[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
@Faramir sen git ben Sovyet cephesinde kalayım zaten merkez cephe ve kuzey cephe bende boş bırakılamayacak büyük bir alan

C) Eğitimlere devam et. -geçen turlarsa seçmediğin bir seçeneği veya kafana göre bir eğitim türü yaza bilirisin-
A) Soğuğa karşı nasıl sıcak kalınacağını öğret ve daha kalın üniformalar iste.
Bu şıkkı seçtim taktikle zaten mühimmat işini çözdük bununlada soğuk havayı kırmayı öğrenince handikapsız bir şekilde savaşabiliriz

D) Yaratıcılığını konuştur.
Tren yolu ağı genişletme yapımlarını başlatalım hali hazırdaki bildiğimiz ve sürekli üzerinde durduğumuz geneli bize uyum sağlayan ama az sayıdaki direnişçi polonyalıların saldırma ihtimali olan bölgelerin üzerinde tekrar bir denetim toplama ve komple bir rapor istiyorum bu rapora göre, boş nüfuz tren rayları döşemeye başlayacaklar fakat sabotaj riski olan yerlere bölgelere gelindiğinde örnek veriyorum köy yakınları dağlık alan vs oralarda makaslar bulunacak böylece diğer raya geçilebilecek eğer biri kapalı veya tahrip olmuş ise makas değiştirilecek makas noktalarınada güvenlik amaçlı sığınaklar kurulacak yarım saate bir kişi sonraki belirlenen sığınağa kadar devriye atıp orada duracak ve devredecek yani bayrak yarışı gibi biri birine devir olucak zaten her makasa istasyon kurulmayacağı için daha zorlu arazilere kritik yerlere tren istasyonları kurulacak bunlar karakol gibi olucak ve tren istasyona geldikten sonra zaten sıkıntılı olan yerleri devriye ekipler ilerlenecek olan rayları kontrole çıkacak ve bakacak bi sorun yoksa tren yoluna devam edecek velevki bir sorun görüldü veya tahribat veya yanlış işaretleme tren makas değiştirecek eğer ikiside tahripse bekletilerek karayoluna alınacak ve bir dahaki istasyona kadar kara yolu kullanılacak tehlikenin geçeceği yere kadar orada tekrar trene yükleme yapılacak ve ilerleme sağlanacak. Bu karayolu tren yolu yükleme boşaltma süreci biraz uzun sürsede her zaman kullanılmayacak zaten mühim olay olduğunda kullanılacak böylece erzak iletimi kesilmemiş olacak zaten geniş tren ağı ve tedbirler sayesinde sorun çıkmaz diye düşünüyorum tren yolu yakıt tasarrufu ve fazla yük taşıyabildiği için vazgeçilemez Reichın olmazsa olmazı
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C) Eğitimlere devam et. -geçen turlarsa seçmediğin bir seçeneği veya kafana göre bir eğitim türü yaza bilirsin-,

Eğitim olarak Rus Ekipmanlarını tanıtmıştım şimdi bu ekipmanların zayıflıklarını öğretme zamanı geldi.Mesela Bir Sovyet Tankının zayıf noktası nelerdir her zaman elimizde Tank olmayabilir ne yazık ki bu sebeple askerlerimiz zayıflığını bilmeli.Yabani hayatta aç kalırlarsa diye ne olur ne olmaz yenilebilecek bitkileri öğretelim.Şehir Muharebeleri sık sık olacağı için Şehir Savaşları hakkında özel olarak eğitim vermeliyiz bir çok savaş şehirde olacaktır ne yazık ki bunun yanı sıra savaş görmüş askerlerden ve komutanlardan savaş görmemiş askerleri hazırlamasını talep ediyorum.Teftişe çıkıyorum en son olarakta eksiklerimizi gidermek için bundan sonra biz de hazırız.

Şimdi herkesten özür diliyorum ama Sovyetler sınırda bu kadar hazır durumda beklerken cepheyi terk edemem,etmemde doğru olmaz zaten uzun uzun düşündüm ve şuna karar verdim Romanya Petrolleri Bizim için çok önemli ne yazık ki cepheyi terk edip KM Berlin'de ki toplantıya katılamam.Sovyetler Ani bir taarruz ederse Petrollerimizden oluruz ve Almanya'nın üretimi durma noktasına gelir.Ama kararların bana bildirilmesini rica edeceğim lütfen kusura bakmayın özellikle veya güvensizlikten olan bir şey değil fakat Sovyet Tehlikesi çok yakında bu durumda Cepheyi terk etmek yanlış geliyor.

Norveç içinde 

D) Norveçli askerler yetiştirme işine giriş.

Ayrıca olarak tabi Donanma Bakanlığına yazalım bir Atlantik Projesi ile ilgili olarak ne cevap verecekler olmaz ise öbür tür bakarız bu konuya.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
B) yüksek rütbeli bir subayın odasını yağmala 

B)Suikasti araştır.
Ara
@turkish lokum,@Hatake Kakashi  ,@25itroy25 ,@"TR Ace" ,@Wayfear,@"Consul of Time" ,@Feldmarschal,@Bayoj ,@HulkSpider03 ,@Faramir,@PashaZade 

Geçen süre zarfında eğer yeterince toplantı, darbe, suikast ve düşman ile iş birliği planı yaptıysanız, kimin toplantısına gideceğinizi, toplantı yerine görevde kalıp kalmayacağınızı ve eğer gitmeyecekseniz sizi kimin temsil edeceğini yarın öğleden sonraya kadar yazmanızı rica etmekteyim. Yarınki tur ara tur olacak ve isterseniz Amerika'nın ortasında veya Tunus'un çöllerinde olun bir şekilde toplantıya yetişmenizi sağlayacağım. 
Not: Toplantıya yetişmenizi sağlayacağım sağlamasına ama yarım bıraktığınız görevinizin öylece sizin dönmenizi bekleyeceğini sanmayın. 
Ara
Berlinde gizli sığınakta bekle. Meşru toplantı orada düzenlenecek. Diğerlerinin hiçbir geçerliliği yoktur.
giphy.gif
Ara
KM Berlin deki toplantıya katılacağım. Berlindeki toplantı hainlerin toplantısıdır. Almanyaya hala bağlı olanları da gemiye beklemekteyim.
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
KM Berlindeki toplantı için üst düzey bir güvenlik hazırladık. Detayları toplantıya katılacak olanlardan güvenilir birkaç kişi ilede paylaştım. Toplantıya gelmek isteyip gelemeyen olur ise karar alındıktan sonra bildiri yapacağız.
Ara
En güvenilir olan kurmay yardımcımı KM Berlin'e gönderiyorum ben ayrıca bir temsilci mi de Berlin'de ki gizli sığınağa gönderiyorum.İkisi bir arada olmaz ise KM Berlin de ki Komutanların toplantısına katılacağım.

Dipçe;Kendim cephede durma kararı aldım bizzat katılamayacağım.
трагедия
KM Berlin'deki toplantıya kendim gidiyorum. En güvendiğim subaylarım ise Münih ve Berlindeki sıkıyönetimi yönetsinler.
Ara
Toplanti günü Berlinde sokağa cikma yasagi ilan edilecek. SS birlikleri kontrolü ele alacak. Sehirde baska hicbir birlik olmayacak.
giphy.gif
Ara
KM Berlin'deki toplantıya kendim gidiyorum.
Ara
@Hatake Kakashi,@Wayfear,@Feldmarschal,@HulkSpider03 ,@PashaZade
Siz de artık en son hangi toplantıya gidip gitmeyeceğinizi yazarsanız ara turu yazacağım.
Ara
KM Berlin'deki toplantıya gideceğim.
Ara
KM Berlin'deki toplantıya temsilci felan göndermiyorum. Saçma sapan şeyler söylerler sonra ben rahatsız olurum. Sadece taleplerimi ve tavsiyelerimi bildiren bir mektup gönderiyorum. Bu mektubu da herkese göndermiyorum. Adlarını benim şimdi vermeyeceğim 1 generale ve 1 politikacıya gidecek.

Ayrıca oluşumlar hakkında yorum yapmam gerekirse, KM Berlin umut verici. Berlindeki toplantı ise cunta-vari ve telaşa düşürüyor. Ayrıca Berlin ile Münih'teki sıkı yönetimler de tedirgin edici.

Sayın arkadaşlar Hitlerin de vatan toprağına mı gömülmesine karar vereceğiz yoksa Eyfel'e felan mı gömelim?
Ara
(09-09-2018, 13:19)Onur34 : @Hatake Kakashi,@Wayfear,@Feldmarschal,@HulkSpider03 ,@PashaZade
Siz de artık en son hangi toplantıya gidip gitmeyeceğinizi yazarsanız ara turu yazacağım.

KM Berlin. Bu toplantıya gelmeyenler nedenlerini söylemeli bence. Almanya'nın geleceği bu toplantıdadır.
Ara
KM Berlin.
Ara
Yeni tur ne zaman gelecek ? @Onur34
Ara
@Feldmarschal gelmeyeceğini yazmış zaten ama kendisini temsil etmesi için bir hayali karakter mi yoksa oyuncu mu yazacak diye bekliyordum. Ama baya geç oldu o yüzden onun temsilcisini @Faramir'in kurmay subayı seçiyorum. Ara tur gelene kadar itiraz ederse turunu değiştiririm.
Not: Faramir'in oyuncu olamayan bir temsilci yolladığını unutmuşum. Yazdığım özel mesajı görür ve cevap verirse çok daha iyi olur. Yeni tur ise birazdan gelir @25itroy25
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Seçim Özel Yirmi İkinci Tur

Führer'in talihsiz ölümü ve oluşan otorite boşluğunu doldurmak için üç tane toplantı fikri sunuldu. İlk @Bayoj'un bir kışlada yapılacak toplantı fikriydi ve günün sonunda @Bayoj'un kendisi bile toplantıya katılmadı. İkincisi kesinlikle inanılmaz gizli bir yerde SS birliklerinin güvencesi altında düzenlenecek @turkish lokum'un toplantı fikriydi ama @Faramir'in temsilcisi dışında -aynı anda KM Berlin'e de temsilci yolladığını unutmayalım- dışında kimse katılım göstermedi. Sonuncu toplantı ise Almanya'nın gururu KM Berlin'de @TR Ace'ın gözetimi altında düzenlenecek toplantıydı ve bu toplantıya @turkish lokum -tanımadı da- ve @PashaZade -güvendiği iki kişiye tavsiye mektubu yolladı- dışında bütün üst rütbeli ve komada olmayan Alman Subay ve Bakanları ya doğrudan ya da temsilciler aracılığı ile katıldı. 

KM Berlin Toplantısı:

Gemi oldukça sıkı güvenlik önlemleri altındaydı. Gelen misafirler aranıyor ve silahsız içeriye alınıyordu ve toplantıya katılacaklar dışında hiçbir yabancı gemiye kabul edilmemişti. Toplantıdan biraz önce gelen mektuplar ise @Wayfear ve @TR Ace için toplantının başlangıcına kadar bekletilmişti. Bir bir konuklar özenle ayarlanan, odaya silahları alınmış bir şekilde getirildiler. 10 Kişilerdi ve bazıları ta Amerika'dan bazıları ise Tunus'un çöllerinden hayatlarını riske atarak gelmişlerdi. Daha aktif bir savaş ortamı yoktu ama bu toplantının savaş meydanını aratmayacağını herkes biliyordu. 

Katılanların tam listesi:

@TR Ace toplantıyı ayarladı. 
@Feldmarschal, gitmedi, onu @Faramir'in subayı temsil edecek.
@Faramir gelemedi. Kurmay subay yolladı. 
@HulkSpider03 geldi. 
@turkish lokum toplantıyı tanımadı ve gelmedi.
@Consul of Time toplantıya katıldı. 
@Bayoj geldi.
@25itroy25 geldi
@PashaZade tavsiye mektupları yolladı.
@Wayfear geldi.

A) Bir gün boyunca tartışacaksınız. Bu zaman oyunda toplantının ilk yirmi dakikasını temsil edecek ve ben de @Faramir'in bana vardiği talimatlar çerçevesinde kurmay subayı canlandıracağım. 

Berlin Toplantısına:
@turkish lokum toplantıyı kurdu
@Faramir temsilci yolladı.

Toplantıya basit bir subay dışında bir kişi bile dahi gelmemişti ve bu durum @"turkish lokum'un canını sıkmıştı.

A) Yaratıcılığını konuştur.

@altnkurt - Ekonomi Bakanı

Hitler'in ölüm haberi yüzünden yaşadığın hüznün etkisi ile kafana sıktığın  mermi seni öldürmese de komaya sokmuştur ve ciddi bir hayat mücadelesinin içine girmişsindir. 

A) Yaşamak için savaş.
B) Kendini ölüme bırak.

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Eğitimler en sonunda istediğin gibi tamamlanmıştır ama Sovyetler'in daha da fazla askeri yığınak yaptığını duyarsın. Anlaşılan Kızıl Ayı'yı gafil avlamak için geç kalmışsınızdır ve olası bir savaş durumunda savunan taraf büyük ihtimalle siz olacaksınızdır. -cephenin bu kısmında 1 Alman 3 Sovyet askerini karşılıyor ama hem askerler tecrübesiz hem de Stalin'in ünlü temizliği hala etkisini ciddi anlamda gösteriyor.- 

A) Savunma pozisyonları için çalışmalara başla.
B) Daha fazla destek için talepte bulun.
C) Deneyimsiz Sovyet askerlerini gafil avlamak için saldırı planı yaz -istersen saldır- 

Askeri disiplin iyi, soğuk havaya karşı dayanıklılar, teçhizat sıkıntısı yok ve Rus silahlarını ve coğrafyayı tanıyorlar

Tren yolu projen son hızla devam etmektedir ama teşkilatının verdiği raporlara göre büyük şehirlerde halkı kışkırtıp silahlandıran Rus Ajanları görülmeye başlanmıştır. 

A) İstihbarat bakanlığına bırak.
B) Kendi teşkilatının işi halletmesini iste.
C) İkisinin de ortak bir şekilde bu işle ilgilenmesini iste.

@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanı ve İskandinavya Denetleyicisi

Eğitim eksiksiz gitmiştir ama sizin cephede de çok ciddi bir Sovyet yığınağı oluşmuştur ve hatta daha da kötü olan kısım düşman askerleri elinize geçen bilgiye göre -İstihbarat Bakanlığı toplantıya gitmeden önce raporları size yollamıştır- düşman sizin dört katınızdır. Peki bu duruma nasıl yaklaşacaksın?

A) Nehirden faydalanıp savunma pozisyonları için çalışmalara başla.
B) Daha fazla destek için talepte bulun.
C) Deneyimsiz Sovyet askerlerini gafil avlamak için saldırı planı yaz -istersen saldır- 
D) Olası bir saldırıyı kolaylaştırmak için portatif köprüler ve mühendis birlikleri iste.

Kış şartlarına karşı dayanıklılar, gerilla harbinden uzman sayılırlar, askeri disiplin iyi ve Rus silahlarını ve biraz coğrafyayı tanıdılar.

Norveç de Danimarka da cennet kadar huzurlu yerlerdir. Bu tur da sorun yoktur.
Ara
@Feldmarschal saldıralım mı yoksa savunalım mı hangisi sana uygundur birimizin kararı ikimizi etkileyeceğinden beraber hareket etmek istiyorum bu tur.

Ayrıca kendimi Berlin'de ki yapılacak toplantıdan çekiyorum sadece iki kişinin gittiği bir toplantı toplantı değildir iki kişilik cunta gibi görünmeye hiç niyetim yok hemen bir telgraf çekiyorum ve subayı mı geri çağırıyorum.Sebep olarak yukarıda dediğim olay iki kişilik bir toplantı yapmanın pekte anlamı yok ilgili mercilere duyurulur.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.