Game Pass ile indirdiğim oyunda paradox launcherda "mods" bölümü yok.
#1
Merhaba, yaz aylarında birçok kişi gibi bende game pass aldım. Geçen haftalarda da discord tarafından şahsıma Game Pass For PC (Ultimate) hediye edildi. Benimde ilk indirdiğim oyun Crusader Kings III oldu. İlk çıktığından beri zaten oynuyordum. Arkadaşlarım ile oynamak için burayı tercih etmeye karar verdim fakat oyuna mod kurmak istediğim zaman ne yaparsam yapayım launcherda "mods" bölümü yer almıyor. Bu konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

a9zajb.png

Normalde oyunları ingilizce oynamayı severim ama strategyturk ekibinin yaptığı çeviri de oynanmayacak gibi değilki, Game Passte oyun dosyalarını değiştirmek baya sıkıntı, garip birşey oluyor.

Bu sorun forumda 3 defa dile getirilmiş. Ve sanırsam bu sorunu yaşayan birçok kişi var. CK3 Discord Sunucusunda bir çözüm önerilmedi sadece "Kötü Şans" ifadesi kullanıldı...
Ara
Cevapla
#2
Eğer sorunun mod kuramamaksa Paradox mods üzerinden modlara abone olmayı deneyebilirsin veya mod dosyalarını manuel olarak "\Documents\Paradox Interactive\Crusader Kings III\mod" klasörüne koymayı deneyebilirsin.
Laglamak  seçim değil yaşam sebebidir
Ara
Cevapla
#3
Dediklerinizi daha önceden de uyguladım, şimdi tekrar denedim fakat birşey değişmiyor. Direk launcherda MODS bölümü yok. Gerçekten garip bir durum. Paradoxta bu konuda yardımcı olamadı.
Ara
Cevapla
#4
Oyunu ben de Xbox Game Pass üzerinden oynuyorum. Modlar bende gözüküyor. Paradox sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapıp, oradan modlara üye olabilirsiniz.
giphy.gif
Ara
Cevapla
#5
Klasik aç kapa yöntemini oyun üzerinde uygula.Yani silip tekrar yükle.
Not:Xbox game pass'ta silince gidip gitmeyeceğini bilmiyorum.Yani oyunu tamamen kaybetme ihtimali de olabilir
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Cevapla
#6
Son çare olarak .json editiyle modu aktifleştirmeyi deneyebilirsiniz.
Cevapla
#7
s
(12-01-2021, 15:08)Duman : Son çare olarak .json editiyle modu aktifleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Sanırım bunu tekrar deneyeceğim. Paradox Launcher V2 ilk kez Hoi4'e geldiğinde bir dönem bu yöntemi kullanmıştım lakin o zaman "Remote File ID" ile yapmıştım. Sanırım tekrar işe yarayabilir. Eğer işe yararsa diğer arkadaşlarında faydalanabilmesi için sonucunu yazacağım.
Ara
Cevapla
#8
Evet sonucu paylaşıyorum. Maalesef işe yaramadı, yani önümüzdeki indirimde oyunu steam üzerinden alana kadar mod kuramayacağım. Neyse, sağlık olsun.

Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarım, yüksek ihtimalle bu sorunu çözemeyeceğiz. Umarım paradox benzer hataları çözüme kavuşturabilir. Konuma mesaj yazarak yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.