Genişleme Paketi: CK2 - Jade Dragon
okvjdR.jpg

Crusader Kings II için yeni eklenti paketi Jade Dragon duyuruldu. Jade Dragon Hindistan ve Maveraünnehir bölgesi için etkili yeni mekanikler ve özellikler ekliyor. Jade Dragon ile birlikte oyuna haritada görünmemek üzere Çin İmparatoru ekleniyor. Çin İmparatoru haritanın doğu kısmında kalan ülkeler için hem bir fırsat, hem de bir tehdit. İmparatoru haraç ödeyerek mutlu edebilir, bunun karşılığında ondan çeşitli taleplerde bulunabilirsiniz.

Crusader Kings II: Jade Dragon
  • Çin İmparatorluğu: Yeni "Çin ekranıyla" Çin İmparatorunun düşüncelerini ve politikasını inceleyebiliyor, onun suyuna gitmek için neler yapabileceğinize dair ipucu alabiliyorsunuz.
  • Kow-Tow: Etrafınızdaki tehditlere karşı güvence elde etmek için İmparatora diz çökebilir, onun haraçgüzar devleti haline gelebilirsiniz.
  • Maceracılar: Mutsuz prensler veya meraklı maceracılar Çin topraklarını terkedip batıda neler olduğunu görmek için yola çıkabilir.
  • Kalıntılar ve İpek Yolu: Çok sayıda yeni Çin kalıntısını toplayabilme şansı, yeni İpek Yolu mekaniği.
  • Toplanma Noktası: Artık birimlerinize belirlediğiniz bir noktada toplanma emri verebiliyorsunuz.
  • Çin Karakterleri: Çinli ve Tibetli karakterler için yeni porteler, imparatorluğa can katıyor.
  • 8 Yeni Savaş Sebebi: Mesele savaş sebebiyse asla tam anlamıyla "bu kadar yeter" diyemezsiniz.
Geliştirici Günlükleri Geliştirici günlükleri yeni günlükler geldikçe güncellenir.

Ekran Görüntüleri
Görsel
Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
Görsel
Konuya Jade Dragon'dan yeni görseller ekliyorum, bu esnada Twitch yayınında "bu eklenti son eklenti değil, ancak sona yaklaşıyoruz" dendi. Önemli bilgi.
Açıkçası Hindistan ve çevresinde hiç oynamadığım için beni pek heyecanlandıran bir eklenti değil. Zaten ellerinde fazla fikir kalmadığı bu eklentinin konseptine bakınca anlaşılıyor, son eklentiye yaklaştığımız biraz bariz açıkçası.
Ara
  • Toplanma Noktası: Artık birimlerinize belirlediğiniz bir noktada toplanma emri verebiliyorsunuz.

• 8 Yeni Savaş Sebebi: Mesele savaş sebebiyse asla tam anlamıyla "bu kadar yeter" diyemezsiniz.
EU4'e eklenen artillery barrage ve yeni gelecek olan talim mekaniği gibi bunlar da pay to win mekanikleri gibi duruyor. Onun dışında İpek yolunun nasıl olduğunu merak ediyorum ama genel olarak pek bir beklentim yok.
Sic Parvis Magna
Ara
http://store.steampowered.com/app/640140...de_Dragon/
Ara
Jade Dragon Cradle of Civilization ile eşzamanlı olarak 16 Kasım'da çıkacak.
Satışa çıktı: http://store.steampowered.com/app/640140...de_Dragon/

Ayrıca, Rajas of India ve Horse Lords sahipleri şuradan daha ucuza alabilir: http://store.steampowered.com/bundle/505...st_Bundle/
Ara
EU4 eklentisiyle birlikte duo pack'le aldım, bu akşam bir oyun açacağım İpek Yolu'nda.
bu dlc icin 24 tl cok vazla sadece bolge aciyor
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.