Hearthstone - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Aralık'taki set çıkınca açabiliyorsun.
(02-12-2019, 00:42)reddga :
(01-12-2019, 22:49)Gurt : Elimdeki kartlarla en iyi desteyi dizen yardımcı bir site mevcut mu?

En son deck builder yenilenmişti, uzun süredir kullanmadım ama onunla desteler oluşturabilirsin.

https://forum.strategyturk.com/konu-anke...ck-builder

Deck builder kısmına kodu girdim ama deste yapmak yerine şu kadar kart daha bulmalısın diyor. Resimle anlatma imkanın var mı?
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
(02-12-2019, 20:35)Gurt : Deck builder kısmına kodu girdim ama deste yapmak yerine şu kadar kart daha bulmalısın diyor. Resimle anlatma imkanın var mı?

Kod girerek deste oluşturmaya çalıştığında o destede eksik kartın varsa onların yerine sende bulunan kartlardan en uygunlarını önerir. Deck builder ile destende olmasını istediğin kartları koyduktan sonra otomatik oluşturmaya çalıştığında koyduğun kartlarla en uyumlu kartları koleksiyonundan seçer ve desteni oluşturur. Hiç kart koymadan deste oluşturmaya çalıştığında en uygun desteyi yapar mı ondan pek emin değilim.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hiç kart koymadan da tamamla diyebiliyorsun.
Hiç kart koymadan oluşturduğu destelere fazla güvenmemek lazım. Bunu şeye benzetebiliriz. Akinatör'ün aklında tuttuğun şeyi bulması için birkaç soru sorması ve bilgi toplaması gerekiyor. Hiçbir bilgi vermeden herhangi bir şey yapamaz. Deck builder da aynı şekilde otomatik oluştur demeden önce ona biraz bilgi vermelisin (yani öncesinde destene birkaç kart koymalısın). Bu şekilde sana daha uygun ve güçlü desteler yapabilir. Tabi bu dediklerim standart mod için geçerli.
tTRiYax.png
Ara
Yeni gelen brawlda oluşturulan decklerle normal oyunda oynamak mantıklı mıdır? İş yapar mı?
Ara
Hayır.
  • Altın ile hangi içeriğe sahip deste açılmalı sizce?
  • Görevler rastgele mi geliyor? 
  • Dereceli lig sistemi nasıl işliyor? 
Ara
1- Oyuna yeni başlamış veya classic setten fazla kart paketi açmamış olanların öncelikle classic setten açması daha uygun olur. Bu set standarttan asla düşmez (hall of fame olan kartlar hariç) ve meta destelerine hemen hemen her zaman girebilen kartlar bulunur. Classic setten yeteri kadar paket açıldığında son çıkan eklentiden paket açılması gerekir.

2- Genel olarak evet. 60 altından fazla ödülü olan görevler biraz daha nadir olarak geliyor.

3- Dereceli sisteminde rank 25'ten başlayarak rank 1'e doğru ilerlenir ve sonrasında ise Legendary rankı bulunur. Oyuna yeni başlamış oyuncular rank 25 yerine 50'den başlar. Her ay sonu ranklar yenilenir ve gelinen rank'daki ödüller elde edilir. Yeni sezona 4 rank geriye düşülerek başlanır. Rank 25'ten aşağıya düşülmez.
tTRiYax.png
Ara
(05-12-2019, 20:34)reddga : 1- Oyuna yeni başlamış veya classic setten fazla kart paketi açmamış olanların öncelikle classic setten açması daha uygun olur. Bu set standarttan asla düşmez (hall of fame olan kartlar hariç) ve meta destelerine hemen hemen her zaman girebilen kartlar bulunur. Classic setten yeteri kadar paket açıldığında son çıkan eklentiden paket açılması gerekir.

2- Genel olarak evet. 60 altından fazla ödülü olan görevler biraz daha nadir olarak geliyor.

3- Dereceli sisteminde rank 20'den başlayarak rank 1'e doğru ilerlenir ve sonrasında ise Legendary rankı bulunur. Oyuna yeni başlamış oyuncular rank 20 yerine 50'den başlar. Her ay sonu ranklar yenilenir ve gelinen rank'daki ödüller elde edilir. Yeni sezona 4 rank geriye düşülerek başlanır. Rank 20'den aşağıya düşülmez.
aslinda rank 25 ten basliyoruz. 25-20 arasi maglubiyette yildiz kaybetmezsin sezon sonunda son kaldigin rank e gore sezona daha yuksek bir rankte baslarsin. reddga reis her sezon derecelide ilk 100 e girdigi icin rank 25 i unutmus :))
tumblr_m4rerjNz5e1qk26dzo1_500.gifv
[+] 1 üye scelik nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Düzeltme için teşekkürler. 25 olması lazım.
tTRiYax.png
Ara
Oynadığım oyunlarda skin almayı ve p2w yapmayı biraz seviyorum. Hangi packten almam daha yararlı olur? Mage sevdim beni uzun süre götürür mü? Yoksa başka herolarada bakmalımıyım?
Ara
Yeni seti bekle 3 gün sonra çıkıyor. Bitmediyse süresi ön sipariş yapabilirsin.
happy hallows end adli eski bir gorev var 200 goldluk arenada bir oyun oynamami istiyor iki kez oynadim kazandim ama odulu vermiyor neden olabilir.
Ara
(08-12-2019, 17:50)scelik : happy hallows end adli eski bir gorev var 200 goldluk arenada bir oyun oynamami istiyor iki kez oynadim kazandim ama odulu vermiyor neden olabilir.

Bu sorunun 11 Kasım'da çıkan 15.2.6 güncellemesi ile çözüldüğü söylenmiş. Hearthstone'un güncel olduğundan emin misin?
tTRiYax.png
Ara
(08-12-2019, 18:02)reddga :
(08-12-2019, 17:50)scelik : happy hallows end adli eski bir gorev var 200 goldluk arenada bir oyun oynamami istiyor iki kez oynadim kazandim ama odulu vermiyor neden olabilir.

Bu sorunun 11 Kasım'da çıkan 15.2.6 güncellemesi ile çözüldüğü söylenmiş. Hearthstone'un güncel olduğundan emin misin?
evet usta eminim androiddeki en son surumdeyim. ilk basta etkinlik bittigi icin vermiyor diye dusundum ama madem vermiyeceksin neden hala bu gorev duruyor neden yenilemek istedigimde emin misin gibilerinden soru soruyor ?
Ara
(08-12-2019, 17:50)scelik : evet usta eminim androiddeki en son surumdeyim. ilk basta etkinlik bittigi icin vermiyor diye dusundum ama madem vermiyeceksin neden hala bu gorev duruyor neden yenilemek istedigimde emin misin gibilerinden soru soruyor ?

Birkaç yerde Friendly Challange yapılarak bu görevin yapılabildiği yazılmış. Bir arkadaşınla oyun oynayarak yapmayı dener misin? Eğer o da olmazsa son çare olarak görevi yenilemen lazım.
tTRiYax.png
[+] 1 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-12-2019, 18:18)reddga :
(08-12-2019, 17:50)scelik : evet usta eminim androiddeki en son surumdeyim. ilk basta etkinlik bittigi icin vermiyor diye dusundum ama madem vermiyeceksin neden hala bu gorev duruyor neden yenilemek istedigimde emin misin gibilerinden soru soruyor ?

Birkaç yerde Friendly Challange yapılarak bu görevin yapılabildiği yazılmış. Bir arkadaşınla oyun oynayarak yapmayı dener misin? Eğer o da olmazsa son çare olarak görevi yenilemen lazım.
eyvallah usta online birilerini bulursam bi denicem olmadi arenadan alabildigimi alip zarari kapatmaya calisicam.
Ara
(08-12-2019, 03:39)Duman : Yeni seti bekle 3 gün sonra çıkıyor. Bitmediyse süresi ön sipariş yapabilirsin.
350likten almayı düşünüyorum ama kartlar kalıcı değil mi?
Ara
Türk lirası fiyatını bilmiyorum. Setler çıktıktan 2 sonraki rotasyona kadar oynanabiliyor. O da sanırım 2021 Nisan.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.