Hanedan Oyunu: III.Reich - 30 Mayıs 1945 // Oyun Tamamlandı (Balkon Konuşması)
İmgurdan yükledim vpn kullanmalısın.
Ara
NEY 50K mı?

aBY9Bmz_700b.jpg
reisin bıyıklar döküldü be yasından.

Bu arada VPN kullanmıyorum imgur da sıkıntı yok Google DNS ile.
Ara
Güzel bölüm olmuş zaten bana bişey kalmamış zayıf danimarka ve norveç vichyide kurmazdım tutumlu Führer olarak 3e 5e bakar fazlamız olsun derdim :D
Ara
Norveç için paraşütlü veya denizci erler hazır mı acaba?Yada araştırdık mı?Genel olarak soruyorum dikkatimi çekmedi hiç de :D :D :D
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
Gerek yok hoca hamdolsun binlerce Panzer I'lerden bozma Bison topçularımız var üstü açık. Onlarla ABD'ye bile gireriz.
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
:D:D genel olarak vasat bir Alman ordusu mevcut yani Hitler falan görse komple Wehrmachtı kurşuna dizer yarın yeni bölüm gelicek arkadaşlar bugünlük mazur görün beni :)
Ara
Neyse herkese tecrübe oldu bu oyun evet gerçekten ordu berbat hava kuvvetleri ve deniz kuvvetleri'de Bence İngiltere bitmeden ne Sovyetlere nede Amerikaya girelim :D :D :D
трагедия
Yine yeneriz hepsini gibime geliyor.
Ara
Amerika değilde Sovyetlerden korkuyorum Amerika Japonlardan pek Almanya'ya uğramaz gibime geliyor Sovyetleri erken bitirirsek şayet Amerika pekte sıkıntı olmaz gibi.
трагедия
Çok basit aslında belli kıyı bölgelerine özel hazırlık yapıp pusu kurun sonra çıkmalarına izin verin ardından deniz bağlantısını kesip overrun edin böylece düşmanın manpowerini hızlıca eritmiş olursunuz.
Ara
Ne olup ne bitecegi yine oyuncuda bitiyor. Sonucta herkes neredeyde tamamen ozgur. Savasin tarihi bir bicimde baslamasi aslinda mucize, ben oyunu kurarken beklentim biri gider ilk yillarda sscb ye vs saldirir diye korkuyordum ama pek oyle olmadi. Kimse trollemedi yada oyunu exploit etmeye calismadi. Bu konuda cok mutesekkirim tum katilanlar icin.
Gelecege donersek sovyet savasi cok uzun surecek. Bu halimiz ile girersek aslinda bayagi kisa surecek bir sure guc toplamakta fayda var. Mubtemelen sovyet cephesinde herkes en az 1 tur oynayacak :)
Ara
Bende öyle düşünüyorum ama ısrar ettiğim bir şey var herkes tabi ki özgür ama İngilizleri bitirmeden saldırmamakla birlikte Türkiye kozunu iyi kullanalım erkenden alacağımız bir çemberle düşmanı belkide çok ama çok erken imha derecesine getirebiliriz iyi bir taktikle gerçi İtalya gibi müttefik varken Afrika'da çok sorun olacak umarım içine etmez İtalyanlar Afrikanın hatta bir iyilik yapıp sadece Süveyşi alsalar bile yeter. Cebelitarıkıda İspanyollar alsa İngiltere'ye ağır bir darbe olur Türkiye'de Çıkarmaya maruz kalmaz böylece kafam'da baya plan var ama turlar çok kısa :D Birde Hep piyade tümeni olunca işler daha da berbat oluyor. :/
трагедия
(04-08-2017, 03:39)Faramir : Bende öyle düşünüyorum ama ısrar ettiğim bir şey var herkes tabi ki özgür ama İngilizleri bitirmeden saldırmamakla birlikte Türkiye kozunu iyi kullanalım erkenden alacağımız bir çemberle düşmanı belkide çok ama çok erken imha derecesine getirebiliriz iyi bir taktikle gerçi İtalya gibi müttefik varken Afrika'da çok sorun olacak umarım içine etmez İtalyanlar Afrikanın hatta bir iyilik yapıp sadece Süveyşi alsalar bile yeter. Cebelitarıkıda İspanyollar alsa İngiltere'ye ağır bir darbe olur Türkiye'de Çıkarmaya maruz kalmaz böylece kafam'da baya plan var ama turlar çok kısa :D Birde Hep piyade tümeni olunca işler daha da berbat oluyor. :/

Wehrmanct'in bel kemiği piyadedir. Tank gidilecek yolu açar...

İtalyaya birkaç tümen göndersek pek sorun olmaz.

@Feldmarschal kanka deş bir ortalığı göster kendini.
Ara
Arkadaşlar konunun adını Fransa Seferi yerine Fransa'ya harekat ya da artık ne biliyim başka bir şey yapsanız ? Sanki Orta Çağ'dayız da gidip sefer yapıyoruz atlılarla felan da işte savaş olursa savaşıyoruz da sonra da geri dönüyoruz da felan gibi olmuş. Ama zaten konuyu açanın da Orta Çağ'da yaşadığını görünce sonra normal geldi tabi orası ayrı.

Ara
Ingiltereyi almama taraftariyim. Tum eslerinu ve cocuklarini kesip bicerken o ada hapishanesinde hepsini izlemek zorunda kalmali.
Ara
Ara
Güzel bölüm ama Danimarka ve Norveç seferleri hep arka planda kalmış hiç değinmemişsin.
Ara
(05-08-2017, 11:58)zencefil : Güzel bölüm ama Danimarka ve Norveç seferleri hep arka planda kalmış hiç değinmemişsin.

Teşekkür ederim evet aslında ss almayı düşünüyordum fakat biraz bu diplomasiye fazla daldım bir kaç yere radar istasyonu kurmuştum onlarında ss ini unutmuşum öyle olunca arada kaynamış oldu genel olarak Osloya ve Danimarka karşısındaki ilk limana çıkarma yaptım sonra Norveçin tüm liman ve victory pointi olan noktalara ilerledim sadece bergene giremedim 2 ingiliz birliği vardı tek motorizeyle intihar saldırısı yapmadım. Danimarkada ise benden öncekinin planını bozmadım direk spearhead girdim sonra kopenhaga denizden topçu desteğiyle girdim
Ara
Ben onları koyacak yer bulamadım diye öyle koymuştum ama piyade ile girmekten daha iyi tabi :D
[+] 1 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-08-2017, 12:50)zencefil : Ben onları koyacak yer bulamadım diye öyle koymuştum ama piyade ile girmekten daha iyi tabi :D

:D:D bende heralde bi bildiği vardır diye ellemedim ama iyi oldu çok kısa sürede düştü danimarka norveçede az ekipman ve adam gönderdim ondan biraz uzun sürdü ayrıyetten benden sonra oynucak kişiyede bi kıyak yaptım son focusu seçmedim save i alan kendi focusunu seçerek başlasın belki farklı şeyler denemek ister falan diye bağlamak istemedim 70 gün :D
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.