Günlük: Anno 1800 - Yeni Dünya'nın Sakinleri
#1
devblog.png

Anno 1800 geliştirici günlüklerinde bu yazıda Yeni Dünya'da bulunan vatandaş seviyeleri inceleniyor.

https://www.anno-union.com/en/the-reside...new-world/ :Anno 1800'ün 19. Yüzyılın Latin Amerika'sından esinlenen yeni dünyasının sakinleri ülkelerine sıkıca bağlılar. Ancak onların hikayesi eski dünyadaki sanayi devriminin başlangıcı değil, özgürlük hayalleriyle beslenen güçlü ve huzurlu bir toplum inşa etmek. İkinci oturumu dolduran güçlü 3. parti karakterlerin yanında yerleşkeleriniz kıtanın yerel halkını temsil eden modeller, nüfus kademeleri için portreler ve üretim zincirleriyle birlikte görsel bildirimlere de sahip olacak.

Nüfus Kademesi I - Jornalero
Jornalerolar yeni çağın şafağında bağımsızlık hayalleri ile dolmuş yeni dünyanın çalışkan ve dindar çiftçileridir. İlk oturuma benzer şekilde yeni dünyadaki ilk nüfus kademesi de pamuk ile kakao yetiştiren ve aynı zamanda kültürel uğraşlardan biri olan inci toplama dalışları gerçekleştiren çiftçiler ile eski yolları temsil etmekte. Ancak Jornaleroları eski dünyanın çiftçileri ile karşılaştırmamak gerekir ve onların kökenlerine saygı göstermemiz çok önemli. Tarlada çalışmak zor iştir ancak 19. yüzyılın ortalarında ilk kez, çalıştıkları toprakların kendilerine ait olduğunu söylemeye başlayabildiler. Uzun bir günün ardından güneş battığında Jornalerolar huzuru şapel gibi kültürel binalarda bulmaktalar.

Anno-Union_Blog_NewWorld_Jornaleros-1.jpg

Çiftlik evleri basit ancak sıcak ve boğucu kıtaları için oldukça uygun. Bu evlerin insanların yeni hayata adapte olmaya başlamalarını ve uzun ömürlü mülkler olmadıklarını göstermesini istedik. Asfalt şehirlerden uzak yağmur ormanlarında uzun ömürlü yapılar inşa etmek kolay olmasa gerek.

Anno-Union_Blog_NewWorld_T1Residence-1.jpg

Jornalerolar için oldukça sıradan olan kakao, muz ve inci gibi ürünler eski dünyanın yeni ve nadir olan her şeye istek duyan yüksek sosyetesinde yüksek fiyatlara gitmekteler. Eski dünyada şeker kamışı gibi basit bir bitki bile "egzotik" sayılırken Yeni Dünya'da yaşayanların hayatları da okyanusun diğer ucundan gelen yeni ürünler ile değişti. Yüzyılların etkisi ile kıtalarına yeni gelen ürünlerin bir kısmını kendi topraklarında yetişebilirken diğerleri ithal lüks ürünler olarak yerini aldı.

Anno-Union_Blog_NewWorld_RumProduction-1.jpg
Eski dünyadaki yüksek talepten ötürü rum ihracatı 19. yüzyılın önemli işlerinden birisiydi.

Nüfus Kademesi II - Obrero
Eski dünyadaki monarşilerin güç tekelleri çökmeye başlayınca Obrerolar yeni ticaret anlaşmaları ve yükselen girişimci sınıfı bağlantılarını avantaja çevirmeye başladı. Zenginlikleri dikiş makinesi gibi işlenmiş pahalı ürünler ithal etmelerini sağlıyor ve eski geleneklere dayanan farklı bir yaşam tarzına önem veriyorlar.

Yerleşik şehir hayatları ile gelen hastaneler veya eğlence için gidilen boks ringlerin topluluklarına ayrı bir renk katmakta.

Anno-Union_Blog_NewWorld_Obreros-1.jpg
Obrerolar ticaret ile zenginleşerek çiftliklerden şehirlere yerleşen insanları temsil etmekte. 

Yaşadıkları bazı binaların uzun bir geçmişi olsa da zaman içinde Obrerolar kendi karakterlerini katmışlar. Daha çok Obrero şehir hayatına alıştıkça binalarını dayanıklı taşlardan yaparak zenginliklerini uzun ömürlü mülkler oluşturmak için harcayabiliyorlardı.

Anno-Union_Blog_NewWorld_T2Residence-1.jpg

Metropolünüzdeki tembel girişimcileriniz ile mühendisleriniz ithal puro ve çikolatalara doymasalar da ekonominin temel taşının altın ve petrol olduğunu unutmayın. Eski dünyaya ithal ettiğiniz neredeyse her ürün lüks ihtiyaç olarak iş görmekte. Para aristokrasisini mutlu etmek yönetim yetenekleriniz zorlayacak ve özenle kurulmuş ticaret ağlarına ihtiyaç duyacak.

Anno-Union_Blog_NewWorld_CigarsProduction-1.jpg

Altın, çıkarması zor bir maden olduğundan bu kaynaktan iyi bir kar elde etmek için fazlaca iş gücü gerekmekte.

Ancak petrol burada Yeni Dünya'ya ilerleme ve gelişen ekonomi getiren asıl oyun değiştirici olarak ortaya çıkmakta. Eski dünyadaki bir kaç petrol yatağı basit elektrik ihtiyacınızı karşılamak için bulunsa da güçlü ekonominizi desteklemek ve girişimcilerinizi mutlu etmek için musluğu Yeni Dünya'daki zengin petrol yataklarına takmanız gerekmekte. Yağmur ormanı ile çevrelenmiş petrol kuleleri hoş bir manzara sunmakta ancak fosil kaynaklar sadece topraktan çıkarılmayı istemez, petrol limanlarında depolandıktan sonra büyük tankerler ile eski dünyadaki metropolünüze taşınması gerekmekte.

hby6qc.gif
[+] 3 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.