Gazete: Oyun Dünyasında Bu Hafta #15 [12/01/2020]
Oyun Dünyasında Bu Hafta

"Oyun Dünyasında Bu Hafta" adlı konu serimizde oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Sony PlayStation 5’in Logosunu Görücüye Çıkardı

ps5.jpg

Bu hafta gerçekleştirilen CES 2020 konferansında PlayStation 5’in logosu görüldü. Logo tasarımı önceki PlayStation konsolları ile kalırken değişen tek şey 4 sayısının yerine 5 gelmesi oldu. Bunun üzerine Devolver Digital logoyu ters çevirince ortaya çıkan SSD yazısına dikkat çekti.

Sean Bean Hitman 2’ye Dönüyor

seanbean.jpg

IO Interactive’in yayınladığı Ocak takvimine göre, Hitman 2 ilk çıktığı sıralar, yani 2018’in sonlarında oynanabilir olan ve oyuncuların Sean Bean’in canlandırdığı Mark Faba karakterini öldürdüğü The Undying görevi 17 Ocak’ta oyuna geri gelecek ve 10 gün boyunca oynanabilir olacak.

Yeni Batman Oyununa Dair Şifreli Bir Görsel Paylaşıldı

batmanlogo.jpg

WB Games’in Montreal stüdyosu, üç farklı sosyal medya hesabından bir görselin parçalarını paylaşarak geliştirmeyi sürdürdükleri Batman oyununu işaret etti. Parçalar birleşince oluşan görsel pek bir şey ifade etmese de yanında paylaşılan “Şövalyeyi Yakala” etiketi, oyundaki ana düşmanın Baykuşlar Mahkemesi olabileceği görüşünün ortaya çıkmasına neden oldu.

Skywind’den Yeni Video Geldi

skywind.jpg

2002 çıkışlı Morrowind’ın Skyrim motoru ile geliştirilen versiyonu olan Skywind’e dair bir geliştirme videosu yayımlandı. Videoda son durum anlatılırken gönüllü kimselerin projeye nasıl yardım edebileceğinden de söz edildi.

[+] 5 üye Henri nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
PS5 meselesinde isim olarak PS5'le bir sorunum yok fakat ben de yeni bir logo bekleyenlerdendim, ufak ta olsa bir miktar hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.

Skywindi bi an yeni TES6 sandım. :/
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Modun video geliştirici günlüğü birçok oyununkinden daha kaliteli görünüyor.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.