Hearthstone - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
hs.png
Hearthstone'a dair kısa sorularınızı bu konu altında sorabilirsiniz.
Eğer çok sayıda soruya sahipseniz ayrı konu açmanız önerilir.
Youthfull Brewmaster düşürdüm, özel yeteneği ise savaş alanından bir kartı eline döndürme. Peki bu özelliği ne gibi amaçlar için kullanabilirim? Mesela Charge özelliği olan bir kartı geri alıp tekrar charge kullandırmak için mi?

Bir başka kart ise Faceless Manipulator, o kart ise başka bir kartın şekline bürünebilme yeteneğiymiş... Peki bu kartı başka bir karta çevirdiğimizde aynı zamanda şekline girdiğimiz kartın Battlecry'dan gelen özelliklerini kullanabilir miyim?
Ara
C'Thun nedir? hiç bir şey anlamadım bu karakterden.

Maceraları para ödemek dışında nasıl açabilirim?
Ara
(12-10-2016, 19:18)SatanistKesenKedi : Youthfull Brewmaster düşürdüm, özel yeteneği ise savaş alanından bir kartı eline döndürme. Peki bu özelliği ne gibi amaçlar için kullanabilirim? Mesela Charge özelliği olan bir kartı geri alıp tekrar charge kullandırmak için mi?

Bir başka kart ise Faceless Manipulator, o kart ise başka bir kartın şekline bürünebilme yeteneğiymiş... Peki bu kartı başka bir karta çevirdiğimizde aynı zamanda şekline girdiğimiz kartın Battlecry'dan gelen özelliklerini kullanabilir miyim?

1) Charge veya battlecry gibi efektleri yeniden aktifleştirmek için kullanılabilir evet, genel amacı bu şekilde.

2)Hayır battlecry sadece o kartı oynamışsan etkinleşir.
[+] 1 üye ferevon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-10-2016, 13:38)SatanistKesenKedi : C'Thun nedir? hiç bir şey anlamadım bu karakterden.

Maceraları para ödemek dışında nasıl açabilirim?

C'Thun'a bonus veren kartları ondan önce oynuyorsun. Böylece gücü yavaş yavaş yükselmiş oluyor. Oyun alanına koyduğun zaman da rakibe ve rakibin oyun alanındaki yaratıklarına o anki gücü kadar hasar dağıtıyor.
Bazı kartlar eğer C'Thun'un gücü 10 ise bu kart şunu yapar tarzında oluyor...

Maceraları altın biriktirerek açabilirsin. Her maceranın her bir bölümü 700 altın ile açılıyor.
[+] 2 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyuna başladım bakalım, Blizzard bölümlerini geliştirmek için çaba sarfetmeyi planlıyorum şu sıra. Kaliteli bir strateji topluluğunda Blizzard oyunularının da olması gerekir.

Sorum olursa buraya yazarım.
Evet ilk sorular geliyor,

Oyun içerisinde 2-3 kart 'feda edip' daha güçlü kart sürebilmek gibi şeyler var mı? ve oyunda 'Kahraman'ımızın önemi nedir?
Her kahramana özel kartlar var. Bir de her kahramanın kullanabileceği ortak kartlar var. O açıdan kahramanın bir önemi var. Ayrıca kahramanlar genel olarak oynayış şeklini etkiliyor. Mesela, Rogue kombo odaklı oynar. Rogue kartlarının ekstrasını çalıştırmak için gereklidir vs.
Bazı kartlar haricinde güçsüz kartı feda edip güçlüsünü koymak yok.
Ara
Anladım, bu kahramanları avatar kütüphanesine eklemek gerek :p Kaç kahraman vardır?

Rogue kısmına gelemedim henüz tutorial'dayım sanırım. Bu mana'ların dolumu neye bağlı? Her tur 1 artarak sürekli doluyorlar mı? Öyleyse biriktirmenin herhangi bir avantajı yok gibi, yoksa tutorial'a has bir durum mu bu?
Aslında oynadığımız karakter sınıfı. 9 sınıf var oyunda.
Kahramanlar genel olarak avatar gibidir oyunda. Farklı kahramanları satınalabilirsin ya da promosyon/hediye olarak kazanabilirsin ancak her kahramanı her sınıfa koyup oynayamıyorsun. Yani her kahraman 1 sınıfı temsil edecek şekilde sabit. Sınıfların kullanabileceği güçler de sabit olduğundan hangi kahramanı alırsan al sınıfına bağlı olarak o gücü kullanıyor zaten. Oyun içinde çeşitli kartların efektleriyle o güç değişebiliyor tabi ki.

Mana her tur 1 artar. 10'dan sonra artmaz. Bazı kartlar daha hızlı ya da geçici olarak artmasını sağlar (10'dan çok olmamak koşuluyla). Bazı kartlar da belirli bir süre mana taşlarının bir kısmının kilitli (Shaman kartları) kalmasına ya da azalmasına neden olur.
Ara
İlk 5 oyunu tamamladıktan sonra Paladin ile Warlock'u açtım, ilk defa Rogue'e yenildim. :p

Oyuna para veren oyuncuların, hiç para harcamayan oyunculara karşı avantajı oluyor mu?
Oyunu 1 sene aralıklarla bırakma sebebim o
Ara
Yani var diyorsun :) Ne kadar etkili peki? Para verenlerde daha sağlam kartlar mı oluyor yoksa daha kolay strateji üretilebilecek türde ama aynı güçte kartlar mı, tam olarak ne gibi bir avantajları olur?
Para harcamak sadece işleri hızlandırıyor. Sen günde en fazla 1-2 kart paketi alabilecekken, parasını veren 50'şer 50'şer paket kart alabildiği için bir üstünlük geliyor. Tabi ki kartlar rastgele çıkıyor. O biraz olsun teselli oluyor.  :tongue:
Onun dışında paranın avantajı yok.
Ara
Ben kısa süreli oynamıştım arkadaş bayağı uzun süredir oynuyodu 1 tane legendary vardı onda bende bıraktım ondan sonra
Yaptıklarımı anlatayım o herolari yenince paket veriyordu galiba onu yaptım sonra altın biriktirip 4-5 hesapla aynı işlemi yaptım birşey olmadı ondan sonra o sağ ben seley
Ara
Anladım.

@Wickhart

Bu oynarken sanıyorum level atlayınca gelen kartlar direkt olarak desteye dahil oluyor mu yoksa ayrı bir şekilde ayarlamam mı lazım?
Sınıfa seviye atlatıp 10 yapana kadar hediye kart geliyor. O kartlar da temel kartlar zaten. Tüm temel kartları toplayabilmen için tüm sınıfları teker teker 10. seviye yapmanı öneririm. 10. seviye olan bir sınıf artık yeni kart kazanmıyor.
Kart için 100 altın toplayıp dükkandan paket satınalmalısın. Açınca içinden *rastgele* 5 kart çıkıyor.
150 altın karşılığı Arena'ya girip kazandığın maç sayısına göre ödül kazanıyorsun.
Ayrıca *ranked* maçlarda rütbe atladıkça kutu kazanıyorsun ama onu ay sonunda açabiliyorsun. İçinden yine kart çıkıyor.
Aldığın kartlar koleksiyonlara gidiyor. Bir kartı birden fazla destede kullanabiliyorsun.
Ara
Bazı kartlarda disenchant diye bir şey var o nedir?
Kartları toza (dust) dönüştürmeni sağlıyor. Yeterince tozun olduğunda da sende olmayan kartlardan üretebiliyorsun. Her kart farklı miktarda toz istiyor. Her karttan da farklı miktarda toz çıkıyor
Ara
Anladım, peki sadece tozla üretebilen kartlar var mı?

Gurubashi Berserker kartı "Whenever this minion takes damage, gain +3 Attack" diyor, anladığım kadarıyla bu kart benim kahramanımın silahı olduğuna dayanarak bana atak veriyor? Silah yoksa bir işe yaramıyor yani.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.