Gaming Istanbul - GIST2016
Türkiye'nin global ölçekli ilk dijital eğlence ve oyun fuarı "Gaming İstanbul (GIST)" başladı.

Gist-2016.jpg

Video: https://aa.com.tr/tr/vg/video-galeri/gam...basladi-/0

GL Events Turkey Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Fethi Gürbüz, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki açılışta, oyunun herkesin yetişme zamanında içli dışlı olduğu önemli bir kavram olduğunu söyledi.

İlk kez böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Gürbüz, "Türkiye oyun ve genç bakımından önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli harekete geçirmek ve değerlendirmek istiyoruz. Bu fuarın buna önemli bir katkı sunmasının diliyoruz" dedi.

"Herkes için Eğlence ve Oyun" konseptiyle düzenlenen "Gaming İstanbul (GIST)", 4-7 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak.

Yaklaşık 10 bin metrekare alana kurulan fuarda, alışveriş ve eğlence alanı, çocuk parkı ve 8-bit nostalji oyunlarının bulunduğu nostalji alanı ve turnuva arenası yer alıyor. Bilgisayarın yanı sıra her türlü oyunun yer aldığı fuarda katılımcılar, oyun stantlarını incelerken, dilemeleri durumunda kostüm giyip, silah kuşanıp, oyun karakterlerine bürünme şansına da sahip.

Fuar kapsamında, yeteneğini sanal dünyadan gerçek dünyaya taşımak isteyen gizli kahramanlar için, cosplay yarışması gerçekleştilecek. Sanatçı Bedük'ün sahne alacağı konser ve partilerin düzenleneceği fuarda, gerçek bir eğlence ve oyun dünyası oluşturuldu.

Etkinlik kapsamında düzenlenecek turnuvalarla, Türkiye'nin amatör ve profesyonel oyuncularını karşı karşıya getirilecek. Oyun turnuvalarında, en iyi oyuncular, donanım ve oyun firmalarının ödülleri için yarışacak.

Gaming İstanbul'da ayrıca, Türkiye'de şimdiye kadar yapılmış en yüksek para ödüllü turnuvası özelliğine sahip, 25 bin dolar ödüllü özel bir turnuva gerçekleştirilecek.

thumbs_b_c_8b2015009dbba246b167695dcf246ee1.jpg

http://www.haberler.com/gaming-istanbul-...01-haberi/
[+] 2 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçen senede böyle bir etkinlik düzenlemişlerdi. Ama komple yurtdışından getirilen "f2p" ile doluydu. Bu tür etkinlikler Türk oyunculuğunu ve oyunculuk anlayışını geliştirmeli... Tabi ilk önce Türkiye'ye oyunculuk anlayışı gelmesi gerek. XD O anlayış geldikten sonra zaten hem oyunculuk hem de anlayış gelişir.

-Genel okunuşuyorum. Bunu görmedim, bilmiyorum.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Dost abiyi gören var mı?
savaş barıştır özgürlük kölelik cahillik güçtür
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.