Günlük: Stellaris - Kökenler
#1
diarystl.png

Stellaris geliştirici günlüklerinde oyuna eklenen köken mekaniğine dair bilgiler veriliyor.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...s.1250456/ :Herkese merhabalar,

Bugün sizlere Stellaris'te bu yıl içerisinde planladığımız bazı yeniliklerden bahsedeceğiz. Birçoğunuzun tahmin ettiği üzere Stellaris bu yıl PDXCON'da yeni bir eklenti duyuracak. Bu eklenti birçoğuna dair PDXCON'da bilgi verilmek üzere çok sayıda enteresan içerik barındırıyor. Ancak ben de bu günlükte sizlere bu eklentiden ufak bir mekanik tanıtma fırsatı edindim.

upload_2019-9-26_13-21-43.png

Utopia eklentisiyle birlikte imparatorluklarınızı farklılaştırmak için oyuna bazı mekanikler eklemiştik. Civicler belki de bu zamana kadar oyuna eklenen en iyi mekaniklerden birisi olsa da, Senkretik Evrim gibi "geçmişlerle" İmparatorluk Kültü gibi "kurumlar" arasında tuhaf bir noktada yer alıyordu. Civicler oyunu nasıl oynayacağınız hususunda enteresan seçenekler sunuyordu ve bu noktada geliştirmeler yapabiliriz diye düşünüyoruz - burada da devreye Kökenler giriyor.

upload_2019-9-26_13-21-24.png

Kökenler, Civiclere çok benzeyen bir mekanik ve imparatorluğunuzun "geçmişini" ifade ediyor. Bir imparatorluğun sadece bir kökeni olabiliyor ve bu değiştirilemiyor. Oyuna çok sayıda köken ekleyip bazı Civicleri kökene dönüştüreceğiz. Örneğin Mekanistler, Kıyamet-Sonrası, Senkretik Evrim gibi Civicler artık bir köken.

upload_2019-9-26_13-22-7.png

Bazı imparatorluk türleri bu geçmişlere kendilerine has Civicleri olması sebebiyle erişemiyordu (Gestaltlar ve Megacorplar örneğin.) Bu Civiclerin bir kökene dönüştürülmesi sayesinde bu durum ortadan kalktı. Bu kabaca Life-Seeded kökenine sahip bir Hive Mind ile veya Mekanist kökenine sahip bir Megacorp ile oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Bunun oyuncular tarafından uzun süredir beklenen bir şey olduğunu biliyorduk ve kökenler sayesinde bunu sağlamayı başardık.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi oyuna yeni çok sayıda köken ekleyeceğiz. Şu anda oyunda 16 tane köken bulunuyor ve çıkışa kadar yeni eklemeler yapacağız. Bu mekaniğin oyuncu hikayeleri ve kurgular itibariyle önemli bir etki yaratacağını düşünüyoruz.

upload_2019-9-26_13-24-19.png

PDXCON her geçen gün daha da yaklaşıyor, 2 hafta sonra kaleme alınacak olan bir sonraki günlükte PDXCON'a dair daha fazla bilgi paylaşacağız.
[+] 7 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
#2
Oldukça heyecanlıyım yeni Stellaris eklentisi konusunda.
Ara
Cevapla
#3
Başta olumsuz gelse de sonradan kafamda biraz çevirince mantıklı gelmeye başladı. Ama şimdiye kadar duyurulan şeyler bi eklentiden ziyade yama içeriği sanırım. Eklentiyi merak ediyorum.
Shams Jorjani'nin de dediği gibi "fikirler ucuzdur", %100 haklı, iyi fikirler her zaman işin en kolay kısmı. Herkeste var.
Ara
Cevapla
#4
ıslandım...
Başlangıç çeşitlerinin "Kökenler" adı altında ayrı başlıkta toplanmasına mı
Kökenlerin Megacorp ve Hivemind'a uygulanabilmesine mi
ParadoxCon da yeni DLC'nin duyurulacak olmasına mı desem .... bu seferki dev diary'nin her satırında ayrı ayrı ıslandım ooh ohhh... kuru çamaşır getirin!
[+] 1 üye SteelOgre nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.