Hearthstone - Nasıl Altın Kazanırım?
featured-gold-bags.jpg

Merhabalar,bu konuda Hearthstone'da altın kazanma yollarını elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Altın Nedir?

Altın Hearthstone'un para birimidir. Oyunda bir şey satın almak istiyorsanız ya kredi kartınızla ya da altınla alabilirsiniz. E tabi bu altını bizim gibi Free 2 Play'ciler için çok değerli kılıyor. 

Peki Bu Değerli Altınları Nasıl Kazanırım? 

Hearthstone'da altın kazanmanın sadece 4 yolu var :
  • Günlük görevleri tamamlamak
  • Tavern Brawl veya Play modunda 3 oyun kazanmak
  • Arena modunda başarılı olmak
  • Gizli görevleri tamamlamak

1. Yol : Günlük Görevler

757inciu4445264.png

Günlük görevler adı üstünde her gün 1 tane olmak üzere oyuncuya verilen görevlerdir. Sizden belirli bir amacı gerçekleştirmenizi ister ve ödül olarak altın (Nadir olarak kart paketi) teklif eder. Görevler 40 ila 100 altın ödülü verebilir. 

Aynı anda maksimum 3 göreviniz olabilir lakin oyuncu her gün 1 görevi yenileme şansına sahiptir. Görevin sağ üst köşesindeki kırmızı çarpıya basarsanız göreviniz kaybolur ve yerine yenisi gelir ama az önce de dediğim gibi bu işlem günde 1 kere gerçekleştirilebilir. Çarpıya bir daha basarsanız göreviniz kaybolur ve sonraki güne kadar yeni görev alamazsınız. 

Önerim 40 veya 50 altın veren bir görevi yenilemeniz. Çünkü daha fazla altın istiyoruz bunun için buradayız.

bw_new_quest_hearthstone.png

2. Yol : 3 Oyun Kazanmak

Tavern Brawl ya da Play modunda 3 oyun kazandığınızda 10 altın ile ödüllendirilirsiniz. Bu ödül günde en fazla 10 kere elde edilebilir yani bu yolla günde maksimum 100 altın kazanabilirsiniz. Arena , pratik modu veya arkadaşlarınızla oynarken bu ödülü kazanamazsınız.

300px-Gold_earned.jpg

3. Yol : Arena

Arena giriş ücreti 150 altındır ve altın olarak amorti etmesi için en az 6-7 zafer kazanmanız gerekir. Yeni oyuncular için önermiyorum. Ödülleri ve arena mekaniğini anlatmamın bu başlık altında bilgi kirliliği olacağını düşündüğüm için sıradaki maddemize geçiyorum.

4. Yol : Gizli Görevler

Gizli görevler oyun içinde herhangi bir yönergesi bulunmayan ama gerekli şartlar sağlandığında altın,pack vb. ödüller veren görevlerdir. Lafı fazla uzatmadan görevlerimizin ve ödüllerinin ne olduğuna geçelim :

• Play modunda 3 oyun oyna.  Ödül : 100 Altın
  • Bütün sınıfların kilidini aç. Ödül : 100 Altın
  • Expert seviyesindeki bütün yapay zeka sınıflarını mağlup et. Ödül : 100 Altın
  • Bütün basic kartları topla. Ödül : 100 Altın
  • Bütün classic kartları topla. Ödül : 100 Altın
  • Toplamda 100 oyun kazan. Ödül : 300 Altın
  • Toplamda 1000 oyun kazan. Ödül : 300 Altın
  • Play modunda bir oyun oyna.  Ödül : Kart paketi
  • Herhangi bir sınıfı 10. seviyeye ulaştır.  Ödül : Kart paketi
  • Bir kartı disenchant et.  Ödül : 95 Dust 
  • Arena'ya gir. Ödül : Bir Arena Bileti ( Bedava arena )
  • Whisper the Old Gods paketini satın al. Ödül: C'Thun ile Beckoner of Evil kartları
Altını kazandım,peki ya şimdi?

• Kazandığınız altın ile Maceraları satın alabilirsiniz. Kesinlikle altınlarınızı bu maceralara harcamanızı öneriyorum. Ama tabi karar sizin.

screenshot_2017-01-04-15-55-04.png

• Kazandığınız altınlar ile kart paketi alıp açabilirsiniz
packs-1200x675.jpg?width=960
  • Kazandığınız altınlarla arenaya girebilirsiniz ve daha fazlasını kazanabilirsiniz. Tabi bileğinize ve şansınıza güveniyorsanız.
RGnOvcbjxvFzbfk.jpg

Rehberimi burada bitiriyorum. Elimden geldiğince çevirmeye ve anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
[+] 6 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Rehberin güzel olmuş uğraştığın için teşekkürler ancak

Bütün Murloc kartlarına sahip ol. Ödül : Old Murk - Eye kartı
Bütün Murloc kartlarının altın olanlarına sahip ol. Ödül : Altın Old Murk - Eye kartı

bu iki görev Whisper the Old Gods Expanisonun gelmesinden sonra sona erdi ve Gizli Görevler kısmında da bir kaçtane daha gizli görev eklen di

Mesela S6 telefonu ile oynarsan 3 pack ve Galaxy isimli bir kart arkası kazanıyorsun

Bunun dışında yeni başlayan oyuncular için gayet yararlı bilgiler paylaşmıssın HearthStone oyuncuları adına sana teşekkür ediyorum
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkürler bilgilendirme için en kısa zamanda düzelteceğim.
[+] 1 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Old the Gods paketi alındığına C'Thun kartı ve 2 tane C'Thun u yükselten kart veriliyor eklenebililir
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.