Günlük: Stellaris - Federasyon İyileştirmeleri
#1
diarystl.png

Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta federasyonlarla ilgili yapılan iyileştirmelere dair bilgiler veriliyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/thr...e.1387243/ :Herkese merhaba!

Bugünkü geliştirici günlüğünde sizlere önümüzdeki ücretsiz güncellemede federasyonlar için yaptığımız bazı değişiklikleri göstereceğiz.

Federasyonda Oylama
Federations eklentisinin çıkışından bu yana federasyonlarda yapılan oylamaları iyileştirmek için 2.7 yamasında bir şeyler yapmak istedik. Yaptığımız iyileştirmelerin çoğu kullanıcı arayüzü ve daha iyi geri bildirim ile ilgili olsa da işleyişte de bazı değişiklikler mevcut.

Artık federasyonunuzdaki yapay zeka imparatorlukların tekliflerinizi kabul etmesi için iyilik borcu kullanabilirsiniz.

1588237130927.png
Artık federasyon yasalarının kabul edilme şansını arttırmak için iyilik borcu kullanabilirsiniz.

Yapay zeka imparatorlukların federasyondaki yasaları kabul etme şeklini de biraz değiştirdik. Artık oyundaki diğer unsurlarla daha tutarlı ve şeffaf olacak. Artık yapay zekanın tutumuna daha çok bakılıyor. Bu da hangi yasayı daha çok istediğini etkiliyor. Örneğin militaristik imparatorluklar ya da Onurlu Savaşçılar veya Federasyon Kurucular gibi devlet geleneğine sahip imparatorluklar filo katkısı yasasını yükseltmeye daha istekli olacaklar.

Genel olarak konuşursak yeni bir federasyon yasasını geçirmenin en iyi yolu Federasyon Uyumu'nu 90'ın üstüne çıkardıktan sonra yasa teklifinizi sunmanızdır.

Yasa değişikliği önermeye gelirsek, yapay zeka imparatorluklar federasyon başkanı olmadığı sürece yasa değişikliği önermeye çok yanaşmayacaklardır.

1588237158059.png
Yapay zeka imparatorluklar federasyon uyumu 90'ın üzerinde olmadıkça Merkezileşmeyi arttırmak istemeyeceklerdir. Federasyon uyumu bu yasanın kabul edilme ihtimalini x0.25 kadar etkiler. (100 federasyon uyumu +25 kabul anlamına gelir.)

1588237186199.png
Savaş ilanı oylamasındaki kullanıcı arayüzü de bir miktar değişikliğe uğradı. Artık savaş hedefinin ne olduğu, hedef ülkenin hangisi olduğu ve sahip olduğu müttefikler açık bir şekilde gösteriliyor. Umarım bu arayüz size savaştan yana olup olmadığınıza karar vermenizde yardımcı olur.

1588237297716.png
Bir federasyon yasası oylandığında oylama sonuçlarını ve kimin ne oy verdiğini açıkça görebileceğiniz bir pencere açılacak.

1588237321844.png
Ayrıca federasyonunuz yeni bir seviye atlamaya hazır olduğunda aldığınız geri bildirimi de iyileştirdik.

Ortak Operasyonlar
Yapmak istediğimiz ancak zaman bulamadığımız için 2.6'da yapamadığımız bir şey de federasyonlar için daha renkli olaylar eklemekti. Denemek istediğimiz şeyler için harika fikirlerimiz var ve bunlardan bazılarını 2.7'de ekleyebileceğimiz için çok mutluyuz.

Ortak Operasyonlar bir federasyondaki tüm üyelerin katkı sağlayacağı ve federasyon türüne göre değişen olay türleridir.

Araştırma Kooperatifleri federal bölgelerde ortak bir kazı çalışması yapabilirler. Galaktik Birlik ve Araştırma Kooperatifleri kendilerini federasyon başkentinde tuhaf fenomenlerle uğraşırken bulabilirler. Hegemonyalar kültürel tekilliği kutlamak ve sınırları kimin belirlediğini görmek için büyük bir proje seçeneğine sahip olacaklar. Askeri İttifaklar ortak bir askeri eğitime katılabilirken Ticaret Ligleri lojistik uyumuyla kazançlarını arttırmaya çalışabilir.

Her tür durumda federasyon üyelerinizle yapacağınız işbirliği federasyon uyumunu arttıracaktır. Anca bazı durumlarda kişisel kazançlar üyelere daha cazip gelebilir ve federasyon bir müdahale etmezse daha başka zorluklar da federasyonu bekliyor olabilir.

1588237346692.png
Araştırma Kooperatifleri için ortak bir operasyon başlıyor.

Kökenler
Küçük bir değişiklik yaptık. Muhtemelen hoşunuza gidecektir. Ortak Zemin ve Hegemonya başlangıcında federasyon liderinin diğer üyeler tarafından önünün kesilmesini önleyecek, diğer üyelere açılmayan yani keşfedilmemiş yeni bir yıldız sistemine açılan bir yola sahip olma ihtimalini oldukça arttırdık.

---

Bu haftalık bu kadar! Gelecek hafta önümüzdeki ücretsiz güncelleme ile ilgili daha fazla bilgi ile geri döneceğiz.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.