Hearthstone - Beast Hunter
Beast Hunter
1180 Craft Bedeli
22 Minyon
7 Büyü
1 Silah
Deste Türü: Aggro

4PAqEY.pngBeast Hunter da bir aggro destesidir aggro destelerindeki amaç bildiğiniz üzere rakibi erken oyunda öldürmektir. Beast Hunter destesinde çok fazla beast bulunduğu gibi, bu beastler birbiri ile uyumlu kullanıldığında tehlikeli olur. Birbiri ile uyum kuran bazı kartlar var. Onun dışında Beast Hunter destesi ile ilgili söyleyeceğim pek birşey yok basit bir destedir zorlanmadan oynayabildiğiniz gibi destenin maliyet ide oldukça düşüktür

Unleash the Hounds + Scavenging Hyena bu iki kombo belki de Hunter' ın en tehlikeli kombolarındandır. Rakibinizin çok minyonu olduğu bir sırada bu büyüyü kullanırsanız ve ardından Scavenging Hyena yı kullanırsanız her ölen beastiniz için bu kartınız +2 / +1 alacaktır ki eğer Unleash the Hounds büyüsünden 3 tane 1-1 charge minyonu çıkaratabilirseniz ve bunları doğru yerlere saldırtıp bu birimleriniz ölürse zaten +8 / +4 kazanıyorsunuz ki bu rakibinize karşı ettiğiniz büyük bir avantajdır 

Tundra Rhino Bu minyondan hunterın etkili kartlarından biridir. Bu kart sahanızda iken koyduğunuz beastler Charge yeteneği kazanır ANCAK kartı koyduktan sonra Tundra Rhino ölürse kazanılan Charge yeteneği iptal olur. Özellikle bu kart sahadayken yüksek saldırılı ya da birden çok küçük minyon koymayı seçebilirsiniz.Anlayacağınız gibi bu kart çok etkili bir karttır ve bu kartın ölü olması Huntera pek bir şey kazandırmaz. Etkili kartları ne zaman koyacağını bilmekte önemlidir bu tür kartları oynamanın iyi yollarından biri rakibin elindeki kart sayısının yetersiz olması ve ayrıca sahanın temiz olmasıdır bu şartlar sağlandığı takdirde bu kartı oynayabilir ve bir tur boyunca koruyabilir sonraki tur ise oyunu kolaylıkla kazanabilirsiniz.

Benden Beast Hunter taktikleri bu kadar yazının yukarısında da belirtmiştim Beast Hunter o kadar taktik isteyen bir deste değildir oynaması basittir. Birkaç taktik daha öğrenebilmek için Hunter Kulübünün kurucusu olan @Duman ' ı buraya davet ediyoruz

Not: Buradaki sizlere gösterilen desteler tamamen örnek destelerdir. Siz bu desteleri istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Mesela: Starving Buzzard  kartı hunter classının draw (kart çekme) mekaniği için oldukça önemli bir karttır.(  @Hammurabi ye önerisi için teşekkürler  ) Ve aynı şekilde Starving Buzzard + Unleash the Hounds kartlarını bir arada kullanırsanız 3-4 kart çekme imkanı bulabilirsiniz Yani demek istediğim kendi destelerinizi kurun bir kaynağa bağlı kalmayın , unutmayın ki en iyi oynadığınız deste kendi kurduğunuz destedir Ben size sadece burada bir kaç örnek deste üzerinden bu destenin nasıl oynanması gerektiğini öğretmeye çalışıyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Justicar'ın korkulu rüyası deste.

En son buna benzer bir desteyle Justicar'ın quest rogue'unu 'destroy' eyliyordum.

Tundra Rhino ile 9/5'lik Beast kartı da kullanılabilir, masaya koyduğunuz an 9 damage verirsiniz öldürülmesine zaman bırakmadan.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu desteden fire fly ı çıkarıp şunları koysak nasıl olur ?

emerald-reaver-210x300.pngangry-chicken1-210x300.pngstonetusk-boar-210x300.pngkindly-grandmother-210x300.png

Özellikle Angry chiken ı hound master ile desteklersek efsane oluyor. 

Bu kartı hound master ile desteklemek de hoşuma gidiyor.

oasis-snapjaw-210x300.png

Bunu kullananı da çok gördüm. İlk fırsatta alacağım.

dinomancy-210x300.png
Son olarak bu kartı da çok beğeniyorum. 
jeweled-macaw-210x300.png
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yukarıdaki kartlar gayet iyi destenin amacına da uygun hepsi kullanılabilir. zaten yukarıda da belirttiğim gibi ben sadece örnek desteleri koyuyorum bu desteleri istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.