Hikaye: Nostalji Kuşağı II - Büyük Vatanseverlik Savaşı
Fall Blau
"Büyük vatanseverlik savaşı"

20170707102207_1.jpg

Taraf                               : Sovyetler Birliği

Oyun sürümü                 : Their Finest Hour

Oyun Modu                    : Fall Blau Senaryosu

Zorluk derecesi             : Very Hard

Operasyonel Hedefler  : Stalingrad'ın kaybedilmemesi ve Almanların Bakü petrollerine ulaşmaması

6636incif2450462.jpg

22 Haziran 1941 günü hiç ummadığımız bir anda başladı...
 Alman fırtınası karşısında kitleler halinde imha olmaktan başka hiçbir şey yapamadık, Stalin son bir umutla hepimize ülkemizi korumamız için çağrıda bulundu daha sonraları bu çağrı "Büyük Vatanseverlik Savaşı" olarak bilinecekti...
 Bütün Sovyet halkları bu çağrıya cevap verdi ve Almanlar Moskova önlerinde korkunç derecede fazla kayıplarla ancak durdurulabildi.
 Şimdi Fırtına bulutları tekrar toplanmaya başlıyordu...

[+] 5 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Basligi gorunce dedim tum rusyami diye? :)) 6.ordu nasil donatilmis acaba
Ara
şu kadarını söyleyim anladığım kadarıyla ejderha vs karınca savaşı olacak :D
Ara
(07-07-2017, 11:01)Lehr : şu kadarını söyleyim anladığım kadarıyla ejderha vs karınca savaşı olacak :D

:joy: :joy:  Event vs geliyormu acaba, Uranüs operasyonuna hazırlık olarak sana tank tümenleri vs geliyormu ?
Ara
Yaşayıp görecez mühtemelen bişeyler geliyordur yoksa hiç dayanılacak gibi değil :D
Ara
1. Bölüm geldi iyi eğlenceler.
Ara
Eylül 1941 de ki facianim etkileri hissediloyor. Ruslar ne kadar köyĺü varsa guc bela cephe hattini doldurmuslar. %40 penalti 1942 yazinda hala var demek hoi3 de. 1 tane bile tank tümenj yok sanirim. Bu biraz agir olmus. Gercekten de hic tan gucu yokmuydu Fall Balu da?
Ara
(09-07-2017, 22:59)napolyon94 : Eylül 1941 de ki facianim etkileri hissediloyor. Ruslar ne kadar köyĺü varsa guc bela cephe hattini doldurmuslar. %40 penalti 1942 yazinda hala var demek hoi3 de. 1 tane bile tank tümenj yok sanirim. Bu biraz agir olmus. Gercekten de hic tan gucu yokmuydu Fall Balu da?

Tank olmayabilir malum zaman 2 askere 1 tüfek zamanı. Sovyet askerlerinin Don Nehri kıyısındaki ormanlarda fazla gürültülü sesler çıkartarak düşmanı oyaladıklarını hatta bazen Alman tümenlerinin bu aldatmacaya düşerek 50 100 arası Sovyet askerini Tugay ya da Tümen gibi algılayıp ona göre davrandıklarını okumuştum.
Ara
(10-07-2017, 08:06)Lehr :
(09-07-2017, 22:59)napolyon94 : Eylül 1941 de ki facianim etkileri hissediloyor. Ruslar ne kadar köyĺü varsa guc bela cephe hattini doldurmuslar. %40 penalti 1942 yazinda hala var demek hoi3 de. 1 tane bile tank tümenj yok sanirim. Bu biraz agir olmus. Gercekten de hic tan gucu yokmuydu Fall Balu da?

Tank olmayabilir malum zaman 2 askere 1 tüfek zamanı. Sovyet askerlerinin Don Nehri kıyısındaki ormanlarda fazla gürültülü sesler çıkartarak düşmanı oyaladıklarını hatta bazen Alman tümenlerinin bu aldatmacaya düşerek 50 100 arası Sovyet askerini Tugay ya da Tümen gibi algılayıp ona göre davrandıklarını okumuştum.

2 askere 1 tüfek olayı tamamen efsane, Koca Sovyetler o kadar ele ayağa hiç düşmedi  :sunglasses:
Ara
(10-07-2017, 08:34)napolyon94 :
(10-07-2017, 08:06)Lehr :

2 askere 1 tüfek olayı tamamen efsane, Koca Sovyetler o kadar ele ayağa hiç düşmedi  :sunglasses:
 Belki o kadar olmamıştır da ciddi sıkıntı çektikleri ortada :D
Ara

[+] 2 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İki bölümde güzel hazırlık yapılmış iple çekiyorum savaşın başlamasını kolay gelsin @Lehr :))
Bende şöyle düşünüyorum 2 asker 1 silah konusunda mevcut halktan eli silah tutan herkesi STAVKA ya dahil ettikleri için ilk başta eldeki silah miktarı ve askerler arasında böyle bir ilişki kurulmuş olabilir ama zamanla Sovyet Endüstrisi açığı kat be kat kapattığı ortada.
Ara
Lehr hocam mermi atmadan Donetsk i.dusmana vermeyeceksin insallah? :)
Ara
(10-07-2017, 14:47)napolyon94 : Lehr hocam mermi atmadan Donetsk i.dusmana vermeyeceksin insallah? :)
 Öyle bi vericem ki :D Alman hücumu acayip sert bildiğin gibi değil biraz direnmeye kalksam direk çevirecekler beni
Ara
[+] 2 üye Lehr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4. Bölüm bir süre gecikecek gibi duruyor Perşembe ya da Cuma günü çıkabilir takip eden arkadaşların bilgisine .
Ara
Hani nerede Order .227, tek mermi atmadan koca kıtalar Donetsk'i boşalttı. Rostov anında düşmana verildi. Stalin olsa çoktan 20 tane kelle almıştı. Almanlar 2 haftada küçük bir ülke kadar yeri daha fethetti.
Ara
(11-07-2017, 16:21)napolyon94 : Hani nerede Order .227, tek mermi atmadan koca kıtalar Donetsk'i boşalttı. Rostov anında düşmana verildi. Stalin olsa çoktan 20 tane kelle almıştı. Almanlar 2 haftada küçük bir ülke kadar yeri daha fethetti.
 74bin km² arazi boşalttım Almanlara PTRS-41 den başka anti-tank yok Stalin'de göndermiyor bir türlü :D
Ara
Km2 yi nasil hesapladin hoca ? :D
Ara
bastığın bölge ile baktıgın bölge arasındaki mesafe gözüküyor bir dikdörtgen bide üçgen tasarladım gerisini topladım yukarı yuvarladım :D
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.