Günlük: Anno 1800 - Korsanlar
#1
ann.jpg

Anno 1800 geliştirici günlüklerinde bu hafta oyundaki korsanlara dair bilgiler veriliyor.

https://www.anno-union.com/en/do-not-go-...ood-night/ :Yüzyıllar boyunca korsanlar aristokratlar tarafından kullanıldı, acımasızlıkları üzeri kanlı parayla ödüllendirildi. Sanayi devrimiyle birlikte aristokratlar yavaş yavaş nüfuzlarını kaybetmeye başladılar, modern ekonomi için istikrar eskisine oranla çok daha önemliydi bu da ticaret rotaları için sürekli çatışma yaşanmasını istenmeyen bir durum haline getirmişti.

Bu da zamanında denizlerin "avcısı" rolünde olan korsanların "av" haline gelmesiyle soınuçlandı. Birkaç yıl içerisinde korsanların yüzyıllık geçmişleri romantize edilmiş uyku vakti masallarına dönüşecekti. Korsanlık çağı sona erdi, ancak Anno 1800'ün korsanlarının son bir savaşa girişmeden ortadan kaybolacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.


Anno 1800'de Korsanlar
Korsanlar Anno tecrübesinin her zaman önemli bir parçası olmuştur, her ne kadar 19. yüzyılın başları yeni bir çağın kapısını aralamış olsa da, korsanlar halen önemli bir güce sahipler. Korsanların oyundaki tek olayı size tehdit oluşturmak değil, Anno 1800'deki korsanların kendilerine has bir kişiliği, arkaplanı ve hatta kendilerine has değişen farklı amaçları söz konusu.

Diplomaside kendilerine yer edinmeleri korsanlarla savaşmanın dışında farklı yollarla da etkileşime girebileceğiniz anlamına geliyor. Korsanların dahi kendilerine has prensipleri var, ancak bu durum gidip kolaylıkla korsanlarla müttefik olabileceğiniz anlamına da gelmiyor. Eğer bedelini ödemeye razıysanız hakim oldukları bölgelerden zarar görmeden geçmenizi güvence altına alabilirler. Korsanların onlarla bir önceki etkileşimde onlara nasıl davrandığınızı unutmayacaklarını aklınızdan çıkarmayın.

Korsanlar aynı zamanda birer iş adamları, kendi ürünlerini satmak için sürekli alıcı arıyorlar. Eğer onlarla iyi geçinerek adalarını ziyaret ederseniz size sadece ürettikleri ürünleri değil, aynı zamanda ele geçirdikleri bazı gemileri dahi satmaya gönüllü olacaklar, bu gemiler arasında kendiniz üretemeyeceğiniz tarzda çeşitli özelliklere sahip gemiler bile olabilir.


Anne Harlow - Yeni Dünyanın Ölüm Perisi
Eski dünyanın en güçlü aristokrat ailelerinden birinden gelen Anne'in hayatı bir başka aristokratın Anne'in babasını vatan hainliğiyle suçlaması sonrası beklenmedik bir değişim geçirdi. Anne Harlow denizlere açılarak ailesinin intikamını alma peşinde.

İntikam hırsından beslenen Anne Harlow etrafına onu dünyanın sonuna kadar takip edebilecek tecrübeli denizcileri topladı. Donanmasıyla birlikte eski dünyanın kıyılarını terörize eden Anne'in intikam felsefesi onla barış yapılmasını zorlaştırıyor, ancak aynı zamanda davranışlarının da daha kolay tahmin edilebilir olmasını sağlıyor. Kesin olan yegane şey Anne'in ailesinin onuruna leke süren soyluların peşini bırakmayacağı.


BBM3666_DevBlog_Pirate_Screenshot_01-1024x576.png

Jean La Fortune - Yeni Dünyanın Kurdu
Kendin için savaşıyor olman başka, hayatını başkası için riske atıyor olmak başka. Jean'in hikayesi pek kişisel trajediler etrafında şekillenmiş bir hikaye değil, daha çok bir özgürlük hikayesi. Nihai özgürlüğe ulaşmak için herkesle ve her şeyle savaşmayı göze alabilir. Bir suçlu olarak yaşamak kolay değil, hele ki ailenizin hayatını riske atıyorsanız.

Siyah bayrağın gölgesinde yelken açarken Jean Lo Fortune'un aklı sürekli ailesinde, her muharebenin kendisi için bir son olduğunun farkında. Güçlü inançlara ve prensiplere sahip bir korsan olan Jean kesinlikle intikam peşinde olan Anne'a nazaran daha sakin, ancak kendisinin hamlelerini Anne'a nazaran daha zor tahmin edeceksiniz.

BBM3666_DevBlog_Pirate_SA_Screenshot_01-1024x576.png

Anno 1800'de korsanlarla yaşadığınız maceraları duymak için sabırsızlanıyoruz, eski efsanelerin yavaş yavaş ortadan kaybolduğu bu dönemde Anne ve Jean'in hala gösterecek marifetleri var.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.