Heroes of the Storm - Kahraman Rolleri Rehberi
#1
Bu rehberde Heroes of the Storm'daki hangi sınıfın oyunda ne gibi sorumlulukları olduğunu ve kabaca neler yapması gerektiğini inceleyeceğiz.

d8J2vr.png
Assassin
Assassinler düşmana yüksek seviyede hasar verirler, kimileri tek bir hedefe hasar verme üzerine odaklanırken diğerleri çok sayıda hedefe ancak daha düşük seviyede hasar verme özelliğine sahip olabilir. Genel olarak Assassinler kırılgan bir yapıdadırlar. Savaş alanında düşmana vur-kaç yapabilirler, saldırı yapmadan önce dikkatlice düşünmeli ve doğru anı kollamaları gerekir. Usta bir Assassin ne zaman saldıracağını bildiği gibi ne zaman geri çekileceğini de bilmelidir.

roving_thumb.jpg

Oyunun erken safhasında roving yaparak takım arkadaşlarınıza yardım etmeli, belli öncelikli hedeflerin yokedilmesini sağlamaya çalışmalısınız.
En büyük zayıflığınız düşük savunmanız.

Başlangıç için önerilen assasinsler: Raynor,  Valla, Jaina.


pXD9Pm.png
Warrior
Warriorlar sahip oldukları kendilerini iyileştirmelerini sağlayan ve aldıkları hasarı azaltan özelliklerle takımlarını ayakta tutmaya çalışırlar. Saldırı kapasiteleri iyi değildir ancak yeterlidir. Aynı zamanda düşmanın hareket etmesini engelleyen veya düşmanı kendilerine çeken çeşitli özelliklere sahiptirler. Takım saldırıya geçtiğinde en önde Warrior bulunur.

charge_thumb.jpg

Warrior olarak nihai göreviniz diğer takım üyelerini korumak, düşmanın agresif herolarının saldırılarını engellemektir.
Warriorların en büyük zayıflığı takımın geri kalanıyla bağlantısının kesilmesi durumunda çok yetersiz kalmasıdır.

Başlangıç için önerilen warriorlar: E.T.C, Muradin, Johanna.


kGDJvA.png
Support
Supportlar sahip oldukları güçlü iyileştirme ve can yükseltme özellikleriyle hem savaş alanında kontrol sağlamaya çalışırlar hem de sahip oldukları diğer özelliklerle düşman hero'sunu kesintiye uğratabilirler. Support herolar her zaman diğer herolarla birlikte hareket etmelidir.

patch_thumb.jpg

Support herolar sahip oldukları healleri ve buffları kullanarak diğer heroların kendi görevlerini yerine getirmelerinde onlara büyük bir destek sağlayabilirler.
Support herolarının en büyük zayıflığı sahip oldukları düşür hasar değeridir.

Başlangıç için önerilen supportlar: Li Li, Rehgar, MalfurionNloWE5.png
Specialist
Sahip oldukları esnek özelliklerle Specialistler savaş alanında kontrolü ellerinde tutmakta çok iyidir, kendi merc kamplarını kurabilir, minionlara sahip olabilir ve yenildiklerinde hızlıca savaş alanına geri dönebilirler. 

castle_thumb.jpg

Specialistler sahip oldukları spesifik özelliklerle takım arkadaşlarına yardımcı olurlar, örneğin yukarıdaki görselde Sylvanas kulelerden birini kullanılamaz hale getirerek takım arkadaşlarının kapıyı geçmesini kolaylaştırmaktadır.
Specialistlerin en büyük zayıflığı kimi zaman aynı anda çok sayıda unsuru takip etmelerinin gerekebilmeslidir (multi-tasking)

Başlangıç için önerilen specialistler: Nazeebo, Zagara, Sgt. Hammer

Battle.net'teki resmi kahraman rolleri sayfasından derlenmiştir.
Cevapla
#2
Güzel rehber olmuş. Bence aralarındaki oynaması en zevkli rol Specalist. Fakat gerçekten aşırı dikkat gerektiriyor ve gayette zor.
Ara
Cevapla
#3
Kahraman rolleri 4 den 6 ya çıkarıldı.

Warrior sınıfı = Tank ve Bruiser
Support sınıfı = Support ve Healer
Assassin sınıfı = Ranged ve Melee Assassin diye ayrıldı.
Specialist sınıfı diğer sınıflara dağıtılarak ortadan kaldırıldı.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.