Genişleme Paketi: CK3 - Tours & Tournaments
header.jpg?t=1678122591

Çıkış Tarihi: 11 Mayıs 2023
Hayat, şövalyelik ruhuyla hareket edilen bir maceradır, peki hükümdarım, neden siz bu tutkunuzu benimsemiyorsunuz? Genişleme Paketi Crusader Kings III: Tours & Tournaments ile birlikte kendi efsanevi hikayenizi yazın. Sizi bekleyen manzaralar ve olayları heyecan içinde bekleyin, turnuva alanlarındaki kapışmalardan vahşi doğadaki maceralara kadar her şey sizin kaderinizde.

Gezginlik ruhunun büyük bir Tur sırasında hükümdarınızın kalbini çelmesine izin verin ve vasallarınız ile oldukça tehlikeli ama bir o kadar da eğlenceli olabilecek bir sahnede karşılaşın. Kendinizi pek çok çeşit Turnuvada ispat edin, ister ev sahibi olun ister başka bir ülkede ya da isterseniz bu kutlamaları baş belası bir rakipten kurtulmak için kullanın.

Yeni Büyük Kutlamaların ev sahibi olun, ister büyük evlilikler olsun ister heyecan verici şahin avları. Fakat dikkat edin! Pek çok kutlama plan yapmak için uygun bir fırsattır ister düşman olsun... ister aile.

Crusader Kings III: Tours & Tournaments cesur fakat bir o kadar da çalkantılı bir Orta Çağ dünyasına atılmanıza olanak sağlıyor.

Crusader Kings III: Tours & Tournaments aşağıdakileri içeriyor:
  • Macera İçin Hazır Olun: Yorulmak bilmeyen ayaklar sahiplerini pek çok yere taşıyabilir. Gezin ve ülkenizi bizzat düzenlediğiniz Tur ile en detaylı şekilde inceleyin.
  • Yeni Bir Turnuva Şekli: Heyecanlı savaşçılar ya da prestij arayan soylular fark etmez, Turnuvalar kendinizi ispatlamak için harika bir fırsattır. Yeni turnuvalarda, törenlerde ve mızrak kapışmalarında kendinizi öne çıkarabilecek misiniz?
  • Büyük Etkinlikler, Şövalyelik Onuru ve Yeni Görseller: Orta Çağ hayatı abartılı düğünler ve şövalyeler olmazsa olmaz. Crusader Kings III: Tours & Tournaments ile ikisi de çok daha iyi!

WhaW8Am.gif
[+] 5 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ck2den devam. ck3 defteri kapandı
t8nubAh.gif
[+] 3 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(06-03-2023, 21:55)Val Thorne : ck2den devam. ck3 defteri kapandı
Ağzından bal damlıyor Val Thorne.
Ara
Ben eklentiyi beğendim. Daha iyisi olabilir miydi? Evet. Ama daha kötüsünü de gördüğümüzü göz önünde bulundurursak, bkz: Royal Court, mucize bile sayılabilir. İkinci çıkan büyük DLC'nin de bu yönde olması oyunu tamamen SP ve flavor odaklı ilerletmeye karar verdiklerini düşünmeme sebep oldu. Demek ki oyuncu kitlesi bu içerikleri tüketiyor ki hâlâ belli bir oyuncu sayısına ulaşabiliyor ve aynı zamanda bu tarzda DLC'ler çıkarmaya devam edebiliyorlar.
WhaW8Am.gif
Ara
Ck3 ün başındaki elemanın hiç ck2 oynamadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam.
[+] 4 üye BigUnicorn nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu bloody wedding mevzusu ne acaba? Gotdaki düğün gibi mi?
Ara
Biri iyi niyetli diğeri kötü niyetli gibi görünüyor. Muhtemelen biri prestij vs yükseltmek için düzenlenen normal olay, diğeri ise suikast gibi şeylere ön hazırlık yapmak için düzenlenen olay.
WhaW8Am.gif
Ara
(07-03-2023, 11:12)PCOyun : Biri iyi niyetli diğeri kötü niyetli gibi görünüyor. Muhtemelen biri prestij vs yükseltmek için düzenlenen normal olay, diğeri ise suikast gibi şeylere ön hazırlık yapmak için düzenlenen olay.
tüm aileyi düğünde öldürmek gibi birşey olacakmış sanırım
Ara
CK2 almıştım ama hem oyunun karmaşık gelişi hem de dilinden dolayı oynayamamıştım, tekrar bir gözden geçireyim bu kararımı.
Ara
(07-03-2023, 12:30)MarcussCrassuss : CK2 almıştım ama hem oyunun karmaşık gelişi hem de dilinden dolayı oynayamamıştım, tekrar bir gözden geçireyim bu kararımı.
Çok şey kaçırmışsın Marcus. Hem Türkçe yamada var.
[+] 1 üye Takeda Akane nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-03-2023, 12:30)MarcussCrassuss : CK2 almıştım ama hem oyunun karmaşık gelişi hem de dilinden dolayı oynayamamıştım, tekrar bir gözden geçireyim bu kararımı.

ilk 5-10 saati dlcsiz oynadıktan sonra tüm dlclerle oynamaya başlıyorsun böylelikle o problem çözülüyor.
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ana oyun bedava zaten. Sadcee dlc'ler paralı oda paradoxun fiyat politikasından etkilenmedi.
Ara
(07-03-2023, 12:49)Takeda Akane :

Türkçe yama için link alabilir miyim?

(07-03-2023, 12:49)Val Thorne :

ilk 5-10 saati dlcsiz oynadıktan sonra tüm dlclerle oynamaya başlıyorsun böylelikle o problem çözülüyor.

Tamamdır hocam.

Son 3 DLC hariç hepsini de almışım. CK3 çıkınca artık ona odaklanırım bunu oynamam diye oyunu gizlemiştim hatta. Her güncellemede kahroluyorum, üzerine fiyatları da aya çıkardılar.
Ara
Tam "Ufak paket için güzel konsept ve içerik, niye beğenilmemiş ki?" yazacaktım ki "major expansion" ibaresini görüp gülümsemeye başladım.
Ara
Steam atölyede vardı.
Ara
(07-03-2023, 17:38)MarcussCrassuss :
(07-03-2023, 12:49)Takeda Akane :

2. oyunun düzgün bir türkçe yaması yok. Boşuna kurmak için uğraşmanı önermem berbatlar. 2. oyunun dilinin ağırlığından ziyade arayüzü çok kötü. Bu kafa karışıklığını arayüz nedeniyle yaşıyorsundur muhtemelen. Arayüz modları var.
[+] 1 üye Penetrator God nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yüzde yüz Türkçe değildi ama genede benim için sıkıntı olmadı oynarken.
Ara
(07-03-2023, 22:40)Takeda Akane : Yüzde yüz Türkçe değildi ama genede benim için sıkıntı olmadı oynarken.

Dil kaynaklı bir problem yaşıyorsa gerçekten yama pek yardımcı olmayacaktır ama kendi bilir tabii. %100 değil fakat kurup kullanmak içinde yeterli seviyede de değil. Hiç olmaması benim için daha az kafa karışıklığı yarattı oyunda. 3. oyunun geliştirme sürecinden nefret etsemde 2. oyuna kıyasla en büyük gelişmenin basitleştirilmiş arayüz olduğunu ve gerçekten başarılı da olduklarını kabul ediyorum. Özellikle 3. oyunu oynayıp direkt 2. oyuna geçince anlıyorsun farkı ciddi olarak. Yazılar o kadar küçük ki bazıları okunmuyor bile.
Ara
Evet dil problemi olan için sıkıntı olabilir.
Ara
(07-03-2023, 22:39)Penetrator God :
(07-03-2023, 17:38)MarcussCrassuss :
(07-03-2023, 12:49)Takeda Akane :

2. oyunun düzgün bir türkçe yaması yok. Boşuna kurmak için uğraşmanı önermem berbatlar. 2. oyunun dilinin ağırlığından ziyade arayüzü çok kötü. Bu kafa karışıklığını arayüz nedeniyle yaşıyorsundur muhtemelen. Arayüz modları var.
Evet pek  düzgün şeyler bulamadım, arayüz modlarına bakayım, sanırım paradox'un yeni oyunlarının en iyi yanı bu olsa gerek, aslında basit ve anlaşılır üzerine koya koya derinleştirirken oyuncu kaybetmezler ama geliştirme aşaması berbat, ilk oyun 2012'de çıkış 6 senede inanılmaz gelişmiş, biz 3 yılı tamamladık hiçbir şey yok.
[+] 1 üye MarcussCrassuss nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.