Günlük:  Stellaris - Humanoid Tür Paketi
#1
diarystl.png

Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta Martin Anward yeni Humanoid Tür Paketini tanıtıyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...k.1056888/ :Herkese merhabalar, bir başka Stellaris geliştirici günlüğüne daha hoş geldiniz. Geçen hafta da belirttiğimiz üzere bu haftaki günlüğümüz Cherryh yamasıyla alakalı değil, çok daha farklı bir çalışmamızla alakalı: Humanoid Tür Paketi.

zJ1ZV4.png

Humanoid Tür Paketi
Geçtiğimiz yıl boyunca, özellikle geçtiğimiz aylarda oyundaki portreler üzerinde ciddi çalışmalarımız oldu, Cherryh yamasında yeniden ele alınan mekaniklere atadığımız programcı ve içerik tasarımcı sayısının haddinden fazla olması sonucunda özellikle çizerlerimiz için yapacak ekstra bir şeyler bulmamız gerekti ve bu tür paketini oluşturduk. Heinlein yamasında bildiğiniz üzere bazı humanoid portrelerini bedava olarak oyuna eklemiştik ve bu bedava eklenen portreler ciddi bir popülariteye sahip oldu, öyle ki oynanan oyunların neredeyse yarısında oyuncu humanoid portreyle oynuyordu. Bunla daha klasik batı tarzı bilim kurgu gemileri için varolan talebi birleştirdiğimizde Humanoid Tür Paketi yapmakta karar kıldık.

Peki Humanoid Tür Paketi ne içeriyor?
  • 10 yeni Humanoid portre.
  • Batılı bilim kurgu yapımlarından ilham almış yeni gemi tasarımı.
  • Humanoidler için yeni şehir görünümü.
  • Seçilebilir İmparatorluk: Fanatik Otoriter/Materyalist Voor Teknokrasisi, 'yükleme ekranındaki uzaylılardan' ilham alan kendi portresine sahip.
  • Mevcut ethicler tabanlı United Nations of Earth, Commonwealth of Man ve Voor Technocracy odaklı 3 yeni danışman sesi.
  • Klasik Stellaris parçaları için 3 yeni remix.
Tabi ki oyunda mevcut 5 Humanoid portresi ana oyunun bir parçası olmaya devam edecek ve bedava olarak herkesçe erişilebilecek.

Humanoid Tür Paketi 7 Aralık 2017 tarihinde çıkıyor ve 7.99$ (veya bölgesel karşılığı) tutarınca olması bekleniyor. Bu eklentiyi Paradox Shop üzerinden ön sipariş edebiliyorsunuz.

Haftaya sizlere Cherryh yamasıyla birlikte doomstacklarda yapılan değişikliklerden sözedeceğiz (bu sefer ciddi).

7ypJQW.jpg

g9DgbR.png

POAdGN.jpg

o6a5ym.jpg
TTbQTC.png

[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Bazı ekstra görseller:

DPk016UXkAAr0hO.jpg

DPk0Ve2XkAAl3UT.jpg
TTbQTC.png

Cevapla
#3
Stellaris'e neden bu kadar boş eklentiler çıkarıyorlar? Halbuki geliştirilmesi gereken bir çok yönü var oyunun. Sanırım PP forumdaki insanlar bizim gibi değil bir çok yönden memnunlar. Ya da bana paradox sorunlara gözünü kapatmış gibi geliyor.
Ara
Cevapla
#4
@Justicar

Bir yandan ücretsiz güncellemeyi -ki pek çok şey ekliyor oyuna- hazırlarlarken diğer yandan para kazanmak adına kozmetik eklenti çıkarıyorlar, gayet iyi iş yapıyorlar bence şu an.
Ara
Cevapla
#5
(27-11-2017, 15:26)Awake : @Justicar

Bir yandan ücretsiz güncellemeyi -ki pek çok şey ekliyor oyuna- hazırlarlarken diğer yandan para kazanmak adına kozmetik eklenti çıkarıyorlar, gayet iyi iş yapıyorlar bence şu an.

Ben şuanda geliştirmenin gereğinden fazla yavaş olduğunu düşünüyorum.
Ara
Cevapla
#6
@Justicar

Bizim gözümüzde elbette yavaş, ancak böyle büyük mekaniksel değişikliklerin önce beyin fırtınası süreci var, kodlarının yazılma, grafiklerinin modellenme süreçleri var ve en uzunu da test süreci var, zira test edilirken yanlış giden pek çok şeyi tekrar tekrar değiştirmek zorundalar. Yani uzun sürecek bunlar. Öteki Paradox oyunlarına nazaran, özellikle HoI 4'e oranla çok çok daha fazla değişiklik, çok daha kısa sürelerde yapılıyor.

Biraz geliştiricilerin gözünden bakmak lazım olaya.
[+] 1 üye Awake nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#7
DQDPA6zWkAAXSGI.jpg
TTbQTC.png

Cevapla
#8
1.9 bu DLC ile mi geliyor? Yoksa direk 2.0'a mı geçecekler sonradan? İyice karıştı ortalık.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.