belli sahillere ve bölgelere mayın döşemeye başlayalım. -hasar verebilir, düşman filosunu yavaşlatabilir- 
D) İtalyan Donanması eşliğinde Tunus'a gidelim.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eve gecince yanit vereyim ben tura en iyisi cok uzun bir mesaj bizi bekliyor. Savas gemisini filoya katmak icin neden plan yapiyoruz onu anlamadim Fransada hareket edbilecek kadar tamir edilebilir aslinda ama edilmiyor mu varsayiyoruz.
Ara
(30-08-2018, 15:27)TR Ace : Eve gecince yanit vereyim ben tura en iyisi cok uzun bir mesaj bizi bekliyor. Savas gemisini filoya katmak icin neden plan yapiyoruz onu anlamadim Fransada hareket edbilecek kadar tamir edilebilir aslinda ama edilmiyor mu varsayiyoruz.

Havacılık bakanlığı sağ olsun çoğu Fransız limanını kullanılamaz hale getirdi ve İngiliz hava bombardımanlarının aksine denizde oldukça saldırganlar. Bu yüzden tek başına getirlmeye çalışılırsa avlanması oldukça muhtemel.
Ara
@Onur34 yaratıcılığımı konuştursam olur mu yoksa halı hazırda olan şıkları seçmem zorunlu mu savaş planı filan da yazmayı düşünüyorum ama sadece bu şıklar varsa seçeyim bir tane birazdan.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Cevabım C şıkkı.
Ara
(30-08-2018, 16:08)Faramir : @Onur34 yaratıcılığımı konuştursam olur mu yoksa halı hazırda olan şıkları seçmem zorunlu mu savaş planı filan da yazmayı düşünüyorum ama sadece bu şıklar varsa seçeyim bir tane birazdan.

Daha hazırlık aşamasında olduğunuz için savaş planına gerek yok. Savaş başlamadan bir tur önce haber vereceğim o zaman yazarsın. Eğer şıklardan birden fazlasını içermeyecek veya daha farklı birşey için askerlerini hazırlayacaksan yaratıcılığını konuşturabilirsin
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A;Şıkkını seçiyorum öncelikli olarak soğuk bizim için daha önemli.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
A) Büyük bir saldırı için uçakları Batı'ya yollayalım. -Kuzey Fransa'daki hava alanlarının çoğunu bombaladığın için kullanılamaz hale getirdin, ekonomi bakanlığındna yardım iste veya sadece Hollanda ve Belçika hava alanlarını Ekullan.-

Ekonomi bakanımız sayın @altnkurt'dan yardım talep ediyoruz.
Ara
B) Saldırı hazırlıklarını bitirip saldıralım -plan yaz-

Varsa kendi askerlerimizden yoksa hitlerden Fransızca Ve italyanca konuşabilen bir kişiyi özel bir göreve tabir tutuyorum(buna daha sonra değineceğim). Uçan keşif uçaklarım tanksavarların en az olduğu yeri tespit edip bana haber verecekler ve tanklarımda oradan geçebilecek düzeyde olması gerek tabii(köprü geçitler vs vs). Gece vakti o kısımdan saldıracağım ilk başta köprüye yahut geçite smoke ve flash(bu varsa tabi :P) atıp ani bir saldırı ile oradan dalacağım orası düşünce askerlerim dağlara yayılıp var olan askeri birlikleri temizleyecek bu arada bunlar gece olacak ve sessizlik sağlanabilsin diye uçaklarım gece boyunca hava alçak uçuş yapıp8 uçak savar varsa yakalanmadan) ses çıkaracaklar. İlk baştaki asker ise velevki azıcık ses duyuldu ve telsiz haberleşmesi istenildi, telsizden verilen aksan ve konuşulan dile göre bir sorun olmadığını bir hayvan gördüğümüzü ona ateş ettijlerini dile getirecek. Ardından ele geçirilen dağdaki topçu birlikleri ile beraber şehre top atışı ve geçen tankarlar ve askerlerle saldırı düzenlenecek tabii fabrika ve varsa bankalara dikkatli olması kaydıyla. Ayrıca ülkenin bizi etkilemeyecek çeşitli yerlerinde de yangınlar çıkaralım ki biraz düşmanın dikkati dağılsın(@TR Ace e teşekkür ederim bu yangın fikri için :P)
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sempatizanlar için:

A) SS ve diğer bütün iç güvenlik teşkilatlarını uyar.

O kadar tanıdık herif vardı askeriyede bir işe yararlar herhalde. Yaramazlarsa da bir sonraki tur Hitler'e gideriz.

Sahil Güvenlik için:

C) Belli sahillere ve bölgelere mayın döşemeye başlayalım. -hasar verebilir, düşman filosunu yavaşlatabilir-

Mayınları başta halletmek önemli. Ondan sonra karayı güçlendiririz. Zaten Bordeaux'dan ya da Marsilya'dan çıkacaklarını zannetmiyorum ama tedbir alıcaz tabi.
Ara
E) Luftwaffenin keşif uçakları ve izcilerimizi düşmanın erzak depolarının keşfine ayıralım. Keşfedilen ve hasar verilebilecek depolara maksimum hasar verilsin. Eğer düşmanın erzak üreten bir alanı varsa da zehirlenmesine uğraşılsın. Sonraki etapta ise İngiliz Taşıma Uçağı kamuflajında uçaklarımız ile zehirli erzak maddeleri yollayalım. Ve bir kaç tane tünel makinesi getirterek hattın yeraltı kısmına doğru kazmaya başlayalım. İlerleyen etapta bu kısmı hattı patlatmak için kullanabiliriz.
Ara
A) Uçaksavarlarla ilgilenecek askerler için bir kışla kur.
A) Berlin'e dön. -Bir subayı atayacaksın, kendi kendine gelişirken sen müdahale edemeyeceksin ama.-
4 turda bir alplere gidip teftiş edeceğim ve talimatlarımı bırakacağım. 4. Kat için talimatım tank savar üretilmesi.
A) Almaya çapında yatırımlar yapmaya devam et.
Geçen tur açtığım ilaç fabrikasının bir bölümünde deneyler yapmak istiyorum. Bunun için özel bir laboratuar kurduracağım. Burada üstün Alman askerlerinin savaş performanslarını artıracak, acıya ve yaralara dayanıklılığını artıracak, zor koşullara karşı dirençlerini artıracak ilaç/serum/formül bişeyler bulmalarını isteyeceğim. Artık işe yaramayan yaşlı ve hasta mahkumların da denek olarak tahsis edilmesini istiyorum. Başarısız denekleri de sabun yapabiliriz.
Sic Parvis Magna
Ara
u42bsas0jibdulg6g.jpg

Kırmızı bölge ve 12 Ada Türklere bırakılacak fakat savaş bitene kadar 12 Ada Almanya kontrolünde olacak.
Selanik'te Atatürk'ün evi ve bulunduğu arsa Türklere bırakılacak Türkler bu arsada asker bulundurabilecek.(Süleymanşah Türbesi gibi)
Turuncu bölgede "Türkiye,Yunanistan,Bulgaristan" arasında Plebisit yapılacak seçimi kazanan ülke o toprakların sahibi olacak.
Turuncu bölgenin sahibi olacak ülke ile diğer ülkeler arası nüfus mübadelesi yapılacak.
[+] 3 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Yaratıcılığını konuştur.

Rumen ve Macar birliklerinin üst düzey komutanlarını toplayıp eskimiş harp tekniklerinden bahsediyorum öncelikle bu konuda modern tarzda zırhlı araçlarla saldırının savunmanın nasıl olması gerektiğini hava destekli saldırı ve keşif gözlemlerinin nasıl olması gerektiği gibi bir çok konuda uzun uzadıya bir toplantı yapıyorum sadece not almalarını Sovyetlerin ne kadar kalabalık ve güçlü sanayilerinin bulunduğunu bizim bunları karşılamak için ancak beraber olarak hareket edersek birbiriyle çelişmeyen emirler ve başı boşluktan uzak bir yönetimle üstesinden gelebileceğimizden bahsediyorum akabinde bir kaç aylık hızlandırılmış eğitim verecek Alman subayları bu cepheye davet ediyorum hızlıca bir Alman ekolüne uygun şekillerde Rumen ve Macar komutanlar eğitilecek ve aradaki kopukluklar giderilecek ayrıca Rumenlere panzer 1 ve 2 desteği yapılıp bunların üzerinde nasıl ustalaşacakları ve içinde piyade ve motorize desteği olan Blitzkrieg teknik ve taktikleri anlatılacak Macarlar ise şehir ve kasaba saldırıları konusunda yetkin ve geniş bir eğitimden geçirilecek piyadelerin elden geldiğince eski ww1 ruhundan hızla çıkartılacak modernize edilecek Rumen ve Macar sanayilerine ise mühendis göndererek silahlarının etkili ve yeni olması için bizimle entegrasyonu sağlanacak mermi ebatları yedek parçaları vs yani lojistik konusunda ise ayrı bir eğitim verilmesini istiyorum kara kışta ortada kalmamak adına ve hızla Sovyetleri yıkmak için lojistik olmazsa olmaz. Ayrıca Rumen ve Macar kuvvetlerinin daha iyi savaşmasını teşvik amaçlı yüksek fedakarlıkla girdikleri şehirleri ve yine yüksek fedakarlıkla aştıkları mevzileri ülkelerine kazandırabilecekleri vaadinde bulunuyorum bu tüm saydığım eğitimleri eksiksiz yerine getirmek için en büyük motivasyon kaynağı olucak Macar ve Rumen kuvvetleri birer Wermacht versiyonu olucak. İletişim ise enigma ile beraber normal santral iletimlerde almanlar tarafından yapılacak kontrol edilecek böylece herşeyden haberimiz olup tüm emirleri herkese iletebileceğiz
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Sabotaj Yap.

Sanayideki her bir ajanımı farklı bölgelerdeki farklı bölgelere göndermek istiyorum burada işçilere onların günde 12 saat sözde "vatan" için çalıştıkları halde devletlerinin onlara para vermediğini, yaptıkları herşeyin boş olduğunu devletin bildiği halde yinede sizi köpek gibi çalıştırdığı fikrini yayacaklar. Böylece sanayideki işçiler greve hatta isyana başlayacaklar. Kuzey irlanda ve Shetland adalarında halk ayaklanması oluşturmak istiyorum. Havadaki ve denizdeki casuslarım erzak ağlarını çarpıtarak buralara kötü-zehirli-hiç yemek gitmemesini sağlayacak böylece halk isyan edecek bu bölgelerdeki. Özellikle shetland adasında başarılı olmamız lazım çünkü orda isyan çıkarıp silahlarımızla destekleyeceğiz sonra da "İngiltere küçücük bir adayla bile ilgilenemeyecek derecede güçsüz. Yapılacak en iyi şey Almanlar devletimizi işgal edip hepimizi toplama kamplarında öldürmeden önce kendimizi bir derecede özgür kılmaya devam edecek bir barış yapmamız" şeklinde propaganda yapacağız. Halkın moralinin dahada bozulacağını ümit ediyorum. Sanayilerinede zarar vermiş oluruz ayrıca.

Edit: Shetland adaları, Orkney Adaları. Buralarda isyan çıkmsını istiyorum. Sanayiye yapılacak olanlar ana ingilterede olacak.

Edit2: Mümkün ise birşey daha eklemek istiyorum. İngilterenin kolonilerinde (hindistan,kanada,avustalya vs.) bize bu kadar uzakta olan ve barış yapmak istemeyen aptallar için mi taaa buralardan ölmeye gidiyoruz diye propaganda yapılmasını istiyorum. Orada da huzursuzluk artsın.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
kusura bakmayın turumu unutmusum yakın zamanda sovyetlerle savaşa girmeyeceksek a diyorum
Ara
@25itroy25 

Sovyet sınırına ordu dizmeye başladık. 3 tura kalmaz başlar savaş.
Ara
o zaman b olsun @Onur34
Ara
Öncelikle İlk Şık A 

Sahile olabildiğince yakın bir şekilde (gerekirse karadan ve havadan destek alabilmek yada herhangi bir limana bir geminin ço kzor durumda kalması durumunda dönebilmesi adına ) bütün bir filo olarak hareket edeceğiz. İngiliz Kanalından geçecek olsada İngilizlerin Donanmasının asıl bulunduğu konum genel olarak İskoçyada (gemilerimizin buradan atlantiğe geçeceklerini düşündükleri için savaş başından beri burada kalıyorlar genel olarak  gerçekte)

Biz yola çıktıktan birkaç saat sonra büyük ihtimal Hollanda yada Belçika civarında İngiliz Donanması farkederek peşimize takılacaktır. KM Berlin bayrak gemimiz olarak en önde hafif kruvazör eşliğinde ilerlerken muhriplerimiz arkadan ilerleyerek ingiliz takibi durumunda büyük bir mayın bölgesi oluşturacak. İlerleyeceğimiz yol boyuncada limanlarda yedek olarak mayınların hazır tutulması adına bilgi vereceğiz. Muhriplerde mayınların tükenmesi durumunda önceden belirlenen yol üzerindeki limanlarda yeniden çok kısa süre içerisinde stok alınarak donanmaya katılacaklar. Biz ingiliz kanalından geçmeye başladığımızda Fransız gemiside denize açılarak Fransadan İngiliz Kanalına doğru Alman bir mürettebat ile harekete geçecek. (Gemide sadece Alman mürettebatı bulunacak ) Başak bir ingiliz donanması ile kuzeyden ilerlediğimiz yol üzerinde karşılaşır isek 40 yada daha büyük bir sayıya sahipler ise en yakın Limana geri çekileceğiz. Değil iseler KM Berlin ve diğer zırhlılar kruvazörler eşliğinde düşman filosu ile 16km bir mesafeyi koruyarak savaşacak. Kruvazörler bu mesafede düşman muhriplerinin yaklaşmasını önleyebilir ayrıca menzilin uzunluğuda düşman ateşinden uzak durmamız için yeterli İngiliz Zırhlıları ise bu uzun mesafede yeni savaş gemilerimizin zırhını delemeyecektir. Milyarda bir delse bile cephanenin geminin gövdesine doğru işlemesi çok zor. Yeni model gemiler ile hız avantajı bizde olduğu sürece bu mesafeyi tutarak düşman gemilerini vuracağız. Uçak Gemileride öncelik olarak hava üstünlüğünü sağlamak adına Uçaksavarları bulunan gemiler ile çalışacak 
(Sonda bahsetmek istediğim şey şöyle düşman uçakları gelirse  avcı uçaklarımız düşman üzerine gitmeyip düşmanı kendi uçaksavarı bulunan gemilerin üstüne çekecek zaferin kesinleştirmek ve zayiatı minimum tutmak adına ) 

Düşmanın muhripleri torpido menziline mermi yağmurundan sıyrılarak girer ise büyük ihtimal az sayıda bir gemi olacaktır bu. Torpidolardan kaçmamız mümkün olmayan bir durum ise hasarı torpido  gövdesi bulunan savaş gemileri alacak. Elbette hasar alacağız ancak gemide su alma yada ağır zarar durumu için her bir zırhlının 4-5 Torpido yemesi lazım torpido gövdesinden vurulduğu sürece bu hasarı olabildiğince gemiler arasında paylaştıracağız. 

Düşman filosunun çok yakına doğru ilerlemesi durumunda büyük gemileri hedef alarak Torpido yağmuruna tutacağız. Hava üstünlüğü bizde olur ise uçak gemileride Torpidu uçakları ile düşmanın ana gemilerini hedef alacak. Düşmana denizde darbeyi vurduktan sonra hem donanma hemde yeni Fransız gemiside donanmaya katıalrak Hamburg'a dönecek. 

Boşta Olan 4 tersanenin 2 tanesi muhrip yapımına 1 i Süper Ağır Savaş Gemisine 1 taneside Torpido ağırlıklı kruvazör yapımına yardım edecek. 

Pasifik Turu İlk Şık A 

Sayın Führer,

Alman Donanması ve Pasifik Proje Şefi olarak Fransada da güvenliğin sağlanması adına ek bir bütçeye ihtiyaç olduğunu belirtmek isterim. Şuanki bütçe ile korumamız gereken alan 10 kat artmış durumdadır. İngilizlerin ve Fransızların bir çıkartmasına karşı hazırlıklı olmamız ve düşmanı bizim toprağımızda nefes almadan önce yok etmemiz için sahillerimizin güvenlik altında olması gerekiyor. 

Alman Donanmasının Amirali olarak Bizden önceki amirallerin İngilizler ile denizde çatışmak dahi mümkün değil demesine rağmen bu amaçta ingilizler ile savaştığımızı ve kazandığımızı belirtmek isterim. Almanya ve Alman için yenilgi yoktur, Düşmana zafer şansı bile vermememiz için yardımınız gereklidir. Alman Halkının gerçek bir yön göstericisi olarak doğru karar alacağınızı biliyor ve her zaman arkanızda olduğumu belirtmek isterim. 

Führer ve Almanya İçin,

Sonraki Şık İçin Seçeneğim B . Eğitimin tam ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesinden disiplin abidesi SS sorumlu olacak. 

Japon Büyük Elçisine 

Japonyanın Pasifikteki Durumu ve Çin savaşı şuanda açık durumdadır. İkimizde Japonyanın Müttefikler ile savaşmak zorunda kalacağını biliyoruz. Bu konuda sizden bir talebimiz mevcut ancak bizde elbette karşılığını vereceğiz. Yakın süreçte düşmanınız olabilecek İngiliz Donanması ve Amerikalılara karşı gerçekleştirdiğimiz bütün savaşları kaydedeceğiz. Bizimle paylaşmanız durumunda projelerinizin deniz üzerinde etkinliğini ve İngilizlerin karşı planlarını detaylı bir şekilde kaydederek sizinle paylaşacağız. İngilizler ve Amerikalılar sizin savaş stilinizden bir haber iken biz size onların deniz üzerinde kullandığı bütün savaş taktiklerini detaylarıyla ileteceğiz. Düşman ile hiç karşılaşmadan savaşın yarısını kazanmayı öneriyorum sizlere...
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tur yarım saate geliyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.