Hangi işlemciyi almalıyım?
Selamlar, alacağım kasa olabildiğince ucuz olsun ve oyunların çoğunu en azından medium ayarlarda kaldırsın istiyorum. Amazon'da şöyle bir kasa buldum ancak işlemcisi eski gibi. Bunun yerine çok fiyat değişikliğine sebebiyet vermeyecek hangi işlemciyi alabilirim?

Bilgisayarın fiyatı gümrüksüz halde toplamda 5.300 TL kadar.

Kasa

İşlemcisi
Space-Background.gif
Ara
O işlemciyi almanı kesinlikle önermiyorum. En düşük olarak AMD'nin 1600 varyantı işlemcileri düşünülebilir belki.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu işlemciyi ve sistemi alma. Dar boğaz yapacak olmasının yanında upgrade için çok eski ve yetersiz bir işlemci. Farklı bir işlemci alsan bile anakartı değiştirmen gerekecek zira LGA 1155 çok eski bir soket, uyumlu çağın standartlarını karşılayacak Intel işlemci bulman zor.
Ucuza 1050Ti veya dengi kart bulursan sistemi kendin topla.
[+] 1 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Peki i5-10400f iyi midir? Yoksa tüm i5 modelleri mi çok kötü? Ayrıca niye kötü, nasıl kötü bunları da anlatırsanız sevinirim.
Space-Background.gif
Ara
(08-06-2021, 22:07)Yasin Ahmet : Peki i5-10400f iyi midir? Yoksa tüm i5 modelleri mi çok kötü? Ayrıca niye kötü, nasıl kötü bunları da anlatırsanız sevinirim.

İyi mi kötü mü olduğu i5, i7'ye göre belirlenmiyor. 10400f çok da kötü değil, ryzen 1600-2600 seviyesinde sanırım. Başlangıç seviyesi için iyi.
[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-06-2021, 22:07)Yasin Ahmet : Peki i5-10400f iyi midir? Yoksa tüm i5 modelleri mi çok kötü? Ayrıca niye kötü, nasıl kötü bunları da anlatırsanız sevinirim.

Gayet yeterli ve iyi bir işlemci. Kendim kullanıyorum, 970-5700xt ve son olarak 6700xt de bu işlemciyi kullandım. 10400F'in güzel yanı ramler ile desteklenince oyunlarda neredeyse 5600x performansı veriyor. Fiyatıda gayet uygun . Yeni çıkan B560'lar ile 10400F + 3000 mhz üstü bir ram ile gayet güzel performans alırsınız.  Ekran kartı konusu biraz problemli, mining furyasından dolayı kartlar baya bir pahalı. Geçen sene 3.300'e aldığım msi mech 5700xt yi dalgasına 11.000 TL'ye satılığa koydum 10.700 tl'ye sattım. 2. El güvenilir birinden ekran kartı alınabilir.

Kendi sistemim

jzzcqq5.png

Not: Anakart konusunda şansım yaver gitmedi kala kala h410'a kaldım, mecbur yurtdışından amazon'dan şansımı deneyeceğim
[+] 1 üye Kirpi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.