Günlük: EU4 - 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler
(01-06-2020, 12:59)Defterdar : Sonuna kadar haklısın!
Ama çoktan satın aldım.

Ben de .s

unknown.png
Sic Parvis Magna
Ara
Esas mekaniklerden uzaklaştıklarını, odak noktalarının şaştıklarını, bazı şeyleri sürekli tekrarlayıp anadoludaki tabirle temcit pilavına çevirmelerini eleştirdiğimde bazıları gösterdiğim tepkiyi fazla buluyordu. Açıkça söylemek gerekirse dlc de almaya değer bir içerik yok. Doğuda oynayıp enstitü almak için dev basıp geri kalacaksak eski sistemde oyna emperor dlcsine ne gerek var. Zaten çoğu şey 1.30 yaması ile gelecek. Esas konuları veremeyecekleri bir plan projelerinin olmadıkları en başta anlamıştım. Şaşırmadım. Kimsenin zevkine karışamam ama boşuna almayın emperoru bir kaç yeni görev ağacı ve bir kaç extra buton için.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
(01-06-2020, 14:54)Türk Şad : boşuna almayın emperoru bir kaç yeni görev ağacı ve bir kaç extra buton için.

Bugüne kadar dlcleri başka ne veriyodu da alıyoduk?
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Voidian :
Türk Şad :boşuna almayın emperoru bir kaç yeni görev ağacı ve bir kaç extra buton için.

Bugüne kadar dlcleri başka ne veriyodu da alıyoduk?

Golden Century zaten fiyasko bir dlc idi. En son gelen en kapsamlı dlc dharma idi. cossack ve coc dlc nin bir çok özelliği normal oyuna eklendi. Yeni başlayan biri olmuş olsam bu dlc lere para verip almam. Rule Britanya konusu zaten en tartışmalı olanı. Oyuna farklı bir tat katan bir tane dlc var geri kalan ise idare et dlc si.
Millet, Kan Demektir.
Ara
@Türk Şad
Abi neredeyse her günlüğe kötü yorum yapıyorsun. Haklısın haksızsın tartışılır ama benim bir sorum var:
Biz strateji olarak ne oynayalım?
Sen önceki yorumlarında 'Total War evrenine kesin dönüş yapıyorum' demişsin ama Total War oyunları gördüğüm kadarıyla Eu4'e göre daha kısıtlı.
Eu4'te Japonya'dan Fas'a kadar farklı oynanışlar sunuyor ama TW evreninde sadece belli bir alan var. En azından Shogun 2'de öyleydi.
Üstüne Total War oyunları daha pahalı?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Defterdar :@Türk Şad
Abi neredeyse her günlüğe kötü yorum yapıyorsun. Haklısın haksızsın tartışılır ama benim bir sorum var:
Biz strateji olarak ne oynayalım?
Sen önceki yorumlarında 'Total War evrenine kesin dönüş yapıyorum' demişsin ama Total War oyunları gördüğüm kadarıyla Eu4'e göre daha kısıtlı.
Eu4'te Japonya'dan Fas'a kadar farklı oynanışlar sunuyor ama TW evreninde sadece belli bir alan var. En azından Shogun 2'de öyleydi.
Üstüne Total War oyunları daha pahalı?

Neden olumsuz yorum yaptığımı defalarca açıkladım. Yeterli açıklamayı yaptığımı düşünüyorum. Üstelik bu yorumların bir benzerini paradoxplaza da yapıyorum. Ben gördüğümü söylüyorum. Oyunda var olacağını söylediğin bir çok konuyu düzenleyen kişinin işine son verip yerini doldurmuyorsan ve onun planların üstüne toprak atıyorsan. O zaman alacağın tepkiye de açık olacaksın. Bu dlc ile alakalı içerikler verildiğinde en çok beklentim. Teknoloji borcu, Enstitü benimseme, paralı asker sistemi ve savaş içindeki değişik argümanlar yıpranma vb sistemlerdi. Bunları açıkladılar var olacak dediler insanları beklenti içerisine soktular. Şimdi yapamadık diyorsan hele ki koca 2 yılda o zaman bana her türlü yorum hakkını bana veriyorsun demektir. Ha diyorsan ki ben memnumum oda senin bileceğin iş.
Millet, Kan Demektir.
Ara
@Türk Şad
Senin yazdığınla benim yazdığımın alakası yok.
Ben sana 'Madem Eu4 berbat bize kapsamlı strateji oyunu öner' diyorum.
Sen bana Eu4 hakkında kötü konuşma sebebini açıklıyorsun?
Ara
Yalnız az önce DDRJake mi savunuldu?
Sic Parvis Magna
Ara
Defterdar :@Türk Şad
Senin yazdığınla benim yazdığımın alakası yok.
Ben sana 'Madem Eu4 berbat bize kapsamlı strateji oyunu öner' diyorum.
Sen bana Eu4 hakkında kötü konuşma sebebini açıklıyorsun?

Age of wonders 3 ve Ancestors legacy oynuyorum ben boş vakitlerimde. Ama sana hitap eder mi bilmem.
Millet, Kan Demektir.
Ara
(01-06-2020, 14:54)Türk Şad : Esas mekaniklerden uzaklaştıklarını, odak noktalarının şaştıklarını, bazı şeyleri sürekli tekrarlayıp anadoludaki tabirle temcit pilavına çevirmelerini eleştirdiğimde bazıları gösterdiğim tepkiyi fazla buluyordu. Açıkça söylemek gerekirse dlc de almaya değer bir içerik yok. Doğuda oynayıp enstitü almak için dev basıp geri kalacaksak eski sistemde oyna emperor dlcsine ne gerek var. Zaten çoğu şey 1.30 yaması ile gelecek. Esas konuları veremeyecekleri bir plan projelerinin olmadıkları en başta anlamıştım. Şaşırmadım. Kimsenin zevkine karışamam ama boşuna almayın emperoru bir kaç yeni görev ağacı ve bir kaç extra buton için.

oyuna back tuşunu bile ekliyemediler ki dediklerinizi yapabilsinler.
özellikle oyunun başlarında teknoloji doğudan çıkması gerekirken sürekli batıdan çıkması dahada bir saçma 1550 veya 1600 lerden sonra teknoloji batıdan çıkmalı
Ara
(01-06-2020, 16:55)SlawYear :
(01-06-2020, 14:54)Türk Şad : Esas mekaniklerden uzaklaştıklarını, odak noktalarının şaştıklarını, bazı şeyleri sürekli tekrarlayıp anadoludaki tabirle temcit pilavına çevirmelerini eleştirdiğimde bazıları gösterdiğim tepkiyi fazla buluyordu. Açıkça söylemek gerekirse dlc de almaya değer bir içerik yok. Doğuda oynayıp enstitü almak için dev basıp geri kalacaksak eski sistemde oyna emperor dlcsine ne gerek var. Zaten çoğu şey 1.30 yaması ile gelecek. Esas konuları veremeyecekleri bir plan projelerinin olmadıkları en başta anlamıştım. Şaşırmadım. Kimsenin zevkine karışamam ama boşuna almayın emperoru bir kaç yeni görev ağacı ve bir kaç extra buton için.

özellikle oyunun başlarında teknoloji doğudan çıkması gerekirken sürekli batıdan çıkması dahada bir saçma 1550 veya 1600 lerden sonra teknoloji batıdan çıkmalı

Aynen mesela rönesans fetishist'lerden çıkmalı ayrıca reform da Tengri'de gerçekleşmeli sonuçta Mahsin L.'nin dogmacı Şamanlarla mücadelesini kim bilmez.
[+] 1 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar açıkca belli oluyor ki paradox geliştiricilerini büyük oranda yeni çıkacak oyunlarına çekmiş. Eu4 içinde yavaşta olsa dolu bir içerik çıkartabilecek bir ekip bırakılmış ancak işler istenildiği gibi gitmemiş. Beklediğimiz zamana değmese bile dolu olarak gelecek bir paket olacak çok yermeye gerek yok.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-06-2020, 17:57)Aeschyli : Arkadaşlar açıkca belli oluyor ki paradox geliştiricilerini büyük oranda yeni çıkacak oyunlarına çekmiş. Eu4 içinde yavaşta olsa dolu bir içerik çıkartabilecek bir ekip bırakılmış ancak işler istenildiği gibi gitmemiş. Beklediğimiz zamana değmese bile dolu olarak gelecek bir paket olacak çok yermeye gerek yok.

Eklenen özellikler var ama başarı ağacını içerik diye yayımlamak cidden saçmalık. Geçenlerde oynadığım İsveç oyunumda neredeyse hiç hadi şu görevi yapayım demeyerek sadece bie görev bıraktım yani kafama göre genişkediğim halde görevler otomatikman yapılıyor. Bu cidden gereksiz bir durum görev ekledik bakın içerik bu
Ara
(01-06-2020, 17:53)Joe Andy :

Aynen mesela rönesans fetishist'lerden çıkmalı ayrıca reform da Tengri'de gerçekleşmeli sonuçta Mahsin L.'nin dogmacı Şamanlarla mücadelesini kim bilmez.
aynen zaten oyunun başında tüm devletlerin teknoloji aynı olması mantıklı(doğu ve batı devletleri)
azcık tarih bilsen 1444 yıllarda teknolojinin doğuda oldğunu bilirsin
Ara
(01-06-2020, 18:47)SlawYear :
(01-06-2020, 17:53)Joe Andy :

aynen zaten oyunun başında tüm devletlerin teknoloji aynı olması mantıklı(doğu ve batı devletleri)
azcık tarih bilsen 1444 yıllarda teknolojinin doğuda oldğunu bilirsin

Oyunun ilk 100-150 senesinde zaten batılı askeri birimler çok kırılgan halde olduğundan doğunun başlangıç üstünlüğü oyuna yansıtılıyor. Öte yandan enstitülerin bu kadar kolay bir şekilde development basarak yakalanması saçmalıktan başka birşey değil.
Ara
Dev basmak komple kaldırılsa oyun daha güzel olabilirmiş. Onun yerine toprakların gelişimini yansıtacak daha güzel bir mekanik eklenebilirdi.
Sic Parvis Magna
Ara
2020-06-01_19.42.14.jpg
[+] 6 üye Enesyavuz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-06-2020, 16:33)Türk Şad : Age of wonders 3 ve Ancestors legacy oynuyorum ben boş vakitlerimde. Ama sana hitap eder mi bilmem.
Not aldım teşekkürler.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.