Great Horde ile askeri alanda başarı sağlayıp dengeyi tutturamamak
Evet arkadaşlar Great Horde ile Kırım'ı, Ceneviz'in bir toprak harici Karadeniz'deki tüm topraklarını, Kafkas topraklarının neredeyse tamamını(ermeni hariç) Nogay'ın yarısını, Kazan'ın %75'ini(Vasal+core) ve Lehistan(Commonwhealth kurulmadı)'ın tüm Güneydoğu topraklarını(zaten az ADM ile aldım) aldım ama etkisi 0 gibi bir şey.
32k orduyla bile ki yer 36 besleyebileceğini söylerken 3 altın her ay gidiyor. Haraç ile yıllık 6 altın alıyorum işlevsiz ama yine yok. Karadeniz topraklarını territory core bile yaptım yine yok.
1500'ü geçtik Kolonizm gelmedi ayrıca. Rusya'nın kurulmasını önlüyorum. 
Bir taktik verin lütfen nereyi almalıyım mesela. Birde otonomi territory olmayan corelarda %50'nin altına inmiyor.
Direkt Golden Horde'u mu kurmalıyım yoksa yerleşik düzene mi geçeyim?
Eğer yerleşik düzene geçersem şuanki gücümü kaybeceğimi düşünüyorum ayrıca.
Daha önce Moskva ile oynarken böyle bir problemin olduğunu hatırlamıyorum.ZEbOo0.pngokD64o.pnglWab5l.png
Ara
O kadar vassala gerek yok. Annexle raze at core'ladıktan sonra state yapıp otonomi ver sonra geri state sil. Böylece %75 otonomi sıfır isyanla idare edebilirsin. Ayrıca kendini moskova ile karşılaştırma. Moskovanın batı şehirleri baya zengin. Senden her daim güçlü olacaktır. Sen horde devletsin büyük düşün.

Ayrıca harita modlarından birini loot oranına ayarla. Güzel loot olan şehirleri savaş sırasında affetme. Atlılar hızlı toplar. Gelir kaynağın raze ve loot olacak.
Ara
Bu kadar vassal almanın amacı neydi ki? Vassal feed desek, aynı yerde hem Gazi hem Gürcü hem de Shirvan var. İlginç bir hareket gibi geldi bana.
Ara
(26-08-2017, 23:51)Aeschyli : O kadar vassala gerek yok. Annexle raze at core'ladıktan sonra state yapıp otonomi ver sonra geri state sil. Böylece %75 otonomi sıfır isyanla idare edebilirsin. Ayrıca kendini moskova ile karşılaştırma. Moskovanın batı şehirleri baya zengin. Senden her daim güçlü olacaktır. Sen horde devletsin büyük düşün.  

Ayrıca harita modlarından birini loot oranına ayarla. Güzel loot olan şehirleri savaş sırasında affetme. Atlılar hızlı toplar. Gelir kaynağın raze ve loot olacak.

State silmek nedir hocam geri mi veriyoruz yani?

(27-08-2017, 00:03)kostok218 : Bu kadar vassal almanın amacı neydi ki? Vassal feed desek, aynı yerde hem Gazi hem Gürcü hem de Shirvan var. İlginç bir hareket gibi geldi bana.

Savaş sırasında çok işe yarıyor.
Moskva gibi 4 tane olsa tadından geçilmez aslında.
Teknoloji olarak da önde oluyorlar genelde küçük olduklarından bu yüzden askerleri de güçlü.
Ara
Normalde bir toprağı aldığın gibi otonomi basarsan otonomi %100 de kalır. Ama fethettikten sonra core yapıp state verdikten sonra otonomi asarsan otonomi %75 olacaktır. Sonra geri state'i alırsan otonomi %75 kalır. Aksi halde %100 den %75'e düşmesi için yıllarca beklersin. Ayrıca o kadar vassal gereksiz. İçlerinde tek işe yararı ryazan. Oda pahalı moskova şehirlerini core'lamak ve ortodoks isyanlarını önlemek açısından.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.