[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
(09-09-2018, 23:48)TR Ace :
(09-09-2018, 23:22)PashaZade : Tüh, bir de yalancıya çıkıyordu adımız gmmiz sağolsun. Neyse sıkıntı yok da, Onur oyunun selameti açısından Goebels Goring, Himmler gibi karakterleri direk silmiş sanırsam @TR Ace onlar yok yani. :D

Bayoj ile konuştuklarında olabilir demiş galiba da emin değilim Onur34 uygun görür ise şöyle birşey sayılabilir. Goebels propabangada bakanı değildir anca hayla partinin Hitler yokkenki konuşmacısıdır. (Hitler hapisteyken partiyi ayakta tutan isimdi nasıl olsa ) Gene o şekilde görev verilebilir

Bizimkiler bakan değil ama :D
Ara
Ben bilerek göndermedim birini Sovyetler tehlikeli ve bu ortamda ortamı germeye gerek yok zaten çoğunluk KM de daha ne olsun verecekleri kararı zaten tanıyoruz @TR Ace olursa da desteklerim ama donanmayı bırakmazsa bırakırsa onun gibi yapcak adam yok :))
Ara
Eğer başka karar veremezseniz Gobbels’i yeni Führer seçebilirsiniz.

Kurmay Subay olarak: Hiçbir şeye karışmadan sadece dinliyorum. Bir mola istiyip olan her şeyi genralime anlatıyorum ve o da şunları söylememi söylüyor:
Ara
@Faramir saldırmazsak saldırı yicez kalabalık yüzünden işimiz zor ama eğer şimdi saldırıp bu sayıyı 1 e 2 ye veya 1 e 1 indirgersek işimiz kolaylaşır onun için deneyimsiz askerin top bomba mermi sesinden sonra kafasını çıkaramadığını varsayarsak işimiz kolay teslim alması kolay önemli olan az zayiatla bu işi bitirmek 

C) Deneyimsiz Sovyet askerlerini gafil avlamak için saldırı planı yaz -istersen saldır- 

Sovyet coğrafyasını iyi bilen asker ve sivillerden bir bir Sovyet havalimanlarının yerlerini öğrenilmesini istiyorum ve bunun Luftwaffeye gönderilip gerekli hazırlıkları tamamlayıp derhal tüm gücüyle durmaksızın Polonyadaki mevcut havaalanlarına istiyorum eski yeni farketmksizin ne kadar bombardıman uçağı varsa tabi yanlarında koruma olarak avcı uçaklarıda olucak. Bu uçaklar sabahın ilk ışıklarıyla beraber çıkabildikleri yüksek irtifalardan uçarak menzillerinin yettiği kadar maksimum olarak tabi Sovyet hava sahasına girecek mümkün oldukça farkedilmeden sonra önceden belirlenen havalimanlarının ambarlarını ve pistlerde duran uçaklara bombardıman yapacaklar sabahın ilk ışıkları olduğu için az sayıda kişi uyanık kalıcak ve gafil avlamış olucaz bombardıman uçakları vururken avcı uçaklarıda eğer havada Sovyet uçağı yoksa pike yapıp bu pistteki uçakları patlamaya yönelik saldırı yapıcaklar ve zaten sınıra yığılmış olan Sovyet hava kuvvetlerine çok çabuk ve hızlı bir şekilde ağır zayiat verdirilecek bombasını atan bombardıman uçağı geri dönüp tekrar bombalanmayan veya menzil dışı kalan yerlereki çokda uzun menzilli oldukları için pek dışarda kalan yer olmıcaktır yinede tekrar tekrar gruplar halinde bombalama devam edicek avcı uçakları daha fazla pike şansı bulucağı için son mermiyi atana yetecek son depo benzin kalana kadar bombardıman uçaklarına zaman kazandırmak ve maksimum zayiat için durmaksızın sorti yapıcak ve bu uçuşlar durmadan devam edecek yemekler ekmek arası olup uçaklarda yenecek bunun için bile zaman kaybedilmeyecek zaten bu saldırı başarılı olursa havadaki üstünlük uzun bir süre bizde olucak ve istediğimiz gibi at koşturabilicez ayrıca havada tüm bu hengame olurken keşif uçaklarımızın bildirdiği toplu bulunan tank ve tank savar mevzilerine kargaşadan dolayı pekde karşılık görmeyecek olan yakın hava destek uçakları saldırıcak ve durduraksız olucak bombaları atan geri gelicek mühimmatı yükleyip geri dönücek ve tank ve tank savar imhalarına devam edicek eğer daha kıymetli bir hedef görürlerse oraya saldıracaklar toplar gibi tüm bunlar yaşanırken sabahın ilk ışıkları ağır tanklarımız ve motorize birliklerimiz hızlı bir şekilde Sovyet cephelerini yarıp cephe arkasına sarkacak ve burada sağ ve sol kanata ayrılacaklar akabinde top salvoları ilk uçak saldırısından sonra başlayacak ve biline cephelere toplu yerlere salvolar geriden gelen piyade ve hafif tank tümenlerimiz yetişene kadar devam edecek ve iki cephe arasında kalan top uçak bombardımanı ve ağır tankların yumuşattığı tecrübesiz Sovyet askerlerini temizlemeye başlayacak ve tekrar çalıştığımız taktiklerde olduğu gibi önden giden ağır tankların motorize birliklerin ardında lojistik kamyonları mazot takviyesi yapacak ve iki kola ayrılan tanklar ve motorize birlikler makas şeklinde tekrar ilerleyerek birleşecek bu ilerleme sağlanırken önüne çıkan düşmanları çembere almaları planlanmıştır alınanlarında imhası sağlanacak ve ilerleme ağır tank ve motorizler için devam edecek koordineli olarak birleşen bu birlikler yeni bir saldırı için tekrar takviye yapacaklar ve hazır olduktan sonra tekrar yönlerini düşmanın yoğun olduğu yerlere çevirmek üzere az bir süre beklemede kalıcaklar bu arada aynı saatlerde Rumen ve Macar hava kuvvetlerinin aynı şekilde bombardıman avcı ve yakın hava desteği uçakları Alman kuvvetleri gibi hareket edecek ve aynı taktiği uygulayacaklar. Karada ise Rumen kuvvetlerine gönderdiğimiz hafif tank ve kendilerinde bulunan tank ve motorize birlikleri kendilerinden daha tecrübesiz ve tanklarını hava desteğini kaybetmiş Sovyetlere aynı taktikle yararak ve iki kola ayrılıp sonra tekrar birleşerek hareket edecekler bunu yaparken daha dikkatli bir şekilde aynı taktiğe adapte olarak cepheyi yaracaklar arkalarında kalan tecrübesiz Sovyet askerlerini ise top atışları başlayıp aynı şekilde şehir savaşı ve piyade savaşında tecrübeli daha az hafif tanka sahip olan Macarlar cepheye yetişince bitip yumuşamış olan Sovyet askerlerini temizlik işine girecekler imha ve teslim alma yapacaklar gidilebilen en ileri mesafeye kadar gidecek olan Rumen Alman ve Macar kuvvetleri tekrar organize olup dinlenip takviye yaptıktan sonra en yakın zamanda tekrar atağa kalkacak. Bir Topyekün saldırı ve Blitzkrieg örneklerini dünya savaş tarihine sunmuş olucaz 

Polonya için 
B) Kendi teşkilatının işi halletmesini iste.
Kendi işlerini yapamayanlardan ve Führerin ölümünden sorumlu olanlardansa kendi işimizi kendimiz yeni kurulan azimli ve kararlı teşkilatımız halledecektir kendilerini geliştirmek için büyük bir fırsat ayrıca böylelikle tecrübede kazanmış olacaklar bundan sonraki işleri çok daha verimli sağlam olacaktır
[+] 2 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Onur34 Saldırı planlarımız aynı olabilir dimi sonuçta ani bir saldırı olacak farklı farklı planlar yapmak şart mı yoksa bende Feld'in planını kullansam sorun olur mu?

@Feldmarschal Planın çok güzel bu planı uygulayalım bence de fakat Luftwaffle bize destek olacak mı?Ayrıca Özel Kuvvetler için ayrı ekstra bir plan yazacağım seninkine ek olarak ele geçirilmesi öncelikli olarak gördüğün bir yer var mı?Ben Odessa ve çevresini düşünüyorum ilk olarak belki Sivastopol'a bir çıkartma olabilir yada Paraşütçüler ile cephe arkasına sarkmak bu konuda bir fikrin veya önerin var mı?
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu arada bu ileti de dahil olmak üzere 14 ileti sonrasında forumda en çok ileti girilen forum oyunu olacak, tebrik ediyorum arkadaşlar tüm oyuncuları ve gm'mizi.  :tada: :tada: :tada:
[+] 3 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gobbels’in -NPC- führer olmasına kesinlikle karşıyım . Yeni führer Bakanlar kurulundan liyakat sahibi bakanlar arasından seçilmeli .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Faramir @Feldmarschal'ın planını uygulamak istersen uygulayabilirsin. Ama hem Odessa ve çevresindeki güçlü tahkimatlar hem de Sovyetler ile aranızdaki nehir planı uygulamana engel olabilir o yüzden o faktörleri de hesaba katıp planı kendine adapte etmeni öneririm.
Not: Sovyetler'in batı Cephesinin detaylı haritasını çıkartmaya çalışıyorum. Harita gelince nehir, dağ ve şehirlere göre plana ekleme yapabilirsiniz ama bu tur içinde hazır olacağını sanmıyorum ve eklemem lazım, sonraki tur sadece 20 dakika sonrasını ele alacağı için turlarınızda öyle bir aksiyon olmayabilir.
Ara
@Faramir Minsk ve çevresi öncelikli benim hedefim ayrıca luftwaffenin uçaklarının mesafeleri uzun bombardımanın ama avcı uçakları biraz az benim tahminimce senin oraya uçak çekmeyelim zaten benim saldıracağım bölgeler geniş ekstra uçaklarını bu yerlere çekecekleri için senin orayada fazla bi uçak olmaz mevcut Rumen Macar hava kuvvetleri saldırıya katılacağı için karşı koyar diye düşünüyorum

@Wayfear bizden olmasın herkesin işi var zaten @Onur34 olabilir veya Goebels olur yada oyuncu dışı olması lazım
Ara
Eğer bakanlığınızı bırakmayı istemiyorsanız ben olabilirim , ülkenin dış ilişkileri ve dış politikayı en iyi bilen bakan olarak .
Ara
Az çok coğrafyayı çizmeye çalıştım. Buradaki bilgilere bakarak planınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. @Feldmarschal ve @Faramir
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gelecek tur yeni ne zaman?
giphy.gif
Ara
Finaldiya gücüyle kazanacağız :D
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-09-2018, 17:52)turkish lokum : Gelecek tur yeni ne zaman?

Sürenin dolmasına daha iki saat var. İki saat sonra aksilik çıkmazsa yeni turu yollarım.
Ara
Ben hemen plan yazıyorum o zaman bu mesajı editlerim birazdan planı yazıp.Haritada gelmiş ona göre şey ederim.
трагедия
Aaa bulgarlar bizden değilmiş. Ben de tüm balkanlar birleşti axis oldu diye seviniyordum halbuki.
Ara
(10-09-2018, 18:43)Consul of Time : Aaa bulgarlar bizden değilmiş. Ben de tüm balkanlar birleşti axis oldu diye seviniyordum halbuki.

Bulgarlar geldi de Yunanlılarla ile pek umursamıyorlar doğuyu. Hele ki İngilizler her yerden çıkartma yapabilecekken.
Ara
İlk olarak @Feldmarschall 'ın uçaklar ile yapacağı taktiği uygulayacağız.Ondan sonrasında ise Planımız'ın Zırhlı unsurları'da bu plana uyacak motorize ve panzerler ile olacak olan aynı şekilde bunlara takviyeyi yine cepheden yapacağız getirdiğimiz benzin ile.Planın bizim olan kısmına gelirsek ise şöyle olacak,

Plan Kısmı Şöyle Olacak Denizci Ve Paraşütçü Birlikleri Kırım'a çıkacak ve buranın her türlü bağlantısını kesecek Dünya ile en son ise Sivastopol yönüne saldıracaklar burada ki Tatarlara sempati ile yaklaşarak Kırım'ın bağımsızlığından bahsedilecek ve onlarda Silah altına alınmasına çalışılacak Tatarların yardım edeceğine şüphe yok bize.

Bunlar olurken aynı anda Zırhlı & Motorize Tümenler Piyade'nin ve Topçunun'da desteği ile Düşman unsurlarını arkadan çevirecek ve her türlü bağlantı kesilecek bu birliklerin emir komuta zinciri aksayan askerler daha fazla dayanamayacağı bir gerçektir.Türk & Bulgar kuvvetleri'nin de az da olsa desteğiyle Nehir'den sadece Top atışı olacak ve cephede bir hareket veya kaçma hali görülürse bu kuvvetler ancak o zaman taarruza geçecektir bunun haricinde(Yuvarlak Şekil) Olarak belirttiğim ana savunma noktası olacak ve orada hep bir ihtiyat kuvveti bekleyecektir.Bunun dışında cephe düşmeye başladığı anda tümenlerimiz Nehiri geçmeye başlayarak Kuvvetleri ikiye sıkıştıracaktır ama bu durum düşmanın çekilmesi halinde olacaktır ancak onun dışında Top atışı ile olacak bunlar Ayrıca Birleşik Donanma unsurları kıyıları durmadan bombalayacak özellikle Sivastopol & Odessa hatta buradaki gemileri gafil avlamaları bekleniyor kendilerinden.Uçakların da yardımıyla yapılabilir bu Yine Bir kaç paraşütçü birliği II.Birlik daha doğrusu düşman cephe hattının arkasına sızacak Motorize & Zırhlı Tümenler yaklaşınca sabah top ateşi başlayacağı vakit yine yüksek ses çıkartan toplar kullanacağız uçaklarımız zaten Feld'in planı doğrultusunda ilerleyeceklerdir düşman bir kez bozuldu mu Kiev'e kadar hiç durmadan ilerlenecektir fakat tehtid oluşacağı noktada ise durmayı bilecektir hızlı bir saldırı ile düşman komuta ve emir zinciri bozulacak başı bozuk kalan askerler ortalıkta kalacaktır.Bu plan'da yine Romen & Macarların yardımı olacaktır Türkler & Bulgarlarda destek olarak katılacaktır az bir kuvvetle Bulgarlar bir kısım kuvveti Kafkasya'ya yollarsa daha iyi olacaktır hatta Türk Doğu Cephesine ise yazdığımız bir telgraf ile Batum ve Bakü'nün öneminden bahsediyoruz öncelikli hedef olarak burayı elde etmelerini son derece önemli olduğunundan bahsediyorum.Böylelikle daha savaşın ilk saatlerinde büyük bir kazanç sağlayacak duruma geleceğiz cephane ve ekipman yetersizliği gibi durumlar baş gösterirse düşmandan takviye ederiz Özel Birliklerin başarısı önemli düşman ne yapacağını şaşıracak ayrıca donanmanın öncelikli hedefi Çıkarmanın kontrolünü sağlamak olacak ani liman baskını sonrası bunu unutmasınlar.Bu taktik ile Sovyetlerin çökeceğini emir komutanın durma noktasına geleceği kesindir Nehirler ile işimiz fazla olmayacak sadece piyade bazlı olacaktır onlarda cephe karmaşaya sürüklenince taarruza geçecekleri için pekte zararı olmayacaktır.Dinyeper'de geçildiği vakit artık iş bitmiştir neredeyse.Yine'de Berline yazı göndererek yedek kuvvetler göndermesini istiyorum ne olur ne olmaz.Ayrıca Tüm cephelerde taarruz aynı saatte başlayacaktır bunuda bilgilendirme olarak yapalım ve Barbarossa Harekâtı başlasın.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yirmi Üçüncü Tur

KM Berlin'deki toplantının ortasında @HulkSpider03 fenalaştığını ve ilaçlarını unuttuğunu söyleyerek toplantıyı terk eder, zorlukla görünen Hamburg'a @TR Ace'ın askerleri ile beraber gemideki bir botu alarak gider. Toplantıda sadece 9 kişi kalmıştır. Bir beş-on dakika daha tartıştıktan sonra toplantıyı bir emir eri izin almadan basar. Herkes olası bir çatışma için silahına davransa da ev sahibi @TR Ace bile nezaketten silahını almamıştır. Birkaç saniyelik gergin bakışmanın ardından subay hazır ola geçer ve şunları söyler. "Efendim İngiliz filosu görüş alanımıza girdi" herkesi bir telaş basmışken er hazır olunu bozmaz ve duraklamanın ardından şunları da ekler " Führerimiz ölmüş ve yeni Führerimiz @turkish lokum'muş." Odadikilerin neredeyse yarısı @turkish lokum'a zaten güvenmiyordu ama şimdi hisleri ne yazık ki doğru çıkmıştı. Kıyıdan botlar ile alman askerleri geminize doğru geliyor, diğer tarafta ise daha sayısını dahi öğrenemediğin bir İngiliz filosu var. Kaptan o olduğu için bu turluk KM Berlin'deki bütün üst düzey Alman Subaylarının ve bakanların canları @TR Ace'a emanet.

@turkish lokum ve belki de @HulkSpider03'ün planlı veya sadece tesadüfi darbeleri yüzünden ana karada kim kime sadık en ufak bir fikrin bile yoktur ama Donanmanın -eğer gizlice aradan çıkartmayacak kadar aptallarsa- hala sana sadık olduğuna eminsindir. Bu çarprazdan nasıl kurtulmayı planlıyorsun?

A) Cevabı gizli yazabilirsin.

@Faramir ve @Feldmarschal ortak tur.

Saldırı planınızı daha devreye sokamadan ve son detayları telefon aracılığı ile tartışırken bir anda ikinizin de emir sunayı komuta odalarınızı basar ve Führer'in öldüğünü, @turkish lokum'un kendini yeni Führer ilan edip Führeri komuta odasında öldüren subay ve bakanlardan intikam alacağını radyoda duyurmuştur. Hiç şüphesiz halkın tamamı da şimdiden bu haberi öğrenmiştir, @HulkSpider03'ün ise KM Berlin'i son anda terk ettiğini ama nerede olduğunu kimsenin bilmediği öğrenirsiniz. Bu kaos ortamında savaşla mı ilgilenecek yoksa, iç güvenliği bir şekilde sağlamaya mı çalışacaksınız?

A) Savaştan caymayalım.
B) Darbeye karşı gelelim.
C) Darbeciler ile ortak yol bulalım.

Not: Cevabı gizli yazabilirsiniz.

Fransız halkı kafana göre katlederken, KM Berlin ve @turkish lokum rezaletini duyar, bir de bu yetmezmiş gibi @HulkSpider03'ün nerede olduğunun dahi bilinmediğini öğrenirsin. Seninde sadece iki seçeneğin vardır. Ya darbeye göz yummak, ya da vatana millete sahip çıkmak.

A) Darbeye karşı gelelim.
B) Darbeciler ile ortak yol bulalım.
Not: Cevabı gizli yazabilirsiniz.

@HulkSpider03 ve @turkish lokum turlarını gizli alacaklardır.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizden birinin seçilmesine tamamiyle karşıyım .Sadece daha fazla entrika doğuracaktır. Ek olarak belirtmek isterimki sadece Wayfear'ın buna karşı olması ve sadece kendisinin oyuncu lider olarak kendisini istemesi biraz şüpheli bence.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.