[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
A) İçinde tüm bakanların olduğu bir bakanlar kurulu yönetsin. (CUNTA bastırılına kadar)
Ara
@Hatake Kakashi - Havacılık Bakanı

@altnkurt - Ekonomi Bakanı

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Eş Bakanı

@TR Ace - Denizcilik Bakanı

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

@Consul of Time - İstihbarat Bakanı

@Bayoj - 3. Ordu Komutanı

@HulkSpider03 - 4. Ordu Komutanı

@Faramir - Özel kuvvetler Komutanı

@PashaZade - Gurup Önderi (Gençlik kolları sorumlusu)

Führer öldüğünde yerine propaganda bakanı geçer görüşü ile hepinizi Berlin durulana kadar hepimiz @turkish lokum un dediğine uyalım ben göndermiyorum tam gaz devam Sovyet saldırısına birlik göndermeye gerek yok

C) Goebels ise başa geçmeli
Ara
C) Goebbels

@turkish lokum sana tavsiyem hemen yaptıklarını geri çekmen karşında 4 Ordu Komutanı var Donanma ve Hava Kuvvetlerini saymıyorum bile.Diğer Bakanlıklar ayrı bir konu ayrıca @Bayoj'un ordusu Berlin'de değil mi @Onur34 biz bir telgraf çekerek orduya komutan olarak gönderemez miyiz?

Edit;İmla hatası olmuş 4. yazmış 4 Ordu yazacağıma.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
C Gobbels
Ara
(10-09-2018, 23:09)Faramir : C) Goebbels

@turkish lokum sana tavsiyem hemen yaptıklarını geri çekmen karşında 4.Ordu Komutanı var Donanma ve Hava Kuvvetlerini saymıyorum bile.Diğer Bakanlıklar ayrı bir konu ayrıca @Bayoj'un ordusu Berlin'de değil mi @Onur34 biz bir telgraf çekerek orduya komutan olarak gönderemez miyiz?

Biz de varızzz :D

E) @Wayfear önderliğinde bakanlar kurulu. (O başbakan gibi olacak
Ara

@turkish lokum sana tavsiyem hemen yaptıklarını geri çekmen karşında 4.Ordu Komutanı var Donanma ve Hava Kuvvetlerini saymıyorum bile.Diğer Bakanlıklar ayrı bir konu ayrıca @Bayoj'un ordusu Berlin'de değil mi @Onur34 biz bir telgraf çekerek orduya komutan olarak gönderemez miyiz?

Bizleri korkuttuğunuz ordunuzun savaşlarda çok bir aktifliğini göremedik sayın general.
Ara
Baylar kurmayım tahminen uyguladığım OHAL'i sürdürecektir. Darağacında sallanmadığım sürece böyle hain bir girişime izin vermem.
Ara
(10-09-2018, 23:29)HulkSpider03 :

Bizleri korkuttuğunuz ordunuzun savaşlarda çok bir aktifliğini göremedik sayın general.

Bunu bana mı söylüyorsunuz Dan Cephesi Kahramanı olan bana Norveç ve Yugoslavya'da ki başarılarımı saymamakla birlikte Polonya konusuna girmiyorum özellikle Varşova'nın alınışına yaptığım etkiyi.Bunu bana değil kendine Führer diyen o haine demelisiniz Hitler Gençliği ile beraber Berline girip hainleri astığımızda bakalım aynı şeyleri söylebilecek misiniz?Sizin Fransa seferinizide biliyoruz yani konuşturmayın burada beni lütfen siz bir cephede takılı kalırken ben 3 farklı ülke düşürdüm bunun yanı sıra Polonya Rezaletleriniz de bellidir Dan Cephesinde ise bütün işi ben yaptım ne dediysem yaptınız sayın General bu sebeple düşman olmamız daha iyi dost olsak daha sıkıntılı olurdu.
трагедия
Merak ediyorum Halk Führer'in yerini sadece kendisinin bilmesi ve koruması gereken iç istihbahrata bakan ancak Hitlerin konumunun dış ülkere diye duyuran bakana mı inanacak ? Yoksa ülkenin önde gelen generallerinin Hitler'in aynı partisindeki onun tek varisi olabilecek Gobbels'in gelmesinden yana mı olacak .

Herşeyi bırakırsak Ordu aptal değil.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Onur34 
Berline giriş çıkışları kapattığımı hatırlıyorum.
Ara
@Feldmarschal Darbecilere geçit verirsek savaşın ortasında bile sıkıntı çekme imkanımız var kaldı ki basiretsiz bir bakan ülkenin sonu olur.Elma nasıl armut olamaz ise sıradan biride bir anda Führer olamaz hemde Führerimiz öleli daha 1-2 gün anca olmuştur.Biran önce Berline girmeliyiz yoksa iki farklı cephe arasında kalacağız ki bizim komuta sorunumuz Macarlara,Romenlere,Türklere,Bulgarlara ve daha nicelerine yansır asayiş sıkıntısından bahsetmiyorum bile.
трагедия
Tiyatrocu Goebbels Reich'ın sonu olacak dedi dersiniz .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-09-2018, 23:59)Faramir : @Feldmarschal Darbecilere geçit verirsek savaşın ortasında bile sıkıntı çekme imkanımız var kaldı ki basiretsiz bir bakan ülkenin sonu olur.Elma nasıl armut olamaz ise sıradan biride bir anda Führer olamaz hemde Führerimiz öleli daha 1-2 gün anca olmuştur.Biran önce Berline girmeliyiz yoksa iki farklı cephe arasında kalacağız ki bizim komuta sorunumuz Macarlara,Romenlere,Türklere,Bulgarlara ve daha nicelerine yansır asayiş sıkıntısından bahsetmiyorum bile.

Saygıdeğer Faramir siz lütfen endişelenmeyip Rus seferine devam ediniz. Ben Berlini kurtardıktan sonra şehrin dışına çekilip Almanya'dan ayrılacağımın da taahhütünü veriyorum. Hatta istediğiniz bakanları askerleri yakalatıp size de teslim edebilirim siz bilirsiniz.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2018, 00:35)PashaZade :
(10-09-2018, 23:59)Faramir : @Feldmarschal Darbecilere geçit verirsek savaşın ortasında bile sıkıntı çekme imkanımız var kaldı ki basiretsiz bir bakan ülkenin sonu olur.Elma nasıl armut olamaz ise sıradan biride bir anda Führer olamaz hemde Führerimiz öleli daha 1-2 gün anca olmuştur.Biran önce Berline girmeliyiz yoksa iki farklı cephe arasında kalacağız ki bizim komuta sorunumuz Macarlara,Romenlere,Türklere,Bulgarlara ve daha nicelerine yansır asayiş sıkıntısından bahsetmiyorum bile.

Saygıdeğer Faramir siz lütfen endişelenmeyip Rus seferine devam ediniz. Ben Berlini kurtardıktan sonra şehrin dışına çekilip Almanya'dan ayrılacağımın da taahhütünü veriyorum. Hatta istediğiniz bakanları askerleri yakalatıp size de teslim edebilirim siz bilirsiniz.

Sizin gibi sadık komutanların olması bizim ve Almanya için çok büyük bir şans vardır sağolun var olun sizde.Size itimadım tamdır ister çıkın ister çıkmayın size güveniyorum tek ricam bu hainlerin başını alın.Kan istiyorlar madem kana doyurun onları ki bir daha kimse bunu yapmaya cesaret edemesin.Yakalanan Subayların ve 4.Ordu Komutanın bana teslim edilmesini istiyorum buda bir ricadır gene.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
4. Ordu Kumandanın yeri maalesef tespit edilebilmiş değil. İşin komik kısmı onur34 ona şık bile vermemiş. Kendi iradesi ile terk ettiğini bile düşünmüyorum ben.
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2018, 00:51)PashaZade : 4. Ordu Kumandanın yeri maalesef tespit edilebilmiş değil. İşin komik kısmı onur34 ona şık bile vermemiş. Kendi iradesi ile terk ettiğini bile düşünmüyorum ben.

Bana basiretsiz diyen 4.Ordu Komutanın tek bir başarısı olmaması zaten ayrı bir ironi ve komedidir sayın general.Birde Askerlerimin parlak bir zaferi yokmuş lütfen gidin biraz gündem takip edin derler adama.Fransa'yı geçtim küçücük bir bölgeyi almak için 3 hafta(3 Tur)'a yakın uğraştı Berlini almak veya elinde tutmak için herhalde 1-2 yıl filan sürer kendisi için askerlerinin acemiliğini saymıyorum bile en az muharebe gören ordu kendi ordusudur neredeyse.
трагедия
Haklısınız Faramir lakin ben yine de 4. Ordu Komutanının kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Sadece hırslarına fazlaca yenik düşen ve kendini göstermeye çalışan bir general. Elbette o da bütün bu karmaşadan sonra sorguya çekilecektir.

Ayrıca gm ona gizli tur vermiş ben farketmemiştim. @Faramir
Ara
(11-09-2018, 00:59)PashaZade : Haklısınız Faramir lakin ben yine de 4. Ordu Komutanının kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Sadece hırslarına fazlaca yenik düşen ve kendini göstermeye çalışan bir general. Elbette o da bütün bu karmaşadan sonra sorguya çekilecektir.

Ayrıca gm ona gizli tur vermiş ben farketmemiştim. @Faramir

Fark etmez bir ordu generali böyle hareket ederse halk nasıl sakin olabilir askerliğe yakışmaz bu yaptığı.

Rp Out;Vatana ihanetin nedeni olmaz bedeli olur. :D :D :D
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yalnız arkadaş, mutlu mutlu yürüyüşler yapıyorduk Führere ziyarete gidiyorduk. Yarışmalar, halka seslenişler.. Üye alımları, her iletimde atmaya çalıştıgım bir Hitlerjugend fotografı...

Şimdi olusan duruma bak.Savas ciddi manada her alanda kendisini gösterdi. Ne o eski mutluluk ve sevk kaldı ne de düzen. Özellikle Führere yapılan saldırıyla başlayan ve akabinde gerçekleştirdigimiz trial tuzu biberi oldu. Sorumlular cezasını cekmesin demiyorum ama keske bazı seyleri yaparken iki kere düsünseydim. Yeni gelen propaganda bakanı yani önceki rahmetli belki gercekten iyi niyetliydi ama verdigi yanlıs bir karar bizim de belki yanlıs bir karar vermemize yol actı. O biraz daha dikkatli davransaydı şu an turkish lokumun propaganda bakanlıgı maceralarıyla ugrasmazdık.

Ordularımız her cephede muzaffer olsa da SSlerin ve Wehrmachtın bazı unsurlarında gerceklesen ihanet ve karstılıklar ağır yaralar bırakıyor. Ve maalesef kendimin de cok iyi bir sekilde tanık oldugu isyan ve kalkışma problemleri. Özellikle Fransa ve Belçikada süregelen bu problemleri de çözemedik. Ve anca Güney Fransada halkı katlederek arkam rahat geliyorum Berlin'e.

16 yaşında şiir yazan, dans eden, şarkı söyleyen ve birbirleri ile yarışan Alman çocukları şimdi Berlin'e belki de içlerinde abisinin, babasını olduğu Wehrmacht ve SS ile savaşmaya gidiyor. Yaptıgımız fedakarlıklar unutulmamalı ve bu fedakarlıklar yalnızca kesin kazanç için yapılmalıdır. Yüce Führer'imizin Bin Yıllık Reich'ı için!

Heil Hitler!
[+] 5 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çılgın Eu4 mpsinden ancak geri gelebildim. Yazılanların hepsini okudum ve artık oyun istediğim birlik çerçevesinden çıkmaya başladığı için birkaç şeye açıklık getirmek istiyorum.
1- Karşınızdakilerin gerçek insan olduğunu, entrika veya hatalar yapabileceklerini lütfen unutmayın.
2- Turu gelmeyenlerin gizli tur oynayabileceğini unutmayın. Kritik noktaları -en azından çoğunu- oyunculara bırakıyorum ve emin olun true evil bir gm değilim. Ben de isterdim otuzuncu turda Texas'ta at koşturmak ama olmadı.
3- Bir sürü entrika, diğer forum işlerim, gündelik hayat derken bazı yazdığınız şeyleri unutabilirim. Tur sonunda @turkish lokum gibi bana önceden yazdığınız şeyi tekrar yazarak düzeltmenizde bir sakınca yok.
4- Normalde "TR Ace"'ın güvenlik önlemleri neticesinde gemideki herkes bir nevi "zorunlu rehin" konumunda. Karaya ayak basa bildiğinizde gerçek işlerinize geri döne bileceksiniz.
İyi oyunlar :)
Not: Evet @Bayoj ordusu hala Berlin ve Münih semalarında ama şimdilik bir haber yok. Darbeciler katletmiş veya kendi saflarına katmış olabilir askerleri. Karaya çıktığınızda her şey daha net olacak.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.