Hanedan Oyunu: Battotai - 抜刀隊
298822-alexfas01.jpg

HANEDAN OYUNU: Battotai- 抜刀隊 
İşleyiş
-Her oyuncu 4 ay süre ile ülkeyi yönetmek üstünde her türlü hakka sahip olacak.

-Tıpkı Eu4 hanedan oyunlarında olduğu gibi turunu oynayan oyuncu bu konu altında neler yaptığını kısa bir AAR(after action report/ oyun sonrası rapor) olarak resim ve yazılar ile anlatacak.

-Anlatım tarzınız, uzunluk ve kısalığı size ve zevkinize kalmış.

-Turunu bitiren oyuncu Drive yada benzeri bir araç ile save dosyasını paylaşarak turunu devredecek.
-Oyun son sürüm olan 1.5.4 ile oynanılacaktır DLC'lerin hepsinin olması şarttır

Dipçe;Hazır okullar ara vermişken bir Hanedan Oyunu fena olmaz diye düşünüyorum ülke olarak bir Asya ülkesi olan Japonyayı seçtim.Aslında çıkacak olan DLC ile oynamak daha zevkli olurdu malum Japonya Donanma ağırlıklı ve genelde denizlerde olacak maceramız.Fakat DLC'nin çıkış tarihi bile belli değil nasılsa malum tatilde kısa uzatmadan daha fazla katılımlarınızı bekliyorum arkadaşlar zevkli bir oyun olacak.

Katılımcılar

@Faramir
@Vakanüvis
@Onur34
@Sxario

Unvanlar

Tur-1 @Faramir Düzenli İmparator.
Tur-2 @Sxario Eğitimci İmparator.
Tur-3 @Vakanüvis Havacı İmparator.
Tur-4 @Onur34 Asker İmparator.
Tur-5 @Faramir Çıkarma Uzmanı İmparator.
Tur-6 @Sxario Fatih İmparator.
Tur-7 @Onur34 Tedbirli İmparator.
Tur-8 @Vakanüvis Stabil İmparator.
Tur-9 @Faramir Guangxi Fatihi İmparator.
Tur-10 @Sxario Savaşı Bitiren İmparator.
Tur-11 @Onur34 Donanma Kuran İmparator.
Tur-12 @Faramir Sakin İmparator.
Tur-13 @Sxario Yenilikçi imparator.
Tur-14 @Onur34 Paktçı İmparator.

Taglar Saçma Oldu fikriniz varsa daha iyi söyleyin onu yapalım arkadaşlar.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 5 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
katılmak isterim ama katılırsam turları baya geçiktirebilirim. (Bu perşembeye kadar işler bitmedi diyelim).
ve ara tatilden sonraya sarkarsa benim için yedek oyuncu bulmak zorunda kalabilirsiniz.

bu ikisi kabul edilebilir ise katılımcı oluyorum.

edit: DLC ile oynayamıyoruz bari bu modu bir deneyelim:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...1372030905
[+] 1 üye Vakanüvis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Vakanüvis ara tatilde biter büyük ihtimal ile okullar açılınca zaten benimde pek vaktim olmayacak.Bunun dışında perşembe'den sonra turaları geciktirme durumu olur mu?Olursa kaç gün olur malum 15 tatil çabuk bitecek zaten.Mod konusunda dediğin mod çok güzel benlik bir sıkıntı yok şahsen diğer katılacak arkadaşlar da onaylarsa olabilir.
трагедия
(20-01-2019, 12:59)Faramir : @Vakanüvis ara tatilde biter büyük ihtimal ile okullar açılınca zaten benimde pek vaktim olmayacak.Bunun dışında perşembe'den sonra turaları geciktirme durumu olur mu?Olursa kaç gün olur malum 15 tatil çabuk bitecek zaten.Mod konusunda dediğin mod çok güzel benlik bir sıkıntı yok şahsen diğer katılacak arkadaşlar da onaylarsa olabilir.

perşembeden sonra ciddi bir geçikme olmaz diye tahmin ediyorum ama emin değilim. sıkıntı olursa bir turluk beni geçersiniz
ikimiz de 15 tatilde bitirmek istiyoruz. anlaştık o zaman.

bu arada diğer hanedan oyunlarında olduğu gibi bir "ünvanlar" kısmı yapmalısın başarılar için.
Ara
Colonel Edition ve Soundtrackler dışında bütün dlclere sahibim. Bir sorun olmazsa katılmak istiyorum.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekledim arkadaşlar başka katılmak isteyen var mıdır?Eğlence garantilidir.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bende katılabilirim.
[+] 1 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beyler önce kim baslıyor ve diğer üyeler attığım mod hakkinda ne düsünüyor ?

Edit: beni beklemeyin, sona koyun, persembeye denk gelir herhalde
Ara
(22-01-2019, 14:05)Vakanüvis : Beyler önce kim baslıyor ve diğer üyeler attığım mod hakkinda ne düsünüyor ?

Edit: beni beklemeyin, sona koyun, persembeye denk gelir herhalde

Mod oldukça detaylı ve güzel gözüküyor. Daha deneme fırsatım olmasa da ben modun kullanılması taraftarıyım. Onun dışında eğer hala katılımcı için beklemiyorsak @Faramir'in başlaması daha doğru olur bence.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Perşembe benimde son büt tarihim perşembeden sonra başlarız buna ek olarak mod işi sıkıntılı olabilir hata durumu filan biz düz oynayalım oyun yanmasın malum modlara güven olmuyor pek ama karar size ait tabi ki.
трагедия
(23-01-2019, 01:08)Faramir : Perşembe benimde son büt tarihim perşembeden sonra başlarız buna ek olarak mod işi sıkıntılı olabilir hata durumu filan biz düz oynayalım oyun yanmasın malum modlara güven olmuyor pek ama karar size ait tabi ki.
güzel nokta, perşembeye kadar karar verebiliriz. Bir oylama yapalım. 

zamanında komünist çin ve bir kaç savaş lordu ile ile oynamıştım, savaş lordu çini seçimle alınca iki tane enflasyon etkisi olması hariç bir sıkıntı yoktu.

edit: mod çinlileri çok OP yapıyor uyarayım
Ara
Bence de mod olmasına gerek yok düz oyun yeterli zaten.
Ara
tamamdır modsuz olsun o zaman :) benim sıkısık durum bitti. Heyecanla bekliyoruz startı.
Ara
Yarın kesin olarak başlarız o zaman arkadaşlar.İlk oyuncu ben olurum sizin içinde çekiliş yaparız sıranızı belirlemek için.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Oyunumuz başladı Vatana Millete hayırlı olsun.

@Sxario @Vakanüvis @Onur34 sıralama bu şekilde geldi arkadaşlar başarılar.Sıra @Sxario şimdiden başarılar tavsiye olarak verebileceğim tek şey Ordu için xp kas ve bir an önce silah açıklarımızı toparla uçak ve donanmadan ziyade şuan için askeriyeye odaklanmamız daha iyi olur.

трагедия
[+] 4 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Turu oynadım @Vakanüvis sıra sende, tavsiye olarak verebileceğim çok bir şey yok sadece çıkarma için daha fazla tümen şart bunun için üretimlere devam edilmeli.

[+] 2 üye Sxario nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bitti, @Onur34 bazı hazırlıklar yaptım ama yeterli değil tavsiyem tank ve motornize yolunda attığım adımlardan devam edip, çine olan savaşı erken başlatman çünkü çin'in ihtiyacı olan tek şey zaman. Ayrıca çine dalmadan önce decisionsdan "test soviets" yapıp mancuryada bir sınır çatışmasına da girebilirsin.

edit: bu arada hanedan oyununa uygun bir biçimde Madalya seklinde "ünvanlar" eklenebilir :D
edit 2: bazı gemileri konuşlandırdığımı söylemeyi unutmuşum.
AAR:
[+] 5 üye Vakanüvis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Unvanları ekleyeceğim herkes oynasın da bir ondan sonra eklenecek.
трагедия
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

@Sxario sıra sende başarılar Çıkarma bölgelerine dikkat et iyice karman çorman oldu Çıkarmalar istediğin kadar Çıkarma yapabilirsin Beijing hattını çevirirsen sana kolaylık sağlar tavsiyem o yönde olur.Nanjing'i alabilirsin bu arada sadece bir birlik savunuyor.
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.