[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
On Dokuzuncu Tur
m45i3D.png
Pasifik iyice kaynarken, Amerika'da savaş çığırtkanlarının sesi artmaya başlamış, Sovyetler Batı Cephesine yığınak peşine düşmüş ve en önemlisi Hitler ölümün kıyısından dönmüştür. 

@ByNys - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

Açık alan mitingini hazırlarsın, güvenlik son derece sıkıdır ve Hitler de sana ve Hitler Gençliğinden gelen korumalarına oldukça güvenmektedir. Tören başlar. Halk miting alanını doldurmuştur. Hitler konuşmasının en ateşli kısmındadır, sahnenin arkasındaki koltuklarda ise sen ve birkaç Vichy hükümetinden birkaç yetkili isim oturmaktadır. Tam konuşmanın biraz uzadığını düşünmeye başlarsın ki korkunç bir gürültü ve ışık patlamaları eşliğinde koltuğundan düşer ve bayılırsın. Gözlerini Paris'teki bir hastanade açtığın zaman ise acı haberi alırsın. Miting bazı Fransız direnişçiler tarafından birkaç saatli bomba ile sabote edilmiş, saldırıda Hitler kadar seyirciler de hedef alınmıştır. Zayiat ise oldukça kötü durumdadır. Hitler hayati tehlikesini korurken, en az birkaç yüz Fransız seyirci de ya ölmüş yada ciddi anlamda yaralanmıştır. Ama sen ve sahnenin arkasındaki birkaç Vichy yetkilisi ucuz kurtuluştur.  Bu turluk yapabileceğin tek şey yatıp iyileşmeye çalışmaktır.

A) Dinlen

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Daha hava alanlarının tamirleri başlamasa da şimdiden uçaklarını konuşlandırmaya başlamışsındır. Hitler'e yapılan suikast girişiminden sonra direnişçiler iyice azmıştır ve elindeki faal hava alanlarının güvenliğinden bile tereddütlerin vardır.
A) SS birliklerinin buraya öncelik vermesini iste.
B) Hitler Gençliğinin buraya öncelik vermesini iste.
C) Saldırıyı vakit kaybetmeden başlat.
D) Yaratıcılığını konuştur.
@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Berlin'e döndün ve ilk işin kurduğun ilaç fabrikasında teftişini yapmak oldu. Yaşlı veya güçsüz mahkumlarla yapılan deneyler oldukça iyi iş çıkartıyor. Şimdiden su yerine mazot içmenin bir haftaya kalmadan kişinin ölümüne sebebiyet verdiğini öğrendiniz ve şimdiden cenin parçalarının yarısının ismi Almanca oldu bile. Bu küçük teftiş sonunda ise Denizcilik Bakanlığından bütçe artırması talebi alıyorsun. Ele geçirilen İsviçre altınlarına güvenerek isteği kabul ediyordun ve o da ne? Havacılık Bakanlığından da  Kuzey Fransa'daki hava alanlarının onarılmasının istediği haberini alıyorsun ama bir yandan Führerimiz kahpe Fransızlar yüzünden ağır yaralandı. Bu vahim durumda onun için devasa bir anıt da diktirebilirsin.

A) Hava alanlarını onar ve Hitler'i ziyarete git.
B) Anıt dik ve Hitler'i ziyarete git.
@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

Enigma testlerini bitirdin ve doğu cephesinin ikmal hatları ile ilgilenmeye başladın. Fin, Kuzey Polonya ve Litvanya sınırlarının altyapısı her ne kadar iyi durumda olsa da Romanya, Türkiye ve Güney Polonya ikmal hatları tam bir kaos içindedir. Zaten önceden istediğin fabrika isyanlarla boğuşan SS'lere ikmal götürmek için cebelleşirken, buradaki seçeneklerin oldukça kısıtlıdır.

A) Orduların bir kısmının kuzeye kaydırılmasını isteyelim.
B) Fedakar Anadolu, Romanya ve Polonya kadınlarının kağnılar ile cepheye mermi götürmesini isteyelim.
C) Ekonomi bakanlığından daha fazla yol ve ikmal için daha fazla kamyon fabrikası isteyelim.

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali ve Atlantik Duvarı Projesi Şefi 

Planın gayet iyi gitmiştir. Kuvvetle İhtimal @Consul of Time 'ın planının da etkisi ile donanman denizden hiçbir saldırıya uğramadı, gelen birkaç bombardıman ve torpido uçağını da devriye gezen Alman avcıları rahatlıkla sizin yerinize halletti. Hamburg'a çekildiniz ve bir tur içinde iki savaş gemisi elde ettin. Richelieu'nun güvertesi ve komuta köşkünün sonraki tura kalmadan hazır olmasını beklemektesindir. Filon oldukça iyi durumdadır. Hatta belki Luftwaffe'nin çoğu burada konuşlanmışken İngiliz Kraliyet Donanmasına saldırmayı dahi düşünebilirsin?

A) Saldırı planı yaz. -Havacılık Bakanı @Hatake Kakashi 'nin de onayını almalısın-
B) Saldırı planı yaz. -tek başına-
C) Denizaltı seferlerini tekrar başlatmakla yetinelim. 

Büyükelçi İmparatoruna telefon açmak için müsaade istiyor ve on dakika sonra en azından oksijenli torpidolar ve denizaltılarının patentini verebileceğini daha fazlasının Japon İmparatorluğuna ait olduğunu söylüyor. En azından bu da bir başarı. Bir tur sonra torpido ve denizaltı planları eline geçecek. 

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Taksiminden hem Türk, hem Bulgar hem de Yunan tarafı memnun kalmış, üzülen yine İtalyanlar olmuştur. Oylamada Bulgaristan kazandığı için Batı Trakya Bulgaristan'a verilmiştir ve On İki ada da İtalyanlar'dan alınıp Almanlara verilmiştir. Afrika cephesi pek iç açıcı gitmezken Amerika'nın savaşa katılacağı söylentileri oldukça canını sıkmaktadır. Belki Amerika'yı tarafsız kalmaya ikna etmeye çalışabilir veya Japonya'ya gidebilirsin?

A) Amerika'ya git.
B) Japonya'ya git.
C) Hitler'i ziyaret etmek için Paris'e git.
D) Yaratıcılığını konuştur. 

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

İngiliz erzak hatlarını iyice bozar ve Kuzey İrlanda, Shetland adaları ve Orkney Adalarındaki huzursuzluğu iyice artırır hatta isyan bile çıkartırsın. İşçiler ise greve başlamıştır. Churchil hükumeti oldukça zor bir durumdadır ama Hükumet halk ve muhalefeti Amerikanın savaşa gireceği vaadi ile sakinleştiriyordur ve bu pek de yalan değildir. İsviçre'nin işgali ile Amerikan senatonu çığırdan çıkmış Jesse ve birkaç sanatör dışında herkes savaş istiyordur. Ne yapacaksın?

A) Yaratıcılığını konuştur.
B) Casus ağını genişlet.
C) Yeni casus ağı kur.

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Romen ve Macar savaş endüstrisi ve ordusu istediğin gibi modernize olmaya başlasa da askerlerin aynı senin gibi Hitler'in öldürüldüğü dedikoduları üstüne oldukça moral kaybetmiştir. Bunu engellemeye çalışabilir veya sadece çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

A) Askerlerin moralini yükseltmek için bir konuşma yap.
B) Durumu önemseme ve eğitime devam et.

Hitler'in öldüğü haberi Fransız ve Norveçlileri vurduğu kadar Polonya halkını vurmuş, kurduğun istihbarat teşkilatından üstüne raporlar yağmaktadır. Savaş için her askere ihtiyacın olsa da raporların ciddiyeti göz ardı edilemez seviyededir ve Propaganda Bakanı da Hitler gibi hastanededir. Ne yapacaksın?

A) Askerlerin bir kısmını yolla.
B) SS birliklerinden takviye iste.
C) Hitler Gençliğinden takviye iste.

@Bayoj 3. Ordu Komutanı

Her ne kadar düşmanın bırakın depolarını her şeyi yer altında olduğu için gözlem uçuşlarınız bir işe yaramasa da ele geçirdiğiniz birkaç İngiliz uçağı ile zehirli yiyecek atma fikriniz işe yaramış, gözcü uçaklarınızın dediğine göre düşman erzak kutularını içeri almıştır. Şimdi zehirlenmeleri ile personel kaybı yaşamışlardır ve savunmaları düşmüştür bu sayede belki ya tamamen düşmana saldırabilirsiniz, ya da bombardıman ile dirençlerini kırabilir veya sayıları azaldığı için önceki tura nazaran daha uzun sürse de açlıktan ölmelerini bekleyebilirsiniz. 

A) Topyekun saldırı -plan yaz-
B) Sürekli topçu atışları ile dirençlerini kır -oldukça az hasar alacaklar ama dirençleri kırılacak-
C) Öylece beklemeleri için birliğinin şu kadarını buraya bırak ve şu cepheye git. -cephenin neresine gideceğini de yaz, mesela doğu, Kuzeydoğu Türkiye gibi- 
D) Bütün ordun ile öylece bekle.
E) Yaratıclığını konuştur.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı

Operasyonun kusursuz bir şekilde hallolur. İsviçre savunma hatları o kadar güvendikleri yüksek dağlara rağmen çökmüş, orduları  per perişan olmuştur. Geriye kalan birkaç birlik Zürih ve Bern'e kaçmaya çalışsa da askerlerin düşman doğru dürüst savunma kuramadan iki şehre de girer. Ne yazık ki Führerimiz ağı yarılı olduğu için bırak başarıyı bu harekattan haberdar bile değildir. Ele geçirdiğiniz altın rezervleri ve hükumet yetkililerini Berlin'e yollarsın. Bu hareketin Amerika'nın dikkatini çekse de kesinlikle değişmiştir. Peki şimdi hangi cepheye yardım için gideceksin?

A) Cephe belirt. -Mümkünse cephenin yerini, mesela afrika, tunus- 

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanı ve İskandinavya Denetleyicisi

Soğuk hava şartları için tedbirlerini alsan da sskerin Hitler'in öldürüldüğü dedikodusu ile derinden sarsılmıştır. Bu durumda bırak savaşmayı doğru dürüst eğitim bile alamayacaklarını fark edersin. Morallerini düzeltmen gerkemektedir ve sözlerini dikkatli seçmelisindir çünkü yanına aldığın babası hala İngiltere'de saklanan Sırbistan Prensi Aleksandar de seni dinlemektedir.

A) Konuşma yap.

Fransa'daki isyan dalgası kraliyet ailesi sağ olsun Danimarka'yı es geçse de Norveç'i ciddi anlamda vurmuştur ve halkın silahlanmaya başladığını duymuşsundur. Bütün Norveç ordusunun silahlarına el koyduğunuza göre bunların İngiliz silahı olmasından başka seçenek yoktur. SS askerlerin kapsamlı bir operasyon yapmak için yeterli sayıda değildir ve ne yazık ki propaganda bakanı da hastaneye kaldırılmıştır. Bu sorunu nasıl çözeceksin?

A) Yaratıcılığını konuştur.
B) Danimarka'da eğitim gören Dan askerlerini yolla.
C) SS veya Hitler Gençliğinden destek iste.
D) Görmezden gel.

@PashaZade - Grup Önderi

Hitler'e düzenlenen suikast girişiminden sonra Fransa'nın güneyindeki direniş ve sabotajlar ciddi seviyeye ulaşmıştır. Bazı askerlerin Hitler'in öldüğünü söylediğini bile duyarsın. Garnizon birliklerinin üstüne ciddi bir umutsuzluk, direnişçilerin içine ise umut çökmüştür. Bazı ikmal hatlarının kesildiğini hatta SS birliklerinin silahlı çatışmaya girdiğini öğrenirsin. Tek iyi haber İngiliz ve Fransızların Afrika'daki ilerleyişleri son hızda devam etmesine rağmen mayın dökme işlemleri başarı ile tamamlanmıştır. Ama birliklerinin böyle beklersen Kuzeyden ve güneyden kuşatılabileceğini düşünürsün. Peki ne yapacaksın?

A) Şu kadar askeri geride bırakıp, Fransa'daki SS birliklerine yardıma gidelim.
B) Şu kadar askeri geride bırakıp, Afrika'ya gidelim.
C) Olduğumuz yerde kalalım.
D) Bütün ordu ile şu cepheye gidelim.

Hitler Gençliğin ne yazık ki Hitler'i korumakta başarısız olmuştur ve herkes bir günah keçisi aramaktadır.

A) Kendi suçunu itiraf et.
B) Propaganda Bakanlığını suçla. 
C) Yaratıcılığını konuştur. 
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C) Saldırıyı vakit kaybetmeden başlat.
Ara
Pasifik için aynı planla gidiyoruz @Hatake Kakashi İngiliz Donanmasını evinde vurmamıza katılacak mısınız ? Yoksa ödülü tek başımıza biz mi alalım
Ara
Çok değerli Dış İşleri bakanımız @Wayfear ı Amerikaya çağırıyorum. 2 cephede birde savaş çok zorlayacaktır heleki führerimiz yaralıyken. Ben de senatoyla uğraşacağım.

Eyyyy Führerimizin öldüğünü düşünenler, Bir gece ansızın gelebiliriz!
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu suikast hiç iyi olmadı. Umarım Führerimizi kaybetmeyiz.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Amerika'ya git.
Ara
A) Hava alanlarını onar ve Hitler'i ziyarete git.
Hitler öldü mü ki anıtını dikelim. Savaşa tam gaz devam ediyoruz. Hitler'e de geçmiş olsun dileklerimi iletip araştırma tesisimizde yeni geliştirdiğimiz ilaçlarla tedavi etmeyi teklif edeceğim. Umarım yaraları tez vakitte iyileşir.

Edit: Bunun Hitler'e düzenlenmiş planlı bir tuzak olduğu kanaatindeyim. Bu yüzden telgrafla benden önce kimseyle görüşmemesini arz ediyorum. Ziyaretçilerden birileri onu öldürmeye çalışabilir.
Sic Parvis Magna
Ara
(01-09-2018, 18:44)TR Ace : Pasifik için aynı planla gidiyoruz @Hatake Kakashi İngiliz Donanmasını evinde vurmamıza katılacak mısınız ? Yoksa ödülü tek başımıza biz mi alalım
Destek vereceğim.
Ara
@ByNys Hitler'in yaralandığı bilgisi halka ve orduya ulaşmamalı. Hafif sıyrıklarla atlattığı şeklinde anons edilmeli. Halkta ve orduda infial uyandırırsak savaşın bu kritik dönemecinde işimiz çok zora girer.

Edit: Ayrıca size de geçmiş olsun dilerim.
Sic Parvis Magna
Ara
Afrikaya el atmak gerek.
[+] 3 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bütün Alman halkına haftalarının iyi geçmesi dileğimi sunarım. Bu yayında karşınızda ben, Hitlerjugend Önderi ve Hitlerjugend Tümenlerinin Komutanı, sizlere bin yıllık imparatorluğumuzun tarihinde önemli bir yeri kaplayacak büyük ihaneti anlatacağım.

Öncelikle Alman halkının ve ordusunun başı sağolsun. Cuma günü Propaganda bakanımız ve onun başarısız planları yüzünden büyük Führerimiz neredeyse bizden ayrılmak durumunda kalacaktı. Lakin yüce Milletimizin de taktirinde olduğu gibi, Führer olağanüstü bir Alman ve kim onun yerinde olsaydı çoktan ölmüş olurdu. Tam aksine, Führerimiz bizim aldığımız bilgilere istinaden birkaç sıyrıkla bu ihaneti atlattı. Bu da inanın ki Führerimizin bu dava için gönderilmiş kati mesih olduğuna delalettir!

Suçu bizim üzerimize atmaya çalışanların amacı bellidir! Propaganda ve içişleri bakanı bir hain, İstihbarat bakanı ise tam bir gaflet içerisindedir! Benim ve çevremin tüm kanaatleri İstihbarat bakanının böyle bir "bilerek" izin verip, Führerin yerine geçmek istemesidir. Zira böyle bir istek, yapılanlarla da onaylanmıştır. Saldırı bir bomba ile gerçekleşmiş, kendisinin ve göya "Führer" olduğunda anlaşma yoluna gideceği Vichy hükümeti temsilcilerine zarar gelmeyecek şekilde infilak etmiştir.

Elbette benim suçlanmamın sebebi olan şehitlerimiz, gönüllerimizde taht kuran çocuklarımız, Führer'le Bin Yıllık İmparatorluğumuz için patlama esnasında Führeri kurtarmaya çalışan vatanperver Nasyonel Sosyalistlerden başka bir şey değildirler! Üstelik bizim çocuklarımız komando eğitimi aldılar. Amaçları acil durumlarda Führeri korumak ve başına birşey gelmesini engellemekti. Nitekim bu tanımı "Bomba tespiti ve imhası" ile karıştıranlar var sanırsam. O karıştıranlara söyleyeceğim öneri ise hemen İstihbarat bakanı ile tanışmalarının zorunlu olduğudur.

Lakin ben size onu tanıtayım! İngiliz ve Amerikan istihbaratlarına yoğunlaşmaktan, Fransız direnişçilerini unutan yahut göz yuman başka bir bakan da varsa o da İstihbarat Bakanıdır! Lakin yüce Alman milleti, olaya tarafsız yaklaşmam beklenirse açıkçası İstihbarat bakanını ihanetle suçlayamam. Çünkü o birçoğumuzdan daha kıdemli olmakla birlikte daha önceleri Führerimize sadakatini sundu. Yine de bu onun başarısızlığını ve konu ile olması gereken minimum eforunun ne kadar düşük olduğunu örtmeye yetmez! Sayın İstihbarat bakanından kişisel ricam, işlerden elini ayağını çekip biraz dinlenmesi olacaktır. Zira Führerimiz sizin ihanet etmenize benim de dahil olduğum bir çok vatansever Alman gibi inanmayacaksa da, tedbirsizliğin ihanete kapı açacağını çok iyi bilir!

Matthias Brecht ve Joachim Ettlinger. İki genç Hitlerjugend subayı. Aileleri bu radyo yayını yapmadan önce yanıma geldiler. Ama yüzlerinde pişman olduklarına dair bir emare dahi yoktu! Führerin birkaç çizik ve sıyrıklarından kurtulup Alman ulusunun başına geçmesini istediklerini belirten dileklerde bulundular! Ve o subaylar Führeri korurken şehit oldular! Böyle aileler tarafından yetiştirilen askerlere sahip olan Hitlerjugend Tümenleri nasıl olur da ihanetin ve ihmalkarlığın içerisinde olabilir? Bizim buradaki durumumuz yalnızca kurban olmamızdır!

Lakin suçluyum. Evet itiraf ediyorum. Çünkü ben orada olup Führeri bizzat korumalıydım. Böylece ihmalkarlara ve hainlere yer bırakılmamış olurdu. Buna rağmen ben yeminimden geri dönmem. Ve Alman halkı size söz veriyorum, Führerimizi bu sefer bizzat korumak için ondan izin alacağım. Emin olun, tanrı bizimledir. İyi akşamlar.
[+] 3 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ayrıca Vichy'nin afrikada toprağı yok mu hiç cezayir falan olsaydıda tutunsaydık . Bide donanması @TR Ace için .
Ara
(01-09-2018, 20:27)Wayfear : Ayrıca Vichy'nin afrikada toprağı yok mu hiç cezayir falan olsaydıda tutunsaydık . Bide donanması @TR Ace için .

Fransa Savaşında Paris pek erkenden düşüp, anlaşma yapılamadığı için donanmanın ve teçhizatın çoğu deniz aşırı topraklara kaçtı. Eh isyancılar deniz aşırı topraklarda olduğundan ve İtalyanlar da Afrikada pek iyi gitmediğinden hiçbir koloni Vichy'e katılmadı. Not: Donanmadan bir savaş gemisi dışında hepsi deniz aşırı topraklara kaçtı.
Ara
Propaganda ve İç İşleri Bakanı @ByNys ile İstihbarat Bakanı @Consul of Time 'ın suikast girişimi hakkındaki savunmaları yazmak için ve eğer hala eklemek istediği bir şey varsa @PashaZade'nin sonraki tura kadar zamanı vardır. Savunan taraflar sonraki tur bütün oyuncular tarafından bir bir suçlu/suçsuz olarak oylanacak ve duruma göre idam edilecektir. Eğer savunmada başka oyucular da suçlanırsa onlar da savunmalarını yazmalıdır çünkü onlar da oylanacaktır.
Ara
Öncelikle tüm Almanya vatandaşlarına selamlar. Tüm Almanyanın dinlediği bir radyo yayınında şahsıma yönelik yapılan ağır bir suçlama ve hakaretler silsilesini öğrenmiş bulunmaktayım. Ve en üzücü olanı ise bunun bizzat Hitlerjugend Ordusu Komutanının yapmış olmasıdır. 

Kendisi, kendi politik ve askeri güç hırsları uğruna Hitlerjugend i bir çocuk ordusu haline getirmiştir. Beni de istifaya çağırmıştır. Kesinlikle bunlara inanmayınız.

Şuanda bende kendisinin çok kısa bir süre önce bulunduğu Alman Ulusal radyosundayım. Ve asılsız suçlamalarına bizzat cevap vereceğim.

Ben bizzat Hitler tarafından ilk göreve getirildiğimde, istihbarat bakanlığı propaganda bakanlığından ayrılmıştı ve yepyeni bir bakanlıktı. Sayın hitlerimiz benim yapabileceklerimin sınırını koymuştu. Ve anticasuskuk propaganda bakanlığı himayesi altında gelişmeye devam etti. Ki hala da öyledir demek isterdim ancak malesef kimse yüzüne bile bakmıyor anticasusluğun. 

Ancak ben ne yaptım, alanımda olmamasına rağmen bir darbeyi engelledim! führerimize ve alman halkına olan sadaketimden dolayı böyle bir şey (bazı bakanların aksine) söz konusu bile değildir!

Bombadan haberim dahi yoktu. Kendisi yayın boyunca bana hakaretlerde bulunup, hatta istifaya çağırıp sonrada kendisini yüceltmek adına kendisinin suçlu olduğunu, führerimizi korurken ölmesi gerektiğini söylemiştir! 

Ayrıca, az önce başıma gelen bir olayıda anlatayım. Ben buraya gelirken Birkaç çocuk-asker, yolumu kesip beni alıkoymaya çalıştı! Kimin yolladığı ise malum. Sözlerimi, günah keçisi olarak kullanıldığımı söylerek bitiriyorum. Bakın benim bakanlığın başına geçtiğimden beri yaptıklarıma. Führerimize zıt,aykırı en ufak bir hareket dahi bulabilirse ben istifa edeceğim. Führerimize,devletimize ve alman halkına yönelik en ufak bir olumsuz  hareket etmedim. Bir suçlu aranmalı ise, bu kişi çocukları askere çeviren ve führerimizi korumayı beceremeyen @PashaZadee aranmalıdır. Herkese iyi günler.
Ara
A) Majinodaki ağır savunmanın farkındayız. Fakat zehirlenme olayları düşman tıbbi personelinin dikkatini oldukça çekmiş olmalı. Tüm atış gücümüzle Majino Hattının ortasına doğru saldırıp hattı ikiye yarmalıyız. Bu sürede yaramasak dahi düşman erzak ve malzemelerine maksimum zararı vermeliyiz. Saldırı olarak öncelikle bombaardıman uçaklarımız düşman uçak pistlerini ve anti-tank yuvalarını vurmaya çalışacak. Bu sırada elimizdeki ağır tanklar düşmanın beton tahkimatlarına doğru bir hücuma girişecek. Düşman atış gücünü zırhlı tanklarımız ve uçaklarımız çekerken motorize birlikler ve hafif tanklarımız topçu desteğiyle zayıf noktalardan hatta saldıracaklar. Hedefimiz düşmanın ikmal merkezleri olacak. Herhangi bir başarısızlığa karşı mühendis takımlarımız getirdiğimiz tünel makineleriyle yavaştan hattın yeraltı sığınaklarına doğru kazmaya başlasın.
[+] 1 üye Bayoj nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öncelikle 3 Tecrübeli Denizaltımız İngilterenin iskoçyadaki asıl portuna doğru ilerlemek için hazır bekleyecek. İngiliz Ticaret(Yada Erzak önemli değil gemi tipi ) birisi İngilterenin limanına geçmesine uzun bir mesafe kala denizaltılar sessizce sonarı bulunmayan bu gemiye yaklaşacak ve geminin altına geçecek. Diğer gemiyle beraber tamamen aynı hizada ama altında geçeceğiz buda bizi diğer geminin sonar bilgisi üzerinde olacağımız için bu denizaltıların görünmez olmasını sağlayacak ve ingiliz portuna gireceğiz. İngiliz Portundaki güvenliği geçtikten sonra Ticaret Gemisi yerleşir iken denizaltılar hemen su yüzeyine çıkacak ve limanda bekleyen savaş gemileri ve yada mevcutsa uçak gemilerini hedef alarak bütün Torpidoları ile hazırlıksız gemileri vuracak ve olabildiğince en dibe inecek düşman denizaltıları yakalamak istesede bu sefer Asıl Donanmamız tüm kuvvetleri ve Hava Desteği ile ortaya çıkacak.

Hava Kuvvetleri ve Uçak Gemileri sahilde hazırda bulunan güvenlik muhrip ve hafif kruvazörlerini savaş dışı bırakırken KM Berlin ve Zırhlılar Sahilde bekleyen gemilerin üstüne ağır ateş açacak. İngilizler karşılık vermeye limandan çıkmaya başladığında ise Muhripler çıkış yollarını torpido salvoları ile kapatacak buradan geçseler dahi bir yada iki torpido vuruşu almaları çoğunluğu torpido koruması bulmayan ingiliz gemilerinde elektronik ve hidrolik sistemlere zarar vereceği için top ve uçaksavar sistemlerinin bir kısmı bozulacaktır .

İngiliz Muhrip ve Torpido botları hızlı bir şekilde üstümize ilerlediğinde Kruvazörler ve Torpido salvosunu tamamlayan muhriplerimiz düşmanı karşılayacak. Sayı olarak bizden çok üstün olsalar dahi ağır savaş gemileri hasar almış iken tek başlarına menzillerinin dışında kalıp yok etmemiz mümkün.

İngiliz Donanmasından kalanlar bir filo olarak toplanmaya çalışır ise bu sefer Uçak Gemileri Torpdo ve Bombardıman Uçaklarını bayrak gemisi olarak kullandığı ana gemilerine çevirecek. Hava Kuvvetleride Uçak gemilerini bütün operasyonlarında eksiksiz destekleyecek. İngilizleri sahilden ateş açmaya başlar ise Hava Kuvvetlerine ait uçaklar Düşmanın sahil toplarını susturacak.

İngilizlere sonradan yardım gelmesi durumunda (Londradan vs gelebilir) Sayıya göre karşılık vereceğiz. 20 Civarında Bir gemi gelir ve zırhlı uçaksavar sayısı 5 veya daha az ise Zırhlılarımız ve Süper Ağır Savaş Gemimiz bombardımanı kesip donanmada o anda savaşta olmayan muhrip yada kruvazörleri yanına alarak düşmanı karşılayacak. Düşman zırhlılarını bir bir hedef alarak zırhımızın delinmeyeceğine güvendiğimiz bir mesafeden düşmanı sileceğiz.

Önemli Not:Bütün Plan gece yapılacak ve donanmamızın hareketini gizlemek için denizaltıların işlerini tamamlamasını az bir saat kalana dek hiçbir gemi ışık yakmayacak.

@Hatake Kakashi @Feldmarschal Uygun mudur beyler ?

(01-09-2018, 20:27)Wayfear : Ayrıca Vichy'nin afrikada toprağı yok mu hiç cezayir falan olsaydıda tutunsaydık . Bide donanması @TR Ace için .

@Wayfear İhtiyacımız yok ingiliz Donanması hayatında görmediği bir darbe alacak.
[+] 3 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saygıdeğer efendim @Consul of Time elbette sizi böyle bir zan altında bıraktığım için üzgünüm. Ayrıca yolunuzu kesen Hitlerjugend askerlerinin de kafası sizin gibi karışmıştır, derhal üsleri tarafından size yaptıkları hakaret sorgulanacak. Ben sizin kıdeminizden ve tecrübenizden ötürü asla ihanet etmeyeceğinizi ve Hitlerin de size her zaman güvendiğini belirttim. Lakin yine de Propaganda bakanının bu mitingi "herkesin elini kolunu sallayarak girebileceği" bir hala getirdiği malum. Ayrıca dediğim gibi biz bomba tespit ve imha ekipleri yaratmadık. Ve Tanrı aşkına söyleyiniz Propaganda bakanı meydana herkesin bomba getirmesini sağlarken maalesef ne siz İstihbarat bakanı olarak bu durumu Führere bildirdiniz ne de ben. Bu sebepten dolayı sizi tekrar işaret ettiğim için özür diler ve Propaganda bakanının vermiş olduğu bu dehşet kararı gözlerinizin önüne sererim.

unknown.png?width=864&height=162
unknown.png?width=864&height=120
Ara
İstifaya çağırmanın nasıl bir "yanlış anlaşılma" olduğunu bilemesemde, malesef ülkenin iç istihbaratı ile ben değil propaganda bakanımız ilgileniyor kendi "küçük" anti istihbarat ağıyla. Ben dış işleri bakanımız ile beraber amerikaya savaşa girmelerini önlemek için gitmek üzere hazırlanmaktayım. Propaganda bakanının ciddi hataları olduğuna katılıyorum.

Alıntı:Benim ve çevremin tüm kanaatleri İstihbarat bakanının böyle bir "bilerek" izin verip, Führerin yerine geçmek istemesidir. Zira böyle bir istek, yapılanlarla da onaylanmıştır.

Buraya özel bir açıklama beklemekteyim @PashaZade
Ara
C) Ekonomi bakanlığından daha fazla yol ve ikmal için daha fazla kamyon fabrikası isteyelim.@altnkurt
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.