Anket Başlığı: Oyunu Bitirelim mi yoksa devam edelim mi ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Evet

6 85.71%
Hayır

1 14.29%
Katılımcı sayısı: 7 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hikaye: Finlandiya Beyaz Zambaklar Ülkesinde (26. Son Bölüm) (TAMAMLANDI)
[img]f7p0yoe.jpg
SUOMİ

Finlandiya namı diğer Bin Göller Ülkesi doğasıyla gölleriyle meşhur güzel ülkemiz 1936 yılında 3.6 Milyon nüfusuyla ufak ve şirin bir ülke. 
        1918 de Kızıllarla Beyazlar arasında yapılan 40 bin kişinin ölümüyle sonuçlanan iç savaştan sonra yapılan muharebeler ve kazanılan bağımsızlıktan ders çıkaran Beyaz Muhafızlar ve Mareşalimiz Mannerheim savaşmayı bilmeyen organize olamayan eli tüfek tutan sayısının az olan, ülkenin askeri durumunun Dünyada artan kargaşa ve gerginlikten yaklaşan savaşlara hazırlıksız yakalnmamak için ordunun yabana atılmaması gerektiğini çok iyi biliyordu. Ülkemiz yeni kurulsa da muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda yavaşta olsa adımlar atılmaya başlanmıştı.Barış içinde kalkınan bir Finlandiya'da yaşamak herkesin hayali ve isteğiydi.
[+] 4 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip .
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Takip <3
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende tam yeni bir hanedan oyunu olarak Finlandiya yı açaçaktım :D
[+] 1 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

(25-08-2017, 17:11)napolyon94 : Bende tam yeni bir hanedan oyunu olarak Finlandiya yı açaçaktım :D

Erken davrandım desene aklımda ne zamandır vardı ben tecrübe kazandım istersen açabiliriz :D
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yok yahu sen devam et, ülkemi yok :D
Ara
Sonunda beklediğim bir hikayeydi senin yazman ultra daha da iyi yaptı hikayeyi soluksuz takip ederim artık. :D :D :D
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 2 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(25-08-2017, 18:45)Faramir : Sonunda beklediğim bir hikayeydi senin yazman ultra daha da iyi yaptı hikayeyi soluksuz takip ederim artık. :D :D :D

@Faramir zaten napolyon sen vs sizin yazdıklarınızla bi cesaret başladım yazmaya artık her gün 1 yeni bölüm atmaya çalışacağım :D:D
Ara
[+] 2 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eline sağlık. :ok:
Ara
Güzel bölüm bu arada geç ama bir önerim olacak keşke Odak Ağacı modu ile oynasaydın senin için daha kolay olurdu Finlandiya için çok güzel odak ağacı modları var hatta birleşik İskandinavyayı bile kurabiliyorsun.Sovyet Savaşını iple çekiyorum acaba neler olacak.
трагедия
(26-08-2017, 17:10)Faramir : Güzel bölüm bu arada geç ama bir önerim olacak keşke Odak Ağacı modu ile oynasaydın senin için daha kolay olurdu Finlandiya için çok güzel odak ağacı modları var hatta birleşik İskandinavyayı bile kurabiliyorsun.Sovyet Savaşını iple çekiyorum acaba neler olacak.

Harbiden çok geç farkettim onu Faramir ya bende geçen gördüm atölyede hadi ya dedim keşke önceden indirseydim diye aslında ben biraz gerçekçi olması için uğraşıyorum klasik oyunlardan ziyade isimleri şehirleri göl nehir isimleri iç savaş örnekleri sayılar kızıllar falan okurken millet hem bilgi hem eğlence olsun istedim :)
Ara
Gerçekçi hale getiren modlar vardı dönemin komutanlarını filan ekleyen Finlandiya'nın kullandığı ekipmanları düzelten filan neyse bu haliyle'de iyi ben senin için böyle zor oluyordur diye söyledim.Ne yazık ki minör devletlere genel olarak çok önem göstermemişler üzücü bir durum aslında bu keşke paradox en azından Finlandiya gibi savaşa katılan ülkelere ilgi gösterseymiş. :/
трагедия
(26-08-2017, 18:12)Faramir : Gerçekçi hale getiren modlar vardı dönemin komutanlarını filan ekleyen Finlandiya'nın kullandığı ekipmanları düzelten filan neyse bu haliyle'de iyi ben senin için böyle zor oluyordur diye söyledim.Ne yazık ki minör devletlere genel olarak çok önem göstermemişler üzücü bir durum aslında bu keşke paradox en azından Finlandiya gibi savaşa katılan ülkelere ilgi gösterseymiş. :/

Malesef oyunun o sıkıntısı bariz hissediliyor :/ İsveç firması olarak iskandinav firması olarak kendi bölgelerine daha çok önem vermeleri lazım diye düşünüyorum yada dlc mi düşünüyolar oda bir ihtimal aslında o modları bi ara özelden yazarsan belki bidahaki yazıcağım hikayede onları kullanabilirim :)
Ara
Memnuniyetle yazarım bende İsveç hikayesi düşünüyorum bakalım o yüzden baya araştırdım bu modları ek olarak Çin de olabilir daha karar veremedim ne yazık ki. :D :D :D İrlanda ile ilgili bir mod bulsam adam akıllı aslında en çok istediğim o kararsızım kısaca. :D :D :D
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(26-08-2017, 19:29)Faramir : Memnuniyetle yazarım bende İsveç hikayesi düşünüyorum bakalım o yüzden baya araştırdım bu modları ek olarak Çin de olabilir daha karar veremedim ne yazık ki. :D :D :D İrlanda ile ilgili bir mod bulsam adam akıllı aslında en çok istediğim o kararsızım kısaca. :D :D :D

O zaman DM yi en kısa zamanda bekliyorum :D:D Vay vay bekliyorum Faramir hikayeni merakla kararsız kalma gözünü karart bence seç birini gir :D:D
Ara
(26-08-2017, 21:35)Feldmarschal :
(26-08-2017, 19:29)Faramir : Memnuniyetle yazarım bende İsveç hikayesi düşünüyorum bakalım o yüzden baya araştırdım bu modları ek olarak Çin de olabilir daha karar veremedim ne yazık ki. :D :D :D İrlanda ile ilgili bir mod bulsam adam akıllı aslında en çok istediğim o kararsızım kısaca. :D :D :D

O zaman DM yi en kısa zamanda bekliyorum :D:D Vay vay bekliyorum Faramir hikayeni merakla kararsız kalma gözünü karart bence seç birini gir :D:D

Yapacağım yapacağım aklımda değişik bir proje var bakalım şaşırtacak bir şey olacak emin olun.DM'yi de atacağım istediğin başka tarz modlar varsa onlarıda söyleyebilirsin bir çok mod denedim ve az çok bilgim var bu konularda.
трагедия
Takipteyiz,WEST MONGOLIA IS BEST MONGOLIA
[+] 2 üye Belendithas nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Çok sevdiğim Tali-Ihantala (2006) filminden bir sahneyi paylaşmak isterim. Mannerheim'in askerleriyiz, Finlandiya için , hurraa!!
[+] 2 üye napolyon94 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

3. Bölüm Konsantre halde geldi ve tekrar resimler arttırıralarak (teknik problem görmemişim yüklerken) düzenlendi biraz aceleye gelmesi hasebiyle anlatım kısa olmuştu içime sinmemişti fakat sözümü tutmak istediğim için hergün bölüm atmaya çalışıyorum. Bu bölüm kısa olmuştu en son düzenlememden sonra tam anlamıyla tatmin olduğum bir bölüm oldu okuyanların yeniden okumasını tavsiye ederim okumayanlar için iyi okumalar :))
[+] 4 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.