Günlük: HoI4 - Man the Guns'da Çizimler ve Müzik
#1
hoi4-banner-2018.png
HoI4 günlüklerinde bu hafta oyundaki çizimler ve müzikten bahsediliyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...c.1147722/ :Merhaba, Man the Guns eklentisi için yazılan bir başka geliştirici günlüğüne daha hoş geldiniz. Ekip şu an için test etme ve sorun düzeltmeyle meşgul olduğu için bugün oyundaki çizimler ve müzikten bahsedeceğiz. Man the Guns’da birçok yeni müzik, 3D model ve 2D çizim var.

3 Boyutlu Çizimler
Man the Guns’da İngiltere’ye, Amerika’ya ve genel olarak deniz savaşlarına odaklandığımız için bu iki ülkeye bazı tarihi gemilerin 3 boyutlu modellerini eklemeye karar verdik.

us_ships.jpg

Amerika’da zaten Waking the Tiger ile birlikte ana oyuna dahil edilen Famous Battleship eklentisinden gelen modern savaş gemisi modelleri vardı. Bu nedenle eski savaş gemileri için de modeller eklemeye karar verdik. Yukarıdaki resimde savaş gemisi olarak USS New Mexico’yu, ağır kruvazörler için USS Pensacola’yı, hafif kruvazörler için USS Brooklyn’i ve muhrip gemileri için USS Fletcher’ı görebilirsiniz.

british_ships.jpg

Az önce dediklerimin aynısı İngiltere için de geçerli. Eski savaş gemilerini HMS Nelson temsil ediyor, bunun yanında County sınıfı ağır kruvazörü, Leander sınıfı hafif kruvazörü, Tribal sınıfı muhrip gemisini de görebilirsiniz.

amphib_tanks.jpg

Amfibi araçlar için de yeni 3D modeller var. Büyük ülkelerin çoğunu kapsayabilmesi için Cromwell DD, Schwimmpanzer II, Type 2 Ka-Mi, Sovyet T-40 ve Amerikan LVT-1(A) araçları eklendi.

amtracs.jpg

Amfibi tankların yanında amfibi mekanize araçlar da var. Palet yerine tekerlekleri olan İngiliz Terrapin’i görebilirsiniz. Bunun yanında Amerikan LVT-1 genel amfibi taşıyıcı yapıldı. Almanların Land-Wasser-Schlepper’i, Japonların Type 4 Ka-Tsu’su (torpidoları güvenlik sorunları nedeniyle kaldırıldı) ve Amerikanların kendilerine özgü LVT-2’si eklendi.

mexico.jpg

Yeni ülkelerimize de yeni 3D modeller ekledik. Meksika kendi Zeus ve Azcarate uçaklarını ve ayrıca ünlü Mondragon otomatik dolduruşlu tüfeği üretti (milli tüfek olarak kullanılan ilk yarı otomatik piyade tüfeğiydi ve ayrıca maliyeti nedeniyle kısa bir süre sonra kullanımdan çekilen ilk yarı otomatik milli piyade tüfeği oldu).

dutch.jpg

Hollanda’da ise Fokker D.XXI ve Fokker T.V uçakları, DAF kamyonu, M41 Johnson tüfeği ve MP28 var. Doğu Asya’daki koloni askerleri için de farklı modeller bulunuyor.

Müzik
Kısa bir video:


Man the Guns’la birlikte bir ülke içinde bile farklı müzikler olması istedim ve farklı iç savaş senaryolarıyla Amerika’da bunu güzel bir şekilde test edebildim. Eklenti böylece Amerika’ya 4 yeni şarkı ekliyor.
  • Amerika ve İngiltere için uygun, neşeli bir genel Demokratik şarkı.
  • Sovyet propagandalarından ve halk müziklerinden esinlenen bir Komünist Amerika şarkısı. En favorilerimden biri.
  • Hüzünlü bir askeri hava, güney nostaljisi ve Amerikan ezgileri arasında gidip gelen bir Konfedere Amerika şarkısı.
  • Daha karanlık ve uğursuz bir havaya sahip genel Demokratik şarkı. Baskı altındaki bir ülke veya kötülüğü seçen İngiliz monarşisi için uygun gibi.

Örneğin oyuncunun ülkesi demokrasiden uzaklaşmaya başladıkça Konfedere şarkı çalıyor. Aynı şekilde Komünist şarkı da çalabilir. Yukarıdakilerden yapması en zoru Konfedere şarkısıydı. İstediğimiz gibi nasıl yapabileceğimizden pek emin değildik ama sanırım 4. Denemede hoşumuza giden bir şey yapabildik. Yukarıdaki videoda bazı küçük kısımları duyabilirsiniz.

2 Boyutlu Çizimler
Birçok yeni portre de ekledik. Bazı örnekler:
new_portraits_mtg_1.jpg

Ayrıca birçok ülkeye de genel amiraller ekledik:
Png_all_navy.jpg

Ayrıca her gemi türü için gemi teknoloji simgelerini de güncelleştirdik.
naval_new_devdiary.jpg

Gelecek hafta görüşmek üzere!
[+] 6 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Haftaya da gün vermezlerse yeşilin youtube ofisini bastığı gibi bende keleşle paradox ofisini basıcam.
Ara
Cevapla
#3
Şimdiye kadarki en boş günlük bence. Çıkardık, steamdan alabilirsiniz derlerse şaşırmayacağım :) Sanırım açıklayacakları şeylerin büyük çoğunu açıkladılar, denge ve debugging üzerine çalışıyorlar bir süredir.
Ara
Cevapla
#4
kozmetiklere geçildiğine göre ya eklenecek şeyleri henüz eklemediler yada eklenecek bir şey kalmadı ve debug ile uğraşıyorlar.
Ara
Cevapla
#5
Amiraller çok ponçik
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.