Günlük: Humankind - Müzik Besteciliği
#1
humankinddevdiary.jpg

Humankind geliştirici günlüklerinde bu yazıda oyun müziklerine dair bilgiler veriliyor.

https://www.games2gether.com/amplitude-s...-the-music :Herkese merhaba,


Önceki ''odak noktası'' konularımızda Humankind vizyonumuz ve oyunun bazı temel sistemleri hakkında konuştuk. Bu hafta dikkatimizi oyuncuların oyuna dahil olmasına yardımcı olacak başka bir yöne çevireceğiz: The Soundtrack.

Aşağıdaki videolara göz atabilir veya blogdaki özeti okuyabilirsiniz.Bizi uzun süredir takip eden hayranlarımıza Humankind oyununun müziklerini FlyByNo ismi altında daha önce Endless serisinin müziklerini yaratan Arnaud Roy'un yaptığını ve düzenlediğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Arnaud, Humankind üzerinde çalışmaktan oldukça heyecan duyuyor, çünkü farklı tarihsel dönemlerden 60 farklı kültür için müzik oluşturmak büyük bir meydan okuma demek! Kültürleri temsil edecek müzikleri yaratabilmek için, her biri geleneksel müziğin yanı sıra enstrümanların farklı tarzlarında da uzman olan on farklı solo müzisyenle çalıştı.

Oyunda temsil edilen kültürler çeşitli kültürel gruplara ayrıldı ve bu gruplar için geleneksel kompozisyonlara ve müzisyenlerin doğaçlamalarına dayanarak toplamda yaklaşık 8 saatlik müzik parçası kaydedildi. Oyunda duyabileceğiniz enstrümanlara birkaç örnek vermek gerekirse; mezoamerikan flütleri, guzheng (Çin kanunu olarak da bilinir), ud, barok yaylı çalgılar üçlüsü ve antik bir Yunan enstrümanı cithara'nın (Arnaud'un kendisi tarafından çalınan) bir kopyasını duyacaksınız.

Geleneksel parçalara ek olarak, Arnaud yaklaşık 90 dakikalık orkestra müziği düzenledi. Bu müzik, doğayı ve araştırma duygusunu daha iyi anlamanızı sağlayacak. Örneğin üflemeli çalgıların göze çarpan kullanımıyla keşfetme hissini uyandırmaya çalıştı. Bu orkestra parçalarında farklı kültür grupları için kullanılan geleneksel enstrümanların yanı sıra Arnaud’un Amplitute çalışmalarının neredeyse imzası haline gelen bazı koro performansları da bulunuyor. Bu koroların sözleri bu oyunda Latin ve Yunan klasik edebiyatından alınmıştır, örneğin Ovid ve Sophocles.

Umarız Humankind müziklerini incelerken keyif almışsınızdır. Şimdi sizi ana menü müziği ile başbaşa bırakıyoruz.

[+] 3 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#2
Müzik çok, çok başarılı ama maalesef akılda kalıcığı yok. Bir Baba yetu olsun isterdim açıkçası.
[+] 2 üye GespensterPanzer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.