Hikaye: Avrupa'nın Hasta Adamından Avrupa'nın Korktuğu Adama
#21
Güzel olmuş. Eline sağlık.
Ara
Cevapla
#22
(16-06-2018, 15:16)Merco : Güzel olmuş. Eline sağlık.

Yorumun icin tesekkur ederim. En ufak bir yorum bile hikaye yazani yazmaya tesfik eder.

BÖLÜM 11


Yıl 1917,Sultanımız II.Abdülhamid Han Hazretleri,büyük bir öngörüyle geleceğin savaş makinasının tank olacağını söyleyerek ordumuzun tanklarla donatılmasını emrediyor.

3eexFonQD.png

Böylece ilk zırhlı birliğimiz oluşturuluyor.Sultanımız 2.Abdülhamid'in teşvikiyle vücuda getirildiği için ismini Hamidiye Zırhlı Alayı koyuyoruz.


1918 yılına ait Osmanlı Ordusu Hamidiye Zırhlı Alayı Araç Modelleri

GhaziInfantrySupportVehicle-1.png

JahunnumBattleTank-1.png

FellahArmoredTransport-1.png


1922 yılında,Hindistan bölgesi geniş çaplı isyanlara şahit oluyor.Hintli Müslüman kardeşlerimiz,Büyük Britanya'dan bağımsızlık için isyana kalkışıyor.


Hintli din kardeşlerimiz,bağımsızlık için , tüm cihan Müslümanların halifesi ,sultanımız 2.Abdülhamidden yardım istiyor.

3eunwPRg8.png

Sultanımız 2.Abdülhamid Han Hazretleri buyurdular ki

"Bizi yükselten dinimize karşı duyduğumuz büyük aşktır.Tüm cihan müslümanların halifesi olarak, din kardeşlerimizin çağrısını cevapsız bırakamayız."

3eCZY6o2h.png

Müttefiklerimiz,Almanya-İtalya-ABD bize tam destek verirken Rusya ve Fransa ,İngiltere'yi destekliyor.

3eAHsz0tK.png

Ne yaparsak yapalım,İngiltere bize savaştan başka çare bırakmıyor.Öngörüşü yüksek olan sultanımız ile Almanya'yla böyle bir savaşın planlarını çoktan yapmıştık.Plana göre ,İtalya ve Almanya Fransa'ya Schlieffen Planı çerçevesinde Belçika ve Alpler yönünden saldıracak.Rus Cephesinden ise Almanya Polonya ve Baltıklar üzerinden destek verirken,Osmanlı İmp. ise Kafkaslar ve Ukrayna yönünde saldıracak.


Afrika topraklarımız ise çok geniş ve Fransa-İngiltere'ye karşı savunulması zor olduğundan o topraklara maalesef birlik ayıramayacağız.Planımız Mısır sınırlarına barikat kurup,itilaf devletlerin buraya kadar işgal etmesine göz yummak.


30 Mayıs 1923'te diplomatik çabalarımız krizi çözmekte yetersiz kalıyor ve 1.Dünya Savaşı başlıyor."Allah,gazamızı mübarek etsin " buyuruyor sultanımız 2.Abdülhamid Han Hazretleri.

3f45woLLq.pngKırk yıl şu devletlerin birbirine düşmesini bekledim. Onlar birbirlerine düştü,Allah'a hamdolsun ki ben tahttayım.
[+] 5 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
#23
Hiç Vic2 oynamadım ama hikaye kendini okutturuyor eline sağlık.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.