[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
PashaZade-Suçsuz

ByNys-Suçlu

Consul of Time - Suçsuz
Ara
PashaZade - Suçsuz

ByNys - Suçsuz

Consul of Time - Suçsuz
Sic Parvis Magna
Ara
PashaZade - Suçsuz

ByNys - Suçlu

Consul of Time - Suçsuz
Ara
Benim için herkesi suçlu yada suçsuz sayıyor olarak varsayabilirsin @Onur34 ikiside sonda aynı şeye geliyor zaten.
Ara
Ben Führerin ve Alman Ulusunun bir askeriyim Führer ne derse benim için odur direk bir emir olmadıkça ortada bunu Sivil Bakanlara bırakmayı daha uygun görüyorum.Bir Asker olarak elimden geldiğince politikadan uzak duracağım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Oyumu
Consul Of Time = Suçsuz
PashaZade = Suçsuz
Ara
Kusura bakmayın diziye daldığım için turu unutmuşum. Oylama sonuçlarına gelecek olursak:
@PashaZade: 5 suçusuz, 1 suçlu
@Consul of Time: 5 suçsuz, 1 suçlu
@ByNys: 5 suçlu 1 suçsuz

Üç sanık da @Bayoj'un birlikleri tarafından sorgulanmak üzere Münih'e getirildi. Uzun ve yorucu süren sorgu ve iftiralar, darbe tehditleri ile dolup taşan telefon konuşmaları sonucunda bütün sorgu kayıtları Hitler hala yaşam savaşı verdiği için bütün üst rütbeli Alman yetkililerine yollanmış ve bir karar vermeleri istenmiştir. Bazıları geri dönememiş, bazıları görmezden gelmiş bazıları ise gayet net bir şekilde cevap vermiştir ve oylamanın sonucunda@Pashazade ve @Consul of Time suçlamalardan aklanırken, @ByNys'in idamında karar kılındı. @ByNys kararın ertesi günü Münih meydanında halka açık bir şekilde asıldı. Belki de Almanya için en hayırlısı buydu veya en kötüsü? Bunu önümüzdeki turlarda öğreneceğiz.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ölmeden önce son sözlerimi söylemek isterim.Bütün hizmetlerim Alman'ya içindi hiç bir zaman hain bir düşüncede olmadım.Belki bir gün değerimi öğreniceksiniz.

((Bütün oyunculara eşlik ettiği için teşekkürlerimi sunuyorum.))
[+] 9 üye ByNys nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada yeni Propaganda ve İçişleri Bakanımız @turkish lokum hayırlı ve uğurlu olsun. Eski Bakan @ByNys'e de sportmenliği dolayısı ile teşekkür ederim.
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarın ki tur efsane olacak gibi geliyor nedense.
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kararın hayırlı olmasını diliyor, Tanrıdan Alman ulusunu şereflendirmesini bekliyorum.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Berline yürümek ve Reichstag'ı yıkmakla tehdit eden dostumu uyarmak zorundayım. Hiç kimse Almanya'dan üstün değildir. Ve devlet içinde bu politik istikrarsızlık döneminde tehditler savurmak düşmanımızdan başkasının işine yaramaz. Berline yürüyeceğinize düşmana yürüyün. Wehrmacht'ın saygıdeğer komutanlarının hepsi herhangi bir toplantıya hazırlansınlar.
Ara
Herkese teşekkür ediyorum. Görevimi Alman ulusuna yakışır şekilde yapmak için elimden geleni yapacağım

ayrıca haritada almanyanın ortasındaki mavilik nedir
giphy.gif
Ara
Magino hatti
Ara
LOL.
Ara
(04-09-2018, 03:37)Bayoj : Berline yürümek ve Reichstag'ı yıkmakla tehdit eden dostumu uyarmak zorundayım. Hiç kimse Almanya'dan üstün değildir. Ve devlet içinde bu politik istikrarsızlık döneminde tehditler savurmak düşmanımızdan başkasının işine yaramaz. Berline yürüyeceğinize düşmana yürüyün. Wehrmacht'ın saygıdeğer komutanlarının hepsi herhangi bir toplantıya hazırlansınlar.

Bana karşı birleşilmesine ve cephe alınmasına gerek yok. Haksızlık yapılmasını istemedim bu yüzden biraz sert oynadım ama hepimiz şuan Almanya ve Führerinin iyiliği için almanyaya hizmet ediyoruz. Zaten Wayfear'ın da dediği gibi Afrika'ya ordu gitmesi lazım ve ben gidiyorum. Eğer bana karşı bir dava ya da yakalama emri çıkarsa Afrika tehlikeye girer. Aramızda var olan bu soğukluğu bir kenara atıp tek gaye için çalışalım. Almanya ve Führerin iyiliği...
Ara
(04-09-2018, 14:24)HulkSpider03 :
(04-09-2018, 03:37)Bayoj : Berline yürümek ve Reichstag'ı yıkmakla tehdit eden dostumu uyarmak zorundayım. Hiç kimse Almanya'dan üstün değildir. Ve devlet içinde bu politik istikrarsızlık döneminde tehditler savurmak düşmanımızdan başkasının işine yaramaz. Berline yürüyeceğinize düşmana yürüyün. Wehrmacht'ın saygıdeğer komutanlarının hepsi herhangi bir toplantıya hazırlansınlar.

Bana karşı birleşilmesine ve cephe alınmasına gerek yok. Haksızlık yapılmasını istemedim bu yüzden biraz sert oynadım ama hepimiz şuan Almanya ve Führerinin iyiliği için almanyaya hizmet ediyoruz. Zaten Wayfear'ın da dediği gibi Afrika'ya ordu gitmesi lazım ve ben gidiyorum. Eğer bana karşı bir dava ya da yakalama emri çıkarsa Afrika tehlikeye girer. Aramızda var olan bu soğukluğu bir kenara atıp tek gaye için çalışalım. Almanya ve Führerin iyiliği...

Güven bir kere yıkıldı mı geri gelmiyor ne yazık ki şuan bir çok kişi sizi askeri cunta olarak görüyor ve Berline yürüyüp & Führerin Reichstag'ını yıkmakla tehdit etmek geri alınamaz bir şeydir üzgünüm kendi şahsım adına bende sizi affedemem.Yine benzer bir olayda vereceğiniz tepkilerin ne olacağını düşünemiyorum çünkü ve ne yazık ki sonda yazdığınız Führer ve Almanya'nın iyiliği için sözüne artık inancım kalmamıştır bende herkesin bir toplantı yapmasını istiyorum bu konu hakkında ne olursa olsun yapılan darbe çığırtkanlığı ve tehdit idi.
трагедия
Generallerim, müthiş bir efor sarfederek birkaç ay içerisinde kıta Avrupasının büyük kısmını fethettik. Lakin malumunuz direnişler yüzünden belimiz kırıldı ve neredeyse Führerimizi kaybetme noktasına geldik. Bu sebepten ötürü özellikle Fransa bölgesine daha fazla General gelmesi gerekirken asi olarak nitelendirilebilecek olan Hulkspiderın Afrikaya gitmemesi başımıza çok büyük bir bela açacaktır. Nitekim onun Afrikaya gidişi ve mümkünse Müttefikleri tutuşuyla Fransadaki direniş zayıflar. Sizden tek ricam haklı yargılamanızı en azından Fransadaki direniş bittikten sonra gerçekleştirmeniz. Ülkemiz siyasi bir polemiğin ardından askeri bir çatışmayı göze alamaz.

RP OFF (Kaybetme koşulları: Çeşitli sabotajlar, önemli şehirlerin kaybı, aşırı refah düşüşü veya çok yüksek insan kaybı yüzünden Alman halkının savaş şevkini kaybetmesi, maddesi vardı oyunun en başında hatırlıyorsanız. Hitlere yapılan suikast ve ardından gerçekleştirdiğimiz idam kararının devamı bunlar olacaktır. Benim tek korkum oyunu kaybetmek yani :D )

Bir de arkadaşlar acıcık elimden tutun ya. 100k veled Fransayı tutmaya çalışıyoruz.

Oyunda neler yapabileceğimi bilmek için Hitlerjugendle alakalı videolar izliyorum size de tavsiye ederim.
Ara
Yirminci Tur
54gEBR.png
Japonlar İngiltere ve Fransa İttifakına savaş ilan etmiş ve Hitler'in hala bilinci kapalı olmasına rağmen Demir Pakt kurulmuştur. Akdenizde ise avantaj Müttefiklerin eline geçmeye başlamış ve çıkartma dedikoduları Alman kulislerinde dolanmaya başlamıştır. 

@turkish lokum - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

Eski Bakan ne yazıktır ki dikkatsizliği yüzünden asıldı ve yerine sen atandın. Hitler hala yaşasa da durumu ciddiyetini koruyor ve daha önemlisi Hitler'in ölüm dedikoduları hem Alman halkını ve askerlerinin moralini komutanları ne yaparsa yapsın az çok bozmuş, alt ırklardalki sakinlerinizi ise iyice azdırmıştır -Danlar hariç-. Bu kaos durumunu ya Propaganda Bakanı yüzünle yani sevgi ve yalanlarla yada İç İşleri yüzünle yani bir Nazi subayına yakışır biçimde de çözebilirsin.

A) Ölmediğini hatta hastane yatağında birkaç alman çocuğu ile konuşuyormuş gibi çizilen bir poster hazırla -normalde bilinci kapalı-
B) Bütün gerçekleri açıklayan bir propaganda kampanyası başlat.
C) Hitler'e benzeyen bir model bul ve geçit törenlerine katılmasını sağlarken, sesinin kısık olduğu bahanesi ile konuşma yapmamasına veya başka insanlarla diyalog kurmamasını sağla.
D) Hitler'in durumu ile ilgili birşey deme ve bütün isyancıların üstüne SS'lerini sal.
E) Karşı istihbarat ağını güçlendir -iki alana yatırım yapabilirisn- 
F) Yaratıcılığını konuştur.

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Uçakların @TR Ace ile düzenlediğin operasyona vakit kaybetmeden başlar. Operasyon bittiğinde ise, İngiliz donanmasına ciddi bir hasar vermenize rağmen, yine yoğun uçaksavar atışları ve eve dönüş sırasında ciddi anlamda musallat olan Kraliyet Hava Gücü yüzünden Luftwaffen da ciddi bir darbe almıştır. Sempatizanlar git gide daha fazla azıtmaya başlarken, elindeki uçakları eğer burada tutmak istiyorsan daha güvenli bir yerde saklamalısın.

A) Devriye uçakları dışında hepsini alıp, şu cepheye gidelim.
B) Ahırlarda saklayalım.
C) Hepsini bir hava alanında toplayalım ve orada faliyetlerimize devam edelim - verim iki katı düşecek-
D) Hepsini az az bütün hava alanlarına dağıtalım 
E) Yaratıcılığını konuştur.
@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Hitler'i ziyaretin sorunsuz geçer. Führerimizin bilinci kapalıdır ve emrin üzerine odaya biricik aşkı Eva bile alınmamıştır. Burada yeterince güvende ve iyi hizmet alamadığını düşündüğün için Hitler'i gizlice Paris Hastanesinden çıkartır ve Berlinde'ki İlaç Fabrikanda tedavisinin devam etmesini sağlarsın. Bilinci halen yerinde değildir. Bunlar dışında Fransa'daki hava alanlarının onarımı yoğun sempatizan varlığına rağmen bitebilmiştir. Ama şimdi önünde iki önemli sorun vardır. Luftwaffe son operasyonda çok uçak kaybetmiştir ve uçak fabrikaları kısa vadede bu sorunu çözmek için yetersizdir. İkinci sorun ise özellikle Fransız ve Polonyalılar fabrika ve altyapıları sabote etmeye başlamıştır ve bu durum kısa sürede iki cephede de ikmal sıkıntılarının yaşanmasına neden olabilir. 
A) Yeni uçak fabrikaları aç.
B) Altyapıyı onar ve uçak fabrikası aç.
C) Altyapıyı ve fabrikaları onar. 
D) Yaratıcılığını konuştur.

Bir de ikmal hatları için fazladan Romanya ve Türkiye'ye de altyapı yatırımları yapman istenmektedir. Ama elindeki sanayi ile  ikisini de hemen yapamazsın.

A) Romanya
B) Türkiye
C) İkisini de boş ver ve daha fazla uçak fabrikası yap.

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

İkmal hatlarını incelemeye devam edersin ve raporların bazılarında uyuşmazlıklar yakalarsın. Bir yolsuzluk işi olabileceğinden şüphelendiğin bu olaya nasıl yaklaşacaksın?

A) Kendin soruşturmaya başla.
B) İstihbarat Bakanlığına bırak.
C) Umursama ve kaos içindeki ikmal hatlarını incelemeye devam et.

@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali ve Atlantik Duvarı Projesi Şefi 

Planın başı istediğin gibi gitmiş, denizaltıların puslu bir gecede limana sızdıktan sonra torpido salvoları ile limandaki tek uçak gemisini batırmayı ve iki savaş gemisine de su aldırmayı başarmıştır ve hızlıca dipe dalmışlardır. İngilizler hemen alarm durumuna geçmiş, denizaltıları aramak için muhriplerini görevlendirirlerken, ağır hasar almış iki savaş gemisinin onarımına ve uçak gemisinin tahliyesine başlamışlardır. Bu telaş içinde birden Luftwaffe'nin sesi duyulur ve sahil şeridini cehenneme çevirip, arama çalışmalarına devam eden muhripleri batırırlar. Ve bir anda denizde Alman donanmasının ışıkları belirir , ardından ise top atışları duyulur. Limandaki gemiler savaş alarmına geçip toplarını Alman donanmasına çevirirken, savaş gemilerinden uçak savaratışları yapılmaya başlanmıştır bile. Alman Savaş Gemilerinin attığı ilk salvo, iki savaş gemisi ve bir muharebe kruvazörünü de etkisiz hale getirir. KM Berlin'in ilk salvosu ise İngiliz Filosunun ünlü sancak gemisi HMS Nelson'u tek seferde batırmaya yeter. Limandan çıkmaya çalışan muhrip ve hafif kruvazörler ise karanlık içinde pusmuş olan Alman Muhriplerinin torpido salvoları ile ya batar yada geri dönmek zorunda kalır Alman muhripleri ise yine karanlığın içinde kaybolur. Bombardıman ise hala kesintisiz olarak devam etmektedir ve şimdiden onlarca İngiliz muhrip alev almıştır bile. İngilizler de kendi salvolarını yapmaya başlarlar,ama  tek görebildikleri savaş gemileri ve KM Berlin'e çizik bile atamazlar.  Donanma hala dışarı çıkmaya çalışmaktadır. Sahilde Alman bombardımandan zarar görmeyen bazı gözlem kuleleri ile saklanan Alman muhriplerini ararlar ama bulamazlar. Arta kalan bir avuç muhrip ve hafif kruvazör sahilden çıkabilmişken  Alman savaş gemilerinin salvosu üçüncü kez başlar ve çalışır durumda kalan son savaş gemilerini ve muharebe kruvazörlerini batırmayı başarırlar. İngiliz Muhrip ve Kruvazörleri Alman savaş gemilerine son hız gelirken, yine karanlıklar içinden gelen torpido salvoları yüzünden  yada savaş gemilerinin yanında ateş etmeye başlayan kruvazörlerin atışları yüzünden batarlar. Limandaki tek çalışır durumda kalan gemi olan ağır kruvazör HMS Norfolk'un  ise, Luftwaffe bombardımanı yüzünden güvertesi yanmaya başlar ve sonu savaş gemisi Bismarck'ın salvoları ile gelir. 

Bu başarını Hitler görebilse eminim çok duygulanırdı. İngiliz filosu hem seninle, hem İtalyanlarla hem de Japonlarla uğraştığı için oldukça yorulmuş olmalı. Belki bu savaşı bitirecek yegane bir çıkartma yapabilirsin?

A) Çıkartma planı yap.
B) Planı ertele.

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Ne olur ne olmaz diye İspanya üzerinden Amerika'ya gidersin. Büyük elçiliğiniz İsviçre savaşından sonra kapatılmıştır ama bu senin Başkan ile görüşmene engel olmamaktadır. Ama önce Senatörleri etkilemen elbette yararına olacaktır.

A) Cumhuriyetçiler ile bir araya gel.
B) Liberaller ile bir araya gel.
C) Direkt başkana çık.

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Jesse'yi kullanarak ancak belli bir yere gidebileceğini bilmektesindir. Belki belli vekiller veya bakanları kullanmak için santaj malzemesi bulabilir veya yaratabilirsin? 

A) Yaratıcılığını konuştur.
B) Casus ağını genişlet.
C) Yeni casus ağı kur.

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Sovyetlerin cepheye sürekli asker takviye ettiğini duyarsın ve bu hiç hoşuna gitmemektedir. Üstüne üstlük askerlerin savaş konusunda deneyimli olsalar da soğuk havayı veya erzak sıkıntısı bilmemektedir. Askerlerinnin moralini biraz toparlamayı başarabilsen de sıkı bir eğitimin yapabileceğin en iyi şey olduğuna karar verirsin.

A) Soğuğa karşı nasıl sıcak kalınacağını öğret ve daha kalın üniformlar iste. 
B) Teçhizatsız kaldıklarında kendi kendilerine yetebilmeleri için avcılığı, doğadaki yabani yenilebilir şeyleri vs öğret.
C) Teçhizatsız kaldıklarında kullanmaları için kaçak yollarla getirttiğin Sovyet tüfek, top, tanklarını kullanmayı öğret.
D) Teçhizatsız kaldıklarında yemek, yakıt veya kıyafet için nasıl şehir ve köyleri yağmalanır öğret.
E) Tank ve zırhlı araçların içini sıcak tutmak için deri ve pamuk kaplama yaptır.
F) Yaratıcılığını konuştur.

Polonya konusunu idamlar derken unutmuşsundur ama biraz daha sempatizanları görmezden gelirsen zar zor düzenlenen erzak hatların oldukça sıkıntıya girebilir. 

A) Güvenliği sağlaması için askerlerin bir kısmını yolla.
B) Güvenliği sağlaması için  SS birliklerinden takviye iste.
C) Güvenliği sağlaması için Hitler Gençliğinden takviye iste.
D) İşi Propaganda Bakanlığına bırak.

@Bayoj 3. Ordu Komutanı

Oldukça yoğun geçen birkaç günlük saldırı ve temzilikten sonra biraz ağır tank kaybetsen de oldukça az kayıpla zaten yorgun düşmüş Magino Hattını devirmeyi başara bildin. Savaş artık yeni ve daha da zor bir kavşağa dönerken, ordun ile hangi cepheye yardıma gideceksin?

A) Şu cepheye gidelim.
B) Şuraya gidelim ve direnişçileri kıralım.
C) Şuraya gidip garnizonluk yapalım.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı
Birliklerin Sicilya üzerinden oldukça gergin ama yine de saldırısız bir yolculuk ile Tunus'a varmayı başarır. Tunus sadece iki komando birliği ile savunulmasına rağmen oldukça sıkı bir şekilde savunulmuştur. Elindeki tan ve motorize birliklerini yerleştirmeye devam ederken, komandolardan durum raporu alırsın, üst üste yenilgi alan Mussolini askerlerini savunma yapmaları için Ana vatana çağırmış, onları da İngilizleri oyalamaları için burada bırakmıştır. İlk haftalar İngiliz savaş gemilerinin atışları ve hava bombardımanı eşliğinde oldukça zorlu geçse de, İngilizler nedense donanmalarını geri çekmiştir ve şimdi toparlanmak için bir fırsatları vardır. Zaten sonra da sen gelmişsindir. İtalyan hava kuvvetleri İngilizlere bölgede baskın gelememektedir ve bu şartlar altında kolay kolay ilerleyemeyeceğinin farkındasındır. Belki yakınlardaki hava alanını ele geçirmek hava üstünlüğü açısından faydana olacaktır?

A) Saldırı planı yaz.
B) Askerlerini iyice yerleştir ve çöl savaşı hakkında küçük bir seminer verip, ona göre donat.

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanı ve İskandinavya Denetleyicisi

Konuşman askerlerinin çoğunu topralaya bilmiştir ama cephede dönen dedikodular oldukça can sıkıcıdır. Söylentilere göre Sovyetler her gün cephenize onlarca asker yığmaktadır. İstihbarat Bakanlığının Sovyetler'de herhangi bir bağlantısı olmadığı için de dedikodularının doğruluğundan da emin olamazsın. Ama elindeki deneyimli askerlerin rahatlıkla üç katı büyüklüklerindeki bir orduyu yenebileceğine inanmaktasındır. Tabi erzak ve soğuk sıkıntılarını da hallede bilirlerse.
Not:Askerlin soğuk sorununa karşı hazırlıklı

A) Nehirleri daha hızlı geçmek için portatif köprüler ve daha fazla mühendis iste.
B) Yüksek saldırı gücü için ağır tank birlikleri iste.
C) Zırhlı direncini artırmak için tanksavar iste/tank avcısı iste.
D) Teçhizatsız kaldıklarında kendi kendilerine yetebilmeleri için avcılığı, doğadaki yabani yenilebilir şeyleri vs öğret.
E) Teçhizatsız kaldıklarında kullanmaları için kaçak yollarla getirttiğin Sovyet tüfek, top, tanklarını kullanmayı öğret.
F) Teçhizatsız kaldıklarında yemek, yakıt veya kıyafet için nasıl şehir ve köyleri yağmalanır öğret.
G) Yaratıcılığını konuştur. 

Norveç Kıralı üstü kapalı tehditlerinden oldukça rahatsız olmuş olacak ki tamam diyip telefonu kapatıyor. Onun dışında İsviçre altınları ile yetimhaneler ve okullar açma projelerine başlamışsındır ve az sayıdaki SS birliğinden gelen rapora göre sabotaj veya silahlı çatışmalar yaşanmamaya devam etmektedir. Başarın karşısında oldukça keyiflenirsin ama halletmen gereken bir Doğu Cephesi sorunu vardır. 

A) Bu tur bir sorun çıkmadı. 

@PashaZade - Grup Önderi
Uzun süren bir sorgu ve yargı sürecinin ardından en sonunda masum olduğuna karar verildi ve en sonunda gündelik işlerine döne bildin. Savunmaların gayet iyi bir biçimde ama partizanlar hala büyük bir sorun olmayı sürdürüyor. Onun dışında Akdeniz'deki gelişmeler pek iç açıcı sayılmaz. Girit düşmüş, Afrika'da ise tek Tunus direnişine devam edebilmektedir. Çocuk askerlerin partizan avlamak konusunda eğitimsiz olsalar da hala eğebileceğin kadar yaşlardır. 

A) Partizan avı eğitimlerine hemen başla.
B) Savunma hatlarını güçlendirmeye devam et.
C) Olası bir kuşatmaya karşı yiyecek ve mühimmat depolamaya başla.
D) Yaratıcılığını konuştur.
Ara
A) Partizan avı eğitimlerine hemen başla.

hitler-youth-shooting-with-a-small-calib...Zq2TCpWKM=
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.