Hearts Of Iron 4 Yayınlandı!
beyler benim bir garip sorunum var.plazaya da yazdım ama bir türlü çözemediler.zaten forumun moderatörü falan yazıyor yani tam rezillik.sorunum şu 

xiHUEHg.jpg
çözünürlük sanki 1024-768 gibi birbirine yakın ve her şey çok büyük.ancak ana menü de sıkıntı yok gibi.GFapSzp.jpg

çıldırıyorum dün akşamdan beri böyle aptalca bir hata olabilir mi? gt 740m kullanıyorum çözünürlüğüm 1366x768.her şeyi denedim windowed yapıp çözünürlükleri ayarlamayı da ama bu sefer de sağdan soldan taşıyor taşmadığı hali de böyle yakından ve büyük oluyor.
Ara
Belgelerdeki settingse etki etmiyor olabilir oyunda yaptığın değişiklik. Yedeğini alıp elle değiştirmeyi dene çözünürlüğü.

Bulunması gereken konum:
Kod:
c:\Users\[PC adı]\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\

Aşağıdakiler benim değerlerim, kendine göre ayarla:
Kod:
size={
x=2560
y=1440
}

min_gui={
x=1280
y=720
}
v5jjo8.gif
Ara
(07-06-2016, 13:12)Snykdel : Belgelerdeki settingse etki etmiyor olabilir oyunda yaptığın değişiklik. Yedeğini alıp elle değiştirmeyi dene çözünürlüğü.

Bulunması gereken konum:
Kod:
c:\Users\[PC adı]\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\

Aşağıdakiler benim değerlerim, kendine göre ayarla:
Kod:
size={
x=2560
y=1440
}

min_gui={
x=1280
y=720
}

hocam bunu zaten denedim fullscreen'de ekran açılmıyor müzik sesi geliyor sadece windowed'da da taşıyor ekrandan
Ara
https://forum.paradoxplaza.com/forum/ind...me.943038/

adamın burada ne demek istediğini anlayamadım.biri özet geçebilir mi? 24 saattir çıldırıyorum.
Ara
GUI elementleri statik olduğundan çözünürlüğün düşük olması herhangi bir farklılık yaratmıyormuş. Denemedim ancak yukarıda vermiş olduğum Min_GUI kodu bir farklılık yaratabilir.
v5jjo8.gif
Ara
şimdi anladım hocam teşekkürler.adamın verdiği çözümleri gördün mü yalnız ? lol.panelleri kapat işin bitince falan mouse'u yakınlaştırma.dalga geçiyorlar resmen ya 2 yıldır beklememin karşılığı bu işte.düzeltip düzeltemeyeceklerine dair ticket attım refund edeceğim.neyse ki yalnız değilim başıma gelme açısından.

ayrıca denedim o dediklerini hocam teşekkürler ama bu oyun bazlı bir hata zaten.
Ara
Düşük çözünürlükler için herhangi bir yama & mod gelecektir mutlaka. Bildiğim kadarılı ile zaten CK2 sonrası bütün Paradox oyunları düşük çözünürlüklerde sıkıntı yaratıyor.
v5jjo8.gif
Ara
(07-06-2016, 15:42)Snykdel : Düşük çözünürlükler için herhangi bir yama & mod gelecektir mutlaka. Bildiğim kadarılı ile zaten CK2 sonrası bütün Paradox oyunları düşük çözünürlüklerde sıkıntı yaratıyor.

hocam düşük çözünürlük dediğimiz de 1366x768 yani.1024 değil ki.EU IV 'de sıkıntı yok hiçbir oyunda sıkıntı yok ama ne hikmetse bunda var.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.