HoI3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Türkiye,Hoı4 e nazaran daha hızlı ve daha kolay genişleyebiliyorsunuz .Bir ittifaka kaymak epey uzun sürecek olsada oldukça esnek bir ülkeydi Türkiye hoı3 te.Bir sürü seçeneğiniz vardı.
[+] 1 üye Dreyfus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-06-2020, 22:46)Dreyfus : Türkiye,Hoı4 e nazaran daha hızlı ve daha kolay genişleyebiliyorsunuz .Bir ittifaka kaymak epey uzun sürecek olsada oldukça esnek bir ülkeydi Türkiye hoı3 te.Bir sürü seçeneğiniz vardı.

HoI III HoI IV'e göre alternatif tarih konusunda çok daha kısıtlayıcı. Türkiye ile tarafsızlığımı düşürmem çok uzun zaman alır mı?
IbnE9P2.gif
Ara
Hoi3 te yanlış hatırlamıyorsam tarafsızlığın zamanla kendi kendine düşmesini beklemekten başka bir yol yok. O yüzden tarafsızlığı sıfırlayan "noneutrality" hilesini kullanabilirsiniz. Bu hile için bazi oyuncular "hile olmayan hile" tabirini kullanır. Normal yollarla türklerin tarafsızlığı 1940 larda falan anca sıfırlaniyordu. Ülke olarak Italyayi oneririm. Kanada veya avustralya da fena değildir.
Ama en zevk aldığım cumhuriyetçi ispanya olup sosyalist bir ulke olarak iberyada tutunmaya çalışmak.
giphy.gif
Ara
Historical modda mı oynamayı önerirsiniz custom modda mı?
IbnE9P2.gif
Ara
Custom game de oyuna baslamadan önce size belli bir puan veriliyor bu puan ile teknoloji veya askeri değişiklikleri anlık olarak yapabiliyorsunuz ardindan oyun başlatılıyor. Örneğin sovyetler ile açtınız fakat sovyetlerin ordularini begenmiyorsunuz oyun sırasında sıfırdan tekrar üretmekle uğraşmak yerine custom game ile hepsini silip puan dahilinde sıfırdan kurabilirsiniz.
Genelde historical olarak oynasamda arada custom da açıyorum.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun başında tümenlerimiz çoğunlukla ideal olmayan dizilişlerde başlıyorlar. Bu tümenleri rehberdeki gibi oluşturmak için oyun başında tugay eğitip tümenlere eklemek mantıklı mıdır? Yoksa bu işlem sonraya mı bırakılmalıdır?
IbnE9P2.gif
Ara
Oynadığın ülkeye göre değişir. Yakın bir zamanda savaş olmayacaksa başlangıçta ordularla pek uğraşmam. Gücümü alt yapı teknoloji vs şeylere harcarım.
giphy.gif
Ara
Almanya ile İngiltereye ordular otomatik yönetimdeyken çıkarma yapmanın yolu var mı? Orduları otomatiğe alarak Avrupanın tamamını ele geçirdim. Yalnız çıkarma yapamadım doğal olarak. Bir iki rehber bakındım ama anlaşılır gelmedi. Bir video rehber falan var mı önereceğiniz? Şu oyunu senelerdir oynuyorum ara ara, öğrenmeyi de çok istiyorum ancak hala daha uçak konsolu gibi geliyor her şey.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Ara
(15-11-2020, 13:59)Zebercet : Almanya ile İngiltereye ordular otomatik yönetimdeyken çıkarma yapmanın yolu var mı? Orduları otomatiğe alarak Avrupanın tamamını ele geçirdim. Yalnız çıkarma yapamadım doğal olarak. Bir iki rehber bakındım ama anlaşılır gelmedi. Bir video rehber falan var mı önereceğiniz? Şu oyunu senelerdir oynuyorum ara ara, öğrenmeyi de çok istiyorum ancak hala daha uçak konsolu gibi geliyor her şey.
Orduları hiç otomatik yaparak oynamadim ama HQ lara hedef şehir belirleyebiliyordun galiba. O hq nun kontrolüne çıkartma birimleri versen ve bazi düşman limanlarını işaretlesen yapabilir.
giphy.gif
[+] 1 üye turkish lokum nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-11-2020, 14:38)turkish lokum :
(15-11-2020, 13:59)Zebercet : Almanya ile İngiltereye ordular otomatik yönetimdeyken çıkarma yapmanın yolu var mı? Orduları otomatiğe alarak Avrupanın tamamını ele geçirdim. Yalnız çıkarma yapamadım doğal olarak. Bir iki rehber bakındım ama anlaşılır gelmedi. Bir video rehber falan var mı önereceğiniz? Şu oyunu senelerdir oynuyorum ara ara, öğrenmeyi de çok istiyorum ancak hala daha uçak konsolu gibi geliyor her şey.
Orduları hiç otomatik yaparak oynamadim ama HQ lara hedef şehir belirleyebiliyordun galiba. O hq nun kontrolüne çıkartma birimleri versen ve bazi düşman limanlarını işaretlesen yapabilir.

Dover limanını işaretledim o benim de aklıma gelmişti ama baktım olmadı. Teşekkür ederim.
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İdeal birlik nasıl oluşturulur? 3 piyade 1 top gibisinden birlik önerir misiniz?
Ara
(15-11-2020, 14:55)Yasin Ahmet : İdeal birlik nasıl oluşturulur? 3 piyade 1 top gibisinden birlik önerir misiniz?

https://forum.strategyturk.com/konu-rehb...mi-rehberi
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pencere modunda başlatmayı bilen var mı? 

settings.txt üzerinde "fullscreen" diye bir ayar var ancak herhangi bir etki göstermiyor oyun üzerinde. Başka bi olayı yoksa muhtemelen daha sonra eklemek üzere koymuşlar, başka bir yoldan açmayı bilen var mı?

(06-02-2022, 17:26)Yasin Ahmet : Pencere modunda başlatmayı bilen var mı? 

settings.txt üzerinde "fullscreen" diye bir ayar var ancak herhangi bir etki göstermiyor oyun üzerinde. Başka bi olayı yoksa muhtemelen daha sonra eklemek üzere koymuşlar, başka bir yoldan açmayı bilen var mı?

Biraz dikkatsizliğime gelmiş olsa gerek, oyunun dosyalarında ve belgelerde olmak suretiyle iki adet settings.txt dosyası varmış. Ama belgelerdeki kullanıldığından ve ben onu editlememiş olduğumdan dolayı fullscreen ayarı olmamış.
Space-Background.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.