Gazete: Oyun Dünyasında Bu Hafta #13 [03/12/2019]
#1
Oyun Dünyasında Bu Hafta

"Oyun Dünyasında Bu Hafta" adlı konu serimizde oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.


Stardew Valley'e Yeni Güncelleme Geldi

stardew14.png

Uzun zamandır beklenen 1.4 güncellemesi 26 Kasım’da oyunseverlerle buluştu. Birçok yeni nesne ve yeni mekanın eklendiği güncellemenin değişiklik listesinde pek çok hatanın giderildiği de belirtildi. Güncellemenin konsol ve mobil sürümlerine ise daha sonra geleceği belirtildi.


PlayStation 5'in Geliştirme Kiti Görüntülendi

ps5devkit.jpg

Bir Twitter kullanıcısı birkaç gün önce PlayStation 5’in geliştirme kitinin görselini paylaştı. The Verge çalışan Tom Warren ise kitin PlayStation 5’e ait olduğunu doğruladı. Öncül konsollara kıyasla farklı bir görünüme sahip olan konsolun çıkışa kadar şeklinin değişeceği düşünülüyor.


Kingdom Hearts III'ün Re:Mind Eklentisiyle İlgili Bilgi Paylaşıldı

kingdom-hearts-3-4956730.jpg

Önümüzdeki ay eklentiye dair bir fragmanın paylaşılacağı duyurulurken fotoğraf modu, fotoğraf düzenleme modu ve zorluk seviyesini düzenlemeye yarayan “Fast Pass” ve “Black Code” modlarının eklenti ile sunulacağı belirtildi. Eklentinin bu kış bitmeden çıkacağı açıklanmıştı.


Resident Evil 3'ün Remake'i Gün Yüzüne Çıktı

re31.jpg

Henüz resmi duyuru gelmese de Resident Evil 3’ün Remake sürümüne ait görseller PSN’e yapılan eklemeleri paylaşan Gamstat sitesinde görüntülendi. Kapak fotoğrafında Jill Valentine, Carlos Oliveira ve Nemesis'in yer aldığı görüldü. Son zamanlarda oyuna dair çıkan dedikoduların ardından 13 Aralık’ta gerçekleşecek The Game Awards’da duyurulması bekleniyor.Oyun Kulübü tarafından Strategyturk Forumları için hazırlanmıştır.
[+] 5 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Ah şu ps5'in bi de son kullanıcı kasasını görsek bi de.
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#3
5'in romen rakamlarında V olmasından ötürü V dizaynlı bir konsol yapıldığını söylense de o tasarımın bir araba dolusu konsol gönderirken iç içe geçip daha küçük kutulara sığabilmek için olduğu açıklaması yapıldı. Zira bu tasarımda bir konsolun soğutma yönünden de ciddi sıkıntıları olacağı konuşuluyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.