Günlük:  2018'de StarCraft II
#1
ASGY10E7V9861509744502037.jpg

2018'de StarCraft II'yi çeşitli yenilikler ve değişiklikler bekliyor. Blizzard tarafından yayınlanan bu yazı doğrultusunda bu değişiklikleri inceleyeceğiz.

İlk olarak yeni oyuncuların oyunu daha kolay kavraması için oyunun ana ismi StarCraft II: Legacy of the Void'den sadece StarCraft II'ye dönüştürülecek. Bunla birlikte oyundaki her oyun modunun bazı bölümleri bedava olarak erişilebilir olacak. Oyuna Han ve Horner isminde 2 karakterli Co-Op komutanı geliyor:

Buna ek olarak Part and Parcel isminde, topluluk yarışmasının birincisi olan görev oyuna ekleniyor. Bu görevde Balius ismindeki gizli bir silahı onarmak adına haritada çeşitli parçaları topluyorsunuz, yıl sonuna doğru Part and Parcel'in resmi harita havuzuna eklenmesi planlanıyor.

3G67TTY6QL9R1509422069431.gif

Oyunda aynı zamanda multiplayer üzerinde çeşitli değişiklikler yapılacak, bu değişikliklerin amacının kabaca şu şekilde olduğu söyleniyor:
  • Bir anda oyunu bitirebilecek anları azaltmak.
  • Destek birimlerini daha az sayıdayken de etkili kılmak.
  • Oyunun gidişatı üzerindeki oyuncu kontrolünü arttırmak.
  • Birimlerin özel rollere sahip olmalarını sağlamak.
Bunları sağlamak için yapılan değişiklikler doğrultusunda Protoss'lardan Mothership Core kaldırılıp Shield Battery eklenerek Protoss oyuncularının oyunun erken dönemindeki savunmaları güçlendirilmiş. Terran'da Raven yeni özellikler ediniyor, Zerg'de Infestor'un özelliklerinde değişiklikler sözkonusu.

YQKE1TE4BLSG1509422177477.jpg

Oyuna eklenen 2. War Chest Purifier Protoss, Primal Zerg ve Mira's Marauder isminde 3 yeni ordu skini içeriyor. Bu War Chest aynı zamanda Elms, Urun ve Niadra'nın hikayesinin anlatıldığı Shadow Wars çizgi romanının yeni bölümünü içerecek.
TTbQTC.png

Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.