Günlük: Stellaris - Fauna ve Uzaydaki Canlılar
#1
diarystl.png

Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta uzaydaki canlılara ve faunalarına dair bilgiler veriliyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...a.1370464/ :Herkese merhabalar!

Geçen hafta bahsettiğim gibi Mayıs ayında çıkaracağımız ücretsiz güncelleme üzerinde çalışmaya başlamıştık. Bu güncellemede oyuna eklenecek bazı şeyleri sizinle paylaşmak eğlenceli olacak.

2.6.3'ü hala opsiyonel bir beta sürümü olarak çıkarmayı planlıyoruz. Bunun ilgili gelişmeler için takipte kalın.

Bunu bir kenara bırakırsak şimdi Mayıs güncellemesinde bizleri nelerin beklediği hakkında biraz konuşalım.

Arkaplan
Kimi zaman içinde bulunduğumuz galaksinin eskiye göre daha boş olduğunu hissediyoruz. Yapay Zeka imparatorluklar uzayda yaşayan canlıları avlamakta daha aceleci davranıyorlar. Bu yüzden bu uzaylı yaşam formlarıyla eskiye nazaran daha nadir karşılaşıyoruz. Biz de galaksiyi paylaştığımız bu canlılara yeniden can vermek ve daha uzun süre galakside barındırmak istedik.

Tiyankiler
Tiyankilerin artık kendilerine yuva olarak seçtiği bir sistemleri var, Tiyana Vek. Bu sistemdeki Tiyankileri yok etmediğiniz sürece bu canlılar üremeye devam edecek ve galakside uzun yıllar boyunca karşımıza çıkabilecekler. Yeni ortaya çıkan Tiyankilerin filo gücü olarak boyutu da galaksinin boyutuna (ve zaten var olan Tiyankilerin miktarına) bağlı olacaktır.

upload_2020-4-2_11-42-6.png
Tüm ihtişamıyla Tiyana Vek.

Tiyankilerin kendileri de bazı güncelleştirmeler aldı. Daha önce mevcut olan boğalar, inekler ve buzağılara ek olarak artık yavrular da var. Galaksideki Tiyanki filolarının kompozisyonları da artık daha da rastgele.

upload_2020-4-2_11-42-38.png
Uzayda Balina Avcılığı

Tiyankileri avlamak enerji kredisi ve egzotik gaz kazandırır fakat zenofil imparatorluklar bu davranışınızı onaylamayacaktır.

upload_2020-4-2_11-43-0.png
Başarılı bir av. Hayır, rakamlar henüz son halini almadı.

Uzay Amipleri
Tiyankilere benzer bir şekilde Uzay Amiplerinin de kendilerine ait üreyebilecekleri bir yuvaları var. Fakat bu amiplerin üreme davranışları balinalardan biraz daha farklı. Yeni doğan amiplerin bir bekleme süresi olacak ancak zaman zaman kalabalık amip gruplarının yuvalarını terkedip yeni bir yuva arayışına çıktıklarını görebilirsiniz.

upload_2020-4-2_11-43-27.png
Bakın! Amor Alveo, Amiplerin yuvası.

Önceki sürümlerde olduğu gibi zenofil veya pasifist bir imparatorluk iseniz Amipleri dost canlısı bir hale getirmek için Amip Pasifleştirme Projesini yapabilirsiniz. Eğer uzay amiplerini pasifleştirmeyi seçtiyseniz imparatorluğunuza ait bazı sistemlerde dost canlısı amipler ortaya çıkabilir. Size saldırmayacaklardır fakat düşmanlarınız için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Galaktik Topluluk
Geçen hafta bahsettiğimiz gibi galaksideki imparatorluklar Tiyankilerin kaderi hakkında bir karar verebilecekler.

upload_2020-4-2_11-43-52.png

Tiyanki Koruma Yasası ile Tiyankileri öldüren imparatorluklar galaktik yasalara aykırı hareket etmiş sayılacak.

Tiyanki İtlaf Yasası ile sınırları içinde Tiyanki barındıran imparatorluklar galaktik yasalara aykırı hareket etmiş sayılacak.
Ayrıca zaten pasifleştirmiş olduğunuz amipleri galaktik toplulukta da pasifleştirme seçeneği sunabilmeniz üzerinde çalışıyoruz. İmparatorluklar pasifleştirmeyi kabul edip etmeyecekleri konusunda galaktik toplulukta bir seçim yapacak ve bu yasayı geçirirlerse pasifikasyonu paylaşacaklar.

-----

Galaksiyi yeniden canlandırmak için attığımız ilk adımları gördünüz. Önümüzdeki haftalarda size bununla ilgili daha fazla bilgi vereceğiz. Gelecekteki geliştirici günlükleri için bizi takip etmeye devam edin.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.