Forumla İlgili Düşünceleriniz
Böyle güzel bir forum hazırlayıp emeği geçen herkesin emeğine sağlık arkadaşlar. Son zamanlardaki en seviyeli ve yönetimiyle en adil olan forumlardan. İnşallah çizgisi hiç bozulmaz katlanarak devam eder. İyi forumlar...
[+] 9 üye Semavi7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Benimde tek aktif olduğum forum diyebiliriz. Gerçekten çok iyi teşekkürler
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra... 
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara... 
[+] 2 üye Ahrep nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkürler

200.gif
Ara
"Quality > Quantity"

giyld4.jpg
v5jjo8.gif
[+] 6 üye Snyk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Konuyu özetlersek;

[+] 1 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üyelerden daha çok yorum bekliyoruz, övgüleriniz gibi eleştirileriniz de bizim için önemli.
Şu an şöyle bakıyorum st'ye :

'better-day-by-day'
Ara
Forumdaki kişi sayısı sizce de az mı? Yoksa sadece bana öylemi geliyor?
"Sana burdan bir uçarım..."
                                                                                        --Hezarfen Ahmed Çelebi
[+] 2 üye Osman_Pasha1887 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kişi sayısı ve aktiflik üzerine bir şeyler yazayım.

Strategyturk olarak bizim için öncelikli olan unsur Strategyturk'un strateji oyuncularına sunduğu içeriklerin akışı, bu içerikleri farklı kategorilere ayırmak mümkün ancak kabaca forumda ve sitede yayınlanan haberler/günlükler,  sitedeki incelemeler vb siteye özgü içerikler, Youtube ve Twitch platformlarındaki aktivitelerimiz şeklinde özetlenebilir. Şu anda bakıldığında bu alanlarda Strategyturk olarak bir duraklama veya gerileme içerisinde değiliz - aksine belki de en yoğun günlerimizi yaşıyoruz.

Bunu takip etmek için her gün Strategyturk'e girmeye gerek yok, Forum Gazetesine bakarsanız oradaki "Stratejist" kısmında son 1 hafta içerisinde strateji oyunlarından üretilen haber içerikleri yer alıyor, Strategyturk.com'a bakarsanız gündelik olarak bu haberlerin oraya aktarıldığını görebiliyorsunuz (eskiden haftalık yenileniyordu), Youtube'da özgün içerik üretimine geçtik ancak istediğimiz düzenli (haftalık) içerik oluşturma sistemine henüz geçebilmiş değiliz, öte yandan Twitch'te geçtiğimiz 2 ayda 3 farklı EU4 etkinliğini 1444'ten 1820'ye kadar yayınladık 40 gün içerisinde 30 gün akşamları yayın yapıldı, Anno 1404, Civilization VI, Stellaris, çeşitli Total War etkinlikleri vb. multiplayer etkinliklerini canlı olarak paylaştık, bu da Strategyturk olarak yeni girdiğimiz bir platform ve bu tarz etkinlikler oldukça orada bunu göstermeye devam edeceğiz.

Ancak burada farkedilmesi gereken bir şey var.

Strategyturk'ün bu aktiviteleri ve hazırladıkları içerikler illa ki "üye artışıyla" sonuçlanmıyor. Strategyturk kurulduğundan bu yana oyunların popülaritesine, takipçi kitlesine veya başka etkenlere bakmadan sadece olarak "önemli bir strateji oyunu" olması üzerinden "devamlı bir biçimde" içerikler üretmiş bir oluşum. Ben bunu gururla söylüyorum bugün Dawn of War 3'ten paylaşılmış her içeriği Strategyturk dışındaki bir sitede Türkçe olarak bulamazsınız. Biz Anno 1800 günlükleri paylaşıyoruz belli aralıklarla, sadece EU4 HOI4 gibi popüler oyunlar değil, biz Age of Wonders serisinin yeni oyunu Planetfall'ın günlüklerini paylaşıyoruz. Bu durum sadece forum için geçerli değil, örneğin Stellaris veya Civilization VI etkinliklerinin yayınları Europa Universalis IV etkinliğine oranla çok çok daha az izleniyor ancak bunlar Strategyturk için Stellaris etkinliğinin yayınının yapılmasının "anlamsız" olduğu anlamına gelmiyor.

Sadece "popüler oyun/ilgi görmeyen oyun" skalasında değil, Strategyturk'te özellikle odak çalışmaları çerçevesinde "eski/yeni" oyun mantığına da zıt çalışmalar yapıyoruz - yapmaya devam edeceğiz. Bizim için açtığımız her bölüm önemli, her bölüm belli bir seviye kaliteli içerik barındırmalı. Bu içerik konularının, bu haber konuların göreceği rağbet tamamen üyelere kalmış durumda - herkesin forumu takip etmesinin farklı sebebi var kimisi günlükler için burada kimisi rehberler için, kimisi sadece bir oyunun bölümüne bakıyor kimisi daha farklı. Evet aktiflik her zaman önemli, Strategyturk strateji oyuncularının sitesi ve içeriklerini & etkinliklerini her zaman daha fazla strateji oyuncusuna ulaştırmaya çalışıyor - bu hep böyleydi.

Son olarak Strategyturk ana bölümündeki konuların birçoğunun yönetimsel konular olması vesilesiyle iletilerde üyelerde daha net bir samimiyet ve ciddiyet beklediğimizi belirteyim.
[+] 11 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
2016 dan 2018 e çizgi ve hizmet hiç değişmedi. Durmak yok yola devam :D @Duman iyiki bu işe başladın burası olmasa ne yapardık. Tabi forumda emeği olan diğer arkadaşlarada teşekkürler ederiz. Bu arada bu konuyu açtığım hiç hatırlamıyorum duman düzenlemiş galiba :D
Ara
Duman, sanırım yaşın benden büyük o yüzden sana abi diyeceğim sakıncası yoksa. Neyse, forumunuzu gerçekten çok beğendim. Aktiflik oranı fazla, ve yeni bir konu açtığımda neredeyse anında yanıt geliyor. Benim kişi sayısı azlığından kastım yani biraz diğer forumlara göre soğuk gibi.
 Ama forumunuz gerçekten harika başarılar dilerim.
"Sana burdan bir uçarım..."
                                                                                        --Hezarfen Ahmed Çelebi
Ara
Kavimler göçü sırasında bu foruma ilk gelen 20-25 kişiden birisiyim. Bu kadroya güvenerek burayı seçtim çünkü "saldım çayıra mevlam kayıra" mantığı ile değil de insanlara paradox oyunu sevgisi aşılama, bir nebze olsun da arkadaşlık ortamı kurma açısından çok samimi bir ortam sunuyor. Zamanla boynuzun kulağı geçtiğini de hep beraber görmüş olduk. Sorulan sorular hızlı bir şekilde yanıtlanıyor, forumun popüler oyunu olan EU4 Multiplayer'larına girerseniz forumun "yetkili abi"leriyle birebir iletişime geçme fırsatınız oluyor. Forumun çok aktif bir üyesi değilim fakat bu foruma katabildiğim en ufak bir şey varsa, açtığım konulardan bir insan bile yararlandıysa ne mutlu bana.
[+] 1 üye Fraude nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yanlış bilmiyorsam forum kurulduktan kısa bir süre sonra üye oldum. Her ne kadar forumda aktif bir şekilde her yere yazı yazmasam da fırsat buldukça girer yeni açılan başlıkları, yeni ileti gelmiş başlıkları gezer, okurum. Forum içerik bakımından bence oldukça zengin ve forumun tasarımı çok güzel. Bir şikayetim veya önerim olursa bu mesaja editler eklerim ya da yenisi yazarım :) Forumda emeği geçen herkese çok teşekkürler.
76561198034761601.png
Ara
Forumların popüler olduğu zamanlar eskide kaldı, bunu kabul edelim. Çoğu forumda eski ruhundan eser kalmadı. Fakat st için diyebilirim ki günümüzde bu ruhu başarıyla taşıyor.

Şahsen benim foruma katılmam eu4 multiplayerlarını keşfetmem, oradaki muhabbetleri görmemle oldu. Bugüne kadar az katılmış olsam da, oyunlardaki multiplayer etkinlikleri çok önemli ve umarım daha da çeşitlenerek devam eder. Kaliteli bir topluluğa sahibiz, umarım bozmadan devam ederiz.
Ara
Forumun en büyük artılarından biri arayüzü. Taş devrinden kalma muadillerinin yanında burası modern görünüşü sebebiyle bir adım öne geçiyor zaten. Yönetim kadrosunun anlayışlı olması ve bir tartışmayı tarafsız değerlendirebilmesi de takdire şayan. Ve bir üst mesajda bahsedildiği gibi tüm bunların da ötesinde, bu site o yıllar öncesinde kalmış forum ruhunu yaşatıyor. Bunu nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ancak sanırım üye sayısının az oluşuna bağlı olarak hemen herkesi tanımamız böyle bir intiba uyandırıyor bende. Son iki yıldır Ekşisözlük ve Donanımhaber ile birlikte en çok vakit geçirdiğim üç siteden biri burası.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 6 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sitenizi google den şans eseri buldum geldim ve çok güzel duruyor, düzeninize bayıldım, başarılar dilerim.
[+] 1 üye yazarkafam nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sitenizi google üzerinden gezinirken buldum. Göz yormayan bir yapıya sahip. Daha keşfedecek çok şey var. Emeğinize sağlık şimdiden.
Ara
Baştan söyleyeyim ST forumu eşi benzeri olmayan bir forum. Şimdi diyebilirsiniz ki onlarca ST alternatifi strateji temalı forum var, ben temasının eşsiz olduğunu savunmuyorum. ST'yi diğer forumlardan ayırt eden sadece birkaç özelliği yazayım:

1. Mükemmel UI (kullanıcı arayüzü). UI öyle iyi hazırlanmış ki insan bir kere foruma girdi mi "onu da okuyayım, bunu da okuyayım" derken zor çıkıyor. UI gayet sade, modern ve kullanımı gayet pratik.
  2. Forumdaki samimiyet seviyesi. Bu forum öyle bir seviye tutturmuş ki, ne tanımadığı insanlara saygısızlık eden, onlara karşı argo kullananlar var ne de sanki orduda görevli bir general gibi aşırı disiplinci adminler var. Bu forumda tutturulan samimiyet seviyesini hiçbir yerde görmedim.
  3. İmla kuralları. İmla kurallarının nerede olursa olsun önemli olduğunu düşünüyorum. ST'de ne konu başlıklarında ne de iletilerde imla hatası göremezsiniz. Ki bu faktör ST'yi sadece Türkçe forumlara değil, ayrıca İngilizce forumların çoğuna karşı da öne çıkarıyor. Hangi forumda çoğunlukla imla kurallarına riayet edildiğini gördünüz?
Benim gözlemlerim şimdilik bu kadar. Başta @Duman olmak üzere, ST'yi strateji severler için ideal platform hâline getiren tüm adminlere ve üyelere şükranlarımı sunarım.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Üyelik tarihim 2016.O zamandan bu yana hem discord'da hem de sitede çok aktif olmasam da her konusmayı her mesajı okurum.
Pratik bir site tasarımı var ve sürekli değişmemesi hoşuma gidiyor.Sürekli değişen şeylerden hoşlanmıyorum.Bir şey çalışıyorsa dokunulmaz.
Yukarıdaki üyenin dediği gibi samimiyet seviyesi dengeli.
Başlıklar ve yazılardaki Türkçe gözlerimi kanatmıyor.İmla kurallarına da önem veriliyor.

Benim en çok dikkatimi çeken şey başka hiçbir forumda görmediğim şekilde imza kullanılmaması.Üyelerin büyük çoğunluğunda forum imzası bulunmuyor.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.