Hikaye: Numenor'un Göz Yaşları
Gondor Orta Dünyanın en büyük ve en eski insan krallıklarından yada öyleydi.Uzun zamandır Kralsız yönetilen ülke kötü yönetim sonucu güçsüzleşmişti şimdi ise onları daha kötü bir son bekliyordu bu güç "Mordor"du.

NZyjpQ.jpg

Gondor'un durumu kötüydü olası savaşa hemen hazırlanmak için silah üretiminin arttırılmasına karar verildi.

nOv4J5.jpg

Son derece yetersiz olan fabrika sayısı acil bir şekilde arttırılmaya gitti.

p67O6q.jpg

Bunlar olurken Shire adlı küçük bir bölgeden garip bir haber geldi.Denethor bunu araştırılması için hemen talimatları verdi.

BLVjLD.jpg

Bunların yanı sıra yine üzücü bir haber geldi.Moria düşmüş Lord Balin öldürülmüştü cüceler daha fazla dayanamayarak yenildiler artık ülkeyi Orklar yönetiyordu tekrar.Orta Dünya'nın en önemli bölgelerinden olan statejik bir konumun kaybı elbette herkesi üzmüştü ama en çok üzülen Kral Dain'di şüphesiz.dO69Or.jpgm2V0oP.jpg

Gariplikler bitmiyor bir türlü Saruman ve Gandalf'ın olayı dünyayı sarstı adeta.

76OjDr.jpg

Minas Tritih'e yeni bir Üniversite açıldı.

9m6jNO.jpg

Rohan'dan kara bir haber daha geldi Orta Dünya'nın hür toplulukları git gide çöküşe geçiyor.

6J4jak.jpg

Bu haber üzerine Rivendell'da bir konsey toplanıyor ve tek yüzük hakkında konuşmalar olaylar oluyor bizim temsilcimiz Osgiliath Komutanı Vekiliharcın oğlu Boromir.Onun da gidişiyle yüzük kardeşliği kuruluyor.
Rnajgo.jpg
lOoAQp.jpg

Moria'da Balgrog iktiditara geliyor.

LbJjvz.jpg

Bir haber daha bizi şaşırtıyor kukla krallığımız Angmar kara konseyin eline düşüyor Witch King tekrar Angmarı yönetebileceğini sanıyorsa yanılıyor.Savaş ilan ediyoruz hemen.

bBOP9Y.jpg

İlk savaşlar patlak veriyor ki bu savaşlar bizim felaketimiz olacak.

JQ5jWq.jpg

Angmar Kara Pakta katılıyor ve bununla çevredeki devletlerle savaş haline giriyoruz aldığımız en yanlış karar buydu sanırım.

8YGjXr.jpg

Theoden kendine geliyor.

lOoA4l.jpg

Mordor ile ilk sıcak temaslar yaşanıyor.

MdzjB6.jpg

Cephe ne çok iyi ne çok kötü ama bizim durumumuz kesinlikle kötü.

6J4jvN.jpg

Krallığı Restore edip bu çürümüş yapıyı yenileme vakti.

NZyj2N.jpg

Müttefikimiz ve sınırımızı koruyan devlet yenilince altta büyük bir cephe yarığı oluştu bunu engelleyeceğiz hemen.

vj03NO.jpg

Gondor zayıf ve savaşa hazır değildi düşmanı durduramamamız bu yüzünden düşman fırtına gibi geçip gidiyor.

PlRj2v.jpg

Müttefikimiz olacak topluluk eşşek cennetini boyladı.

XPnZ86.jpg

Elfler bize yardıma geliyor sonunda eskiden olduğu gibi Elfler ve İnsanlar omuz omuza İsuldur'dan beri bir ilk bu.

z0WNOD.jpg

Düşmanı engelleyemiyoruz engelleyemediğimiz gibi yenemiyoruz da.Savaşın sonucu artık belli gibi komutan Faramir elinden geleni yapsa bile bu üç-beş kişililik olay değil Orklar su gibi he ryerden geliyorlar.
W7lj8L.jpg

Belfalas Bölgesi tamamen düştü.

gONQp2.jpg

Düşman hem Güney'den hemde Batı'dan Osgiliath'a yaklaşıyor.

A1ojNX.jpg

Gondor'un ve Düşmanlarının kayıpları.

D7Ljmz.jpg

Savaş kaybediliyor yapacak hiç bir şeyimiz kalmadı kalan birlikleri Minas Trith'i savunmak ve yeni bir hat çekmek için geri çekmemiz lazım.

PlRjzQ.jpg

Düşmanı yinede tutamıyoruz düşman çok ama çok güçlü öldürkçe daha da fazlası geliyor Minas Tirith son kalemiz ve Numenor'un incisidir asla vermeyiz.

4adNO4.jpg

Düşman Savunmamızı kıramıyor Başkomutan Faramir şehri ve bölgeyi canı pahasına savunuyor bölgenin de çetinliği ile biraz daha ayakta kalabiliriz.

p67Oam.jpg

Gondor 3.Çağ'da düşüyor şehir halkı ve komutanlar askerler kim varsa öldürülüyor komutan Faramir ne kadar denese de başaramıyor.

OoWj5Q.jpg

G9qjg6.jpg

SON
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 7 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Hoş bir hikaye olmuş eline sağlık.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(18-05-2018, 01:19)Merco : Hoş bir hikaye olmuş eline sağlık.

Abi güzeldi ama ne yalan söyliyeyim bu kadar çabuk yıkılmayı hiç beklemedim ben Gondor ile dünya fethi hayal ederken başıma ne geldi.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Dün gece 3-4 oyun açtım Gondorla tek çıkış yolu Morgul bölgesini 10ar fortla kapatmak oldu sadece ekonomik focusları yaptım Aragorn'u getirmekle uğraşmadım bile.
441ea13e95237217444e0db6351c9f3d.jpg
Ara
(18-05-2018, 23:01)Finrod Felagund : Dün gece 3-4 oyun açtım Gondorla tek çıkış yolu Morgul bölgesini 10ar fortla kapatmak oldu sadece ekonomik focusları yaptım Aragorn'u getirmekle uğraşmadım bile.

Şöyle diyeyim bugün oynadığımda daha farklı oldu artık daha tecrübeli olduğum için Gondor ile daha farklı yol izledim ama şu sorun var Demokratik devlet savaş açamıyor ve Sauron'u yendiğimiz zamanda ne yazık ki Faşist olarak kimse kalmıyor bu yüzden Mordor yenilince oyun bir nevi bitiyor elflere filan yönelmek çok ama çok zor diyeyim herkes demokratik yada tarafsız takılıyor çünkü.
трагедия

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.